Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nefos

Reset komputera po wyborze, którejkolwiek opcji z menu rozruchu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

próbuje wskrzesić mój stary komputer. Wymieniłem dysk bo wcześniejszy był padnięty. Na miejsce starego, dałem dysk kolegi, który był już wcześniej używany, na którym jest windows xp. Po włączeniu komputera wszystko działa do momentu, kiedy wyświetla się menu rozruchu, mam na myśli(nie pamiętam dokładnie) : "windows nie został prawidłowo zamknięty...". Wyświetlają się opcje z uruchomieniem : normalnym, ostatnio dobrą konfiguracją i tryby awaryjne. Próbowałem każdej opcji, lecz za każdym razem po wybraniu komputer się resetuje i tak w kółko. Próbowałem windowsa na: płytce(ładuje pliki windowsa na czarnym tle i zawsze, w którymś miejscu na kresce się zatrzymuje i nie idzie dalej), pendrivie(a disk read error occurred). Próbowałem programu gparted(tu już usb przechodzi bootowanie, dochodzi do menu gparted i nic się nie da dalej zrobić, jakby się zawiesił). Przeczytałem na pewnym forum, że dysk z innego komputera z windowsem może właśnie powodować reset komputera, ale nie wytłumaczono dlaczego i nie wiem czy to prawda. Sprawdzałem kable, wszytko dociśnięte, pasta wymieniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Windows był instalowany na komputerze kolegi, to nie zadziała na twojej konfiguracji sprzętowej. Stąd resety. System do reinstalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Windows był instalowany na komputerze kolegi, to nie zadziała na twojej konfiguracji sprzętowej. Stąd resety. System do reinstalacji.

Czyli jeśli sformatuje ten dysk u kolegi i znowu podepne do swojego komputera i zainstaluje system to powinno działać ? Nadal jednak nie rozumiem, czemu płyta i pendrive nie przechodzą lub sie zacinają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli sformatuje ten dysk u kolegi i znowu podepne do swojego komputera i zainstaluje system to powinno działać ? Nadal jednak nie rozumiem, czemu płyta i pendrive nie przechodzą lub sie zacinają.

 

Podaj konfigurację komputera, głównie chodzi mi tu o model płyty głównej oraz zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj konfigurację komputera, głównie chodzi mi tu o model płyty głównej oraz zasilacza.

Płyta główna : ASRock P4V88+

Zasilacz : Modecom ATX-300GT

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna : ASRock P4V88+

Zasilacz : Modecom ATX-300GT

 

Nie masz może wybrzuszonych kondensatorów na płycie głównej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszesz, że próbowałeś windowsa na płytce - jakiego - jeśli to xp z tego dysku to można go naprawić z płytki, i wtedy wystartuje - xp musi zaktualizowć informacje o komputerze w rejestrze, żeby wystartował na innym komputerze z inną konfiguracją sprzętu

 

jeśli jednak nie masz płytki sprawa raczej beznadziejna - xp nie wystartuje na innym komputerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszesz, że próbowałeś windowsa na płytce - jakiego - jeśli to xp z tego dysku to można go naprawić z płytki, i wtedy wystartuje - xp musi zaktualizowć informacje o komputerze w rejestrze, żeby wystartował na innym komputerze z inną konfiguracją sprzętu

 

jeśli jednak nie masz płytki sprawa raczej beznadziejna - xp nie wystartuje na innym komputerze

Była to płytka z vistą. Przy pendrive jest "a disk read error occurred".

Czy musi to być jakaś konkretna płytka z xp czy może być płytka, na którą sam nagram win xp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno mi powiedzieć, sam naprawiałem z autentycznej płytki

 

możesz spróbować z nagraną, ale wersja chyba powinna być ta sama, tzn home albo pro, itd

 

naprawa systemu jest po wyborze partycji do instalacji, instalator zapyta, czy chcesz zainstalować na nowo czy naprawić istniejący system - uwaga- nie chodzi o naprawę ręczną, ta jest już na 1 ekranie, cos w rodzaju nacisnij klawisz r jeśli chcesz... itd

 

naprawa podmienia cały folder windows i tworzy rejestr na nowo, dlatego zadziała dla innego sprzętu

 

ewentualnie może jest i 2 sposób - xp ma kopię rejestru utworzoną tuż po instalacji w folderze repair w windows- można by podmienić pliki rejestru na te z repair, ponieważ zawierają tylko sterowniki ms i podstawową konfigurację systemu może by wystartował na innym komputerze - plikami system i software z repair trzeba nadpisać te same pliki w folderze windows\system32\config

 

ale naprawa pewniejsza, podziała raczej na pewno (jeśli zadziała z innej płytki), podmiana loteria

 

jesli chcesz wypalić płytkę - musi mieć kod startowy xp, żeby zabootowała - jeśli wypalisz z iso może mieć kod, jeśli nie musisz mieć kod xp, można wyciągnąć z dowolnej płytki xp programem iso buster, i dodać do płytki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno mi powiedzieć, sam naprawiałem z autentycznej płytki

 

możesz spróbować z nagraną, ale wersja chyba powinna być ta sama, tzn home albo pro, itd

 

naprawa systemu jest po wyborze partycji do instalacji, instalator zapyta, czy chcesz zainstalować na nowo czy naprawić istniejący system - uwaga- nie chodzi o naprawę ręczną, ta jest już na 1 ekranie, cos w rodzaju nacisnij klawisz r jeśli chcesz... itd

 

naprawa podmienia cały folder windows i tworzy rejestr na nowo, dlatego zadziała dla innego sprzętu

 

ewentualnie może jest i 2 sposób - xp ma kopię rejestru utworzoną tuż po instalacji w folderze repair w windows- można by podmienić pliki rejestru na te z repair, ponieważ zawierają tylko sterowniki ms i podstawową konfigurację systemu może by wystartował na innym komputerze - plikami system i software z repair trzeba nadpisać te same pliki w folderze windows\system32\config

 

ale naprawa pewniejsza, podziała raczej na pewno (jeśli zadziała z innej płytki), podmiana loteria

 

jesli chcesz wypalić płytkę - musi mieć kod startowy xp, żeby zabootowała - jeśli wypalisz z iso może mieć kod, jeśli nie musisz mieć kod xp, można wyciągnąć z dowolnej płytki xp programem iso buster, i dodać do płytki

No właśnie próbuje zrobić tą bootowalną płytkę, ale nie idzie. Mam plik iso, który przenoszę na płytkę i się sam wgrywa(windows to robi) albo próbuje wypakować pliki iso na płytkę. We wszystkich przypadkach podczas bootowania wyświetla:"Reboot and Select proper Boot device...". Próbowałem również na innym komputerze, też się nie bootuje. Zgaduję, że zle wgrywam ten plik iso, a wiem, że da się z poziomu windowsa. Przypominam, że z usb nie szło. Jakiś pomysł co robię zle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...