Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

snaperr

Pod jakie wejścia podpiąć chłodzenie w Z370

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taką płytę główną:

 

https://www.gigabyte.com/Motherboard/Z370-AORUS-Gaming-7-rev-10#kf

 

i teraz mam pytanie ponieważ posiadam LC na GPU i CPU. Lecz nie wiem w które złącze najlepiej je podpiąć. Posiadam jakieś wejście opisane CPU i CPU_OPT. Czymś to się różni? Ogólnie dodam że mam 8 wentylatorów w tym właśnie pompa, i chciałem to wszystko podczepić tak by każdym sterować z osobna. jest taka możliwość? Opiszę teraz jak mam rozmieszczone wentylatory:

 

 

3x TOP na chłodnicy

2x front na chłodnicy

1x nad frontową chłodnicą

1x back

1x pompa

 

cały front (wraz z chłodnicą) wdmuchuje powietrze do obudowy + tył również wdmuchuje do obudowy a topem wylatuje na zewnątrz. Czyli mam 4x co wpada i 3 co wydala powietrze. Zdecydowałem się na taki manewr tylko przez to że trochę jednak ciepłego powietrza wpada od przedniej chłodnicy.

 

PS. wraz z płytą mam takie kabelki (czujniki temperatury) opłaca się to montować? Jeśli tak to gdzie mam umieścić ten koniec kabelka? (nie mówię tu w który pin wetknąć kabel)

 

PS2. Teoretycznie mogę wentylatory podpiąć do samej obudowy bo mam taką możliwość (Dark Base 900 Pro) lecz ten suwak nie działa albo źle coś podłączyłem. Chociaż kabelek od PWM wpinałem co był od obudowy. Dopowiem że każdy wentylator mam 4 pinowy

 

Proszę o pomoc bo już się trochę pogubiłem w tym. 4 lata bez stacjonarki zrobiły swoje. Poniżej zdjęcie z programu jak mam w nim opisane piny na wentylatory.

 

 

b1404d8b47d2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na mysli mowiac ze hub w pro900 zle dziala ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę nim przesuwać w lewo i w prawo a nic się nie zmienia. Wentylatory jak działały tak działają. Nie szybciej nie wolniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka masz plyte ? To zobacze se ,jakie wesjcia fan tam sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka masz plyte ? To zobacze se ,jakie wesjcia fan tam sa.

 

 

Płyta ma niby 8 wejść. Widzę że masz taką samą obudowę to może uda si się mi pomóc w sprawie tego kontrolera od obudowy. Spytam dodatkowo czy da się do mojej płyty podpiąć RGB z wentylatora corsair?

 

https://www.morele.net/corsair-hd140-rgb-high-static-pressure-140-mm-co-9050068-ww-1226899/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś pomógł ogarnąć z tym kontrolerem w pro900 to również byłbym wdzieczny, bo u mnie on niestety nie działa w trybie automatycznych obrotów, a wejść na płycie nie ma za wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam płytę z370 gigabyte gaming 7. Z tego co wiem to wentylator PWM lub pompę płyta powinna wykryć.

3x TOP na chłodnicy, 2x front na chłodnicy wpiąć pod kontroler?

1x nad frontową chłodnicą, 1x back, 1x pompa bezpośrednio w płytę?

 

A czy ten 1x back nie powinien wyciągać?

 

Pokaż jakieś zdjęcia jak to wygląda w tej obudowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien wyciagac lecz w srodku jest (tak mi sie wydaje) upal u wole by bylo 3/3 tzn 3 wciagaja a top wyciaga. Zaraz zrobie zdjecia i w ciagu 10 kin wrzucę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...