Skocz do zawartości
Minciu

AirDuct - chłodzenie VRM płyty głównej ( Air Duct )

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiecie może gdzie można dostać takie coś?

 

Albo przykręcane listki jak w nawiewach w autach żeby regulować kierunek powietrza?

 

http://www.overclock.net/forum/10-amd-cpus/1626601-post-your-ryzen-vrm-temperatures.html

 

EDIT: zdjęcia po zakupie AirDucta:

https://photos.google.com/share/AF1QipNNOCEb-vVgv4KUgZ1VWv0sGXMMddv1dmG1WlvNkFpw2NXfK8eVFycMEvgv647Pyg?key=Z19nWjRwcWpjdC0wbnV0YVNhSVhBTkV3aV96NWRn

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cynk, wkrótce przymiarka. Cena jak za średniej jakości wentylator, co mnie w pełni satysfakcjonuje :D

 

 

EDIT:

 

http://forum.pclab.pl/user/393347-tanczacy/

 

Kupiony i zamontowany, muszę jeszcze zrobić fotkę aby pokazać jak się prezentuje. Funkcjonalność jest rewelacyjna, robi bardzo dobrzy przewiew na sekcji. Dzięki zwężeniu i ukierunkowaniu nawet z niskim RPM wieje bardzo fajnie po sekcji.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podświetlanie wybrał synek z żoną, mój głos się nie liczył. Kupiłem RGB bo nie wiedziałem jaki kolor wybrać, jak odpaliłem pierwszym razem to nie pozwolili mi już zmienić :E Więc proszę nie czepiać się choinki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie parzy w palce już :D

 

Sensor doczepiłem do radiatora VRM, mogę zrobić porównanie z nawiewem i bez, ale w odniesieniu do temperatury radiatora, pod radiator nie planuję nic wpychać na siłę.

 

Extreme4 nie ma sensora na sekcji wbudowanego, utrudnia to zebranie realnych wartości.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to dało w praktyce korzyści?

 

8700K Prime 95 29.4 - SmallFFT test bez AVX - wyłączony w pliku konfiguracyjnym prime AVX. CoreTemp pokazywał pobór mocy na CPU na poziomie 200wat.

 

 

Pomiar 1 - BEZ NAWIEWU NA SEKCJĘ

VRM 85*C - temperatura mierzona na górze radiatora z dala od mosfetow. Czyli realnie VRM miałby pewnie ponad 100*C. Dodatkowo temperatura ciągle powoli rosła, nie czekałem na pełną stabilizację, test trwał około 20-30minut.

 

Pomiar 2 - nawiew na sekcję VRM SW3 120mm @955rpm .

VRM 55*C - po 10 minutach od włączenia nawiewu temperatura ciągle jeszcze spada o 0,1*C co kilkadziesiat sekund.

 

 

Różnica bardzo pokaźna. Przypomnę tylko, że sekcja Extreme4 nie jest optymalnie zaprojektowana pod tego typu nawiew, Finy są umieszczone prostopadle do kierunku nawiewu oraz ten posrany plastik.. zasłania prawie połowę radiatora. Mimo to jest ogromna poprawa:

 

 

EDIT, znim skonczylem pisać posta mam już na sekcji 53,8*C. (EDIT: 51,5*C po dłuższym czasie)

DSC_5896-800x533.jpg

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bardzo ładna różnica jak na 950rpm i wentylator bez jakiegoś kombinowania z wieszaniem bezpośrednio na radiator.

Można by to sprzedawać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bardzo ładna różnica jak na 950rpm i wentylator bez jakiegoś kombinowania z wieszaniem bezpośrednio na radiator.

Można by to sprzedawać :)

 

 

950rpm na Silent Wings3 to jak 750-800rpm na innych wentylach porównując głośność/moc nawiew. Też warto na to zwrócić uwagę.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to gdzie takie coś można kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi i trzeci post w tym temacie masz przykładowe opcje zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mega mi się podoba efekt po zamontowaniu wizualny jak i pomiarowy :thumbup:

Jak rozumiem wentyl odwróciłeś, ale jak się do tego będą miały temperatury GPU i CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda CPU + GPU. Nawiew zimnego do budy w niczym totalnie nie przeszkadza. Można dalej trzymać na wyciągu, pewnie sprawność nieco spadnie ale i tak zrobi swoje.

 

Wypadałoby tylko jakiś filtr rzucić na tył, mi na razie sie nie chciało :P Chociaż materiał mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak...

Budżetowa alternatywa dla ładowania kasy w monoblock.

Wystarczy po taniości bloczek na samo CPU czy użycie AIO a sekcję schłodzić tym gadżetem.

Świetna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to może dawać nawiew jak z tyłu komputera wentylatory wydmuchują ciepłe powietrze na zewnątrz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to może dawać nawiew jak z tyłu komputera wentylatory wydmuchują ciepłe powietrze na zewnątrz?

 

Wentyl jest odwrócony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.pclab.p...93347-tanczacy/

 

Wybierz kolor i wersje 120 lub 140mm

 

Tańczący ma drukarkę 3d i on mi to drukował.

 

Ewentualnie jak wolisz to z allegro ludzie też drukują. Ale tańczący to pewniak i szybki druk :D

 

W sumie mam już 55 drukarek, więc idzie coraz łatwiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Parę lat temu znajomy wsadził prądożernego fx na jakąś badziewną płytę i miał problem (szczególnie w upały) z losowym wyłączaniem się pc pod obciążeniem. Sekcja była za gorąca (Czyli standard przy fx z tanią płytą... ) i żeby usunąć to tymczasowo zrobiłem mu podobnego moda tyle, że z kartonu. :E Jakiś czas później gdy zmienił obudowę na taką z oknem (karton za ładnie nie wyglądał) zlecił jakiejś firmie cnc zrobienie takiego moda z metalu. Wyglądało i działało bajecznie :) (Jak znajde fote podeśle) Dziwię się, że nie ma nic tego typu w sprzedaży tylko trzeba dalej kombinować samemu...

Edytowane przez Thazalir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...