Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Buczek96

18000 zł - OC\CISZA\PRACA\GRY\FILMY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym zakupić zestaw komputerowy(buda, system, monitor, zestaw wielofunkcyjny). Na całość chcę przeznaczyć ok. 18k.

Proszę nie pisać abym się wstrzymał parę miesięcy bo wychodzą np. karty graficzne gdyż nie mogę tego zrobić. Najwyżej wymienię podzespoły za jakiś czas.

Komputer ma mi służyć w domu do pracy (Adobe Premiere Pro), do oglądania filmów i w wolnym czasie do gier.

Czytałem inne wątki i ze wszystkich informacji jakie zebrałem stworzyłem taki zestaw:

Core i7-8700K - 1449 zł

ASRock Z370 Taichi - 835 zł

Western Digital Black, 6TB - 980 zł

SSD Crucial MX300 1TB - 1029 zł - nie wybrałem dysku M.2 gdyż często wyjmuje dyski, a w tym przypadku to kłopot.

Patriot VIPER LED DDR4 2x8GB, 3600MHz, CL16 - 974 zł

be quiet! Straight Power 10 700W - 529 zł

MSI GeForce GTX 1080 Ti GAMING 11GB - 4062 zł

Mój linkbe quiet! pasta termoprzewodząca - 21 zł

CPU be quiet! Dark Rock 4 PRO - 343 zł

be quiet! DARK BASE 900 - 699 zł

5x be quiet! SilentWings 3 - PWM - 140mm - 410 zł - Chciałbym dodać je do obudowy (3 na górę i 2 na dół). Nie wiem czy wybrać ten model czy ten z większą prędkościa 1600.

Napęd Pioneer DVR-XD11T - 137 zł

System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 64-bit OEM - 369 zł

2x Thermaltake Duo HDD Dock 2,5/3,5 SATA3 - 410 zł - potrzebny mi szybki dostęp do dysków twardych.

Urządzenie wielofunkcyjne Epson EcoTank ITS L4160 - 1087 zł

 

W sumie: 13 334 zł (bez monitora)

 

Do komputera włożę jeszcze obecne moje dyski HDD i dyski SSD. Oprócz tego mam kartę muzyczną Asus Xonar DX i nie wiem czy jest sens ją wrzucać czy nie.

 

Oprócz tego wybrałem monitor:

ACER PREDATOR Z35P - 4599 zł (Morele) chyba, że w innym sklepie to taniej o 200-300 zł

Z monitorem miałem największy problem. Zastanawiałem się pomiędzy Z35P, a droższym X34P (6100 zł). Na początku obawiałem się występującego w matrycach VA ghostingu ale nie jestem jakimś zapalonym graczem dla którego każdy Hz się liczy, do tej pory grałem na 60 Hz i wszystko ok. Z drugiej strony chciałbym mieć monitor UltraWide gdyż rewelacyjnie pracuje mi się w takim przy obrabianiu materiału video, a także fajnie ogląda się filmy. Droższy model X34P ma matryce IPS której się obawiam gdyż często siedzę w nocy i chciałbym aby czarny był czarnym. Dlatego bardziej padło na matryce VA. W internecie znalazłem kalibrację monitora Z35P, a jak to nie pomoże to po prostu kupię urządzenie do tego i tyle.

 

Przed zakupem chciałbym usłyszeć wasze zdanie czy warto coś zmieniać? Czy mogę śmiało brać taki zestaw?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za zainteresowanie się moim wątkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie widziałbym dysk Samsung 860 PRO 1TB

No ok, ale on jest droższy o prawie tysiąc złotych więc już nie będzie 18 tyś, a 19... Musiałbym zejść z ceny z czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to dość słabo. Jak cena za zestaw wyżej bez monitora itp?

 

Nieopłacalny HDD, SSD na kościach TLC w zestawie za taką kasę to kpina, nieopłacalny zasilacz, nieopłacalny 1080 Ti.

To ma być zestaw pod obróbkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja coś dorzucę. Po co Ci 8x140 SW3 w tej obudowie? Z tego co wymieniłeś nic się nie będzie tam gotowało, zatem robienie takiego przeciągu nie ma sensu. Poza tym 5x140 na 1000 rpm jest mocno słyszalne, dokładając kolejne trzy będzie jeszcze gorzej. Wybierając te na 1600rpm to już ostre przegięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania, że SB900 jest dobrze wentylowana i nie trzeba nic tam dokupywać. Wentylatory które ma zamontowane w standardzie 3x14fi (2xprzód 1xtył) zrobią robotę. Zamiast tych wentylatorów kupił bym do tego wypasionego zestawu SSD Plextor 1TB M.2 PCIe za 1449zł. Porządna trwała konstrukcja na MLC z nominowanym czasem pracy 2,4mln godzin.

 

Zasilacz czy nieopłacalny lubię firmę BeQuiet, aczkolwiek za tą cenę można dostać choćby Fokusa z 80+ platyną i do tego 10lat gwarancji.

Seasonic 650W Focus+ 80 Plus Platinum BOX 479zł

 

4K za grafikę? Za te pieniądze można mieć cały komputer. Przy obecnych cenach zobacz Palita z linku poniżej. 300zł w kieszeni i wydajność na niewiele różniącym się poziomie co przy karcie od Msi. Kultura pracy również jak w przypadku Msi wzorowa.

Palit GeForce GTX1080Ti JetStream 11GB DDR5 352bit (1582/11000) 3699zł

 

Zobacz też obudowę R6 od Fractala. Bardziej kompaktowa od większej 900, ale również wyciszona matami wygłuszającymi i do tego w standardzie bogato wyposażona jak chodzi o wentylację - 3x Fractal Design Dynamic X2 GP-14 140 mm (2xprzód 1xtył).

Fractal Design Define R6 czarny 479zł

 

Chłodzenie Dark Rock Pro4 widzę pierwszy raz i robi wrażenie poprawą co do kompatybilności z pamięcią ram w porównaniu do modelu Dark Rock Pro 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to dość słabo. Jak cena za zestaw wyżej bez monitora itp?

 

Nieopłacalny HDD, SSD na kościach TLC w zestawie za taką kasę to kpina, nieopłacalny zasilacz, nieopłacalny 1080 Ti.

To ma być zestaw pod obróbkę?

Na zestaw bez monitora i bez zestawu wielofunkcyjnego mogę przeznaczyć ok. 13.000 zł.

Tak, pracuje w Adobe Premiere Pro ale nie robię tam skomplikowanych rzeczy. Nagrywam materiał, a potem z paru nagrań montuje jedno. Montaż przy tym co ja robię zajmuję mi z 30 minut (jeden materiał), reszta to oczekiwanie, aż plik będzie gotowy.

Potrzebuje dużego dysku HDD na magazyn. Pojemność jaka mnie interesuje to min. 6 TB dlatego wybrałem edycje Black gdyż jest najszybsza. W takim razie jaki HDD wybrać o pojemności min. 6 TB (jeśli miałby 8 lub 10 to jeszcze lepiej :) )

 

To i ja coś dorzucę. Po co Ci 8x140 SW3 w tej obudowie? Z tego co wymieniłeś nic się nie będzie tam gotowało, zatem robienie takiego przeciągu nie ma sensu. Poza tym 5x140 na 1000 rpm jest mocno słyszalne, dokładając kolejne trzy będzie jeszcze gorzej. Wybierając te na 1600rpm to już ostre przegięcie.

Czyli nawet na górze nie montować dodatkowego wentylatora? 3 sztuki całkowicie wystarczą? Z mojej strony to podkręcę procesor, pamięć i kartę graficzną... tyle :) Myślałem o zamontowaniu dodatkowych gdyż komputer stoi mi pod biurkiem (z tyłu ściana, z boku bok biurka).

 

Też jestem zdania, że SB900 jest dobrze wentylowana i nie trzeba nic tam dokupywać. Wentylatory które ma zamontowane w standardzie 3x14fi (2xprzód 1xtył) zrobią robotę. Zamiast tych wentylatorów kupił bym do tego wypasionego zestawu SSD Plextor 1TB M.2 PCIe za 1449zł. Porządna trwała konstrukcja na MLC z nominowanym czasem pracy 2,4mln godzin.

Chciałbym bardzo kupić dysk SSD Plextor 1TB M.2 PCle ale problem polega na tym, że nie mam możliwości mieć 2 komputerów w domu (kawalerka - jak wybuduje dom problem zniknie :)). Komputer musi byś służbowy i prywatny, muszę mieć postawione dwa systemy. Jeden służący mi tylko do pracy, a drugi do celów prywatnych. Nie mam życzliwych sąsiadów i w razie jakiejkolwiek kontroli mogę szybko odłączyć dyski prywatne dzięki zatokom. I nie chodzi tutaj o tysiące gier i filmów bo gry kupuje oryginalne, ale o pierdoły które każdy z nas posiada na komputerze, a w przypadku kontroli nawet darmowe programy bez faktury są problemem, nie wspominając o programach typu WinRar. Wole być spokojny, nie lubię takich akcji strasznie.

 

Zasilacz czy nieopłacalny lubię firmę BeQuiet, aczkolwiek za tą cenę można dostać choćby Fokusa z 80+ platyną i do tego 10lat gwarancji.

Seasonic 650W Focus+ 80 Plus Platinum BOX 479zł

Wymienione

 

4K za grafikę? Za te pieniądze można mieć cały komputer. Przy obecnych cenach zobacz Palita z linku poniżej. 300zł w kieszeni i wydajność na niewiele różniącym się poziomie co przy karcie od Msi. Kultura pracy również jak w przypadku Msi wzorowa.

Palit GeForce GTX1080Ti JetStream 11GB DDR5 352bit (1582/11000) 3699zł

W morele ta karta graficzna jest jeszcze droższa niż MSI. Chciałbym wziąść cały zestaw w jednym sklepie. Mogę kupić w ESC nie ma problemu ale u nich nie ma np. ASRock Z370 Taichi ani obudowy DARK BASE 900 już nie wspominam o dyskach których nie ma w pojemności 6 TB ani Dysk SSD Samsung 850 Pro 1TB ale te akurat mógłbym kupić gdzieś indziej.

W sklepie Morele jest np. Zotac GeForce GTX 1080 Ti - 3799 zł (ale krótsza gwarancja) lub najtańszy Inno3D GeForce GTX 1080 Ti Twin X2 11GB - 3489 zł z 3 letnią gwarancją ale nie wiem czy warto brać tą firmę zamiast MSI lub Palit.

 

Zobacz też obudowę R6 od Fractala. Bardziej kompaktowa od większej 900, ale również wyciszona matami wygłuszającymi i do tego w standardzie bogato wyposażona jak chodzi o wentylację - 3x Fractal Design Dynamic X2 GP-14 140 mm (2xprzód 1xtył).

Fractal Design Define R6 czarny 479zł

Bardzo fajna obudowa, zastanawiałem się nad nią ale mam z nią jeden problem... Potrzebuje z przodu dwóch zatok na 2 dysku HDD i 2 dyski SSD, ona niestety ma tylko jedną zatokę.

 

Chłodzenie Dark Rock Pro4 widzę pierwszy raz i robi wrażenie poprawą co do kompatybilności z pamięcią ram w porównaniu do modelu Dark Rock Pro 3.

Wydaje mi się, że niedawno się pojawił bo jak przymierzałem się do składania komputera z 2 miesiące temu to go nie widziałem albo nie zauważyłem :)

 

Zmieniony zestaw:

 

Core i7-8700K - 1449 zł

ASRock Z370 Taichi - 835 zł

Western Digital Black, 6TB - 980 zł (Jeśli nie opłacalny to wymieniamy, tylko na co :))

SSD Samsung 850 Pro 1TB SATA3 - 1899 zł

Patriot VIPER LED DDR4 2x8GB, 3600MHz, CL16 - 974 zł

MSI GeForce GTX 1080 Ti GAMING 11GB - 4062 zł (J.W)

Mój linkbe quiet! pasta termoprzewodząca - 21 zł

CPU be quiet! Dark Rock 4 PRO - 343 zł

be quiet! DARK BASE 900 - 699 zł

SeaSonic Focus Plus Platinum 650W - 474 zł

Napęd Pioneer DVR-XD11T - 137 zł

System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 64-bit OEM - 369 zł

2x Thermaltake Duo HDD Dock 2,5/3,5 SATA3 - 410 zł - potrzebny mi szybki dostęp do dysków twardych.

 

W sumie wychodzi: 13 181 zł za sam zestaw. W tym wypadku nie mogę sobie pozwolić na zestaw wielofunkcyjny (1000 zł). Jeśli tak jak mówicie kupił bym tańszą kartę graficzną i zmienił dysk HDD na tańszy ale o takiej samej pojemności lub większej :) i zmniejszył koszt o ok. 1000 zł to mógłbym jeszcze wcisnąć Epson EcoTank ITS L4160.

 

Dzięki wszystkim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie musisz montować na górze dodatkowego wentylatora. 3x14fi zamontowane w standardzie wystarczą.

 

SSD Plextor M.2 Pcie Nvme będzie znacznie szybszy od Samsunga 860 na 2,5``cala. Jak SSD ma być 2,5``cala, to zobacz Iridium Pro na MLC. Wyjdzie taniej.

GOODRAM 960GB 2,5'' SATA SSD Iridium PRO 999zł

 

WD Black 6TB jest bardzo dobry. Mogę polecić coś tańszego, tylko nie mam pewności, czy szybkością mu dorówna.

 

Fractal ma miejsca na wewnętrzne dyski/napędy2 x 2,5"

6 x 3,5"/2,5

Możesz zamontować 6 dysków HDD 3,5``cala, / lub 6 SSD 2,5``cala i do tego jest jeszcze z boku miejsce na 2x2,5``cala. Można też kupić adapter z 3,5 na 2,5, ale chyba nie jest potrzebny. Nie wiem czy nie jest czasem tak, że SSD 2,5``cala da się przykręcić do sanek bez adaptera. Bardzo dobra obudowa polecam.

 

Delock Adapter/szyna HDD sanki 3,5''->2,5'' 25zł

 

Nie wymieniłeś zasilacza na Seasonic 650w, ale może być ten Beqiuet. Też dobry, tylko ma krótszą gwarancję 36miesięcy(3lata) vs(10lat) 120miesięcy u Seasonika. 80+ Platinium jest wyższym certyfikatem od Gold.

Dobór zasilacza o wysokiej sprawności – czy to ma sens?

 

Ecova ustaliła wymagania certyfikacyjne 80+ dla zasilaczy 230V

 

Co do karty Palit Jetstream słyną z bardzo cichej pracy i raczej kierował bym się w stronę Jetstreama odpuszczając Msi. Zotaki słyną z największej wydajności i nieco mniejszej kultury pracy, chociaż te różnicę w wydajności i db są minimalne i bez licznika fps nie da się ich odczuć. Msi to bardzo dobre karty, które często służą do koparek kryptowalut. Inno 3D to mniej znana firma, ale jest gwarancja. Z reguły jest tak, że jak spodoba Ci się z wyglądu karta danej firmy to ją kupisz. Dopiero potem pomyślisz, że można było kupić coś tańszego, ale i tak będziesz zadowolony, że Masz tą kartę co chciałeś. Ja tak cierpiałem na Asusa Strixa i powiem Ci, że jak bym teraz kupował kartę nie musiał by być to Asus. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę teraz wyjść z domu, ale jak wrócę to wszystko przestudiuję.

Zasilacz zmieniłem w ostatnim wpisie ze zestawem na SeaSonic Focus Plus Platinum 650W

Z tego co widzę chodź z tym coraz gorzej :) Fractal ma tylko jedną zatoke na przednim panelu aby zamontować kieszeń w rozmiarze 5.25, ja potrzebuję dwóch :( Tak wnioskuje z recenzji. Z przodu są dwa wentylatory a na górze tylko jedno miejsce.

Dokładnie wszystko przeczytam po powrocie do domu, dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz 6:30 minutę filmu. Masz na tyle z boku dwa białe prostokąty na SSD 2,5``cala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiony zestaw:

Morele:

Core i7-8700K - 1449 zł

ASRock Z370 Taichi - 835 zł

Western Digital Black, 6TB - 980 zł

Patriot VIPER LED DDR4 2x8GB, 3600MHz, CL16 - 974 zł

Thermal Grizzly Pasta termoprzewodząca - 34 zł

Chłodzenie CPU Thermalright Le Grand Macho RT - 305 zł

be quiet! DARK BASE 900 - 699 zł

SeaSonic Focus Plus Platinum 650W - 474 zł

Napęd Pioneer DVR-XD11T - 137 zł

System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 64-bit OEM - 369 zł

2x Thermaltake Duo HDD Dock 2,5/3,5 SATA3 - 410 zł - potrzebny mi szybki dostęp do dysków twardych.

+

Dysk SSD:

Sklep X-kom - GOODRAM 960GB 2,5'' SATA SSD Iridium PRO - 999 zł

+

Karta graficzna:

Sklep Fox Komputer - MSI GeForce® GTX 1080Ti GAMING X 11G - 3875 zł

lub

Sklep ESC.PL - Palit GeForce GTX1080Ti JetStream 11GB - 3699 zł

lub

Sklep Morele - Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP Edition - 3799 zł

lub

Sklep Morele - Karta graficzna Inno3D GeForce GTX 1080 Ti Twin X2 - 3489 zł

 

Dzięki tańszemu dyskowi SSD będę mógł wybrać którą chcę kartę graficzną, a także zmieszczę się w budżecie aby dołożyć zestaw wielofunkcyjny Epson EcoTank ITS L4160 (ok. 1000 zł).

 

Kwotę na komputer dostałem od firmy z którą współpracuje dlatego i tak muszę wydać ją w całości. Chcę jak najlepiej zagospodarować te pieniądze. Jeśli ktoś ma uwagi abym wziął coś tańszego bo tak jest bardziej opłacalnie to proszę niech od razu pomyśli w jaki inny podzespół mogę włożyć te dodatkowe pieniądze.

 

Naprawdę bardzo bym chciał dysk M.2 ale jeśli nie ma możliwości aby wystawał z obudowy abym mógł go bez problemu wyciągnąć bez odkręcania obudowy to z wielkim bólem ale odpada :(

Kolega prawie na samej górze napisał, że dysk HDD który podałem jest nieopłacalny. Tylko trochę mógł rozwinąć temat... Jeśli jest jakiś tańszy (bardziej opłacalny) o podobnej prędkości, a także pojemności, a najlepiej jeszcze większej :) to z chęcią wymienię, ale szukałem i nie mogę znaleźć.

P.s. Mam teraz w budzie 2xSeagate Barracuda 2TB (ST2000DM001) i nie jestem zadowolony z ich pracy. Nie wiem czy już są stare czy co ale strasznie zamulają obydwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ty chcesz upchnąć te wielkie radiatory od RAM-u pod Dark Rock 4 Pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ty chcesz upchnąć te wielkie radiatory od RAM-u pod Dark Rock 4 Pro?

Dzięki za spostrzeżenie :) Mówisz, że nie wejdą pod niego? A możesz mi polecić jakieś tak samo wydajne które się zmieszczą bez problemu do pierwszych slotów? Czy muszę zmieniać chłodzenie na wodne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, czy ten cooler nie będzie o wiele głośniejszy niż be quiet! Dark Rock 4 PRO? Jeśli miałby być głośniejszy to wolałbym pamięć zamienić na inną jeśli oczywiście jest taka możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że ramy nie wejdą pod Dark Rock Pro4. Sprawdził bym najpierw. Z wygiętymi ciepłowodami w celu uniknięcia kolizji z ramem wydajny jest Thermalright Macho Le Grande 289zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Zestaw wygląda jak preudogamingowy. Chyba jakieś dofinansowanie z urzedu pracy.

Zakrzywiony i gamingowy monitor.

 

Dobrej jakości jest nec PA322UHD i gorszy Eizo EV3237. Nie wiem czy w najbliższym czasie coś wypuszczają te firmy z 30+ cali (nie licząc topki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw wygląda jak preudogamingowy. Chyba jakieś dofinansowanie z urzedu pracy.

Zakrzywiony i gamingowy monitor.

 

Dobrej jakości jest nec PA322UHD i gorszy Eizo EV3237. Nie wiem czy w najbliższym czasie coś wypuszczają te firmy z 30+ cali (nie licząc topki).

 

Takiego nie mam, pieniądze dostaję od firmy z którą współpracuję ale w sumie to nie ma znaczenia. Mam je wykorzystać to wykorzystam...

W gry grałem nałogowo 10 lat temu, teraz okazjonalnie. Chciałbym aby komputer był uniwersalny, a monitor wybrałem taki gdyż tym czym się zajmuje nie potrzebny mi specjalistyczny monitor do grafiki, a wybór padł na ultra panoramiczny gdyż miałem okazję i bardzo dobrze mi się na takim pracowało, przeglądało neta, grało, oglądało i czytało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dodatkowych wentylatorów w przypadku DB900. Ja mam właśnie dwa SW3 140 na górze wyciągające powietrze. Jest ok, ale Ty chciałeś wsadzić trzy na górę i dodatkowo dwa na dół :) Moim zdaniem to już byłaby przesada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...