Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hutt

OC procesora i pamęci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jest ktoś z Warszawy kto umiałby podkręcić ryzena 5 1600 i pamięci.Kompa mam od niedawna i chciałbym wiedzieć jak mocno procesor by poszadł

Najlepiej gdy by ktoś podkręcił bezpośrednio kompa w domu,oczywiście za opłatą.

 

 

Ryzen 5 1600

Asrock x370 taichi

G.skill ftare x 3200 16Gb

Samsung evo 850 500 GB

Gigabyte gtx 1080 OC

Seasonic focus plus 650

Spc Fortis 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej i szybciej samemu to zrobić ?

Na necie masz masę poradników do OC procka, ramu i gpu.

W skrócie dajesz większe taktowanie na zegarze procka i odpowiednio większe napięcie, testujesz stabilność oraz monitorujesz temperatury), i powtarzasz to do uzyskania satysfakcjonującego Cię wyniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie szukać tych poradników,często są na płytach Asusa a nie na asrockach.Po za tym da się podkręcić procesor bez zmiany napięcia,ostatni raz podkręcałem jakieś 15 lat temu Pentium 4 przez fsb.

Prosiłbym o jakieś poradniki krok po kroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę oprzeć się na ryzenie 7 1700 i czy pamięci też podkręcić czy zostawić na xmp?.

 

Nie znalazłem r5 1600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to prawie każdy poradnik radzi by ramy zostawić na auto i pierw podkręcić procesor. Dopiero później jak skończysz OC proca zabierasz się za ram. Dzięki temu OC ramu nie blokuje maksymalnych możliwości OC procesora. Profil XMP służy właśnie do podkręcania ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na czas podkręcania wyłączyć xmp potem po podkręceniu i ustabilizowaniu procesora włączyć xmp.Czy pamięć puścić wyżej niż 3200mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci zostawiasz na auto i bierzesz się za OC procesora, później jak skończysz z procesorem możesz się zabrać za OC ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...