Skocz do zawartości
szmaciek

Windows 10 - zmiana koloru czcionki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ponieważ ustawiłem jasny kolor w win 10 i w niektórych miejscach jak np w menu start słabo widać białą czcionkę i prawie nie widoczny jest znacznik ikon w pasku. Nie mam pojęcia jak zmienić to na ciemny kolor. Ktoś coś? :P

post-594794-15242999460501_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Jeśli się nie mylę to z interfejsu Win 10 nie da się tego zrobić ba nie ma nawet pełnego spektrum barw (wnerwiające uproszczenia które zaczęły się od Win 8). Spróbuj programu Winaero Tweaker sam go używam do skonfigurowanie ustawień które są dostępne w rejestrze systemu ale łosie z MS niedodani ich do interfejsu systemu.

 

https://winaero.com/comment.php?comment.news.1836

Edytowane przez RMS_84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem ponieważ ustawiłem jasny kolor w win 10 i w niektórych miejscach jak np w menu start słabo widać białą czcionkę i prawie nie widoczny jest znacznik ikon w pasku. Nie mam pojęcia jak zmienić to na ciemny kolor. Ktoś coś? :P

 

Może to już nieaktualne, ale sama szukałam rozwiązania. I je znalazłam. Nie znalazłam go nigdzie na polskich forach więc wklejam tu, bo może jeszcze komuś się przyda.

Wystarczy zmienić kolor tła (opcja jednolity kolor)na pomarańczowy. Kolor napisów pod ikonami zmieni się na czarny. Potem możesz wybrać dowowlny (pewnie jasny) kolor albo wstawic jasne zdjęcie - a kolor czcionki czarny zostaje.

tu wyjaśnienie po angielsku:

 

I (like millions of others) have had the same issue. In windows 10 the desktop icon font is "dynamic" which means it's automatically chosen based on the color of your background image. Windows samples a color (from which part, I'm not entirely positive) from your desktop background and then automatically chooses the color to use for font. This is ridiculous for SO many obvious reasons, main one being it nearly always chooses the exact same color as your wallpaper. Thanks Microsoft. At least in previous versions of windows, when font color was automatically chosen, it would apply a slight drop shadow to make it visible against same-color wallpapers. Not the case with windows 10, it seems.

 

What you'll have to do, is right-click your desktop background, and select Personalize.

 

Then, change your background type from "Picture" to "Solid Color". Choose Orange (this will change your icon font to black). Then, immediately change your desktop background back to Picture, selecting your wallpaper of choice. The color should remain black now. Worked for me, hopefully it works for you too!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...