Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Duke Nukem 56

Rozdzielacz ethernet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Obecnie mam internet w komputerze przez Wi-Fi światłowód 100 Mbit/s, ale, że nie jest on po kablu to ucina mi go tak z 50% i robi się 50 Mbit/s, a nie 100.

 

 

Pytanie teraz do forumowiczów, czy taki adapter pyk rozdzieliłby mi 1 gniazdo obecnie podłączone do modemu na 2 gniazdo przez które mógłbym podłączyć normalny kabel RJ45 który z kolei podłączyłby do komputera i cieszyłbym się internetem po kablu, a nie Wi-Fi? Nie mogę kupić 10m kabla i znowu przeprowadzać go przez pokój, przedpokój i salon aż trafi do komputera, bo byłoby z tym za dużo babraniny - odsuwanie szafek.

 

Chciałbym też aby ten adapter pozwolił mi na używanie tego światłowodu 100 Mbit/s, a nie 60 czy mniej.

 

Jestem kompletnie zielony w tych sprawach, więc prosiłbym o wyrozumiałość :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

No okej, ale nie ma czegoś takiego z jednym portem? Bo nie chciałbym wszystkiego walnąć za telewizor.

 

 

Rozumiem, że jeśli kupiłbym to http://allegro.pl/tp-link-tl-sf1005d-mini-switch-5-portow-5p-200mbps-i5964138235.html#thumb/12 to już wystarczy tylko dokupić kabel RJ45 podłączyć do tego i do komputera, a będę miał internet po kablu 100 Mbit/s?

 

 

 

c7VgLDj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. To co Ci podrzucili obsługuje do 250mbps. Wracając do tego co podałeś na początku. Takie urządzenie nie potrafi adresować ramek tak jak switch lub hub. Jakbyś podpiął dwa urządzenia, to działało by albo jedno, albo drugie. Od takich rzeczy, których Ty potrzebujesz jest HUB, Switch lub Router. Jednak przy dzisiejszych cenach HUB wymiera oferując mniej od Switch'a (Tablica MAC, Duplex, adresowanie ramek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwarcu to nie lata 90 :)

 

Nie da sie kupic nowego huba :)

 

Owszem na switchu zarzadzalnym jest opcja port mirroring i wtedy uzyskamy funkcjonalnosc jak na hubie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwarcu to nie lata 90 :)

 

Nie da sie kupic nowego huba :)

 

Owszem na switchu zarzadzalnym jest opcja port mirroring i wtedy uzyskamy funkcjonalnosc jak na hubie

Cóż na studiach dalej masz śpiewać co to koncentrator lol2.gif Tak mi zostało po prostu :D

A w jakim celu w switchu odpalać mirroring? scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż na studiach dalej masz śpiewać co to koncentrator lol2.gif Tak mi zostało po prostu :D

A w jakim celu w switchu odpalać mirroring? scratchhead.gif

Do diagnostyki któregoś portu lub urządzenia na przykład. Ale kopiuje konkretny port na inny(e) port(y) w jedną stronę, więc nie otrzymasz huba, który wszystkie pakiety ze wszystkich portów kopiuje na wszystkie porty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diagnostyka zeby wiresharkiem zobaczyc pakiety hak ida. Szczegolnie jak karta poburzowa i wali syf na porcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Obecnie mam internet w komputerze przez Wi-Fi światłowód 100 Mbit/s, ale, że nie jest on po kablu to ucina mi go tak z 50% i robi się 50 Mbit/s, a nie 100.

 

 

Pytanie teraz do forumowiczów, czy taki adapter pyk rozdzieliłby mi 1 gniazdo obecnie podłączone do modemu na 2 gniazdo przez które mógłbym podłączyć normalny kabel RJ45 który z kolei podłączyłby do komputera i cieszyłbym się internetem po kablu, a nie Wi-Fi? Nie mogę kupić 10m kabla i znowu przeprowadzać go przez pokój, przedpokój i salon aż trafi do komputera, bo byłoby z tym za dużo babraniny - odsuwanie szafek.

 

Chciałbym też aby ten adapter pozwolił mi na używanie tego światłowodu 100 Mbit/s, a nie 60 czy mniej.

 

Jestem kompletnie zielony w tych sprawach, więc prosiłbym o wyrozumiałość :D.

 

Wskazane przez Ciebie urządzenie nie służy do rodzielenia internetu, tylko np. do podpięcia 2 urządzeń sieciowych przy pomocy 1 (wspólnego) kabla do 2 wyjść switcha lub routera. Urządzenia oczywiście mogą pracować jednocześnie i są widziane z osobna, dokładnie tak jakby były podłączone osobnymi kablami LAN a wszystko działa na 1 kablu tylko dlatego, że skrętka ma 8 przewodów a do typowej transmisji 100Mbit są wykorzystywane 4. Oczywiście potrzebujemy 2 takie adaptery - jeden do "zsumowania" 2 urządzeń do 1 kabla i drugi do ponownego ich rodzielenia. Albo inaczej, na początku linii mamy 2xRJ45, które dzięki adapterowi schodzą się w 1 kabel a na końcu jest dokładnie na odwrót.

Nie da się jednak rodzielić tym sieci, czyli nie da się podpiąć 2 urządzeń do 1 gniazdka LAN. Do tego służy switch lub router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazane przez Ciebie urządzenie nie służy do rodzielenia internetu, tylko np. do podpięcia 2 urządzeń sieciowych przy pomocy 1 (wspólnego) kabla do 2 wyjść switcha lub routera. Urządzenia oczywiście mogą pracować jednocześnie i są widziane z osobna, dokładnie tak jakby były podłączone osobnymi kablami LAN a wszystko działa na 1 kablu tylko dlatego, że skrętka ma 8 przewodów a do typowej transmisji 100Mbit są wykorzystywane 4. Oczywiście potrzebujemy 2 takie adaptery - jeden do "zsumowania" 2 urządzeń do 1 kabla i drugi do ponownego ich rodzielenia. Albo inaczej, na początku linii mamy 2xRJ45, które dzięki adapterowi schodzą się w 1 kabel a na końcu jest dokładnie na odwrót.

Nie da się jednak rodzielić tym sieci, czyli nie da się podpiąć 2 urządzeń do 1 gniazdka LAN. Do tego służy switch lub router.

scratchhead.gif

A po co tak mieszasz? Złączki, rozdzielacze? Taki sprzęt co podał autor nie jest aktywny. Podepnij pod router takim kablem dwie drukarki sieciowe to będzie widzieć obie - zgadza się (choć nie zawsze, mi w robo widzi tą, która się pierwsza odpali). Jednak wysyłać informację (np. drukuj) będzie tylko do jednej w danej chwili. Jakby to takie proste było, by każdy takimi złączkami urządzenia podpinał cool.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przeczytałeś chociaż raz co napisałem? Jeśli tak to przeczytaj jeszcze raz.

Nic nie mieszam, tylko odpowiedziałem autorowi na jego pierwszy post, że wskazane przez niego urządzenie nie nadaje się do celu jaki potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przeczytałeś chociaż raz co napisałem? Jeśli tak to przeczytaj jeszcze raz.

Nic nie mieszam, tylko odpowiedziałem autorowi na jego pierwszy post, że wskazane przez niego urządzenie nie nadaje się do celu jaki potrzebuje.

I to w sumie wystarczy ;) Dodawanie kolejnych elementów to już trochę kombinacja alpejska :D

Ale czaje o co Ci chodziło thumbup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...