Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Titi

Zestaw z I7 7700k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

W przyszłym tygodniu dostanę i7 7700k. Chciałbym abyście pomogli mi w złożeniu zestawu na tym procku. Trochę części już mam, zostaje do kupienia MOBO + RAM najlepiej za ok 800zł i GPU ok 1000zł.

 

Obecnie posiadam:

 

PSU: Corsair HX 520W

SSD: Micron m1100 256GB

HDD: Seagate 250GB

CPU: Celeron g1850 2.9GHz

MOBO: AsRock H81 HDS

RAM: 10GB DDR3 1600MHz

CASE: Modecom Oberon Glass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś po jakieś okazyjnej cenie ten procesor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowych płyt ze sklepu z gwarancją

MSI Z270 PC MATE (3xPCI-E DDR4 USB3.1/M.2) 399zł

 

Ram

Patriot 8GB 3000MHz Viper 4 CL16 (2x4096) 389zł

 

Możesz również szukać na Olx i Allegro używek Z270, tylko sprawnych. Do tego ram ddr4 o taktowaniu od 3000MHz w zwyż <+ najlepiej w dualu z niskim cl.

 

Grafika za 1000zł to też nie wiem czy Chcesz nową, czy używaną. Z nowych za 1kafla dostaniesz Inno3D GeForce GTX 1060 Twin X2 3GB GDDR5 999zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszna bieda ta płyta. Zróbmy inaczej bo widzę że to sensu nie ma. Kartę odkładamy na później, a inwestujemy budżetowo, ale sensownie w płytę i ramy na razie. Wolę mieć solidna podstawę do maksymalnego OC, niż taniego ulepa bez ładu i składu. Za miesiąc dwa włoży się tam 1060 6GB z dobrym chłodzeniem.

 

Te są coś warte?

https://www.x-kom.pl/p/342176-plyta-glowna-socket-1151-msi-z270-sli-plus-3xpci-e-ddr4-usb31-m2.html

https://www.x-kom.pl/p/342173-plyta-glowna-socket-1151-msi-z270-gaming-m3-3xpci-e-ddr4-usb31-m2.html

 

Czy dokładać do:

https://www.x-kom.pl/p/342757-plyta-glowna-socket-1151-asrock-z270-extreme4-3xpci-e-ddr4-usb31-m2.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze inaczej. Płyta może nie jest jakaś z bajerą typu led rgb itp, ale jest dobra. Ma wejście na SSD M. 2 i spokojnie na niej lekko podkręcisz i7. Lepiej dorzucić do 16gb ramu pozostając przy tańszej płycie. Droższa płyta nie zwiększy fps do odczuwalnej różnicy a 16gb ramu jest na przyszłość bardziej rozsądną inwestycją.

 

G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB) 659zł

 

Fakt nie jest to płyta najlepsza do mocnego podkręcania, ale jak lekko podkręcisz, to powinno być ok. Sli plus i M3 mają lepszą integre dźwięku alc-1220, ale jak nie Masz konkretnego audio (wysokiej klasy głośniki, słuchawki), to wydasz kasę i nie odczujesz różnicy. Pod oc cpu może być MSI Z270 GAMING PLUS (2xPCI-E DDR4 USB3.1/M.2) 459zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Led/rgb itp. nie są mi potrzebne, kiedyś naciąłem się z Core 2 Duo e8200 na tanią płytę z P35. Miała pozwolić na OC do 4GHz, Okazało się że pozwala z pamięciami bodaj 1200MHz... Oczywiście kupiłem 800MHz które szły na 950... Droższe płyty o 100zł miały więcej dzielników pamieci i można było spokojnie mój procesor na nich podkręcać. Płaczu nie było końca. Dlatego panikuje mocny uraz z przeszłości, płytę kupuje się raz, ramu zawsze można dołożyć.

 

Mocno niedzisiejszy jestem w sprawie sprzętu. Pamięci rozumiem tu nie mają znaczenia bo podkręca się mnożnikiem i te 3000MHz będą ok? Warto dopłacać do CL15 czy olać i kupić najtańsze CL16?

 

Kupuję to raz do końca życia chciałbym z tego proca wyciągnąć ile się da na AC, wiem że glut na dużo nie pozwoli. Żeby niczego później nie żałować. Sprzęt do odsłuchu mam kiepski, Microlaby FC330 i isk hp-580.

 

 

Jeszcze na koniec płyty z170 widzę są bardzo tanie na Allego warto sobie nimi głowę zawracać? Np. ASROCK Z170 EXTREME6 520zł 2lata GW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nową Z270 Extreme 4 masz za 580 zł to używana Z170 Extreme 6 za kilka dych mniej to bardzo kiepski deal. Bierz nówkę, możliwości OC te płyty mają identyczne.

 

Co do pamięci - te G.Skille co podał pablo w bardzo fajnej cenie, można brać. Jedno CL w tę czy w tamtą ma nikły wpływ na wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jaki sens jest inwestować w Extreme 4 jak Msi Sli Plus, czy M3 wystarczą Autorowi w zupełności. Patrzyłem też na uATX Z270 Extreme 4, ale ma 6fazową sekcię zasilania i niestety nie mogę tej płyty zarekomendować. Za cenę podobną do tej Extreme 4 można mieć Strixa.

ASUS STRIX Z270H GAMING (DDR4 USB 3.1/M.2) 579zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jaki sens jest inwestować w Extreme K4 jak Msi Sli Plus, czy M3 wystarczą Autorowi w zupełności. Patrzyłem też na uATX Z270 Extreme 4, ale ma 6fazową sekcię zasilania i niestety nie mogę tej płyty zarekomendować.

Dopłata do Extreme 4 to tylko 50-70 zł, wiec wg mnie warto dołożyć. To jednak płyta o półkę wyżej od tych MSI. Jakby to była kwestia 120-150 zł oszczędności to można oszczędzać, a tak to nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o płycie Asus Strix Z270H w kwocie 579zł. Zauważyłem, że na foto, że do płyty dołączony jest wiatraczek który można zamontować do chłodzenia dysków SSD M.2. Integra dźwięku Rog Supreme FX jest wyśmienita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o płycie Asus Strix Z270H w kwocie 579zł. Zauważyłem, że na foto, że do płyty dołączony jest wiatraczek który można zamontować do chłodzenia dysków SSD M.2. Integra dźwięku Rog Supreme FX jest wyśmienita.

Sekcja zasilania wygląda biednie... A wiatraczek do dmuchania na SSD na M.2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o ASUS Prime Z270-A za 500zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nowa ze sklepu to może być, ale jak używka, to polecam dopłacić 79zł do Strix Z270H Gaming z mojego linku w poscie powyżej. Też bardzo dobra płyta. Kupując w sklepie Masz gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o ASUS Prime Z270-A za 500zł?

 

fajna płyta ;)

 

Jakbyś chciał dwumiesięczną używkę... daj znaka :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekcja zasilania wygląda biednie... A wiatraczek do dmuchania na SSD na M.2 ;)

Sekcja może i z wyglądu nie jest rewelacyjna, ale spokojnie z 7700K OC sobie poradzi. Sam mam Z170 Pro Gaming od Asusa i 6700K @ 4,5Ghz spokojnie wyrabia. Na więcej nie podkręcałem, bo nie miałem takiej potrzeby. Dobra płyta. Bios ma bardzo przyjazny. Tryb gamingowy gdzie lekko można kilkoma kliknięciami podkręcić procesor itp..

 

SSD przy kopiowaniu dużych plików grzeje i to porządnie. Dotknij sobie SSD m.2 bez radiatora przy kopiowaniu plików. Aż parzy w ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Strix Z270H jest fajny, ale chyba polecę po taniości jednak:

 

MSI Z270 TOMAHAWK 459zł

ASRock Fatal1ty Z270 Gaming K4 459zł

MSI Z270 SLI PLUS 489zł

 

Brać jeden z tych modeli? Ceny chyba dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maximus 633zl: https://www.x-kom.pl/p/252939-plyta-glowna-socket-1151-asus-maximus-viii-ranger-z170-3xpci-e-ddr4.html

 

MSI M3 520zl: https://www.emag.pl/plyta-glowna-msi-z270-gaming-m3-z270-gaming-m3/pd/DCV5K7BBM

 

 

To takie sensowniejsze oferty :) I po taniości M3, po jakości maximus, stówka różnicy ;) Trzeba tylko bios zaktualizować (w asusie) przed użyciem 7700K. Asus chyba ma opcję aktualizacji z pendriva bez botowania kompa? Musiałby ktoś potwierdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Strix Z270H jest fajny, ale chyba polecę po taniości jednak:

 

MSI Z270 TOMAHAWK 459zł

ASRock Fatal1ty Z270 Gaming K4 459zł

MSI Z270 SLI PLUS 489zł

 

Brać jeden z tych modeli? Ceny chyba dobre.

Przejrzyj outlet morele dobre z170 są od 250zl z gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maximus 633zl: https://www.x-kom.pl/p/252939-plyta-glowna-socket-1151-asus-maximus-viii-ranger-z170-3xpci-e-ddr4.html

 

MSI M3 520zl: https://www.emag.pl/plyta-glowna-msi-z270-gaming-m3-z270-gaming-m3/pd/DCV5K7BBM

 

 

To takie sensowniejsze oferty :) I po taniości M3, po jakości maximus, stówka różnicy ;) Trzeba tylko bios zaktualizować (w asusie) przed użyciem 7700K. Asus chyba ma opcję aktualizacji z pendriva bez botowania kompa? Musiałby ktoś potwierdzić.

 

Tak, maximusy i inne droższe mobasy Asusa mają flashbacka, więc wystarczy doprowadzić zasilanie, wpiąć pendrive do odpowiedniego portu i wcisnąć przycisk.

Te promocje teraz i tak są słabe za 520 zł znajomy ostatnio wyhaczył Maximusa 8 Hero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o outletach typu:

 

"widoczne ślady montażu, produkt z regulaminowego zwrotu, po naprawie w autoryzowanym serwisie producenta (naprawa socketu)"

 

12 miesięcy (gwarancja sprzedawcy/rękojmia)

 

Nie ma co ględzić, wszystko mi już powiedzieliście. Pozostaje mi siedzieć i monitorować sklepy w poszukiwaniu okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Strix Z270H jest fajny, ale chyba polecę po taniości jednak:

 

MSI Z270 TOMAHAWK 459zł

ASRock Fatal1ty Z270 Gaming K4 459zł

MSI Z270 SLI PLUS 489zł

 

Brać jeden z tych modeli? Ceny chyba dobre.

K4, albo SLI PLUS, ponieważ posiadają integrę dźwięki ALC-1220 vs ALC-892. Jak Chcesz bardzo mocno kręcić cepa, to polecam płytę Extreme4 z 10fazową sekcją zasilania vs 8fazowa w Gaming K4. Jak nie będziesz ekstremalnie podkręcał może być K4 Płyty od Mincia też OK, tylko Maximus nie jest już dostępny w X Komie. Strix który Ci poleciłem też bardzo dobry i miły w obsłudze. Ma wiele opcji dopasowania dźwięku do danego rodzaju użytkowania (menager dźwięku z dolnego paska pulpitu) itp..

 

ASRock Z270 EXTREME4 (3xPCI-E DDR4 USB3.1/M.2) 604zł

 

Co myślicie o outletach typu:

 

"widoczne ślady montażu, produkt z regulaminowego zwrotu, po naprawie w autoryzowanym serwisie producenta (naprawa socketu)"

 

12 miesięcy (gwarancja sprzedawcy/rękojmia)

 

Nie ma co ględzić, wszystko mi już powiedzieliście. Pozostaje mi siedzieć i monitorować sklepy w poszukiwaniu okazji.

Daj Pan spokój. Chyba, że w cenie o co najmniej 20-30% niższej niż rynkowa za nowy produkt nie pochodzący z outletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rano Maximus był dostępny :) Pewnie w innych sklepach też jest sporo wyprzedaży tego sprzętu, bo to stary chipset. Ogólnie z170 powinno udać się wyrwać tańszą i lepszą ;)

 

Tak dla ułatwienia: https://www.ceneo.pl/;szukaj-maximus+viii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o outletach typu:

 

"widoczne ślady montażu, produkt z regulaminowego zwrotu, po naprawie w autoryzowanym serwisie producenta (naprawa socketu)"

 

12 miesięcy (gwarancja sprzedawcy/rękojmia)

 

Nie ma co ględzić, wszystko mi już powiedzieliście. Pozostaje mi siedzieć i monitorować sklepy w poszukiwaniu okazji.

Najlepiej brać te bez naprawy tylko po zwrotach. To jest zawsze opisane przy produkcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...