Skocz do zawartości
mariomario

Dobry kurs angielskiego (darmowy)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

znacie/polecacie jakieś dobre darmowe kursy języka angielskiego (audiobooki lub książki lub kursy online) tak aby podnieść swoje umiejętności z j.angielskiego (aktualnie znam angielski na raczej słabym poziomie A1/A2 a chciałbym podnieść go do "płynnego" B2 w mowie i piśmie). Chodzi mi o kurs pod względem zwiększenia ilości słów po angielsku jak i gramatyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo dobry albo darmowy. gramatyka z b2 nie jest na tyle skomplikowana aby musieć korzystać ze specjalnych kursów (zwłaszcza że masz a1/a2).

możesz spróbować duolingo. po kilku miesiącach zabawy z tym programem byłem w stanie jakoś dogadać sie we Włoszech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

https://www.etutor.pl/forum/thread/80621-czego_NIE_ROBIC_uczac_sie_angielskiego.html

I podobne dyskusje także na forum Gazeta.pl, do znalezienia.

 

Pewnie starczy B1 + jak największa ilość słownictwa - i tak też ludzie piszą na forach - jeśli ktoś uczy się dla siebie, żeby jakoś funkcjonować w tym świecie, a nie na egzamin, który nie jest łatwo zdać. https://almg.news/kategoria/edukacja/

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za darmo, hmm

Kiedyś na interpals.net poznałem Ukrainkę świetnie mówiącą po angielsku, ona chciała szlifować polski, ja angielski.

Pozwoliło mi to przełamać pierwszą barierę, czyli przestać wstydzić się błędów, prowadzić rozmowę prostym językiem, bez niepotrzebnego komplikowania.

Większe postępy miałem ze studentką filologii angielskiej, 2 godziny codziennie przez skype, przez 4 miesiące, było zdecydowanie taniej niż z zawodowym lektorem. Potem angielska rozmowa kwalifikacyjna i praca tylko w anglojęzycznym zespole.

 

Jeśli mam coś doradzić, to otaczaj się angielskim. Filmy, gry, piosenki, fiszki, wlepki na każdy przedmiot, zeszyt i notuj. Patrzysz na coś i nie wiesz jak jest po angielsku, sprawdź i pisz.

Ja nie jestem jakiś wybitny, angielski w teorii uczę się od 15 roku życia, teraz mam 30 i dopiero od dwóch jestem wstanie swobodnie się porozumieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że im więcej poświęcisz czasu językowi, tym szybciej się nauczysz. I chyba bardziej efektywnie będzie mieć codziennie jakiś kontakt z językiem (najlepiej, w ogóle, w wersji mówionej, ale o to trudno, chyba że wyjedzie się do kraju, w którym danego języka się używa - chociaż można np. grać w gry online) nawet przez krótki czas, niż raz na tydzień nawet przez 5 godzin.

 

Można rozmawiać z inną osobą uczącą się danego języka. Tylko trzeba uważać, żeby nie nauczyć się czegoś, co jest błędem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@brzda1ek

Chwalić się tu nie ma czym, znajdą się lepsi, mądrzejsi.

Te wszystkie fiszki, wlepki, książki, filmy to tylko narzędzia. Mają budować zasób, słów, zwrotów, zdań, które później wykorzystasz. Ale żadna książka nie nauczy cie konwersacji.

Chcesz się nauczyć mówić, musisz mówić. Żeby mówić, musi być druga osoba. (Może się mylę i asystent Google wystarczy ;))

A czemu studenci ? ze względów ekonomicznych rzecz jasna. Taka osoba jeszcze się tak wysoko nie ceni jak lektorzy z dyplomami. Że brak doświadczenia ? osoba która dopiero przełamuje barierę, nie potrzebuje eksperta, tylko czasu i praktyki.

Możesz kpić, ale przedstawiłem to co sprawdziło się w moim wypadku. I jestem zdania że mając już jakiś zasób słów, najlepszą metodą i względnie najtańszą będzie konwersacja np via skype.

Edytowane przez Morgan87
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba duzo rozmawiac i nie bac sie bledow. Z czasem nauczysz sie poprawnie gramatycznie mowic z uwzglednieniem czasow a nawet nie zauwazysz.

Ja duzo rozmawialem jak gralem w WoW pvp. Nie ma czasu na pisanie tylko rozmowa.

Mielismy ekipe polsko angielska.

W kolejkach na battlegroundy rozmawialo sie o dupie maryny i czlowiek nauczyl sie tak jak oni.

Jak sie pozniej pytalismy ich o nasz angielski to mowili ze jest dosc dobry nawet gramatycznie. Mowil ze poznac ze angielski nie jest natywny ale gramatycznie poprawnie tylko akcent nasz no i mowili ze nasza wymowa pewnych slow byla srednio zrozumiala bo zle zaakcentowane.

Pol roku po 2-3h co drugi trzeci wieczor.

Oni sie naczyli przeklinac z naszym akcentem.

Najwiecej zabawy bylo jak opowiadalismy kawaly masze. Nasze tlumaczenia byly tak smieszne bo nie rozumieli sensu kawalu ze beka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam appkę na telefon LEB English (Learn English for BBC). Poza tym poszukać kogoś do gadania i gadać jak najwięcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darmowo jak wyżej. 

Jeżeli masz pi razy drzwi do wydania 200zł to tu masz dobra serię książek. Oczywiście po angielsku, bo inaczej nauczyć się nie da.  

Wersja na Kindle - aplikacje, czy czytnik jest tańsza. 

https://www.amazon.co.uk/dp/B07HY78VQ1/ref=cm_sw_r_cp_awdb_8D913J6NF9NC8Z3N2DKV

https://www.amazon.co.uk/English-Everyone-Slipcase-Beginner-DK/dp/1465475583/ref=mp_s_a_1_8?dchild=1&keywords=learn+english+for+adults&qid=1623939737&sprefix=Learn+English+&sr=8-8

 

Jeżeli czegoś nie rozumiesz to znowu zaopatrzyć się musisz w Oxfordzski słownik polski-angielski, który ma 800 stron, z czego ostatnie 200 to czyta gramatyka + zapis i wymowa fonetyczna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kurs online to polecam lekcjeonline. pl. Sama się u nich uczę i jestem zadowolona z efektów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znam bardzo dobry kurs i to w dodatku online! Sam brałem udział w kursie i tak jak mówią, że w miesiąc wskoczysz o poziom wyżej to nie kłamią . Bardzo ciekawi prowadzący dający chęć do nauki także jestem bardzo zadowolony z efektów. Sprawdź sobie online.ence.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...