Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DarekWoy

Ulepszenie peceta ze średnio niskiej półki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam gorąco. (bo tak właśnie jest ostatnio na dworze :D )

 

Nadszedł czas, że chciałbym trochę ulepszyć mój komputer. Przeznaczam go na pracę ogólną (internet, multimedia, pakiet office itp.); gry (tytuły takie jak Rocket League, League of Legends, ale też gry nie potrzebujące internetu takie jak np. Wiedźmin 2; pracę z programami typu Sony Vegas. Cel ulepszenia komputera to możliwość pogrania w nowsze tytuły na niższych ustawieniach. W moim odczuciu powinienem skupić się na karcie graficznej. A wy co o tym sądzicie? Prosiłbym o zaproponowanie jakiś kart graficznych, ale takich które współgrały by z moją aktualną konfiguracją komputera.

 

Moja konfiguracja komputera: https://www.morele.net/inventory/info/5dc9f7f4/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz na ten upgrade ?

Zmiana gpu na 1050ti/gtx 1060 3gb/gtx 1060 6gb - szukaj używek na gwarancji lub okazji/promocji w sklepach.

Opcjonalnie dysk ssd, np taki ADATA Premier Pro SP920.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakbym zamienił obecną kartę graficzną na Radeon r9 200 series, to czy ten mój zasilacz by podołał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon R9 series to nic nie znaczy, bo to może być zarówno 270, jak i 290X. Zarówno nowe 1050Ti jak i 1060 3 GB są sensownymi propozycjami, również uwzględniając rynek używek. A tak naprawdę do "niższych ustawień" to i 1050 non-Ti wystarczy, gry typu Wiedźmin 3, GTA5, AC:O na nim działają zupełnie dobrze właśnie po pocięciu detali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD nie głupi pomysł, ale żeby chociaż tego Vegasa na nim też poużywał to 2x większy.

 

Co do 970ek, chciałbym nadmienić, że absolutnie najnowsze sztuki mają już prawie 2 lata (chyba przełom czerwca/lipca 2016), więc coraz trudniej o taką z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

970 to już trochę staroć. Jeśli budżetowo, to 1050ti. 1050 jest naprawdę słabe i starsze tytuły ruszy, ale kupować coś, co po wyjęciu z pudełka jest już przestarzałe? Trochę głupio. dobrym wyborem w niskim budżecie jest też 1060 3GB, najlepiej używka z dłuższą gwarancją. Jest wydajna, ma mało pamięci graficznej, ale jeśli wymagań nie ma za dużych, czasami jakość tekstu można obciąć.

 

Reszta sprzętu ok. Można normalnie działać. Przydałby się tylko SSD, bo to naprawdę potężna różnica w jakości działania komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1050 non-Ti i wiem w co na niej można pograć. Twoja ocena że "stare i słabsze tytuły" ma się nijak do rzeczywistości. Zakładając że trzeba wydać 580-600 na non-Ti, 750-780 na Ti oraz na 1060 3 GB 1000-1050, to... właściwie każda z tych kart jest równo opłacalna (albo równo nie opłacalna jak kto woli).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1050 non-Ti i wiem w co na niej można pograć. Twoja ocena że "stare i słabsze tytuły" ma się nijak do rzeczywistości. Zakładając że trzeba wydać 580-600 na non-Ti, 750-780 na Ti oraz na 1060 3 GB 1000-1050, to... właściwie każda z tych kart jest równo opłacalna (albo równo nie opłacalna jak kto woli).

Zgadzam się, wszystkie powyższe maja zbliżone współczynniki cena wydajność.

Do gier które wymienił plus nowsze na średnich wystarczy mu gtx1050 2gb, jak masz 1000zl to gtx1060 3GB za 959zl inno3d compact lub z 2 wentylatorami 979zl w x-kom. Ssd 240/256 jak najbardziej wskazany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na oku kartę Asus Radeon R9 290, 4GB GDDR5 (512 Bit). Widzę, że na Morele kosztuje 1500 zł, ale mogę odkupić używkę od kolegi bardzo tanio. Czy do mojego komputera będzie to dobry wybór, i czy zasilacz podoła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy bardzo tanio, bo ona jest warta co najwyżej tyle, co używany 970 bez gwarancji. A jeśli to wersja referencyjna to bym na pewno nie kupił. Jeśli jakaś Strix, Gaming itp, to "raczej bym nie kupił" zależnie za ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy polecają wyżej. Dysk SSD 250GB dla ogólnego poprawienia komfortu pracy, karta GTX 1050ti/1060 3GB/6GB w zależności od funduszy, i na koniec można pomyśleć o dodatkowej kości RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 290 byly raczej głośne (szczegolnie referenty) i zarły duzo pradu. Pod Corsaira VS 450 raczej bym tego nie podlaczał szczegolnie w kontekscie problemow zglaszanych przez niektorych uzytkownikoe tego forum z tym modelem zasilacza. Tak jak radza przedmowcy kierowałbym sie raczej w strone gtx 1050/1050ti/1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. A jakbym wybrał to GTX 1060 ale w wersji 6gb to ma to sens przy mojej konfiguracji kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...