Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Eril

W10 - Wielki problem, zablokowałem dysk "D" dla każdego użytkownika.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam wielki problem.

Chciałem zablokować dostęp do dysku "D" dla użytkownika GOŚĆ, ale zablokowałem dla WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW UWIERZYTELNIONYCH.

Dysk D -> PPM -> Właściwości -> Zbazpieczenia -> Uprawnienia dla: zaawansowane - i tutaj dałem wszędzie odmów...

Efekt jest tego taki, że nawet z konta administratora nie mogę nic zdziałać, bo konto administratora również jest uwierzytelnione, a polecenie odmowy ma priorytet nad poleceniem zezwolenia.

Poradzi ktoś coś? Sporo ważnych danych tam mam, a nie mogę w żaden znany mi sposób się do nich dobrać.

Chciałem przywrócić system do dnia sprzed zmiany ustawień, ale dostałem komunikat, że nie ma dostępu do polików przez program antywirusowy, którego nie mam! i nie przywróci wcześniejszej wersji :/

Wszelkie sugestie mile widziane ;) Od razu mówię, że stawianie systemu na nowo nie wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień uprawnienia z poziomu jakiegoś linuksa odpalonego z cd/usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mi to całkiem obce. Linuxa i wszystko z nim związane znam tylko z tego, że kiedyś był "pingwinem" :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj psexec, części pstools z pomocą wiersza poleceń(cmd).

 PSEXEC -i -s -d CMD

uruchomi nowy wiersz poleceń jako użytkownik SYSTEM

w tym nowym wierszu poleceń użyj takeown do przejęcia plików na dysku d:

takeown /f ścieżkadofolderu /r /d y /u Użytkownik

więc prawdopodobnie

takeown /f D: /r /d y /u Administrator

 

ale powyższego nie testowałem, i jest jeszcze icalcs:

 

 PSEXEC -i -s -d CMD

icacls "D:\" /grant Użytkownik:(OI)(CI)F /T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wpisaniu tego co się stanie? Odzyskam dostęp od tak, czy będzie dalej zabawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wpisaniu tego co się stanie? Odzyskam dostęp od tak, czy będzie dalej zabawa?

Komputer ci wybuchnie... Wpisz to się dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczy to ktoś dokładniej? Wklepałem powyższe i żadno z tych poleceń nie działa.

Nie znam się na wierszu poleceń, nie wiem co jakie polecenie oznacza i wszelkich zalezności też nie znam.

Łopatologicznie, bo mnie w głowie się nie mieści, że z poziomu systemu dało się zablokować dostep do dysku D dla wszelkich użytkowników bez możliwości powrotu do tego...

Paranoja po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paranoja, zmieniać opcje w systemie nie wiedząc co te opcje robią ;)

pobrałeś pstools? narzędzie psexec? wpisałeś podane wyżej polecenie w cmd otwartym z katalogu, w którym jest narzędzie psexec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że trzeba to pobrać, ale jak już pobrałem i wypakowałem, to okienko się otwarło (PsExec 64), kliknąłem "i Agree", okienko się zamknęło i już nie da się otworzyć. Uruchamia się i natychmiast zamyka.

Nawet gdy daję "uruchom jako administrator".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że trzeba to pobrać, ale jak już pobrałem i wypakowałem, to okienko się otwarło (PsExec 64), kliknąłem "i Agree", okienko się zamknęło i już nie da się otworzyć. Uruchamia się i natychmiast zamyka.

Nawet gdy daję "uruchom jako administrator".

wejdz w cmd

użyj cd by wejśc do folderu w którym masz psexec i dopier obędąc w tym folderze wpisz psexec blablakomendypodanewyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ogarnąć jak wejść do folderu i uruchomić narzędzia (wiersze poleceń).

Niestety komendy nie działają. Użytkownik, ma to być aktualnie zalogowany użytkownik wedłóg nazwy z ekranu logowania, czy "administrator" powinien wystarczyć i mimo zalogowanego innego użytkownika powinno na administratorze zmienić te sprawy?

Aktualnie moje konto nosi nazwę użytkownia Krzysztof Słapa, po podmianie administrator na Krzysztof Słapa i tak nie działa.

rxv9lnujbww1.png

 

Drugie polecenie daje komunikat:

C:\WINDOWS\system32>icacls "D:\" /grant Administrator:(OI)(CI)F /T

D:" /grant Administrator:(OI)(CI)F /T: Nazwa pliku, nazwa katalogu lub składnia etykiety woluminu jest niepoprawna.

Ewentualnie po podmianie na "Krzysztof Słapa"

C:\WINDOWS\system32>D:\" /grant Krzysztof Słapa:(OI)(CI)F /T

Odmowa dostępu.

C:\WINDOWS\system32>

 

Pewnie coś robię źle i już Wam cierpliwopści brakuje, ale sprawa jest poważna, bo 90% plików jak i programów mam na dysku "D", więc czuję się jak upośledzony użytkownik Windows Phone/Mobile (lubiłem ten system) w dobie wszechobecnych aplikacji na Androida i iOS :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem w cmd superadina, przyznałem hasło, zresetowałem maszynę, ale dalej nie mam dostępu. Czy muszę gdzieś jeszcze coś zrobić, żeby uruchomić sie jako superadmin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

img

zmień właściciela na siebie i ustaw na nowo uprawnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety i to nie pomogło. Udało mi się w jakiś sposób z konta admina przywrócić jeszcze wcześniejszą kopię systemu. Trochę mi to nie na rękę, ale już wolałem mieć miesiąc do tyłu niż brak dostępu. Większość jest jak należy, więc spoko.

Jedynie jest teraz problem, że nie wszystkie foldery dało się przyczepić na nowo, gdyż "nie można wyliczyć obiektów w kontenerze”.

Ogólnie temat można by już zamknąć, ewentualnie pozostawić, to dopiszę, gdy już wszystko zrobię na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @MarioDee właśnie u siebie sprawdzałem. Gdy w opcjach zasilania mam ustawione Wyłącz monitor = nigdy i jak włączę test w CB23 i wyłączę monitor przyciskiem, a za około 30 sekund włączę to nic się nie zawiesza. Jeśli ustawię w opcjach zasilania Wyłącz monitor = 1min i jak włączę test w CB23(multi core), a następnie poczekam tak z 1min15sek.(monitor się wyłączy sam po 1min.) i ponownie włączę to przez jakieś 10 sekund widzę, że czas w CB23 nie odlicza się i obrazek nie zmienia się, ale po chwili wszystko wraca do normy (czas przeskakuje w dół o tyle o ile był chyba wyłączony monitor programowo). Jednak cały czas test był wykonywany bo wentylatory na grały tak jak przy włączonym monitorze. @MarioDee jak u ciebie wygląda "zawieszenie CB23"? Wyskakuje błąd?
    • Odpowiedź wysłano o 16:59 przez pracownika z pokolenia Z.
    • Czy jest sens zabierać się za streamowanie gier w jakości 1080p na Youtube skoro mieszkam na wiosce, gdzie nie mam światłowodów i musiałbym streamować za pomocą internetu mobilnego?  
    • Ja wyłączałem przyciskiem, ale nie powinno przecież tak się dziać chyba? Po prostu włączyłem test i chciałem odejść na dłużej od kompa, więc wyłączyłem monitor przyciskiem. Wracam po pewnym czasie, a tu CBR23 zawieszony. Z innymi programami do testowania stabilności jak np y-cruncher, czy memtest nie ma takich problemów przy wyłączonym monitorze. Może to jednak taka przypadłość tego programu? Przy włączonym monitorze jest wszystko ok. DDC wyłączyłem na próbę, ale to nic nie dało.
    • Do kuców to w ogóle słowa krytyczne odnośnie ich idoli czy nawet partii, z którą się teraz utożsamiają, bo oni gadają po POPiS czy jak ta Unia jest złem i trzeba wyjść z UE najlepiej jeszcze następnego dnia nie docierają . Zresztą to nie tylko kuców dotyczy, takim samym zachowaniem praktycznie również wykazują ci w elektoracie PiS-u. Kuce jak to kuce, ale w Konfie coraz śmielej zaczynają również tam odzywać z nie wiadomo do końca jakich powodów kobiety. Patrząc na taką Bryłkę, Zajączkowską, Pikułę, Domagałę, Czech i wiele wiele tych kobiet w Konfie odnoszę takie wrażenie, że są ładne, ale jednocześnie są głupie tak jak niektóre kobiety w Lewicy pokroju Żukowskiej.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...