Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Maru7887

Pomóżcie z laptopem do GIER ! DWA TYPY który wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów bardzo proszę was o pomoc w wyborze między tymi dwoma laptopami tylko i wyłącznie do GIER!!!

 

1. MSI GT72VR Dominator i7-7700HQ/16/1TB GTX1060

LINK:

 

https://www.x-kom.pl/p/342752-notebook-laptop-173-msi-gt72vr-dominator-i7-7700hq-16-1tb-gtx1060.html?partnerid=100497834&sm12=Mjg=&ts=1524241544&token=14237ee65360f82406d7f3bf06f97f23

 

VS

 

 

2.MSI GP73 i7-8750H/8GB/1TB GTX1060

LINK:

 

https://www.x-kom.pl/p/422292-notebook-laptop-173-msi-gp73-i7-8750h-8gb-1tb-gtx1060.html?partnerid=100497834&sm12=Mjg=&ts=1524241544&token=14237ee65360f82406d7f3bf06f97f23

 

 

MAM MASAKRYCZNY DYLEMAT CZY WZIAŚĆ STARSZEGO MSI GT72VR OCZYWISCIE DOKUPUJAC DO NIEGO SSD ZA LACZNA KWOTE 6300 BO WSZYSCY PISZA ZE JEST SPRAWDZONY MA SUPER CHLODZENIE,

DOBRZE WSPOLPRACUJE PROCEK Z KARTĄ ITP ITD... CZY JEDNAK MSI GP73 GDZIE JEST JUZ MEGA PROCESOR 8 GENERACJI ( OCZYWISCIE DOKUPIE RAM I SSD ) ALE CHODZI MI CZY TYLKO I WYŁĄCZNIE

DO GIER KTORY BEDZIE MIAL LEPSZA WYDAJNOSC. NIBY MSI GP73 MA NOWSZE CHLODZENIE 5 ALE JESLI CHODZI O GRUBOSC JEST DUZO CIENSZY CZY BARDZO DUZO POGORSZY TO OSIAGI W GRACH? b

 

bARDZO WAS PROSZE O RADE NA KTORY POSTAWIC CZY STARY SPRAWDZONY CZY TEN MEGA PROCEK W NOWYM?

Z GÓRY DZIEKUJE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie krzycz proszę dużymi literami. Pierwszy laptop ma matrycę z odświeżaniem 120Hz i jak grasz w Cs-Go będzie zdecydowanie lepszym wyborem. Jak grasz w Wiedzmina to może być 60hz z tym nowym i7 (6/12). Nowszy 6 rdzeniowy procesor i7-8750H może być pod nowe tytuły lepszy od 4 rdzeniowego i7-7700HQ. Do Cs Go 4rdzeniowy i7-7700HQ wystarczy aż za nadto. 16gb ramu vs 8gb stawia znowu na prowadzeniu model z 7700.

 

Napisz dokładnie do czego laptop ma służyć. Gry - jakie rodzaje gier - strategiczne, przygodowe i rpg, fps, samochodowe wyścigi, symulatory jazdy tirem typu Euro Truck simulator itp.. Najlepiej wymień tytuły.

 

Z dokupieniem SSD nie ma problemu. Piszą dużo opinii o starszych modelach, bo był na to długi czas. O nowych produktach też kiedyś opinie się pojawią.

 

Pytanie czy Windows ma być dołączony do laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za duze litery. Nie gram w strzelanki raczej przygodowe i rpg moj buddzet to 6500 tys. Duzo osob radzilo mi MSI ale podobno Asus tez jest ok.

Chodziło mi czy przy bardzo wymagajacych grach chlodzenie tego MSI GP wytrzyma temperatury bo jest zdecydowanie mniejszy od najwyzszej wersji MSI GT?

Juz nie wiem teraz na co mam patrzec wybierajac laptopa czy ma on miec mega chlodzenie i dlatego jest lepszy do gier ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria GT, to najwyższa seria MSI, to nie tylko układ chłdozenia, ale również jakość użytych materiałów, wykonanie. GT62/72 obecnie jest dobrym wyborem bo ich przeceny sięgają 1000-1300zł, a nawet 1500zł. Gdy "poprzednie modele GT" się sprzedadzą, GP w cenie do 6k znowu będzie najlepszym wyborem w stosunku cena/wydajność. Pamiętać też trzeba, że te laptopy są cały czas w sprzedaży, więc co mają powiedzieć ludzie którzy zakupili je np. 3 miesiące temu (za 7,5k), że mają starą generację i teraz im się wszystkie gry będą "przycinały"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wybrać coś pośrodku serię wyżej od GP

 

Z nowym procesorem 8 generacji w komplecie z dyskiem SSD i system koszt system to 400 zł, dysku 200-300 zł.

 

Pośrodku czego scratchhead.gif , bo na pewno nie budżetu lol2.giflol2.gif

Przepraszam za duze litery. Nie gram w strzelanki raczej przygodowe i rpg moj buddzet to 6500 tys. (...)

 

GT72VR z postu autora wygląda tu najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa opcja:

https://www.amazon.com/gp/product/B07BB7XN8C/ref=as_li_qf_asin_il_tl?ie=UTF8&tag=dav0d2-20&creative=9325&linkCode=as2&creativeASIN=B07BB7XN8C&linkId=30e33967e71556bb41ebfade7c01d8aa

z Thunderbolt 3, co pozwoli na podłączenie eGPU w przyszłości, jeżeli ta będzie nie domagała.

 

Ciekawe kiedy i ile będzie kosztować w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod przygodówki i rpg wybrał bym ten nowszy Msi z procesorem Intel i7-8750H za 5,5k i do tego dokupił SSD256GB od Plextora.

 

A co ma tu za znaczenie rodzaj gier, skoro oba mają matrycę TN .

Do GT72VR spokojnie powinien zmieścić się:

Plextor 256GB M.2 PCIe M8Pe, chociaż można też wziąć: Kingston 240GB M.2 2280 KC1000 PCIe- oba na pamięciach MLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że z najnowszych MSI posiadających procesor i7-8750H GP73 ma matrycę 60hz i dopiero droższy GE73 i GS73 ma matrycę 120hz. W sklepie nie widziałem wzmianki o matrycy 120hz i może to wprowadziło mnie w błąd.

 

Podobnie z tym Kingstonem. W jednych sklepach piszą, że jest na tlc w innych na mlc a w jeszcze innych nic nie piszą i po sprawdzeniu na stronie producenta wyszło, że jest na mlc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa opcja:

https://www.amazon.com/gp/product/B07BB7XN8C/ref=as_li_qf_asin_il_tl?ie=UTF8&tag=dav0d2-20&creative=9325&linkCode=as2&creativeASIN=B07BB7XN8C&linkId=30e33967e71556bb41ebfade7c01d8aa

z Thunderbolt 3, co pozwoli na podłączenie eGPU w przyszłości, jeżeli ta będzie nie domagała.

 

Ciekawe kiedy i ile będzie kosztować w PL.

 

W Polsce dostępna jest wersja z nowym procesorem GS63 lecz to są obudowy slim więc musisz liczyć się z tym że będzie gorąco.

 

Z nowych modeli

Acer Helios 300 i7-8750H/8GB/120+1000/Win10 GTX1060

Acer Helios 300 i7-8750H/8GB/120+1000/Win10 GTX1060

Z nowym procesorem HQ oraz GTX1060, dodatkow matryca IPS z lepszymi kątami widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...