Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adaś97

Zestaw do gier - 15000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie mam zbyt dużego doświadczenia w kwestii budowy komputera, więc chciałbym prosić o pomoc w złożeniu zestawu, który przez dobrych kilka lat pozwoli na to oby nie martwić się tym czy gra "pójdzie" czy nie. Mile widziane byłyby podzespoły pasujące do obudowy NZXT H440, ale nie jest to konieczne.

Z góry dziękuję za poświęcony czas,

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOJA PROPOZYCJA

 

Intel i7-8700K 3.70GHz 12MB - pod gry najlepsza obecnie opcja,

ASUS ROG STRIX Z370-F GAMING - świetna płyta główna, w testach wypada bardzo dobrze, do tego design idealnie pasuje pod h440,

lub dorzucić jeszcze stówkę do ASUS ROG STRIX Z370-E GAMING - tutaj już wbudowany moduł wi-fi,

G.SKILL 16GB 3600MHz TridentZ RGB CL16 (2x8GB) - pamięci ram 3600mhz, z opóźnieniami CL16,

ASUS GeForce GTX 1080 Ti Strix ROG 11GB GDDR5X - najlepsze GPU na rynku,

Samsung 1TB 1,8'' Seria 960 Pro M.2 2280 NVMe - chyba najszybszy dysk ssd nvme na rynku,

NZXT Kraken X62 v.2 - chłodzenie all in one, idealne pod h440,

Corsair HX750 750W Platinum BOX - zasilacz 750w z certyfikatem 80+ platinum,

NZXT H440 Matowa czarna z oknem - wspomniana przez Ciebie obudowa,

ASUS ROG PG279Q - no i w 15k mieści się nam jeszcze świetny monitor 27" 2K IPS, z odświeżaniem 165hz G-Sync.

 

Maszyna kosmos na najbliższe kilka lat. Starałem się wszystko dopasować również tak, żeby ładnie się prezentowało i pasowało do siebie kolorystycznie.

Jeżeli w tych 15k mają się zmieścić jeszcze pozostałe peryferia (bo tego nie określiłeś), to proponuję SSD zmienić na Samsung 512GB 1,8'' Seria 960 Pro M.2 2280 NVMe, w przyszłości zawsze można dorzucić kolejny dysk.

Jeżeli jesteś zainteresowany złożeniem zestawu, to piszesz w zamówieniu. W X-Kom bardzo fajnie składają komputery ;) W sumie teraz w X-Kom siedzi Lipton, więc może on sam by się zajął takim mocnym zestawem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie rekomendowanie płyt STRIX GAMING to pomyłka, to są płyty główne o klasę niżej od ASRock Z370 Taichi czy ASUS MAXIMUS X HERO i dwie klasy niżej od ASUS ROG MAXIMUS X APEX.

 

Zestawienie płyt głównych:

 

Edit: w tej samej cenie zasilacz Seasonic FOCUS Plus 750W Platinum z 10 letnią gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy też od tego czy będzie tutaj jakieś bardzo mocne OC robione. Strixy to bardzo dobre i stabilne mobasy, wiadomo jak jest budżet to można iść wyżej - ja chciałem zmieścić się w zakładanych 15k. No i osobiście wolałbym Asusa niż Asrocka, ale to już kwestia indywidualna.

Jeżeli chodzi o zasilacz, to właśnie sam zastanawiałem się który będzie lepszy czy ten Corsair czy SeaSonic - już nawet nie patrząc na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem, że przy takim budżecie kolega @Adaś97 będzie chciał mieć top of the top :) więc i OC będzie konkretne. ASUSy STRIX niestety jadą na marce, ale mają słabszą sekcję zasilania niż inne płyty w tym samym segmencie cenowym.

 

Zasilacz to już rzeczywiście dowolny - Corsairy HX to świetne jednostki, dłuższa gwarancja Seasonica jest tu miłym bonusem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby jadą na marce, ale czytałem gdzieś na niemieckiej stronie testowej porównanie płyt i te STRIX'y wypadły naprawdę świetnie - były najbardziej stabilne z mobasów średnia/ wyższa półka.

Wszystko zależy czy OC ma być wymaksowane do granic możliwości czy wystarczy jakieś rozsądne 4.8/ 4.9 na wszystkich rdzeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za podpowiedzi. Trochę sobie też poczytałem w sieci i powoli zbliżam się do zebrania wszystkich komponentów. Ale nasuwa mi się kolejne pytanie, a mianowicie czy decydować się tylko na SSD czy lepiej mieć też HDD, a na tym pierwszym przechowywać tylko najważniejsze pliki. Wiadomo, że SSD jest lepsze, ale zastanawiam się czy różnica będzie na tyle odczuwalna, że warto będzie zainwestować te X złotych więcej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie HDD to waciki ;) Dobre są Toshiby P300, im więcej TB, tym lepsze od konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam zbyt dużego doświadczenia w kwestii budowy komputera, więc chciałbym prosić o pomoc w złożeniu zestawu, który przez dobrych kilka lat

 

To najpierw zastanów się czy musisz wydawać aż 15000 zł bo budżet jest tutaj wręcz żyłowany aby go dociągnąć. Nie za dużo 15K na zestaw do gier?

Wydajesz 15000 zł i nie masz w ogóle pojęcia na co. Radziłbym najpierw trochę samemu poczytać, pooglądać i zrobić rozeznanie.

 

 

 

Intel i7-8700K 3.70GHz 12MB - pod gry najlepsza obecnie opcja,

ASUS ROG STRIX Z370-F GAMING - świetna płyta główna, w testach wypada bardzo dobrze, do tego design idealnie pasuje pod h440,

lub dorzucić jeszcze stówkę do ASUS ROG STRIX Z370-E GAMING - tutaj już wbudowany moduł wi-fi,

G.SKILL 16GB 3600MHz TridentZ RGB CL16 (2x8GB) - pamięci ram 3600mhz, z opóźnieniami CL16,

ASUS GeForce GTX 1080 Ti Strix ROG 11GB GDDR5X - najlepsze GPU na rynku,

Samsung 1TB 1,8'' Seria 960 Pro M.2 2280 NVMe - chyba najszybszy dysk ssd nvme na rynku,

NZXT Kraken X62 v.2 - chłodzenie all in one, idealne pod h440,

Corsair HX750 750W Platinum BOX - zasilacz 750w z certyfikatem 80+ platinum,

NZXT H440 Matowa czarna z oknem - wspomniana przez Ciebie obudowa,

ASUS ROG PG279Q - no i w 15k mieści się nam jeszcze świetny monitor 27" 2K IPS, z odświeżaniem 165hz G-Sync.

 

 

Wracając do żyłowania budżetu. GTX 1080 Ti jaki by nie był, to i tak prawie 4400 zł to przesada.

800 - 900 ł na obecnie już martwe mobasy to też lekka przesada ale budżet pozwala. Nie wiadomo czy będzie OC CPU ale już z góry masz 8700K gdzie i tak przy mocnym OC szykuj się na skalpowanie procesora. Dysk 1TB 960 Pro w zestawie do gier to wisienka na torcie jeżeli chodzi o dociąganie budżetu no ale budżet pozwala. Dodatkowo całość zamknięta w dość ciepłej obudowie H440 szczególnie dla GPU.

 

Ogólnie na temat wydatku 15000 zł nie wiadomo nic. Nie wiadomo nawet jaki gry grasz, czy zestaw ma być z monitorem czy bez, czy będziesz podkręcać etc.

Sugerowałbym nieco więcej zaangażowania ze strony kupującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...