Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Trejq

Jak kartę dźwiękową wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

jaką karte do 150zł można zakupić do kompa? zależy mi na dobrym brzmieniu mikrofonu, na tej z płyty niestety mic dziala strasznie cicho i szumi :/ ( to nie wina sprzetu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

PCIe, PCI czy USB ?

 

 

Polecam Sound Blaster Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej usb bo mam krotki kabel na sluchawkach ale w sumie bez różnicy, czy taka karta łapie szumy kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką Masz płytę główną kolego. Możesz też napisać co to za mikrofon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZlotoUchy

W zasadzie wszystko, aby nie odpady od Creative.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I rozumiem ze na takiej karcie nie ma problemow jesli komputer zaczyna sobie halasowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

W zasadzie wszystko, aby nie odpady od Creative.

 

A miałeś w ogóle SB Z ? SB Z ma bardzo dobry dźwięk lepszy od X-Fi Music czy Xonarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miałeś w ogóle SB Z ? SB Z ma bardzo dobry dźwięk lepszy od X-Fi Music czy Xonarów.

Może lepszy od Xonarów DG/DS ale napewno nie od Xonarów DX/D1, które na allegroszu/olx można wyrwać za 150zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xonar DX/D1 to według mnie padło, które brzmi jak integra. Są zakłócenia, nie ma poprawy detaliczności ani przestrzeni, jedynie czuć że ma mocniejszy wzmacniacz i bas jest mocniejszy. To samo można uzyskać podłączając słuchawki pod głośniki co zazwyczaj wzmacnia sygnał i ociepla dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xonar DX/D1 to według mnie padło, które brzmi jak integra. Są zakłócenia, nie ma poprawy detaliczności ani przestrzeni, jedynie czuć że ma mocniejszy wzmacniacz i bas jest mocniejszy. To samo można uzyskać podłączając słuchawki pod głośniki co zazwyczaj wzmacnia sygnał i ociepla dźwięk.

A wg mnie zdecydowanie przeciwnie... Nie wiem co za kolumienek używasz ale mówić padło na Xonara DX to trochę przesada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem kartę, tyle że słuchawki mi buczą, czy to może być wina tego że mam w słuchawki i mikrofon na jednym jacku a na karcie oddzielne wejścia(mikrofon podłączony zewnętrzny)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co myślicie o takiej Creative Blaster X-Fi Titanium PCI Express do Edifier R1800?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem kartę, tyle że słuchawki mi buczą, czy to może być wina tego że mam w słuchawki i mikrofon na jednym jacku a na karcie oddzielne wejścia(mikrofon podłączony zewnętrzny)?

A jaka to karta? Winą może być interferowanie karty dźwiękowej z innym sprzętem w środku komputera, może to być też kiepskiej jakości wtyczka/kabel słuchawkowy który zbiera interferencje od innego sprzętu, lub po prostu może być tak, że nie masz uziemienia w gniazdku.

 

Panowie, a co myślicie o takiej Creative Blaster X-Fi Titanium PCI Express do Edifier R1800?

Karta ok, da radę do tych głośników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę ją dostać za 160zł, chyba że jest coś bardziej sensowniejszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona jest sensowna, tylko cena już mniej..

Parę dni temu tu na forum człowiek chciał za nią ( SB0880 ) 130zł, długo nie może sprzedać, pewnie jeszcze by zszedł, jest na olx.

 

też zmieniałem ostatnio kartę z SB X-Fi Gamer PCI ( SB0770 ) , moim zdaniem grają tak samo, różnią się tylko slotem PCI-e a PCI. Taką kartę na PCI dostaniesz za 50-60zł . Jak masz na płycie PCI to po co przepłacać...

Albo SB0730 albo taki jak mój z większą ilością wyjść SB0770 ( będzie w dziale sprzedam moze dziś jeszcze jak coś :) )

 

Kupiłem Asusa Xonara DGX za 100 i sprzedałem po 2 dniach, mi jego dźwięk totalnie nie odpowiadał,

grał podobnie jak moja integra, zdecydowanie gorzej niż SB0770.

Chciałem kupić Titanium SB0880 ale w tej cenie można kupić Xonara DX, kupiłem za całe 130zł kompletnego i jestem bardzo zadowolony z tego co sobą prezentuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta SoundBlaster X-Fi sorround 5.1 pro uziemienie w gniazdku mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Ona jest sensowna, tylko cena już mniej..

Parę dni temu tu na forum człowiek chciał za nią ( SB0880 ) 130zł, długo nie może sprzedać, pewnie jeszcze by zszedł, jest na olx.

 

też zmieniałem ostatnio kartę z SB X-Fi Gamer PCI ( SB0770 ) , moim zdaniem grają tak samo, różnią się tylko slotem PCI-e a PCI. Taką kartę na PCI dostaniesz za 50-60zł . Jak masz na płycie PCI to po co przepłacać...

Albo SB0730 albo taki jak mój z większą ilością wyjść SB0770 ( będzie w dziale sprzedam moze dziś jeszcze jak coś :) )

 

Kupiłem Asusa Xonara DGX za 100 i sprzedałem po 2 dniach, mi jego dźwięk totalnie nie odpowiadał,

grał podobnie jak moja integra, zdecydowanie gorzej niż SB0770.

Chciałem kupić Titanium SB0880 ale w tej cenie można kupić Xonara DX, kupiłem za całe 130zł kompletnego i jestem bardzo zadowolony z tego co sobą prezentuje.

 

X-Fi Music/Gamer czyli pełne X-Fi grają wyraźnie gorzej od Zetki do tego jest mniej problemów na nowych systemach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-Fi Music/Gamer czyli pełne X-Fi grają wyraźnie gorzej od Zetki do tego jest mniej problemów na nowych systemach.

 

nie przeczę, nigdzie nic nie pisałem o SB Z

Jeste też wyraźnie droższy nawet w uzywce od xonara DX czy Titanium...

 

X-Fi M/G na nowych systemach działa wspaniale, pod warunkiem zastosowania sterowników od Daniela albo Paxa.

Temat opisywany również na tym forum na prawą i lewą stronę.

W przypadku oryginalnych potrafi robić hocki klocki, to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten X-Fi Titanium co pytałem się w poprzednich postach i pierwsze odsłuchy na bardzo duży plus. Przyjemniejsze dżwięki są. Wgrałem od razu sterowniki od Daniela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

X-Fi Music/Gamer czyli pełne X-Fi grają wyraźnie gorzej od Zetki do tego jest mniej problemów na nowych systemach.

Gra nieznacznie lepiej od X-FI.W zasadzie mniej więcej poziom Xonara DX ,nie licząc wzmacniacza trochę mocniejszego jak ten w DG ,aczkolwiek wzmacniacza, bym tego nie nazwał w Asusie. Dla niektórych może się spodobać usprawnione DSP ale tu też kolorowo nie jest momentami, w zależności od posiadanych słuchawek.Na plus ładnie wizualnie oprogramowanie szkoda, że dźwiękowo dalej słabo to gra względem konkurencji,jaki tej "zewnętrznej" choć biorąc pod uwagę cenę do 150-180zł nie ma co narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...