Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

luk21pl

b360 i i7

Rekomendowane odpowiedzi

"Grzanie" się procka nie zależy od płyty głównej. To deko inaczej wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej lepiej już tego Gigabyte z370 d3 z promocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem. Chodzi mi o sekcje zasilania płyty. Czy nie będzie problemu ze spadkiem taktowanie. Ram mnie nie obchodzi bo i tak mam tylko 2133 Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekcja zasilania jest gola, brak radiatorow, wiec będzie się grzała. Jak masz te ramy z radiatorami to zawsze możesz spróbować na z370 ustawić profil xmp na 2666 lub nawet wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak chłodzenia sekcji zasilania co z i7 Intela może być ryzykowne (i5 6400 temp w normie)

Trochę lipne polecenie:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak chłodzenia sekcji zasilania co z i7 Intela może być ryzykowne (i5 6400 temp w normie)

Trochę lipne polecenie:/

O czym ty piszesz? Na tej płycie o która pytasz MSI b360 nie ma chłodzenia sekcji zasilania. Sam sobie ta plyte wybrałes i piszesz o lipnym polecaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta MSI B360 to ma lepszą sekcję zasilania niż ten Gigabyte? :lol2:

 

Edit: na poważnie, i7 8700 z RAMami 2133 MHz spokojnie będą działać bez żadnego throttlingu na najtańszych Z-kach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta MSI B360 to ma lepszą sekcję zasilania niż ten Gigabyte? :lol2:

 

Edit: na poważnie, i7 8700 z RAMami 2133 MHz spokojnie będą działać bez żadnego throttlingu na najtańszych Z-kach.

A na serii b300?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na B360 możesz dać memki na 2666, na Z370 ile wlezie, ot cała różnica. w przypadku zablokowanego i7. Przy i7 ma to pewne znaczenie, nie przeczę. Ten GB to taki "baby-Z370", do OC to się nie nadaje, ale właśnie do OC memek jedynie. I jeśli dobrze kojarzę model (oraz GB nie wydało już rev. 2 :E) to ma dobry kodek dźwiękowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o throtting głównie a nie podkręcanie pamięci. Jak rozumiem h310 całkowicie odpada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H310 też pociągną i7-8700 tylko to płyty do sklepowych gotowych kompów, z bardzo okrojonymi portami i dwoma slotami na RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na chipsetach B360 też będzie hulać

 

Pod warunkiem nie używania rozkazów AVX ? :)

 

 

Platforma testowa:

CPU: Intel Core i5-8400

ni jak ma się do 8700 oczywiście

 

 

Brak kontroli napięc CPU, dość wysoki pobór mocy ? ZARĄBISTA PŁYTA :D Jak się trafi proc ze słabym VID to sekcja będzie płonąć i nic nam nie pomoże :lol2:

 

 

Nie no kupuj śmiało ten cudowny mobasek :) Absolutnie nie bierz Gigusia w promocji za pół ceny, jeszcze ram sobie podkręcisz za łatwo i za wysoko. 8700K + 2133 + ta MSI to genialne połączenie.

 

Postów: 2792 i tak durny temat zakładać idąc z uporem maniaka w takie badziewie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rożnica w cenie prawie żadna między Z a B.. Dopiero H można kupić za 200zl.. Ale to taki szrot że masakra. No proc jakoś będzie działał. Najwyżej w grach z AVX czasem będzie throtlować.. Ale ramu dobrze tam nie podkręcisz, max 2666mhz. A tak na Z zawsze można jeszcze podbić 100MHz po przez BCLK nawet na zablokowanym procu i zrobić Undervolta z jednoczesnym OC ramu w okolice 3000Mhz.

 

Płyty też lepiej wyposażone, a ta Gigabyte w promocji wychodzi śmieszne pieniążki. I taką brałbym jako minimum. Zawsze mniejsza utrata wartości w przyszłości, bo jednak nawet proca 8600k/8700k można zablokować na 4500-4600Mhz bez problemu. Na H i B nie zrobi się nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

rożnica w cenie prawie żadna między Z a B.. Dopiero H można kupić za 200zl.. Ale to taki szrot że masakra. No proc jakoś będzie działał. Najwyżej w grach z AVX czasem będzie throtlować.. Ale ramu dobrze tam nie podkręcisz, max 2666mhz. A tak na Z zawsze można jeszcze podbić 100MHz po przez BCLK nawet na zablokowanym procu i zrobić Undervolta z jednoczesnym OC ramu w okolice 3000Mhz.

 

Płyty też lepiej wyposażone, a ta Gigabyte w promocji wychodzi śmieszne pieniążki. I taką brałbym jako minimum. Zawsze mniejsza utrata wartości w przyszłości, bo jednak nawet proca 8600k/8700k można zablokować na 4500-4600Mhz bez problemu. Na H i B nie zrobi się nic.

Mi na niechłodzonej sekcji zasilania taniej płyty B360 z i5 8400 nie throtluje nic. Bez przesady że szrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja chcę i7 8700 bez k i bez kręcenia ram. Mam na 2133 mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja chcę i7 8700 bez k i bez kręcenia ram. Mam na 2133 mhz

 

na 8700 będziesz mógł mieć 2600MHz nawet z tanimi chipsetami. 6gen ogranicza do 2133. Ale 7gen dala by Ci już 2400 a 8gen 2600 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8th gen tylko przy prockach 6core ma 2666MHz.

 

Nowa moda na panikowanie w temacie temperatur VRM przyszła? :E

Wszyscy grają w prime95 czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla autora tematu polecam zapoznać się z tym filmikiem, gościu zmierzył temperatury sekcji zasilania H370 i B360 na pełnym obciążeniu przy i7 8700:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...