Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Joannnna

[~4500] Gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Ponieważ stary laptop dosłownie rozpada mi się w rękach :lol2: muszę wreszcie kupić następcę.

Chciałabym żeby przez jakiś czas dało się na nim pograć [nie jestem mocno zorientowana w aktualnych hitach, ale pewnie jakiś Wiedźmin 3 i tym podobne]

Zdecydowanie pragnę 17 calowego ekranu :)

W zasadzie byłam już zdecydowana na tego Omena ale zaczęłam się zastanawiać czy może warto byłoby dopłacić np. do takiego MSI...

Oczywiście spośród tych dwóch modeli MSI ma lepsze parametry ale moje pytanie brzmi czy jest faktycznie lepszy na tyle żeby zapłacić 500 zł więcej?

Czy karta GeForce GTX 1050Ti jest dużo czy tylko minimalnie lepsza od GeForce GTX 1050?

Podobnie Intel Core i7-7700HQ vs. Intel Core i5-7300HQ?

Czy może któryś z producentów ma lepsze opinie o niezawodności albo np. lepsze chłodzenie.

Ten tańszy ma nagrywarkę, która by mi się przydała...

 

Z góry dziękuję za pomoc w rozwiązaniu dylematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1050Ti jest zdecydowanie lepszą kartą od GTX'a 1050. GV72 ma b.dobry układ chłodzenia.

 

Z 17" zastanowiłbym się jeszcze nad dobrze wyposażonym i wycenionym:

Acer Aspire 7 i7-7700HQ/8GB/256+1000/Win10 GTX1050Ti

W dobrej cenie, z matową matrycą IPS, procesorem i7HQ, dwoma dyskami (256GB SSD+1TB HDD) oraz kartą GTX 1050Ti z 4GB pamięci. Aspire 7 ma przyjemny dla oka design i podświetlaną na biało klawiaturę. Układ chłodzenia w Acerze jest całkiem niezły, jakość wykonania również jest dobra. Serwis producenta też nie jest najgorszy.

 

Ewentualnie jeżeli 15,6" wchodziłoby w grę, to wówczas jest Dell:

Dell Inspiron 7577 i5-7300HQ/8G/256+1000/Win10 GTX1060

Dosyć dobry laptop, z matową matrycą IPS dwoma dyskami (w tym SSD na PCIe), procesorem i5HQ i kartą graficzną GTX 1060 z 6GB pamięci-najwydajniejsza z tej trójki (GTX 1050/GTX1050 TI/GTX 1060). Układ chłodzenia w 7577 jest dosyć dobry (cichy i wydajny). Dell ma b.dobry serwis producenta.

 

Co do pytania odnośnie procesora to I5HQ wystarczy zarówno do GTX 1050Ti jak i GTX'a 1060. Warto do gier wziąć jednak jak najwydajniejszą kartę graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zastanawiasz się jaki procesor wybrać to lepiej iść w stronę nowej generacji HQ

 

Acer Aspire 7 i5-8300H/8G/120+1000/Win10 GTX1050Ti FHD

Jest to znany model w nowej konfiguracji, 4 rdzeniowy procesor 8 generacji HQ. Matryca FULL HD matowa IPS, solidne aluminiowe wykonanie przy tym stonowany design nie jest typowo gamingowy podświetlana klawiatura na biało wygodna ładnie komponuję się z czarną obudową laptopa, dwa dyski wewnątrz laptopa duża wygodna dysk SSD na system i najważniejsze programy, HDD na dane oraz projekty, przyzwoite głośniki jak na laptop.

 

Ewentualnie połączenie droższe

Lenovo Legion Y520-15 i7-7700HQ/8GB/256/Win10X GTX1060

Matryca FULL HD IPS matowa, wygodna podświetlana klawiatura, procesor 4 rdzeniowy 7 generacji Kaby Lake, dobre głośniki od Harman (firma od JBL), USB Typu C, bardzo dobrze rozmieszczone porty, dysk SSD M2 PCIe NVMe. Połączenie procesora i7HQ z grafiką GTX1060 która jest wydajniejsza od GTX1050ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy procesor i tak niewiele da w połączeniu z GTX'em 1050Ti.

 

Jest to znany model w nowej konfiguracji, 6 rdzeniowy procesor 8 generacji HQ.

i5-8300H nie ma 6 rdzeni, tylko dokładnie tyle ile i7-7700HQ, czyli 4 rdzenie i 8 wątków, przy czym "i" siódemka ma wyższą o 500MHz częstotliwość bazową.

 

Co do Lenovo Y520 to pamiętać trzeba, że ta w/w wersja ma GTX'a 1060 z 3GB pamięci, a laptop nie posiada (w zestawie) elementów montażowych dla dysku 2,5". Dlatego też w tym wypadku lepszą opcją jest Dell 7577 z dwoma dyskami i 6GB GTX'em 1060, który jest droższy tylko o 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czekoladka

Autorka pragnie 17''calowego ekranu. 15,6''cala może być za mały.

@Autorka

Omen to dobry laptop z matrycą IPS. Jak grasz w gry raz na czas a laptop ma służyć większości do przeglądania neta i filmów, oraz pracy w mało wymagających programach typu Office, to dopłacanie tych 500zł nie ma najmniejszego sensu. W Wiedźminie można lekko zejść z detalami graficznymi i wyłączyć hairworksy w opcjach gry jak by rozgrywka przy karcie 1050 i najwyższych ustawieniach graficznych nie była wystarczająco płynna.

 

Jak laptop ma służyć do częstego grania w wymagające gry, to opcja dopłaty do Msi ma jak najbardziej sens, ponieważ posiada kartę graficzną 1050Ti która jest od 1050 bez dopisku Ti wydajniejsza. Procesor też ma lepszy Msi, ale niestety nie ma matrycy IPS która do oglądania filmów jak chodzi o kolory i kąty widzenia jest rewelacyjna.

:)

 

Zwróć uwagę, że jest teraz promocja i do laptopa HP dają Voucher na 300zł do wykorzystania w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Helios 300 i5-7300HQ/8GB/256+1000/Win10 GTX1050Ti

To w zasadzie kompletna konfiguracja, ram mogłoby być więcej. Ma niezłą matryce FHD IPS, w miarę wygodną klawiaturę i solidną, chociaż dość odpustową, obudowę. Chłodzenie dobrze sobie radzi z tymi podzespołami. Mogłoby być lepiej, ale generalnie nie jest źle. Wyposażenie jest dość przeciętne. Acer ma dobry serwis gwarancyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w posiadaniu tego MSI którego linkowałeś i jestem bardzo zadowolony. :) della inspirona 7577 nie polecam, wymieniałem, bo nie działał poprawnie a z kolejnym egzemplarzem było nawet gorzej. MSI GV72 polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi, w szczególności dziękuję pabloesc :thumbup:

Zamówiłam MSI żeby mieć sensowną kartę graficzna :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...