Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

infinitytor

QNAP NAS a port USB 3.1 gen 2

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do wyboru mojego pierwszego NAS, więc niektórym może się wydać to pytanie oczywiste ale chciałbym się upewnić:

Jak kupię NAS z portami USB 3.1 gen 2 (10Gb/s) np. QNAP TVS-673 (https://www.qnap.com/pl-pl/product/tvs-673), który ma zainstalowaną dwuportową kartę USB 3.1 typ A to jak wygląda połączenie z PC z Windowsem przez ten port?

Czy urządzenie jest widoczne jako sieciowe czy jako dysk zewn. na USB czy jak? Czy wszystkie funkcje NAS są tak samo dostępne jak przy połączeniu LAN?

Nigdy nie miałem większej styczności z żadnym NASem, a miałby on służyć głównie jako backup danych z PC a dodatkowo jako media server.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porty USB służą do podłączenia urządzeń masowych a tym nie jest PC. Prawdopodobnie NAS nie wykryje żadnego urządzenia na tym porcie.

 

Czy urządzenie jest widoczne jako sieciowe czy jako dysk zewn. na USB czy jak?

Być może jako urządzenie zewnętrzne lub wcale nie wykryje.

 

Czy wszystkie funkcje NAS są tak samo dostępne jak przy połączeniu LAN?

Zapomnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co można wyczytać to można i zarządzać NASem i mieć dostęp do zasobów przy korzystaniu z Quick Access (przez USB). Z tym, że w zeszłym roku pamiętam, że były jakieś problemy z uzyskaniem pełnej prędkości - nie wiem czy to jakoś poprawiono?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co można wyczytać to można i zarządzać NASem i mieć dostęp do zasobów przy korzystaniu z Quick Access (przez USB). Z tym, że w zeszłym roku pamiętam, że były jakieś problemy z uzyskaniem pełnej prędkości - nie wiem czy to jakoś poprawiono?

ale ten port quick access w tej konkretnie serii (TVS-x73) to jest USB 2.0, 3.0 czy 3.1? Bo nigdzie na ich stronie nie jest to napisane, a to dość istotna informacja dla mnie.

 

Zależy mi na uzyskaniu prędkości 10Gb/s stąd zaciekawiły mnie te złącza usb 3.1 na tylnim panelu, ale to z nich nie będę mógł skorzystać do połączenia z PC, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedyna sensowna opcja żeby uzyskać 10Gb/s to dokupienie karty sieciowej na pcie ?

 

Raczej tak ale jest jeszcze kwestia tego jakie tam będą dyski. Bo jeśli hdd to zysk z szybszego interfejsu będzie wątpliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...