Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MrKondzio

Ryzen 2600 pasta termoprzewodząca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy do ryzena 2600 potrzebuję kupować pastę przewodzącą czy ta z tego procesora jest dobra? Ile bym zyskał stopni dając nowa?

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zamów i zobaczymy czy trzeba. Raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dać jedną z lepszych past termoprzewodzących? polecam Thermal Grizzly Kryonaut, chodź jest droga, ale warta każdych pieniędzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam powyższą pastę...użyłem 2x i nie robi szału. Wróciłem do MX-2,którą używam od lat i tej się trzymam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

"Warta każdych pieniędzy", jak tu poważnie traktować takie porady...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dać jedną z lepszych past termoprzewodzących? polecam Thermal Grizzly Kryonaut, chodź jest droga, ale warta każdych pieniędzy :)

 

misiek ma kiepską opłacalność (jak większość topowych past) i zdecydowanie nie jest warta każdych pieniędzy. to zabawka dla fanów ciszy lub overclockerów. jeśli dla kogoś te rzeczy nie mają większego znaczenia to wtedy wystarczy mx-2 kosztujący 1/3 tej ceny i wciąż oferujący niezła wydajnosć.

lepiejk wziąć mx-2 i skupić się na właściwej aplikacji zamiast przepłącać (bo tym de facto jest kupowanie drogich past) za Gryźlaka. i żeby nie było sam przez lata smarowałem Gelidem a teraz płynnym i normalnym miśkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dać jedną z lepszych past termoprzewodzących? polecam Thermal Grizzly Kryonaut, chodź jest droga, ale warta każdych pieniędzy :)

Wątpie, Gelid extream tani i dobry, godny następca MX2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsza pasta dużo Ci nie pomoże ze słabym chłodzeniem boxowym, sens ma kupno dobrej pasty+ dobre chłodzenie jeśli zamierzasz podkręcać. Boxowa pasta powinna być wystarczająca do boxa.

 

Osobiście z past polecam ciekły metal :E Grizzly Conductonaut (tylko, że niestety box od Ryzena jest chyba cały z aluminium).

Na laptopie na moim i7 4700mq zmniejszyłem temp. o 26*C, a RX 580 jakieś 10 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsza pasta dużo Ci nie pomoże ze słabym chłodzeniem boxowym, sens ma kupno dobrej pasty+ dobre chłodzenie jeśli zamierzasz podkręcać. Boxowa pasta powinna być wystarczająca do boxa.

 

Osobiście z past polecam ciekły metal :E Grizzly Conductonaut (tylko, że niestety box od Ryzena jest chyba cały z aluminium).

Na laptopie na moim i7 4700mq zmniejszyłem temp. o 26*C, a RX 580 jakieś 10 ;)

 

Tak tak, ciekły metal na rozpraszacz ciepła, widzę że niektórzy nadal mijają się z przeznaczeniem i nawet nie wiedzą czemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, ciekły metal na rozpraszacz ciepła, widzę że niektórzy nadal mijają się z przeznaczeniem i nawet nie wiedzą czemu ;)

Oświeć mnie, dlaczego nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potraktuj w takim swój procesor ciekłym metalem na czapce to zobaczysz jak za jakiś czas będzie wyglądać ;)

 

Nie wspominając że pasta termo ma także inne zastosowanie po za przewodzeniem ciepła, ma przede wszystkim wypchnąć powietrze znajdujące się pomiędzy postawą chłodzenia a rozpraszaczem ciepła, tyle razy się już powtarzało że ciekły metal należy stosować tylko na rdzeń układu, a Wy dalej swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potraktuj w takim swój procesor ciekłym metalem na czapce to zobaczysz jak za jakiś czas będzie wyglądać ;)

 

Nie wspominając że pasta termo ma także inne zastosowanie po za przewodzeniem ciepła, ma przede wszystkim wypchnąć powietrze znajdujące się pomiędzy postawą chłodzenia a rozpraszaczem ciepła, tyle razy się już powtarzało że ciekły metal należy stosować tylko na rdzeń układu, a Wy dalej swoje.

Wiem, że za jakiś czas na IHS może powstać taki złóg po ciekłym metalu, bardzo ładnie się to usuwa kwasem solnym:

Jakby tak rzeczywiście było, że ma za zadanie głównie usunięcie powietrza, to można by smarować procesory byle czym i było by ok, a tak się nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że za jakiś czas na IHS może powstać taki złóg po ciekłym metalu, bardzo ładnie się to usuwa kwasem solnym:

Jakby tak rzeczywiście było, że ma za zadanie głównie usunięcie powietrza, to można by smarować procesory byle czym i było by ok, a tak się nie robi.

 

Film który sam wkleiłeś dogłębnie wyjaśnia problem, co z tego że syf z czapki ściągniesz, ten metal dość krótko siedział na procesorach które podlinkowałeś, a oznaczenia po wyczyszczeniu już były bardzo słabiutkie, chwilę dłużej i gwarancja papa, bo nikt nie przyjmie procesora bez wybitych numerów na IHS'ie.

 

Możesz sobie wsadzić pastę o parametrach 99999999 W/mK, a jak powietrze zostanie między rozpraszaczem a stopą chłodzenia to i tak będzie kicha, pasta termo ma dwa wyżej wymienione zastosowania i nie zmienisz tego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Możesz sobie wsadzić pastę o parametrach 99999999 W/mK, a jak powietrze zostanie między rozpraszaczem a stopą chłodzenia to i tak będzie kicha, pasta termo ma dwa wyżej wymienione zastosowania i nie zmienisz tego ;)

Jedno i drugie ma oczywiście znaczenie, przy czym sprawę powietrza załatwiasz prawidłową aplikacją i tyle w temacie, jest to raczej oczywiste (bo powietrze jest albo go nie ma), no chyba że ktoś robi to 1 raz.

Natomiast na to jaką pastę wybierzesz masz większy wpływ, bo możesz wybrać lepszy lub gorszy izolator.

 

 

Film który sam wkleiłeś dogłębnie wyjaśnia problem, co z tego że syf z czapki ściągniesz, ten metal dość krótko siedział na procesorach które podlinkowałeś, a oznaczenia po wyczyszczeniu już były bardzo słabiutkie, chwilę dłużej i gwarancja papa, bo nikt nie przyjmie procesora bez wybitych numerów na IHS'ie.

Procesory psują się na tyle rzadko, że bym się nie przejmował gwarancją ;), najwyżej odsprzedażą za X lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno i drugie ma oczywiście znaczenie, przy czym sprawę powietrza załatwiasz prawidłową aplikacją i tyle w temacie, jest to raczej oczywiste (bo powietrze jest albo go nie ma), no chyba że ktoś robi to 1 raz.

Natomiast na to jaką pastę wybierzesz masz większy wpływ, bo możesz wybrać lepszy lub gorszy izolator.

Ciekły metal przez dużo mniejszą gęstość słabo sobie radzi z wypychaniem powietrza, o tym zapewne też nie wiedziałeś.

Ja widzę że na siłę próbujesz być mądrzejszy w sprawach których masz małe pojęcie.

Wybór pasty to kwestia indywidualna od Gelida GC Extreme i Kyronauta nie ma na dzień dzisiejszy nic lepszego past konwencjonalnych, stosowanie ciekłego metalu na odpromiennik ciepła nie ma żadnego sensu z praktycznego punktu widzenia, no chyba że jara Cie spadek 1-2 stopni przy granicznych wartościach.

 

 

Procesory psują się na tyle rzadko, że bym się nie przejmował gwarancją ;), najwyżej odsprzedażą za X lat.

 

Gwarancją to nikt się nie przejmuje do czasu aż nie padnie, wtedy zaczyna się płacz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...