Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ja999

NIEREGULARNE ZUZYCIE KARTY GRAFICZNEJ W CS:GO

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc przychodze do was z problem który już kiedys podobny opisywałem ale teraz go bardziej sprecyzuje

Chodzi o to że mam bardzo zróżnicowaną ilość fps w sensie jak patrzyłem na benchmarki to pokazywało ludziom że mają cały czas 190fps+ na tych ustawieniach jakie ja mam. Jest to na 99% spowodowane tym ze mam strasznie nieregularne żużycie karty graficznej [zdjęcia niżej]

Tak jak widać w osu! mam stałe 30/40% żużycia i tez fps sa stałe w granicach 900-1100 a w cs go zużycie waha się od 1%-90% co sekunde i jak jest jakiś trafem te 90% żużycia to rzeczywiście licznik fps sięga nawet 240 tak jak na bechmarkach a jak jest 0% to jest tak około 100fps. Wie ktoś może o co chodzi?

Specyfikacje:

radeon rx 460 ddr5 oc 2gb

intel pentium g4560

1x8gb ddr4

asrock h110m dvs r3.0

Zasilacz Be Quiet POWER B8 450W

post-592269-15246514572913_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to napewon nie wina procesora bo w osu wszystko dobrze z procesorem pozatym procesor i mobo jest nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to napewon nie wina procesora bo w osu wszystko dobrze z procesorem pozatym procesor i mobo jest nowe

 

Wina nie dlatego, że jest uszkodzony, tylko dlatego że mało wydajny w stosunku do procesorów i5 czy i7. A CS:GO to gra wymagająca dobrego procka. Chcesz więcej FPSów? Zmień procek na mocniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to napewon nie wina procesora bo w osu wszystko dobrze z procesorem pozatym procesor i mobo jest nowe

Co ma piernik do wiatraka? Może ci przetłumaczę co panowie/panie wyżej piszą: "Twój procesor jest za słaby". Nie piszę się zużycie, tylko użycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel pentium g4560 nie nadaje się do gier. To jest procesor do zastosowań biurowych czy internetu. Tego typu procki kupuje się na przeczekanie, lub stopniowe budowanie platformy. Masz przyzwoitą płytę główną, więc wsadź w nią jakiegoś i5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy to jednak jesteście niemożliwi... Jak ktoś ma procka AMD to piszecie zmień chociaż na g4560, bo gniecie on AMD w każdej grze, teraz już jak ktoś ma g4560 to niestety ale potrzeba i5 conajmniej... jezu... gdzie się podziało to dawne forum... Jaki masz dysk autorze? Ja ostatnio miałem w CSie problemy na HDD, po zmianie na ssd ulżyło.

Próbowałeś zablokować sobie fps na niższym poziomie? Powiedzmy 100fps? I jakie w ogóle masz ustawienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączył:Pt, 08 Maj 15

 

Co Ty wiesz o dawnym forum hahah. Akurat w tematach o CS ten procek to jest strzał w 10 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale mówie juz po raz kolejny ludzie nie jeden człowiek tylko KILKA/NASCIE LUDZI na benchmarkach miało na tym konkretnym procku i grafice 190fps+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wykres nic tak naprawdę nie mówi. Widać, że jest problem, ale nie widać po której stronie leży.

Wklej ten sam wykres, ale dodatkowo dołącz wykres:

1.) Przedstawiający użycie procesora

2.) Przedstawiający użycie dysku

3.) Przedstawiający użycie RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie że ja na i7 870 (4c/8t) @ 4,1GHz i GTX 1060 6GB mam użycie dochodzące do 50% i jednego i drugiego (bez ograniczania fps) także tego nie ogarniesz, ta gra po prostu żyje swoim życiem :)

 

 

Koledzy mówiący, że ten pentium jest słabym ogniwem jak najbardziej mają racje. Sam nie wierzyłem dopóki nie przesiadłem się z i5-4440 na i7 870 ( niby wiele starszy procesor, niby tyle samo rdzeni ale więcej wątków i szybszy zegar) i różnica jest kolosalna. Może nie tak bardzo jeśli chodzi o maksymalne FPS ale na pewno o brak spadków płynności ( o którym de facto wspominasz).

 

Karta graficzna też demonem nie jest.

 

Powiedz proszę w jakich grasz ustawieniach. Najlepiej wrzuć screen z ustawieniami grafiki z gry.

 

No dobra ale mówie juz po raz kolejny ludzie nie jeden człowiek tylko KILKA/NASCIE LUDZI na benchmarkach miało na tym konkretnym procku i grafice 190fps+

 

ale on też tyle osiąga tylko nie zawsze.

 

Dodatkowo nie podał na jakich ustawieniach graficznych gra.

 

Dodam jeszcze jedno spostrzeżenie - na kartach AMD (7870 i 7950) po OC zawsze miałem skutek odwrotny - karta pracowała na zegarach 300mhz jakby w ogólnie nie zauważała obciążenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra daje na imgur bo nie wiem czy by tu sie zmieściło

I jeszcze jakby co jak by ktoś nie wiedział nazwa wykresu co on przestawia jest na górze żeby ktoś nie pomylił z dołem bo sam czasami myle

1. Osu po około 5 minutach: https://imgur.com/a/HAJ35Xa (Warto zauwazyc ze gpu tak naprawde cały czas jest stałe tylko czasami kiedy wchodze do menu zuzycie spada bo w menu jest max 240fps a w grze no-limit)

2. Cs go po około 5 minutach: https://imgur.com/a/sVfl7z9

Jeszcze zapomnialem na wykresie zacznaczyc kiedy gra sie zaczela ale chyba to widac kiedy jeszcze bylem w pulpicie

 

Dodam od siebie że ja na i7 870 (4c/8t) @ 4,1GHz i GTX 1060 6GB mam użycie dochodzące do 50% i jednego i drugiego (bez ograniczania fps) także tego nie ogarniesz, ta gra po prostu żyje swoim życiem :)

 

 

Koledzy mówiący, że ten pentium jest słabym ogniwem jak najbardziej mają racje. Sam nie wierzyłem dopóki nie przesiadłem się z i5-4440 na i7 870 ( niby wiele starszy procesor, niby tyle samo rdzeni ale więcej wątków i szybszy zegar) i różnica jest kolosalna. Może nie tak bardzo jeśli chodzi o maksymalne FPS ale na pewno o brak spadków płynności ( o którym de facto wspominasz).

 

Karta graficzna też demonem nie jest.

 

Powiedz proszę w jakich grasz ustawieniach. Najlepiej wrzuć screen z ustawieniami grafiki z gry.

 

 

 

ale on też tyle osiąga tylko nie zawsze.

 

Dodatkowo nie podał na jakich ustawieniach graficznych gra.

 

Dodam jeszcze jedno spostrzeżenie - na kartach AMD (7870 i 7950) po OC zawsze miałem skutek odwrotny - karta pracowała na zegarach 300mhz jakby w ogólnie nie zauważała obciążenia.

Ale sluchaj ludzie którzy pokazuja test tej karty i procka jeszcze raz mowie LUDZIE to nie pojedyczny przypadek gdy ktos ma takie wnyiki tylko LUDZIE wystarczy wpisać w yt Radeon rx 460 g4560 becnmark i masz. W dodatku wyraznie widac jakie ustawienia ustawił czy LOW czy HIGH czy full HD czy HD a nie że nie widac tego tak jak mowisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wykresu wynika, że masz stabilne 100-200 FPS . Nie widzę tu żadnego problemu.

CPU usage masz niemalże stałe (zakładam że ta środkowa część wykresów to czas kiedy uruchomiona jest gra).

GPU usage skacze bo zależy od tego co się dzieje na mapie. jeśli np. używałeś granatów dymnych to jest to jak najbardziej normalne gdyż te zabijają najlepsze konfiguracje ale równie dobrze mogłobyć to zwykłe strzelanie.

 

Zobacz sobie na moim filmiku od 19 sekundy ( gdzie startuje film)

Przyjrzyj się licznikowi FPS w momencie strzału z AWP (zwolnienie zrobione później, nie ma wpływu na FPS)

 

edit: na tym samym filmie możesz też się przyjrzeć wartościom CPU usage i GPU usage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączył:Pt, 08 Maj 15

 

Co Ty wiesz o dawnym forum hahah. Akurat w tematach o CS ten procek to jest strzał w 10 .

 

 

HAHAHAH przez takich typów umiera to forum, Twoje patrzenie przestrzenne mnie powaliło, że prawie spadłem ze wzmocnionego stalowymi podporami krzesła.

To że zarejestrowałem się 2015 nie znaczy, że to moje pierwsze konto ignorancie.

 

Pierwsze konto jakie tu miałem:

Grupa:

Forumowicze

Postów:

1536 (0.43 na dzień)

Najbardziej aktywny w:

Karty graficzne (380 postów)

Dołączył:

Nd, 29 Cze 08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wykresu wynika, że masz stabilne 100-200 FPS . Nie widzę tu żadnego problemu.

CPU usage masz niemalże stałe (zakładam że ta środkowa część wykresów to czas kiedy uruchomiona jest gra).

GPU usage skacze bo zależy od tego co się dzieje na mapie. jeśli np. używałeś granatów dymnych to jest to jak najbardziej normalne gdyż te zabijają najlepsze konfiguracje ale równie dobrze mogłobyć to zwykłe strzelanie.

 

Zobacz sobie na moim filmiku od 19 sekundy ( gdzie startuje film)

Przyjrzyj się licznikowi FPS w momencie strzału z AWP (zwolnienie zrobione później, nie ma wpływu na FPS)

 

edit: na tym samym filmie możesz też się przyjrzeć wartościom CPU usage i GPU usage

No ale czemu mam takie zuzycie czasami nawet staje w miesjcu po prostu i to zuzycie raz jest 0% a czasami 100% i jak jest 100% to jest więcej fps

 

No ale czemu mam takie zuzycie czasami nawet staje w miesjcu po prostu i to zuzycie raz jest 0% a czasami 100% i jak jest 100% to jest więcej fps nawet w menu raz jest 100fps a raz jest 1300 wtf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy to jednak jesteście niemożliwi... Jak ktoś ma procka AMD to piszecie zmień chociaż na g4560, bo gniecie on AMD w każdej grze, teraz już jak ktoś ma g4560 to niestety ale potrzeba i5 conajmniej... jezu... gdzie się podziało to dawne forum... Jaki masz dysk autorze? Ja ostatnio miałem w CSie problemy na HDD, po zmianie na ssd ulżyło.

Próbowałeś zablokować sobie fps na niższym poziomie? Powiedzmy 100fps? I jakie w ogóle masz ustawienia?

 

Jak kiedyś to wypomniałem forumowiczom, to mnie zjeść chcieli ;)

Fundusz 1000zł? Ale dopłać do karty za 1300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zrobiłem tera około 2.5minutowy benchmark jak to wygląda na de deście bez botów itd i patzrzyłem sie w zasadzie cały czas w dół koło respawnu i co niby w takiej sytuacji miało wpływ ze to żuzycie się tak wacha przecież zadnych botow nie było zadnych granatow itd

Zdjecie bo nie moge dodac zalacznika: https://imgur.com/a/CXtmwea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy

nie umiecie tego przedstawić w poprawny sposób

csgo jest mocno spieprzoną grą i nigdy nie wykorzysta 100% potencjału PC

 

w skrócie to działa tak, że w CSGO CPU daje więcej fpsów, a GPU je stabilizuje żeby było więcej.

W twoim wypadku bym śledził użycie CPU podczas grania a nie GPU

 

100-200fps na tym procesorze to norma, g3258 na 4.5ghz trzymał 130-220

 

jeśli autorze dalej twierdzisz, że to wina PC to radze Ci po kolei (rób punkt i sprawdzaj czy jest ok, jak nie to idź dalej) :

wyłaczyć shader cache w ustawieniach AMD

sprawdzić czy są dobrze kable wpięte do GPU

sprawdzić temperatury CPU podczas grania

sprawdzić status smart dysku

zaktualizować sterowniki - program SDU lub driver booster Ci w tym pomoże

naprawić pliki csgo przez steama (lub zrobić reinstall)

wyczyścić PC ze śmieci - tutaj droga wolna. Najbezpieczniej ccleaner + enhancer i profilaktyczny skan malwarebytes antimalware + adwcleaner

 

daj znać czy pomogło, jak nie to drążymy dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy

nie umiecie tego przedstawić w poprawny sposób

csgo jest mocno spieprzoną grą i nigdy nie wykorzysta 100% potencjału PC

 

w skrócie to działa tak, że w CSGO CPU daje więcej fpsów, a GPU je stabilizuje żeby było więcej.

W twoim wypadku bym śledził użycie CPU podczas grania a nie GPU

 

100-200fps na tym procesorze to norma, g3258 na 4.5ghz trzymał 130-220

 

jeśli autorze dalej twierdzisz, że to wina PC to radze Ci po kolei (rób punkt i sprawdzaj czy jest ok, jak nie to idź dalej) :

wyłaczyć shader cache w ustawieniach AMD

sprawdzić czy są dobrze kable wpięte do GPU

sprawdzić temperatury CPU podczas grania

sprawdzić status smart dysku

zaktualizować sterowniki - program SDU lub driver booster Ci w tym pomoże

naprawić pliki csgo przez steama (lub zrobić reinstall)

wyczyścić PC ze śmieci - tutaj droga wolna. Najbezpieczniej ccleaner + enhancer i profilaktyczny skan malwarebytes antimalware + adwcleaner

 

daj znać czy pomogło, jak nie to drążymy dalej

1. Zrobione

2. Komp w zasadzie swiezo po złożeniu wszystko powinno byc dobrze sprwadzałem

3.Temperatury co w granicach 40-45 stopni

4. Dysk na 100% jest sprawny niedawno był kupiony zreszta niżej napisałem że na innym kompie było podobnie

5. Sterowniki instalowałem najnowsze rekomendowane i było to samo

6. Zrobione

7. Komputer tak jak mowilem swiezo po zlozeniu wiec raczej zadnych smieci nie ma

po za tym dodam jeszcze ze na innym kompie z ta karta graficzna było dokładnie takiego same problemy ale wtedy to testowałem w Metinie (xD) i było dokładnie to samo w sensie strasznie nieregularne zuzycie gpu. Ale gdy włozyłem inna grafike to juz zuzycie gpu było cały czas praktycznie stałe

Test

To samo

 

1. Zrobione

2. Komp w zasadzie swiezo po złożeniu wszystko powinno byc dobrze sprwadzałem

3.Temperatury cos w granicach 40-45 stopni

4. Dysk na 100% jest sprawny niedawno był kupiony zreszta niżej napisałem że na innym kompie było podobnie

5. Sterowniki instalowałem najnowsze rekomendowane i było to samo

6. Zrobione

7. Komputer tak jak mowilem swiezo po zlozeniu wiec raczej zadnych smieci nie ma

po za tym dodam jeszcze ze na innym kompie z ta karta graficzna było dokładnie takiego same problemy ale wtedy to testowałem w Metinie (xD) i było dokładnie to samo w sensie strasznie nieregularne zuzycie gpu. Ale gdy włozyłem inna grafike to juz zuzycie gpu było cały czas praktycznie stałe

Test

To samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel pentium g4560 nie nadaje się do gier. To jest procesor do zastosowań biurowych czy internetu.

 

bzdura. mylisz Celerony (które i tak dają rade w grach z 2014 i starszych) z Pentiumami G45XX i mocniejszymi. one wskoczyły w miejsce dawnych itrójek i w rzadko się zdarza aby nie dawały radę w jakiejś grze wyciągnąć w miarę stabilnych kilkudziesięciu fpsów. w 144hz nie pograsz ale z 60hz nie powinno być problemu w 99% przypadków.

ale ok. nie do gier bo to nie i5 xDDDDDDDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość optuj

No to może faktycznie coś z kartą poszukał bym nowego biosu o ile producent karty taki udostępnia lub http://overclocking.guide/amd-radeon-rx-460-unlocking-1024-stream-processors/

..czym i jak sprawdzałeś ten nowy dysk ?

..w medżerze urządzeń brak żółtych wykrzykników ?

Monitoruj w grze Msi afteburnerem, ustaw OSD to co istotne Pagefile też by się przydało, możliwe że znajdzie się przyczynę działania tak karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Znaczy bo ja mysle ze to jest wina karty tylko i wyłącznie i zadne wgranie biosu raczej nie pomoze bo sprawdzalem ta karte tez na innym na komputerze.

2. Nie sprawdzalem dysku bo on praktycznie nowy

3. To znaczy?

4. Monituruję i zuzycie jest bardzo dziwne

 

Po za tym dodam jeszcze pobrałem metina i tam zużycia tak samo wygląda od 0%-100% cały czas sie waha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegoś Ty się uczepił tak tej karty? Weź włącz furmarka i zobacz czy będziesz miał takie dropy w wykorzystaniu. CS to głównie CPU tam nawet HD7750 wystarczy do pomocy. Już nie mówiąc że IGPU w Ryzenie daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...