Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

reQ_21

subwoofer do solo6c?

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

chciałbym dodać trochę (jak to niektórzy mówią "pierdzenia") do solo6c. Nie słucham głośno muzyki, po prostu trochę mi brakuje tego charakterystycznego dźwięku subwoofera. Tak więc nie musi mieć miliarda W mocy, byle żeby jakoś brzmiał.

Brakuje mi trochę brzmienia modecomów mc-mhf60u, które musialem na gwarancji oddać i trochę popełniłem błąd biorąc solo6c do małego pokoju.. Ale cóż, przynajmniej służą jako stojaki do monitorów, haha

 

a tak na poważnie, w ogóle nie siedzę w tym temacie.

 

tak - bawiłem się equalizerem i osiągnąłem blisko zadowalające efekty - ale blisko.

 

budzet w okolicach 200zł, mogą być używki. Dźwięk leci z soundblaster Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę, że musisz szukać suba pasywnego albo z solo zrobić pasywne kolumny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solo 6c bardzo ladnie graja jak na swoja cene.

Chcesz to zepsuc dodajac suba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 200 nic nie zrobisz :E a nawet jak stworzysz jakiś ulep, to będzie to brzmiało jak :shit:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry subwoofer do muzyki kosztuje ponad 2.5tyś zł ogólnie subwoofery nie nadają się do muzyki. Sam posiadam taki za 1400zł w kinie radzi sobie super ale nie wyobrażam sobie słuchać na nim muzyki. Do muzyki to dobre kolumny i wzmacniacz stereo nic lepszego nie wymyślili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja robiąc odkop, wyrwę się ze schematu.

 

Generalnie od 200 zł i 230 zł są na OLX Z-2300, ale jeden kanał tam nie działa. W razie jak dźwięk się nie spodoba po zmostkowaniu, to ciężej będzie sprzedać. Sprawne od 350, i pewnie najlepiej będzie kogoś przekonać do Allegro i PayU.

Z w pełni sprawnych w cenie 240 zł na Allegro będzie jeszcze Z623.

To tyle z gotowych zestawów typowo konsumenckich w tej cenie.

 

A jak zmostkować. Starczy adapter jack-2x jack. Ustawić odpowiedni poziom głośności na obu zestawach, skompensować to ew. w EQ, i odpowiednio do tego ustawić bas na kolumnach i subie. A głośność regulować w systemie. Np. fajnie działa combo 3RVX + Preme do Windows.

Generalnie z myślą o ew. odsprzedaży takiego zestawu jak coś pójdzie nie tak, nie widzę przeciwskazań by się nie pobawić.

Ale efekty mogą być przeróżne.

W którymś z zestawów może też zaistnieć konieczność odlutowania sygnału z jednego z głośniczków, bo nie jest wpięty niezależnie od pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...