Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Daniel922

Zestaw do 5000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chcę pierwszy raz złożyć peceta - do gier. Tak do 5000zł bez monitora. Zależy mi na dobrej karcie graficznej, procesor nie musi być z górnej półki. Oto, co udało mi się poskładać:

https://i.imgur.com/IFkalVu.png

Mam pytanko czy taki zestaw ma jakieś zalety/wady? Czy są jakieś za i przeciw dlaczego właśnie ten zestaw jest OK, bądź nie jest i należałoby coś zamienić? Lub jakieś uwagi, abym się z jakiegoś powodu nie zdziwił po zakupie? :D

Dysk twardy być może wezmę ze starego kompa, dlatego nie dodawałem. SSD mam. Nad monitorem jeszcze się nie zastanawiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim zestawie jest przede wszystkim procesor i5 starej generacji, obecnie zdecydowanie lepszy wybór to i5 już w ósmej generacji z 6-cioma rdzeniami.

W cenie ~5000zł możesz mieć:

Intel i5-8500 3.00GHz BOX

ASUS TUF Z370-PLUS GAMING + MasterLiquid ML240L RGB

be quiet! 500W Pure Power 10 CM

GOODRAM 16GB 3200MHz IRIDIUM CL16 Black (2x8GB)

SilentiumPC Gladius M35 Pure Black

Zotac Geforce GTX 1080 MINI 8GB GDDR5X

Na nowej generacji, z szybką pamięcią ram, GTX'em 1080 z 5-letnią gwarancją oraz chłodzeniem wodnym (dodawanym do płyty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7-8700 6/12 - 1199zl

Fera 3 - 99zl

Gigabyte z370 d3 - 329zl promocja giga30 w morele morele.net/plyta-glowna-gigabyte-z370p-d3-1625070/

 

Inno3D GeForce GTX 1070 X2 V3 8GB - 1849zl x-kom jeżeli kupisz monitor fhd to w zupełności ci wystarczy na kilka lat

2x8gb adata xpg 3000mhz - 690zl

Silentiumpc vero l2 - 179zl

Gładkość m35 - 189zl ewentualnie silentiumpc rg4 za 149zl

DVD - 50zl

 

Razem 4584zl

 

Podstawa kompa za 5000zl jest I7-8700 i nawet nie patrz na słabsze CPU. Ten zestaw zapewni ci super granie przez 4-5 lat, a potem zmienisz sobie GPU i zestaw podziała kolejne kilka lat bez większych zmian. I5-8400/8500 są dobre na teraz, a za max 2 lata trzeba będzie zmieniac i to pewnie razem z płyta i ramem. Jeżeli koniecznie chcesz GTX 1080 to ten co wybrałes jest ok ale uważam, ze nie ma sensu ponieważ w tym roku wyjdą flagowce z nowej generacji i szkoda kasy na 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I5-8400/8500 są dobre na teraz, a za max 2 lata trzeba będzie zmieniac

Powiem szczerze że mnie rozbawiłeś takim stwierdzeniem.

Nie wiem co ma tu do rzeczy nowa generacja GeForców, skoro autor kupuje tu i teraz, a nie za pół roku? scratchhead.gif Dla niego, to nie ma znaczenia, bo już będzie miał kartę- czy to GTX'a 1070 czy też 1080.

Moim zdaniem i5-8500 starczy na niewiele mniej niż i7-8700, a dowodem są dane historyczne-praktycznie do gier zawsze wystarczające były procesory i5 (2500/k, 3570, 4570, 6400, 7400) i raczej się to nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pooglądaj testy gdzie i5+8400 już czasami dobija do 100% wykorzystania, co powoduje przycięcia. Z tego powodu wybrałem ostatnio I7-6700 4/8 zamiast i5-8400 6/6. Za 2 lata wychodzą nowe konsole i gaming na PC oberwie wzrostem wymagań gier. 6 wątków będzie wtedy stanowczo za mało. Lepiej już brać w dłuższej perspektywie Ryzen 1600/2600 chociaż będzie miał obecnie mniejsza wydajność. Każdy ma swoje przemyślenia i się nimi dzieli, mi się nie chce ciebie atakować za ten zwstaw co złożyłeś. Do wycieczek personalnych szukaj osób w swoim otoczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2 lata wychodzą nowe konsole i gaming na PC oberwie

 

Ile to razy już się słyszało, że konsole wychodzą? Rynek konsol aż tak wielkiego wpływu na PC nie ma. Jaguar w ogóle nie wpłynął na optymalizację gier PC a przecież w PS4 już dawno siedzi 8 jajek. Jakby jednak nie patrzeć, również celowałbym w i7 przy budżecie 5000 zł

 

1 x Intel Core i7-8700 /3.2GHz, 12MB, LGA1151, BOX/

1 x AsRock Z370 Pro4 /intel Z370, LGA1151/

1 x SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black

1 x ZOTAC GeForce GTX1080 mini 8GB DDR5 256bit (1759/10000)

1 x SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

1 x Seasonic FOCUS Plus 550W Gold

1 x A-Data 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 XPG Z1

1 x Asus DRW-24D5MT SATA (black)

 

5014 zł esc.pl razem z i7 8700 oraz GTX 1080. Pamięci rozbudujesz za jakiś czas. Na teraz 8 GB w dualu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@caps, nie miał wpływu, bo w PC sprawę nadrabiał GPU, ponieważ do PS4 i Xbox One poszło coś na poziomie Radka 7870. Teraz jest inaczej PS4 Pro i XOX maja odpowiednio GPU 4,3 oraz 6 tflops i pomimo słabszego CPU stabilność fpsow jest dużo większa niż na PC, nawet biorąc pod uwagę optymalizacje, przez brak Windowsa i wykorzystanie 7 rdzeni, bo reszta podzespołów to zwyczajne PC. Nowa gen konsol wejdzie na 100% najpóźniej w 2020 roku i musi być mocniejsza od obecnej, wiec 12 rdzeni i 10tflops jest jak najbardziej możliwe. Tym razem będzie to miało duży wpływ na płynność grania na PC. Trochę wróżę z fusów ale takie mam przeczucie :) po wyjściu w 2013 roku tak słabych konsol, przewidziałem ze po 3-4 latach wejdzie pół generacja z mocniejszym GPU i się sprawdziło, wiec jest szansa ze trafie tez tym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech nawet będzie 16 rdzeni. Optymalizacja gier, architektura konsol a PC to zupełnie dwa inne światy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech nawet będzie 16 rdzeni. Optymalizacja gier, architektura konsol a PC to zupełnie dwa inne światy.

Kiedyś tak było teraz to zwykle PC tylko z lekkim systemem. Pokazy większości gier na targach odbywają się na mocnych PC, potem przycinają ustawienia graficzne i gra leci na konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc teraz co? Konsole wyjdą takie mocne, że pokazy gier PC odbywać się będą na konsolach, potem przytną ustawienia i gra poleci na PC?

Gaming PC nie oberwał i nie oberwie przez wyjście nowych konsol jeżeli chodzi o optymalizację.

Gaming PC oberwał natomiast już bardzo dawno od konsol jeżeli chodzi o coś do grania.

Poniekąd głupotą jest kupowanie kompa za 4-6K do samych gier mając konsole za 1000 zł i dajmy do tego nawet XIM Apex pod klawiaturę i myszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybralem ten procek ze wzgledu na jego stosunek ceny do jakosci (odnosze sie do testow i opini z internetu), ale skoro mowicie ze moze nastapic taka niekorzystna sytuacja ze bede musial wymieniac kilka podzespolow bo taki stary procek to sie nad tym zastanowie. Myslalem o tym zeby zestaw wystarczyl mi tak na 5 lat a potem go zupgrade'owac jesli bedzie trzeba. Jeszcze mam pytanie odnosnie cen kart graficznych, czy beda spadac czy rosnac czy raczej sie nic nie zmieni w przeciagu najblizszych kilku miesiecy? Chodzi mi glownie o wzrost cen przez kopaczy krypto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość opcji ustawień na PC masz bardzo duża, wiec sam sobie grafikę możesz zoptymalizować pod własny sprzęt. To tylko ludzie narzekają, ze gry nie chcą im płynnie chodzić na średnim sprzęcie na ultra.

Dlaczego teraz a nie na początku generacji jest coraz więcej problemów ze stabilnym fpsem w grach aaa na PC? Ponieważ polgenaracja konsol dostałeś obrębie GPU jak na PC, a na PC ludzie dalej siedzą i kupują 2/4 i 4/4 i chcą mieć płynna rozgrywkę w 60fpsach bez dropow jak na konsolach. Offtop się zrobił :). Ogólnie chcesz mieć płynnie i akceptujesz 30-60 fpsow kup konsole, a nie płacz ze PC za 3000zl nie wyrabia na ultra. To ogólnie, a nie do ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem konsol oraz mam ponad 1k gierek na Steamie wiec zostane przy pc ;d Aktualnie mam starego lapka wiec nie mam mozliwosci zagrania nawet w wiedzmina 3, fallouta 4 czy dooma na najnizszych ustawieniach zatem dlatego taka decyzja. A komputer nie bedzie "tylko" do gier, lecz glownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybralem ten procek ze wzgledu na jego stosunek ceny do jakosci (odnosze sie do testow i opini z internetu), ale skoro mowicie ze moze nastapic taka niekorzystna sytuacja ze bede musial wymieniac kilka podzespolow bo taki stary procek to sie nad tym zastanowie. Myslalem o tym zeby zestaw wystarczyl mi tak na 5 lat a potem go zupgrade'owac jesli bedzie trzeba. Jeszcze mam pytanie odnosnie cen kart graficznych, czy beda spadac czy rosnac czy raczej sie nic nie zmieni w przeciagu najblizszych kilku miesiecy? Chodzi mi glownie o wzrost cen przez kopaczy krypto

Już wiesz, że źle wybrałeś CPU nawet biorąc pod uwagę cenę do wydajności? Wybrałeś CPU 4 rdzeniowe i 4 wątkowe za 690zł, tzw leżak magazynowy, którego nikt nie kupuje ponieważ jego wydajność jest na poziomie i3-8100 też 4/4 za 460zł, a w cenie 700zł masz i5-8400 6/6.

Natomiast biorąc pod uwagę budżet 5000zł nie ma sensu kupować nić poniżej i7-8700 i GTX1070 lub GTX1080. Jeżeli miałbyś budżet 4000zł to wtedy i5-8400 plus GTX1070. W bydżecie 3000zł to i3-8100(i5-7400) plus GTX1060 3/6GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiejs stronce bylo ze to jest jedna z lepszych i5 za taka cene xd dlatego wlasnie m.in. po to zalozylem ten temat zeby sie nie wtopic w jakies badziewie a byc zadowolonym z zakupu

 

@edit

Popatrzylem na szybko bo w robocie jestem i chyba zle wtedy spojrzalem albo na stronce x-komu zly procesor dodalem bo chyba chodzilo mi o i5-7600k. Pomysle troche w domu na spokojnie nad ta i7

 

@edit2

A jesli chodzi o zasilacz to jaka moc? Obliczalem na necie to wychodzilo gdzies ~490W to starczy 500W (tak jak ktos wyzej podawal) czy lepiej 550W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7 z GTX 1080 dałbym już 550w.

 

I5-7600k tez jest bez znaczenia bo to nadal tylko 4/4 jedynie wyżej taktowany i odblokowany pod podkręcanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. A jesli chodzi o producentow tych kart to jest sens sugerowac sie firma (asus, msi itd.)? I czemu dwie osoby podaly karte 1080 mini? Czy to nie jest jakas mniej wydajna robiona po to zeby sie zmiescila do obudowy? Mi osobiscie nie zalezy zeby karte mozna bylo podkrecac czy zeby byla nie wiadomo jaka. Chce aby nie kopcila sie zbyt mocno i nie byla jakos poteznie glosna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wersja Zotac Mini ale a 2 wentylatory, więc jest ok, a Zotac po rejestracji na stronie daje 5 lat gwarancji i dlatego warto, szczególnie przy gtx1080, która pewnie te 5 lat spokojnie Ci posłuży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zrobiłem coś takiego, będzie git?

 

Intel Core i7-8700, 3.20GHz, 12MB, BOX - morele.net/procesor-intel-core-i7-8700-3-20ghz-12mb-box-bx80684i78700-978218/

Zotac GeForce GTX 1080 8GB GDDR5 (256 Bit) HDMI, DVI-D, 3xDP, BOX - morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1080-8gb-gddr5-256-bit-hdmi-dvi-d-3xdp-box-zt-p10800e-10s-1024199/ - na innych stronkach po ok. 2900zl, a tutaj 2300zł - czemu? Przeczytałem tylko, że nie da się wydłużyć gwarancji do 5 lat.

Gigabyte Z370P D3 - morele.net/plyta-glowna-gigabyte-z370p-d3-1625070/

Corsair Vengeance LPX DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL16 - morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-2x8gb-3000mhz-cl16-cmk16gx4m2c3000c16-1483752/

SilentiumPC Supremo L2 V2 550W - morele.net/zasilacz-silentiumpc-supremo-l2-v2-550w-spc139-774136/

SilentiumPC Gladius M35 - morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m35-spc128-707485/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

692zl wziąłbym ram adata xpg www.morele.net/pamiec-adata-xpg-z1-ddr4-2x8gb-3000mhz-cl16-ax4u300038g16-drz-1123716/

 

Reszta super.

 

Z tego co piszą to karta oem i dlatego nie można przedłużyć gwarancji ale to i tak dobra karta z dobra cena jak na gtx1080, wiec spokojnie bierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • w pełni wyczerpując temat: Włączenie opcji TPM 2.0 Security w BIOSie na starszych laptopach z procesorami Intel 8. generacji i systemem Windows 10 64-bit może mieć wpływ na zabezpieczenia systemu, ale głównie w kontekście niektórych zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa i funkcji uwierzytelniania. Oto kilka możliwych korzyści z włączenia TPM 2.0: - BitLocker i szyfrowanie danych: Włączenie TPM 2.0 może umożliwić skuteczniejsze korzystanie z funkcji szyfrowania danych, takich jak BitLocker. BitLocker wykorzystuje moduł TPM do przechowywania klucza szyfrowania, co może zwiększyć bezpieczeństwo danych na dysku. - Funkcje bezpieczeństwa systemu Windows: System Windows może korzystać z funkcji TPM do różnych zastosowań, takich jak uwierzytelnianie sprzętowe, uwierzytelnianie systemowe i uruchamianie zaufanej ścieżki (Trusted Platform Module). - Zwiększone bezpieczeństwo autoryzacji: Włączenie TPM może wpłynąć na zabezpieczenia autoryzacji na poziomie sprzętowym, co może zapobiegać niektórym atakom związanym z próbami przejęcia konta użytkownika. - Zarządzanie kluczami: TPM może być używany do generowania, przechowywania i zarządzania kluczami kryptograficznymi, co może być przydatne w przypadku aplikacji wymagających wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Jednakże, jeśli użytkownik korzysta jedynie z zwykłego hasła w swoim profilu systemu Windows, to włączenie TPM 2.0 może nie mieć znaczącego bezpośredniego wpływu na zabezpieczenia jego systemu, ponieważ TPM jest bardziej przydatny w połączeniu z zaawansowanymi funkcjami uwierzytelniania i szyfrowania danych. W takim przypadku włączenie TPM może być bardziej korzystne, gdy użytkownik korzysta z funkcji takich jak BitLocker lub wymagane są zwiększone zabezpieczenia na poziomie sprzętowym.
    • Manipulując krzywą napięć i taktowania, możemy też jednocześnie wykonać OC. UV nie musi wiązać się z obniżeniem wydajności. Można uzyskać jedno i drugie zarazem np podnosząc max taktowanie i jednocześnie obniżając dla niego napięcie. Poza samym podniesieniem taktowania, jednoczesne obniżenie napięcia pozwala obniżyć nieco temp rdzenia co też pozwoli utrzymać dłużej wysokie takty. Mamy więc 3 zalety za jednym posunięciem. 
    • W poprzedniej części też nawet dużo zmian zajmowało parę kilobajtów. Całość to fixy w skryptach LUA. Największy Update w poprzedniej części chyba miał 1 MB z groszami. Bardzo dobre rozwiązanie niż pobieranie paru GB.
    • Ja już od lat lecę na jakiś kartach czy dac'ach żeby wzmocnienie było na słuchawki bo inaczej kroków w multi to prawie że nie słychać  w 3 ostatnich płytach miałem i mam alc 892 to jest dramat na słuchawkach, nie mając osobnej karty/daca podłączałem jakiś czas pod głośnik słuchawki aby robił za wzmacniacz  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...