Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ET0

UPGRADE 4 letniego zestawu - GRY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dawno nie korzystałem z tego forum. Kiedyś byłem na bieżąco ze sprzętem, aktualnie pogrywam tylko w weekendy ze względu na coraz mniej czasu z wiekiem :)

 

Do rzeczy, 4 lata temu kupiłem taki o to sprzęt:

 

3. Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)

4. Thermaltake Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU)

5. Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA (DRW-24F1ST/BLK/B/AS) OEM

6. ASRock B85 PRO4 LGA1150 ATX : HDMI+DVI+VGA+SATA3 IN (B85 PRO4)

8. Zalman Z3 PLUS - USB3.0 - BIAŁA (Z3 PLUS WHITE)

9. Asus Radeon R9 280 3GB DDR5 (384Bit) DVI HDMI DP (R9280-DC2T-3GD5)

10. Intel Core i5-4590 3.3GHz LGA1150 BOX (BX80646I54590)

 

Do tego niedawno dokupiłem dysk ssd - samsung EVO.

 

Grywam w gry online, głównie PUBG, ewentualnie jakiś nowszy BF, rzadko kiedy singleplayer. Ostatnio chyba wiedźmin mnie tylko zainteresował. Jak wiemy wymagania z miesiąca na miesiąc coraz większe, a optymalizacji brak. Wieśka sprzęt uciągnął, ale z nowszymi tytułami będzie już problem - zwłaszcza pubg który jest skopany.

 

Posiadam monitor benq 24 cale 60 hz - który pewnie też chciałbym kiedyś wymienić na 75 ewentualnie 144 hz.

 

Co w tym przypadku robić, nie gonią mnie terminy jeśli chodzi o kupno. Pewnie będę chciał coś dokupić 2 - 4 miesiące.

 

Sprzedać ten zestaw, zostawić sobie tylko dysk i kupić coś za około 2500 - 3000 zł czy dołożyć do niego lepszą kartę i ramu ? Ten procesor chyba nie jest odpowiedni do podkręcania ( o ile mi wiadomo ).

 

 

Także zestaw 2500-3000 zł czy upgrade. Co się bardziej opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1070, używane i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję tak:

Sprzedaj i5-4590 i R9 280. Powinieneś dostać za to około 800/850zł

Kupiłbym i7-4790K (akurat sprzedaję taki procesor z mojego komputera, link masz w stopce - możemy się dogadać co do ceny) i do tego kupił nowego Inno3D GeForce GTX 1080 TWIN X2 8GB GDDR5X, ewentualnie model z lepszym układem chłodzenia Palit GeForce GTX 1080 JetStream 8GB GDDR5X

 

U mnie śmigał i7-4790K z GTX1080 i nie było gry z którą ten sprzęt by sobie nie radził. Kilka dni temu zmieniłem na i7-8700, co wiązało się z wymianą całej platformy.

W standardzie, bez OC ten procesor ma 4.2GHz na 4 aktywnych rdzeniach, są sposoby na podbicie tego do 4.4GHz, nawet na płytach takich jak Ty masz - czyli B85 (ale to podbicie nie jest 100% pewne).

 

Jeżeli jesteś zainteresowany ramem, to też mam model wyższy od Twojego - z lepszym CL, 16GB (dwie kości po 8GB) - też w stopce link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre wciskanie nie jest złe..

 

IMO 4790k jest tak strasznie zawyżony jeśli chodzi o cenę, że to jest nieporozumienie. 4770k chodzą dużo taniej, a to taka sama loteria. 47x0 non-k jeszcze taniej i w takiego bym celował. 4790 non-k trzyma 8x3.8 nawet na moim bieda Asrocku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciskanie? 4790K to po prostu najlepsza opcja jeżeli chodzi o procesor pod 4gen.

4770K w turbo booscie, na płycie bez możliwości OC będzie miał znacznie niższe takty - intel podaje, że turbo boost dla niego to 3.9, więc pewnie przy 4 aktywnych rdzeniach będzie to 3.7. W przypadku 4790K podane jest 4.4 i osiąga 4.2. Różnica 0,5GHz to sporo. Sam w sumie niedawno kupowałem 4790K, który zmieniałem z i5-4690 i w szoku byłem jaka różnica w wydajności. Zmianę na 8gen zrobiłem tylko ze względu na to, że dostałem sprzęt w okazyjnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1070, używane i7.

Popieram. Na 2 lata będziesz miał spokój a potem do fhd kartę nadal sobie zostawisz, a zmienisz platformę na 6/12 8 lub 9 gen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywna i7 z 4 generacji za 1000zł O_O no chyba troche za drogo? W takiej cenie wolałbym osobiscie kupic 6rdzeniowca i5 i płyte głowna na b260 +ram i 1060(1070 w dobrej cenie jak wyrwac uzywke z gwarancja na konsumenta nie firme) a skok i tak bedzie spory. I moim zdaniem bezczelnie wciskasz 4790K, no chyba ze sprzedaz za 700zł wtedy nazwałbym to dobrym dealem ale nie za więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywna i7 z 4 generacji za 1000zł O_O no chyba troche za drogo? W takiej cenie wolałbym osobiscie kupic 6rdzeniowca i5 i płyte głowna na b260 +ram i 1060(1070 w dobrej cenie jak wyrwac uzywke z gwarancja na konsumenta nie firme) a skok i tak bedzie spory. I moim zdaniem bezczelnie wciskasz 4790K, no chyba ze sprzedaz za 700zł wtedy nazwałbym to dobrym dealem ale nie za więcej.

I7-4770 są za 660zl i od razu z fera http://allegro.pl/procesor-i7-4770-8mb-3-9-turbo-silentiumpc-fera-i7297021064.html. Jakaś gwarancje miesięczna dogadać, cenę zbić do 600zl i można brać. GTX 1070 8gb inno3d jest w x-kom po 1850zl i ma sprawę załatwiona z upgradem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też będę teraz ulepszał swój 4-letni zestaw komputerowy, ale postanowiłem poczekać do lata na nową serię kart od nVidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli sprzedając r9 i procka spokojnie mógłbym dołożyć 1500 zł i pokusić się o 1070 i coś szybszego pod LGA1150. Brałem pod uwagę też opcję ze zmianą mobo ale czy jest sens ładować się w nowe procki w tym przypadku ? Jaki przeskok wydajnościowy, nie gram w 4k, nie lubię mieć nic większego niż 24" na biurko chociaż wiem że to już przeżytek. Gram w fhd spokojnie mi to wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenę na allegro mam taką, a nie inną ze względu na prowizję. Na OLX najtańsze 4790K zaczynają się od 900/950zł, więc nie uważam żebym kogoś oszukiwał - chcę sprzedać w granicach najniższej ceny rynkowej. Proponuję swój sprzęt bo wiem, że jest w 100% pewny i sprawny. Jeżeli ktoś woli słabszego pod względem wydajności 4790 czy 4770 to pewnie, też dobra opcja. Oczywiście cena z Allegro jest do negocjacji.

 

Jak grasz w FHD, to spokojnie wystarczy Ci i7 4gen + 1070/1080 pod platforme którą posiadasz. Zmiana na 8gen wiąże się z przesiadką na ramy DDR4 i nowe mobo, co generuje większe koszty.

Zobacz sobie tutaj porównanie i sam oceń czy warto:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Odpowiedzi

    • User ma wersje oem i z przeniesieniem licencji na nowy sprzęt może być problem. Jeszcze jak chce instalować i aktywować W11 na tym nowym sprzęcie. Jakby to była wersja box to może by było łatwiej, a tak to może być problem.
    • Budka powiedział, że jest za budową fabryki. Co dalej z Izerą? Borys Budka: decyzja po audycie - Money.pl
    • Ooo, jak mogłem zapomnieć wspomnieć o soundtracku, cała seria ma niesamowity OST, dla niego opłacam YT Premium, bo na Spotify nie ma wszystkiego/czasem blokują się w Polsce xD Kopalnia bangerów, jakbym miał podać mój ulubiony, to nie dałbym rady. Co do 7/8, to faktycznie w przypadku 7 jeszcze aż tak nie jest ważna znajomość reszty, ale już w 8 warto jednak znać całość, bo bez tego cała "druga część" fabuły nie będzie miała powera jaki ma dla kogoś, kto ograł wszystkie, praktycznie wszystko co poboczne może być tam wówczas niezrozumiałe. Co jest niestety sporym minusem dla nowych graczy, rozumiem w pełni dlaczego to zrobili, jednak świeżynki mogą czuć się tam troszku zagubione - przynajmniej tak mi się wydaje, musiałby się wypowiedzieć ktoś z mniejszym doświadczeniem w serii. Ano, mnie Yakuza 0 z początku trochu odrzuciła, początki tych gier to dosłownie kilka godzin prawie samych cut-scenek przerywanych krótkimi walkami, dopóki nie dojdzie się do otwartej struktury gry, to może się wydawać jakbyśmy grali w interaktywny film z jakąś tam walką, żeby nie było. Osobiście zagrałem w Y0 nie wiedząc o niej praktycznie nic, co prawda w miarę byłem przygotowany na coś takiego z samej świadomości, że mam do czynienia z japońską grą i słyszałem wcześniej o tych legendarnych cutscenkach, ale 0 od początku pokazuje jakieś struktury w Yakuzie (w Yakuzie jako Yakuzie, nie że w grze xD), wprowadza z 10 różnych bohaterów i poczułem się tym przytłoczony. Na szczęście nie porzucam raczej gier, więc "dotrwałem", no i potem się zakochałem xD Co do systemu walki - jeszcze przed 8 powiedziałbym, że zdecydowanie wolałem brawlerowy styl walki, ale powiem Ci, że grając w 8 uważam przejście na turówkę za najlepszą zmiana jaką mogli wprowadzić, naprawdę. W 8 z dobre 15h łażę po mieście i... biję chłopów na mieście (takich mini-bossów), dość, że jest to sporo bardziej wymagające niż brawlerowy styl (starsze Yakuzy są raczej bardzo łatwe, tylko w 3 bossowie mają milion zdrowia xD), to ten system walki po prostu wymiata, mówię to jako ktoś, kto za turówkami nie przepada, a system z 7 uważa za "zjadliwy", innymi słowy - trochę mniej nudny niż inne jRPG'i. To jak w 8 usprawnili absolutnie wszystkie problemy z 7 i jeszcze dodali mnóstwo nowych systemów to czysta poezja, prawdopodobnie to najlepsza turowa walka jaka kiedykolwiek powstała i ciężko sobie to wyobrazić, że tak niesamowicie przetłumaczyli brawlera na turówkę, wręcz ma się wrażenie, że ta gra miała być od początku taka jak jest teraz, bo Yakuzowe systemy pasują do tego idealnie. Również zwróciłem uwagę na to, że Yakuza jest jRPG'iem bez jego flagowych cech, każdy inny jRPG - piękni bohaterowie ratujący świat, Yakuza - menele walczące z innymi menelami xD Genialne.
    • Znalazłem właśnie na dysku C folder z bitlocker, nigdy czegoś takiego nie używałem. Sprawdziłem wszystkie konta Microsoft jakie mam i na żadnym nie znalazłem klucza do jakiegokolwiek urządzenia 🤔
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...