Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Fillet

PC gamingowy do 5000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Komp się nie uruchomi, tu masz maja propozycje

 

I7-8700 6/12 - 1199zl x-kom

Fera 3 - 99zl x-kom

Gigabyte z370 d3 - 329zl promocja giga30 w morele morele.net/plyta-glowna-gigabyte-z370p-d3-1625070/

Inno3D GeForce GTX 1070 X2 V3 8GB - 1849zl x-kom

2x8gb adata xpg 3000mhz - 690zl morele

Silentiumpc vero l2 500w - 179zl

silentiumpc rg4 za 149z

DVD - 50zl

 

Razem 4544zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Silentiumpc vero l2 500w - 179zl

To już się robi śmieszne gdzie polecasz ten zasilacz przy takim budżecie już nie pierwszy raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już się robi śmieszne gdzie polecasz ten zasilacz przy takim budżecie już nie pierwszy raz.

Śmieszny to ty jesteś. Co ma budżet do ceny zasilacza? Ważne żeby był trwały i się waty zgadzały. Dla mnie to ty możesz kupić i 1000 wat za 1000zl.

 

Bo?

Bo bo. Do ciebie to było ze się odzywasz? To uruchom cwaniaku I7-7700 na z370...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże, jaki jad i urażona duma. To już nie można udzielać się na forum, zapytać i ew. wytłumaczyć czemu zestaw podany przez autora nie odpali. Już Ci tłumacze co ma budżet. Mając 2000zł nie będziesz celowa w np. Seasonic Focus Plus Gold 550 bo budżet cię ogranicza,ale mając już 5000zł spokojnie już można, gdzie jego jakoś i wykonanie jest na wyższym poziomie, a 10 lat gwarancji nie bierze się z nikąd i kto tu wspominał o 1000w. Podany przecież ciebie zasilacz jest strasznie budżetowy i tyle. Dziwo bierze, że nie został polecony jeszcze Zalman Z1 przez twoja osobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up agree

 

Tez mam z tego beke jak w " polecanych " sa jakies zestawy za 5 kafli albo przynajmniej 4 kola w gore, a tam do grafy i procka ktore lacznie zjadaja 75% budzetu, pchaja jakies zasilacze do 200zl max, nawet nie semi-modularne ^^, i czesto bez ssd, a juz bardziej rozwala mnie jak nie raz widze zestawy za 5 kafli z 8gb ram, byle by wepchnac na sile najwiekszego niereferencyjnego szrota typu gtx 1080 i tekst ze ram sobie pozniej dokupisz :E, gdzie przy takim budzecie, nie dac 16gb, 256gb ssd i jakiegos zasilacza chociaz semi-modular z nienajgorszym certyfikatem i realna sprawnoscia jest po prostu smieszne...

 

No chyba ze ktos lubi miec piekarnik w budzie, i 40+ decybeli oraz i7 8700 na boxowym coolerze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Amphilyon.

To nie do końca tak jest, zgodzę się że przy takim budżecie warto mieć SSD i 16GB pamięci, ale pod warunkiem że 16GB kosztuje ~400zł. W tym momencie 8GB to minimum, a upgrade pamięci to włożenie modułu w odpowiednie miejsce- czas operacji ~5min. Podobnie jest z SSD, chyba że dochodzi klonowanie starego systemu wówczas jest trochę zabaw i całość operacji się nieco wydłuża. Wymiana procesora i karty graficznej może nie jest aż tak bardzo skomplikowana, ale wiąże się z utratą wartości obu tych podzespołów (trzeba wyjąć stare, sprzedać i kupić nowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zlecieli się pomocnicy, co nie potrafią zauważyć, ze autor chciał posadzić 7gen na płycie od 8gen ale nich weźmie konieczniemdrozszy zasilacz, tak to napewno pozwoli odpalić złe skonfigurowanego PC. Teraz dokładają offtop. Człowiek ma dyski, to najlepiej niech wyda budżet na następne, które nie są mu potrzebne. Rozumiem, ze macie potrzebę do wypisywania swoich mądrości ale idzcie do działu offtop i tam się produkujcie.

Temat brzmi PC Gamingowy, a gość pisze, ze nie rozumie czemu CPU i GPU zjadają większość budżetu... ubaw na całego. :)

 

Zawsze konfiguruje komp pod konkretne potrzeby i budżet. Obudowa się sprawdzi i zasilacz tez, a jak ktoś chce z jakiegoś powodu lepszy to modyfikuje moja propozycje ale to przecież trudno zrozumieć. Bardzo rzadko się zdaza, ze ktoś kupuje idealnie zaproponowany zestaw, bo większość ludzi ma głowie jakies elementy, z których nie zrezygnuje nawet jak mu o tym napiszecie, wiec proponowane zestawy są tylko wskazówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężki z ciebie człowiek i widzę, że dalej nie wiesz o co się rozchodzi. Trudno ogarnąć tyle, że to nie tyczy się tylko tego tematu i tniesz niepotrzebnie koszta tam gdzie się nie powinno. Autor nie koniecznie musi wiedzieć, że jest coś lepszego jeśli przyszedł prosić o pomoc w złożeniu PC'ta na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Windowsa, Dysk HDD,Dysk SSD i kartę dźwiękową posiadam już

 

A jaki masz monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Amphilyon.

To nie do końca tak jest, zgodzę się że przy takim budżecie warto mieć SSD i 16GB pamięci, ale pod warunkiem że 16GB kosztuje ~400zł. W tym momencie 8GB to minimum, a upgrade pamięci to włożenie modułu w odpowiednie miejsce- czas operacji ~5min. Podobnie jest z SSD, chyba że dochodzi klonowanie starego systemu wówczas jest trochę zabaw i całość operacji się nieco wydłuża. Wymiana procesora i karty graficznej może nie jest aż tak bardzo skomplikowana, ale wiąże się z utratą wartości obu tych podzespołów (trzeba wyjąć stare, sprzedać i kupić nowe).

 

Wolal bym po stokroc miec porzadna platforme, od razu 16gb ram, dobry ssd na ktorym od razu mam system + proc ktory z calosci jest imo duzo wazniejszy od glupiej karty graficznej, a no i plyta odpowiednia to podstawa " na lata " tez..

 

Jak bym mial przy takim budzecie bawic sie jeszcze w doplacanie do kolejnej kosci ram to masakra, a cena nie ma tu nic do rzeczy w tym przypadku bo karty graficzne tez sa przeplacone i maja wywindowane ceny, wiec tak czy inaczej sie przeplaca czy to za ram czy grafe, gdzie w przypadku ramu to nie widze tego aby w kolejnym roku czy dwoch nawet spadl do starych cen :D

Nie mowiac juz o zabawie z reinstalacjami systemu bo brak ssd w " bogtych " zestawach :D, grafike najlatwiej wymienic tak czy siak i jest to najczesciej wymieniany element zestwu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz monitor?

Hp 23cale 16:10 wejście chyba tylko hdmi dokladny model moge podac jak wroce z pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pod jakie gierki to ma być?

Na pewno chciałbym pograc w pubga,Wiedzmina 3 i Gta5 w normalnych warunkach ale tez zeby nowe produkcje ruszaly bez modow "grania na zmieniaku" :)

Ale tez nie musi chodzic wszystko na ultra nir mam az takiego parcia na grafike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gierek wyżej, to i GTX 1060 6GB wystarczy ale i cena obecnie trochę wysoka. Kwestia tego czy wydajesz maks i wciskasz maks wydajność kosztem wszystkiego innego czy wydajesz mniej i kupujesz bardziej rozsądnie pod ewentualną rozbudowę za jakiś czas. Wspomniałeś już, że nie chcesz szybko boostować ale wiedz, że zakup PC na zapas zawsze wychodzi gorzej niż jego modernizacja z czasem o nowe komponenty na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gierek wyżej, to i GTX 1060 6GB wystarczy ale i cena obecnie trochę wysoka. Kwestia tego czy wydajesz maks i wciskasz maks wydajność kosztem wszystkiego innego czy wydajesz mniej i kupujesz bardziej rozsądnie pod ewentualną rozbudowę za jakiś czas. Wspomniałeś już, że nie chcesz szybko boostować ale wiedz, że zakup PC na zapas zawsze wychodzi gorzej niż jego modernizacja z czasem o nowe komponenty na rynku.

Jestem świadom tego że gorzej mi to wyjdzie ale raczej przez długi czas nie bede chcial nic wymieniac wiec mysle ze wycisnac max to jest to co bym teraz chcial osiągnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na siłę w 5000 zł to i z GTX 1080 się zmieścisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na siłę w 5000 zł to i z GTX 1080 się zmieścisz.

Mysle nad tym co podal Xnt tylko zasilacz wybralbym jednak od Korsarzy bo nigdy mnie nie zawiódł ,a wyglada ciekawie to co podal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz CX550M - 5 lat gwary, średnia kultura pracy, Pure Power 10 - lepsza kultura pracy, 3 lata gwary, Seasonic Focus - 10 lat gwary, znakomita kultura pracy i zdecydowanie lepszy środek. Przy takim budżecie można sobie pozwolić na ten ostatni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz CX550M - 5 lat gwary, średnia kultura pracy, Pure Power 10 - lepsza kultura pracy, 3 lata gwary, Seasonic Focus - 10 lat gwary, znakomita kultura pracy i zdecydowanie lepszy środek. Przy takim budżecie można sobie pozwolić na ten ostatni.

Ooo dziekuje bardzo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od Corsaira zasilacz to tylko RMX :)

 

A jak nie masz parcia na firmę ( albo kolor biały jak ja ), to lepiej brać Seasonic'a. Są po prostu lepsze i trzeba przyjąć to za fakt. Cała reszta nie ma sensu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp się nie uruchomi, tu masz maja propozycje

 

I7-8700 6/12 - 1199zl x-kom

Fera 3 - 99zl x-kom

Gigabyte z370 d3 - 329zl promocja giga30 w morele morele.net/plyta-glowna-gigabyte-z370p-d3-1625070/

Inno3D GeForce GTX 1070 X2 V3 8GB - 1849zl x-kom

2x8gb adata xpg 3000mhz - 690zl morele

Silentiumpc vero l2 500w - 179zl

silentiumpc rg4 za 149z

DVD - 50zl

 

Razem 4544zl

 

A czy ta obudowa zalman 9 neo by pasowala pod te komponenty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...