Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wirgiliuszeu

Jaki dodatkowy obiektyw do Canona,oraz porządna torba i statyw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jaki polecacie dodatkowy obiektyw,może być stałoogniskowy jak i również zmiennoogniskowy,mocowanie może być EF lub EF-S. Chcę również zakupić jakąś porządną torbę na aparat,wystarczy taka co włożę aparat i z 2 obiektywy.Ostatnią rzecz to jakiś statyw do sprzętu,w granicach do 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić EF 50L 1.0, albo EF200-400 L IS 1.4x. Pierwszy jest stałoogniskowy, drugi nie, więc spełniają oczekiwania.

Dobre torby robi Think Tank, może też być LowePro.

Manfrotto robi solidne statywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy obiektyw jestem w stanie finansowym zaakceptować,drugi już poza możliwościami,a coś z ze szkieł 1,8 do 2,8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, miałem nadzieję, że zrozumiesz przekaz, że bez zastosowań i budżetu to sobie można wyliczać obiektywy bez końca.

 

PS. Pierwszy obiektyw powinien kosztować coś pomiędzy 2500-3000. Euro :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że obiektywy są droższe od aparatu,sprawdzałem ceny,niektóre dość wysokie. Co do budżetu na początek to myślę tak do 2 tys złociszy.

Chodzi mi aby zastąpić czymś standardowy obiektyw 18-55.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sigma 17-50/2.8, Canon 50/1.8 STM, 85/1.8. Jeżeli ten C 18-55 jest z nowych generacji, nie jest zły optycznie i jest akceptowalny mechanicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wybór powinien być determinowany tym czego potrzebujesz (a czego brak w tym co masz), oraz budżetem. Nie podałeś ani jdnego, ani drugiego (dopiero coś w ostatnim poście, ale tu też chcesz raczej zamienić na coś kit, a nie drugi coś tam uzupełniający). A może chcesz robić fotki ciasnych wnętrz, nie napisałeś o tym, a wtedy wszystkie propozycje jagulara można o kant ... rozbić? ;)

 

Niekiedy prościej podpowiedzieć, jak ktoś pokaże co chce robić, a nie wie jak i czym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś nawet co masz, więc domyślam się, że tylko kita

 

Polecam 50 1.8mm, pokaże Ci co to znaczy dobre szkło i głębia ostrości z "poważnych" aparatów i obiektywów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,tzw kit,ale od czegoś trzeba rozpocząć.

 

Najbardziej pociąga mnie makrofotografia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak ,tzw kit,ale od czegoś trzeba rozpocząć.

 

Najbardziej pociąga mnie makrofotografia.

Znaczy, że wtedy też wszystkie wcześniejsze propozycje można o kant d..y rozbić ;) Makrofotografia to dziedzina, która bardzo szybko zaczyna się nudzić. Mozna wtedy iść po taniości i prostocie - jakieś pierścienie. Można po taniości i nieco ektremalnie (większe skale odwzorowania i większa trudność robienia fotek) poprzez odwracane szkła. Lub nieco drożej i kupić używane szkło macro, które przy okazji da namiastkę szkła portretowego. A używkę w idealnym stanie idzie kupić nawet poniżej 2/3 ceny nowego szkła, bo ... jak wcześniej napisałem, zapał szybko mija. To ostatnie sam polecam, też tak zrobiłem. Kupiłem porządne szkło macro, ale macro nie robię, robię portretówki od czasu do czasu. Choć i to rozwiązanie może z czasem "wypaść", kupisz świetny spacer zoom który wymienił jagular (sigma 17-50/2.8) i może się tobie nie chcieć przepinać szkła dla 90-100/2.8

 

Ale widzę, że cierpisz na nadmiar gotówki, a za bardzo nie wiesz czego chcesz. Taka 50/1.8 po taniości może być świetna, nauczy co to głębia ostrości, separacja tła, a przy okazji pokaże czym różni się jasne szkło od ciemnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się nie zgodzić. Bardzo dużo fotografujących chce spróbować fotografii makro. Mikroskopijna (:D) ilość początkowych pasjonatów jest w stanie przejść poza pierwsze zauroczenia i kryzysy związane z uświadomieniem sobie, jak trudna jest to zabawa. Kup wspomniane pierścienie pośrednie, idealnie z przeniesieniem sygnału. Będą znacznie tańsze od obiektywów makro. Jak się znudzi, będzie mniejsza szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłucham was,kupię te pierścienie,pstryknę fotki i zobaczę czy będzie mi odpowiadało.Jeśli nie to wtedy rozejrzę się za tą wspomnianą Sigmą 17-50mm /2.8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

pierscienie do czego innego, sigma do czego innego. Pierścienie pozwolą zrobić fotkę macro, choć nie wiem na jakie efekty pozwoli tutaj kit, trzeba poszperać. Sigma to zamiennik kita który masz, dające lepsze obrazowanie i mający lepsze światło. Jeśli ktos wie czego chce i zależy mu na tym, to fajna sprawa, ktoś niedoświadczony/mało wymagający może dostać frustracji, bo szkło nieco kosztuje, gabarytowo i masowo większe od kita, a różnicy może nie zauważyć. Sam mam kit nikona 18-105 (porównywalne z Twoim) i topowy "spacer zoom" (w systemie nikona) 17-55/2.8 (z pewnością nie gorsze od owej sigmy), w wielu zastosowaniach starcza kit, a jest lekki i tani.

 

Chcesz macro, kup sobie te pierścienie, z makro pewnie się wyleczysz szybko, wiele nie stracisz. A nim kupisz inne szkło prócz kita, to dobrze się zastanowić co byś chciał, oczywiście poza makro. Lub inaczej, porób zdjęcia kitem, pooglądaj zdjęcia innych, napisz czego nie potrafisz, lub czego brakuje, wtedy naprawdę prościej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...