Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

grekuu

i7 9700k?

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś się orientuje czy do jesieni wyjdzie ten 9700k? bo pewnie już będzie miał 8 rdzeni? miałem czekać z wymianą mojego i5 4460 do 10nm ale się chyba nie doczekam , z pewnością i w przyszłym roku będzie jakaś obsuwa? jak od 2 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest oficjalnie potwierdzone, więc wszystkie możliwe odpowiedzi to zgadywanki.

Jak masz teraz fundusze, możesz spokojnie brać 8700K. I od razu do skalpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem napisać, że 1 post z frazą "Szklana Kula" Wygrywa puchar suchar. szczerbaty.gif

 

Autorze, w sieci jest masa informacji na temat 10 nano. Niestety bez konkretów. Proces obecnie już zalicza 3 letnią(?) obsuwę. Niby w zeszłym roku było oświadczenie, że 10 nano is ready i problemy produkcyjne zostały przezwyciężone, ale wciąż nie wiemy nic więcej na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j/w.

nie mają z resztą po co wydawać nowych 8 rdzeniowców imo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc tak szumnie zapowiadane z390 będzie dalej obsługiwać 6 rdzenni? xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem napisać, że 1 post z frazą "Szklana Kula" Wygrywa puchar suchar. szczerbaty.gif

 

Autorze, w sieci jest masa informacji na temat 10 nano. Niestety bez konkretów. Proces obecnie już zalicza 3 letnią(?) obsuwę. Niby w zeszłym roku było oświadczenie, że 10 nano is ready i problemy produkcyjne zostały przezwyciężone, ale wciąż nie wiemy nic więcej na ten temat.

A co dyskutować o czymś co jeszcze nie wyszło i co będzie posiadać na pokladzie, ze spekulacji, jest sucharem.elo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz śmiało zmieniać procka na 8g. Nowa generacja zawita w 2019, ale nie wiadomo w jakim kwartale i czy znów nie obsuną daty.

:E Też nie mają po co się spieszyć jak 8g się dobrze sprzedaje, a konkurencja nie popisała się.

https://www.chip.pl/2018/04/intel-ma-problemy-z-produkcja-10-nanometrowych-procesorow/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

W tym roku Intel tylko rozszerzy ofertę 8 Gen tzn 8 rdzeni a 9 Gen wyjdzie w 2019r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodbnie z390 pod koniec roku,8 rdzeni I kwartal 2019.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodbnie z390 pod koniec roku,8 rdzeni I kwartal 2019.

 

 

z tego co piszą wszędzie to z390 w czerwcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś się orientuje czy do jesieni wyjdzie ten 9700k? bo pewnie już będzie miał 8 rdzeni? miałem czekać z wymianą mojego i5 4460 do 10nm ale się chyba nie doczekam , z pewnością i w przyszłym roku będzie jakaś obsuwa? jak od 2 lat

 

W międzyczasie miały być refreshe 8xxx bez Meltdowna i częściowo bez Spectre (o Spectre NexGen nie było mowy jeszcze). Może w ciągu roku Intel się upora przynajmniej częściowo z tym problemem. 8 rdzeniowców wcześnie bym się nie spodziewał, bo przegięciem byłoby wypuszczanie ich z tyloma lukami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak i5 nie daje rady kup po taniości i7 i spokojnie rok jeszcze wytrzymasz do 9 generacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z moim i5 coś jest nie tak grywałem sobie kiedyś w fife 16 na integrze a teraz od pewnego momentu zacina tak że się nie da nic zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co boxowe chłodzenie nagle przestało domagać?

 

kkkjpg_qnqshnr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

czy ktoś się orientuje czy do jesieni wyjdzie ten 9700k? bo pewnie już będzie miał 8 rdzeni? miałem czekać z wymianą mojego i5 4460 do 10nm ale się chyba nie doczekam , z pewnością i w przyszłym roku będzie jakaś obsuwa? jak od 2 lat

Za tydzień wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co boxowe chłodzenie nagle przestało domagać?

 

 

 

No na to wygląda.

Do tego zszedł z taktami do 800Mhz. Czyściłeś chłodzenie? Pastę zmieniałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co boxowe chłodzenie nagle przestało domagać?

 

kkkjpg_qnqshnr.jpg

Mówiąc delikatnie, troszkę przestało domagać...

Pasta do wymiany ew. całe chłodzenie. Sto stopni to nie jest dobra temperatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co boxowe chłodzenie nagle przestało domagać?

 

...

Z całą pewnością. Możliwe że ci wyskoczył z zatrzasku jeśli był za słabo dociśnięty. Zmiana pasty powinna rozwiązać problem.

 

Jeśli chcesz dokładnie go wyczyścić, możesz jeszcze

by mieć ułatwiony dostęp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim i5 6400 na boxowym chłodzeniu nie widziałem więcej niż 55 stopni pod max obciążenie, puszczony na 1 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...