Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bue

Czekac czy nie?

Rekomendowane odpowiedzi

Zamowilem sobie asusa PG279Q ostatnio i moj GTX 980 moze miec problem z ta rodzielczoscia. Od zeszlego roku czekam na nowe GTXy 2xxx ale jak widac doczekac sie nie mozna. Mam dylemat teraz...czekac dalej na nowa serie geforce'ow czy brac 1080?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać ;)

 

Tutaj masz najmocniejszą wersję Ti: http://allegro.pl/zotac-gtx-1080-ti-11gb-amp-extreme-5-lat-gw-24h-i7249038194.html

Sam ją zakupiłem i czekam na dostawę, gdyż obecnie w tej chwili składam PC i na razie wskoczy do niego MSI GTX 750 Ti ze starego PC ;)

W razie pojawienia się kolejnej generacji, tą się sprzeda i po dołożeniu części pieniędzy zmodernizuje.

Przecież tak byśmy mogli czekać w nieskończoność ;)

W sumie nie wiem czy coś mocniejszego niż moja propozycja jest Ci potrzebne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że czekać! Podstawa na tym forum to czekanie na coś. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Za miesiąc/dwa premiera nowych kart a ta którą posiadasz nie jest słaba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać ;)

 

Tutaj masz najmocniejszą wersję Ti: http://allegro.pl/zotac-gtx-1080-ti-11gb-amp-extreme-5-lat-gw-24h-i7249038194.html

Sam ją zakupiłem i czekam na dostawę, gdyż obecnie w tej chwili składam PC i na razie wskoczy do niego MSI GTX 750 Ti ze starego PC ;)

 

 

Większej firmy krzak nie było? :E

Odsprzedaż karty z takiej firmy to automatycznie pińcset minus :lol2:

 

To już lepiej wziąć używkę z dużego sklepu, jakiegoś Gigabyte albo Asusa, mają 3 lata gwary więc nawet jak od zakupu minął rok to i tak zostaje jej tyle ile Zotac daje w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czekać to i dołożyć będziesz musiał pare dobrych pln. Bo na start będa ceny kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że czekać! Podstawa na tym forum to czekanie na coś. :)

Racja czekać i grać w pasjansa na integrze :E

 

A do 144hz 1440p to idealna jest 1080Ti, poczekaj aż przyjdzie monitor, bo znając problemy tych monitorów z BLB, wypalonymi pixelami i paprochami, możliwe, że jak i inni będziesz musiał kilka razy go wymieniać, a do tego czasu może pojawi się nowa seria GPU.

 

Oczywiście życzę ci aby pierwsza zamówiona sztuka nie miała typowych przypadłości dzisiejszych monitorów. Wtedy będziesz się zastanawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój ebonitowy graniastosłup wskazuje na to że trzeba czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co czekać... ceny są w tej chwili w miarę normalne... jak krypto wystrzeli to cena nowych kart też będzie wystrzałowa... wtedy trzeba będzie czekać na GF3xxx albo 12xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za miesiąc/dwa premiera nowych kart a ta którą posiadasz nie jest słaba...

 

jakby miala byc za miesiac lub dwa to mysle, ze bylyby juz wpisy nowych kart w staerownikach i bylyby juz jakies konkretne przecieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cen z kosmosu nie będzie jeżeli wierzyć plotką to w okolicach 3.3-3.6 tys za 1180, a to by było nadal mniej niż za 1080Ti. Dodatkowo ma być "niby" wydajniejsza od 1080Ti, więc samo na język zachodzi że lepiej zaczekać ten miesiąc/dwa niż żałować wydanych pieniędzy, a zarazem widzieć jak 1080ti szybko traci na wartości.

 

Na twoim miejscu w lutym/marcu bym śmiało brał 1080ti, ale teraz zwyczajnie nie. Tym bardziej że na twojej karcie spokojnie można przesiedzieć te dwa miesiąca, a zarazem skorzystać z lata. ;)

 

Jeżeli chodzi o plotki to od paru dni ciągle coś na zagranicznych forach wlatuje. https://www.fool.com/investing/2018/04/04/rumor-has-it-nvidia-turing-graphics-processors-com.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co czekać... ceny są w tej chwili w miarę normalne...

 

Ty to nazywasz normalnymi cenami????lol2.gif

Krypto wystrzeli....tia, chyba ślepakami. Czas frajerów już się skończył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi dwoma miesiacami do premiery nowych gpu to na głowę upadliście, 3 kwartał tego roku to chyba najbardziej realna data.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zeszlego roku czekam na nowe GTXy 2xxx ale jak widac doczekac sie nie mozna. Mam dylemat teraz...czekac dalej na nowa serie geforce'ow czy brac 1080?

 

 

A wiecie co ma być za 5 lat ? W ogóle nic się nie opłaca kupować,bo po roku już stare. Radze poczekać ze 20 lat i wtedy coś złożyć...:)

 

Tu napisali,że we wrześniu,tam,że w lipcu a jeszcze gdzie indziej ,że w przyszłym roku. Czym wy żyjecie...

 

Zamiast kupować to co jest w tej chwili na rynku to większość będzie czekać,czekać,czekać, aż im się priorytety zmienią. No ale przecież za 10 lat będzie można kupić sprzęt który ogarnie 4K w 180 FPS -ach...no to czekamy.

 

W sumie może i ja poczekam na 4070ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekać to sobie można jak znamy oficjalną datę premiery np. za miesiąc czy dwa. A w tym wypadku mamy tylko plotki, może za 3 miesiące może za pół roku, a może jeszcze później. AMD śpi a nvidia nie ma konkurencji więc się nie pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co ma być za 5 lat ? W ogóle nic się nie opłaca kupować,bo po roku już stare. Radze poczekać ze 20 lat i wtedy coś złożyć...:)

 

Tu napisali,że we wrześniu,tam,że w lipcu a jeszcze gdzie indziej ,że w przyszłym roku. Czym wy żyjecie...

 

Zamiast kupować to co jest w tej chwili na rynku to większość będzie czekać,czekać,czekać, aż im się priorytety zmienią. No ale przecież za 10 lat będzie można kupić sprzęt który ogarnie 4K w 180 FPS -ach...no to czekamy.

 

W sumie może i ja poczekam na 4070ti

 

Tu nie chodzi o sam fakt czekania, a tylko o to że Pascal ma już swoje lata, a jego żywot został oficjalnie zakończony, gdy dali info o zamknięciu produkcji. Zapasy kiedyś też się skończą, ale jak autor chce sobie za niedługo pluć w brodę że przepłacił za 1080TI, a nie mówiąc że 1080ti nadal nie wróciła do swoich starych cen, bo pamiętam jak były po 3.7tys, potem spadły do 3.2-3.3tys aż nagle skoczyły to ponad 4tys.

Też ponoć nowe karty mają obsługiwać Real-time ray tracing niby taki smaczek, ale jednak.

Metro wychodzi na jesień tego roku, więc jak obiecywali że takowa technologia zostanie zaimplementowana to oznacza że coś to musi obsłużyć na jesień 2018r.

 

 

 

Jak autorowi nie chce się czekać to niech bierze, przecież żałować nie będzie, bo nadal 1080ti jest najwydajniejszą jak na razie kartą dla konsumenta domowego, ale może zawsze sobie potem w brodę pluć. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkcja pascali nie została zakończona. Poszła plota, że nie produkują gp102 czyli najmocniejszego chipu dla konsumenckich gpu 1080TI. Razem z tą plotą poszła również informacja, że w marcu ma być premiera Ampere :E. A dzisiaj już nawet nie wiemy czy to ma być ampere, bo kolejne ploty mówią o turing :E A co będzie i kiedy to dalej tak na prawdę nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o sam fakt czekania, a tylko o to że Pascal ma już swoje lata, a jego żywot został oficjalnie zakończony, gdy dali info o zamknięciu produkcji. Zapasy kiedyś też się skończą, ale jak autor chce sobie za niedługo pluć w brodę że przepłacił za 1080TI, a nie mówiąc że 1080ti nadal nie wróciła do swoich starych cen, bo pamiętam jak były po 3.7tys, potem spadły do 3.2-3.3tys aż nagle skoczyły to ponad 4tys.

Też ponoć nowe karty mają obsługiwać Real-time ray tracing niby taki smaczek, ale jednak.

Metro wychodzi na jesień tego roku, więc jak obiecywali że takowa technologia zostanie zaimplementowana to oznacza że coś to musi obsłużyć na jesień 2018r.

 

 

jak bym był posiadał GTX980, to pewnie, że bym na niej poczekał na tą jesień 2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Dokładnie. 980 to nie jest totalne padło, można poprzesuwać suwaki w lewo i da się spokojnie grać na tym Asusie. Ludzie tutaj mają 1060 i grają w 4K. Na początek jak przyjdzie, sprawdź, podłącz, pograj na tym co masz. Jak będzie straszny "kibel" możesz zacząć myśleć o wymianie. Po co martwic się na zapas? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma GTX 980 to skok na 1080 Ti będzie ogromy, dwa razy większa wydajność.

Nowe karty zapowiadane na 3 kwartał mogą w praktyce pojawić się u nas w październiku-listopadzie, i w niewiadomych cenach.

W dodatku jak znam życie to kosztująca 3600-4000 zł GTX 1180 będzie na forum traktowana jako nieopłacalna, bo przecież wystarczy poczekać i pojawi się 1180 Ti w tej samej cenie a wartość 1180 spadnie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak brać GTX1080Ti to którą? Czy może lepiej kupić coś słabszego i czekać na nowości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka 1080 Ti, najlepsze to zdecydowanie Aorus i Strix.

Na Gaming X jest głośniej, cieplej i przede wszystkim kilkadziesiąt W więcej z gniazda, MSI po prostu popuściło cugli układowi żeby lepiej wydajnościowo w testach wypadał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie udanymi modelami są Zotac amp extreme oraz Gigabyte Aourus. Pierwszą testowałem u znajomego, a drugą sam posiadałem i obie z serca mogę polecić, pod względem wydajności jak i kultury pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak brać GTX1080Ti to którą? Czy może lepiej kupić coś słabszego i czekać na nowości?

Z własnego podwórka polecę Aorus Xtreme. Choć pewnie i inne Aorusy cechuje to samo, czyli rewelacyjna kultura pracy. Karta nawet mocno obciążona jest cicha i "chłodna" w porównaniu do FE. 70 stopni to maks co na niej widziałem. W pulpicie natomiast włącza się tryb fan stop i 36 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...