Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Liczyłem na to, że to będzie coś ala Anno 1404, z fajną długą kampanią :/ wygląda, że czekam na Anno 1800 Gold Edition za 30-50 ziko bo szkoda więcej kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie płytową wersję "Anno 1404" oraz dodatek "Wenecja" i są one po polsku a w sklepie Ubi jest tylko wersja anglojęzyczna - Eng, Fra, Ita, Spa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na to, że to będzie coś ala Anno 1404, z fajną długą kampanią :/ wygląda, że czekam na Anno 1800 Gold Edition za 30-50 ziko bo szkoda więcej kasy.

To jest coś ala Anno 1404, ale dla kampanii nie warto. Nie jest ona ani dobra jako kampania, ani jako samouczek. Jakbym był nowy w serii to bym miał duże problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na to, że to będzie coś ala Anno 1404, z fajną długą kampanią :/ wygląda, że czekam na Anno 1800 Gold Edition za 30-50 ziko bo szkoda więcej kasy.

W 1800 grałem tylko w Bete i było spoko ale to już chyba nigdy nie będzie tak pieczołowicie dopracowany produkt jak 1404. Anno 1404 powstało na bazie 1701 i jest dopieszczone w rożne smaczki. W 1800 twórcy ile mogli tyle zrobili i będą tę grę jeszcze rozbudowywali przyszłymi DLC ale nie ma co liczyć na to, że to będzie drugie 1404.

Ja cenie 1404 właśnie za tą pieczołowite dopracowanie, za te wszystkie smaczki, za dziesiątki malutkich elementów które już raczej nie pojawią się w tej serii. A pisze np.: o tym, że jak się jakiś dom zaczadzi w 1404 to leci z niego dym, dopiero po czasie pojawia się pożar, następnie po ugaszeniu dom trzeba naprawić. W 1800 pojawia się od razu pożar a po ugaszeniu nic już nie trzeba robić i takich elementów jest pełno. Ale co by nie pisać, 1800 to świetna gra przynajmniej po tym co widziałem w becie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po pożarze w 1800 musiałem naprawić spalone domy w becie ;)

Mi a 1404 najbardziej dokuczały te szlaki handlowe, których nie potrafiłem ogarnąć, podobnie jak nie wychodzi mi zapewnienie dobrobytu na mapie strategicznej w "Total War Warhammer" ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się całe spaliły to trzeba naprawić ale w 1404 te domki były po prostu okopcone i miały mniej "punktów trwałości", wyglądały po prostu brzydko:)

Szlaki handlowe da się ogarnąć w 1404 w każdym magazynie masz strzałeczkę czy czegoś przybywa czy ubywa. Jak ubywa to dostawiasz kolejne od cała filozofia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

W 1800 grałem tylko w Bete i było spoko ale to już chyba nigdy nie będzie tak pieczołowicie dopracowany produkt jak 1404. Anno 1404 powstało na bazie 1701 i jest dopieszczone w rożne smaczki. W 1800 twórcy ile mogli tyle zrobili i będą tę grę jeszcze rozbudowywali przyszłymi DLC ale nie ma co liczyć na to, że to będzie drugie 1404.

Ja cenie 1404 właśnie za tą pieczołowite dopracowanie, za te wszystkie smaczki, za dziesiątki malutkich elementów które już raczej nie pojawią się w tej serii. A pisze np.: o tym, że jak się jakiś dom zaczadzi w 1404 to leci z niego dym, dopiero po czasie pojawia się pożar, następnie po ugaszeniu dom trzeba naprawić. W 1800 pojawia się od razu pożar a po ugaszeniu nic już nie trzeba robić i takich elementów jest pełno. Ale co by nie pisać, 1800 to świetna gra przynajmniej po tym co widziałem w becie.

 

1404 jest bardzo rozbudowana od 1800?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1800 grałem tylko w bete to nie wiem :) jeśli chodzi o sedno czyli budowanie łańcuchów to chyba podobnie chodź w 1404 było 70 produktów a w 1800 naliczyłem 60 :) ale to jeszcze może się zmienić przez dodatkowe DLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem o co chodzi z tą Kampanią.

 

Przecież w Anno podstawą rozgrywki jest tryb swobodny :hmm:

Edytowane przez Szambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1800 grałem tylko w bete to nie wiem :) jeśli chodzi o sedno czyli budowanie łańcuchów to chyba podobnie chodź w 1404 było 70 produktów a w 1800 naliczyłem 60 :) ale to jeszcze może się zmienić przez dodatkowe DLC.

 

https://anno1404.fandom.com/wiki/Goods

 

https://anno1800.fandom.com/wiki/Goods

Edytowane przez luckymike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem o co chodzi z tą Kampanią.

 

Przecież w Anno podstawą rozgrywki jest tryb swobodny :hmm:

 

Akurat tryb swobodny osobiście mnie nudzi ;) wolę mieć jakieś narzucone cele, wyzwania itp. a najlepiej aby były one w formie kampanii, a nie pojedynczych misji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1800 grałem tylko w bete to nie wiem :) jeśli chodzi o sedno czyli budowanie łańcuchów to chyba podobnie chodź w 1404 było 70 produktów a w 1800 naliczyłem 60 :) ale to jeszcze może się zmienić przez dodatkowe DLC.

 

https://anno1404.fandom.com/wiki/Goods

 

https://anno1800.fandom.com/wiki/Goods

Ta wiki dla 1800 jest niepełna. Jest więcej towarów dla ostatnich klas społecznych.

 

Dla endgameowych towarów łańcuchy produkcji też stają się znacznie bardziej skomplikowane.

Edytowane przez Mackay22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wersję pudełkową z 4 płytami i po 3 płycie instalacja kompletna - 22.9GB. Wyszukuje aktualizację i do pobrania 22.59Gb ? :hmm:

Aż tyle zajmuje aktualizacja?

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli przy moim darmowym 12GB z telefonu zostaje mi dokupienie kolejnego pakietu 12Gb :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Abiiii

Mi ze steam pobrało 28gb całości.

 

Mecze kampanię zdaje się iż zostają mi ostatnia część "zakończenie" ale trzeba aż 500 inzynierow trochę się zejdzie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się, że ta gra tak zarzyna GPU - RX 580 na samym początku kampanii ~25kl/s w ustawieniach Bardzo wysokich :E

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Abiiii

Jest bardzo słabo zoptymalizowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika jest przepiękna ale RX580 gniecie niemiłosiernie. Dla równowagi R7 1700 śpi bo obciążenie 5-17% :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Abiiii

I7 6700 @4,4ghz 1660ti w 8k mieście 30fps także ... Aczkolwiek i tak tego nie widzę

 

Wszystko chodzi płynnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie mam licznika klatek... na GTX 1060 w bardzo wysokich z AAx4 chodzi płynnie.

 

Zastanawiam się nad łańcuchami produkcyjnymi. Wszystkie są 1:1? Jeden drwal - jeden tartak itd.

 

Myślałem, że będzie więcej kombinowania. Chyba dopiero stal będzie wyglądać trochę odmiennie. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz sobie licznik FPS w Uplay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na moim sprzęcie w 1080p zagram w stałych 60 fps na najwyższych ustawieniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na moim sprzęcie w 1080p zagram w stałych 60 fps na najwyższych ustawieniach?

W tej grze nie istnieje coś takiego jak stałe 60 fps. Moje miasto z ~8k ludzi na sprzęcie z sygnaturki już robi 30 fps na najwyższych. Przy czym karta pracuje ledwo na 50% w 1440p.

 

Ten test na guru 3d jest do niczego. Testowali na pełnym zoomie, a nie na oddaleniu jak to normalnie się gra. Przy zoomie fpsy rosną znacznie.

Edytowane przez Mackay22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...