Forum PCLab.pl: Anno 1800 - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (23 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Anno 1800 Dziewiąta odsłona Anno...

#41 Użytkownik jest niedostępny   luckymike 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 02 Luty 2019 - 19:24

Zobacz postBlacklio, o 02 Luty 2019 - 18:57, napisał(a):

Wydaje mi się że jedyne dostępny jest Stary świat, w poprzedniej odsłonie Bety również jedynie był Stary Świat.

Jest też Nowy świat, już jakoś odkryłem w zasadzie to moja ekspedycja odkryła, chyba :)
Co do moich odczuć do świetna muzyka, gra faktycznie warta zakupu.

https://ibb.co/F86N8KQ

Ten post był edytowany przez luckymike dnia: 02 Luty 2019 - 21:16

#42 Użytkownik jest niedostępny   Dudzio 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 03 Luty 2019 - 11:15

Niektórzy narzekali na optymalizację - nie jest chyba wcale tak źle. Na moim wiekowym sprzęcie (sygnatura) w fHD na niskich ustawieniach jest całkiem płynnie :) I mimo wszystko gra wygląda nie najgorzej.

#43 Użytkownik jest niedostępny   Dominix1910 

• twitch/dominixtv
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Luty 2019 - 11:51

jak spada do 40 to cos nie halo jest chyba :D głownie jak kamerę da sie na "płasko" ale nawet normalnie fps jest miejscami słaby.
Wczoraj trochę posiedziałem, nie powiem, arystokracje zrobiłem wyżej się ich nie da już, brakło mi tylko futerek zrobić ale to trzeba w nowym świecie a jak go odkryłem to musiałbym wszystko od "0" rozbudowywać więc już mi się nie chciało, mimo to nawet nawet.

#44 Użytkownik jest niedostępny   Shade 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Luty 2019 - 14:31

Jakieś pomysły jak wysłać statek tak po prostu między Nowym a Starym Światem?
Kupiłem zwierzaki do ZOO i chce je przewieść do Starego Świata. Jak? :)

Ten post był edytowany przez Shade dnia: 03 Luty 2019 - 14:35

#45 Użytkownik jest niedostępny   Dominix1910 

• twitch/dominixtv
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Luty 2019 - 14:59

Zobacz postShade, o 03 Luty 2019 - 13:31, napisał(a):

Jakieś pomysły jak wysłać statek tak po prostu między Nowym a Starym Światem?
Kupiłem zwierzaki do ZOO i chce je przewieść do Starego Świata. Jak? :)

Jak dasz na statek, to tam masz ikonki, jedna jest do wyslania na nowy swiat, tam gdzie robisz patrol, to inna jest wlasnie do transportu między "światami"
Też wczoraj kminiłem z 10min jak wysłać statek by w nowym, nową osadę zrobić. W każdym razie musisz zaznaczyć statek i sprawdzić wszystkie ikonki :)

Ten post był edytowany przez Dominix1910 dnia: 03 Luty 2019 - 15:03

#46 Użytkownik jest niedostępny   Azazell 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Luty 2019 - 15:02

Ja kupie Anno 1800 zapowiada się super ALE,, dawno już nie grałem w żadne odsłony.. Troszkę tylko w 1404 i 2070. Jakoś nie przyciągnęły mojej uwagi na dłużej .. Kiedyś najwięcej grywałem w 1503. Natomiast 1404 jest bardzo ciekawa ale z jakiegoś powodu nie grałem.. Moze się jednak skusze na najnowszą odsłonę..

Mimo, że jestem wielkim fanem Future / S-F .. To jakoś te Anno 2070 i nowsze nie przypadło mi do gustu.. Jakoś nie czułem "ducha" tych produkcji ..

#47 Użytkownik jest niedostępny   Shade 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Luty 2019 - 15:45

Zobacz postAzazell, o 03 Luty 2019 - 15:02, napisał(a):

Ja kupie Anno 1800 zapowiada się super ALE,, dawno już nie grałem w żadne odsłony.. Troszkę tylko w 1404 i 2070. Jakoś nie przyciągnęły mojej uwagi na dłużej .. Kiedyś najwięcej grywałem w 1503. Natomiast 1404 jest bardzo ciekawa ale z jakiegoś powodu nie grałem.. Moze się jednak skusze na najnowszą odsłonę..

Mimo, że jestem wielkim fanem Future / S-F .. To jakoś te Anno 2070 i nowsze nie przypadło mi do gustu.. Jakoś nie czułem "ducha" tych produkcji ..

Ja grałem we wszystkie części od 1404. Najbardziej cenię chyba 2205 które ze wszystkimi dodatkami było bardzo rozbudowana choć miało się wrażenie że najbardziej "masowa".
Tam nic nie budowaliśmy pojedynczo. Gigantyczne miasta, bardzo dużo produkcji surowców i innych rzeczy. Budowanie na księżycu cy na stacji kosmicznej - bomba.
2070 miało fajne scenariusze i ciekawy podział na dwie frakcje i podwodne miasta. 1404 to taki prekursor, najmniej skomplikowany i rozbudowany.
1404 kładło spory nacisk na gęstą zabudowę i maksymalne wykorzystanie dostępnego terenu.
1800 ma ten sam schemat bo wyspy nie są największe i trzeba wiedzieć co i jak budować żeby się zmieścić.
Beta działa zadziwiająco dobrze. Ne widzę żadnych większych bugów czy problemów, choć jak niektórzy pisali ma dość duże wymagania.
W pełnej wersji pewnie dojdzie kampania i scenariusze.

#48 Użytkownik jest niedostępny   Zas 

• Xyź
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Luty 2019 - 17:02

Z tego co pamiętam, strasznie hejtowano 2205. Ona jednak nie była taka tragiczna?

#49 Użytkownik jest niedostępny   Shade 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Luty 2019 - 17:32

Zobacz postZas, o 03 Luty 2019 - 17:02, napisał(a):

Z tego co pamiętam, strasznie hejtowano 2205. Ona jednak nie była taka tragiczna?

Jest trochę inna niż 1404 którą wszyscy uznają za niedościgniony wzór. Zapewne stąd opinia że wszystko co było później jest "be".
Nie wiem skąd się to bierze. Może nostalgia do klasyki?
W każdym razie jak grałem w 2205 dużo i mnie sie podobało. Istotne jest posiadanie wszystkich dodatków i DLC bo one sporo wnoszą do podstawowej wersji.
Na potwierdzenie staty z uplay.

Dodaj obrazek

#50 Użytkownik jest niedostępny   luckymike 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 03 Luty 2019 - 17:56

Zobacz postZas, o 03 Luty 2019 - 17:02, napisał(a):

Anno 2205 było dobrą grą ale trochę inną niż poprzednie części. Wprowadzono wiele uproszczeń. Poza tym ta seria od lat przedstawiała czasy historyczne a przeniesienie jej w świat Sc-Fi nie wszystkim się spodobało.
Mi się w każdą cześć Anno grało bardzo przyjemnie. Nad każdą spędziłem mase godzin. Szkoda tylko, że 2205 stawała się naprawdę rozbudowana po wprowadzeniu wielu updatów i dodatków. Pełna gra GOTY czy jak to oni nazwali Ultimate Edition dawała wiele godzin zabawy.

Wracając do Bety 1800 to fajnie dopracowano mechanizmy wytwarzania produktów. Na początku wskaźnik procentowy startuje od zera i dochodzi do wyznaczonego pułapu np 125% przy zwiększonej produktywności. następnie po wyprodukowaniu danego produktu wózek zabiera towar do magazynu. Jak w magazynie rampy są zajęte jedzie do następnego magazyny albo czeka w kolejce. Ale produkty nadal są wytwarzane i jeśli wózek nie przyjedzie po następne to fabryka zatrzymuje produkcje i wskaźnik produktywności zaczyna spadać w dół. Po czym jak wózek wraca z magazynu do fabryki i odbiera kolejne produkty to fabryka znowu od zerowej produktywności zaczyna produkcję. Fajny element symulacyjny :) daje to sporo zamieszenia przy tworzeniu dóbr.

#51 Użytkownik jest niedostępny   Zielony_Buszmen 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 03 Luty 2019 - 19:15

Też pograłem trochę. Mam nowy świat.

Mam pytanie - jak dużo jest "poziomów cywilizacyjnych" w starym świecie? Doszedłem do trzeciego (Artisans). Jest jeszcze czwarty poziom?

#52 Użytkownik jest niedostępny   luckymike 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 03 Luty 2019 - 20:13

Zobacz postZielony_Buszmen, o 03 Luty 2019 - 19:15, napisał(a):

Też pograłem trochę. Mam nowy świat.

Mam pytanie - jak dużo jest "poziomów cywilizacyjnych" w starym świecie? Doszedłem do trzeciego (Artisans). Jest jeszcze czwarty poziom?

W Becie są tylko 3 w pełnej grze ma być 5 (Rolnicy, Robotnicy, Rzemieślnicy, Inżynierzy, Inwestorzy). A w Nowym Świecie chyba 2 ale tego nie wiadomo, pewnie będą dodawać w kolejnych DLC jak to miało miejsce w 2205.
Tak samo można się zastanowić ile będzie stref klimatycznych, na mapie świata są 4. W 2205 na początku były 3 (klimat umiarkowany, arktyka i księżyc) później dodali tundre, stacje kosmiczną i sesje do strefy umiarkowanej.

Ten post był edytowany przez luckymike dnia: 03 Luty 2019 - 20:14

#53 Użytkownik jest niedostępny   Zielony_Buszmen 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 03 Luty 2019 - 21:13

Zobacz postluckymike, o 03 Luty 2019 - 21:13, napisał(a):

Tak samo można się zastanowić ile będzie stref klimatycznych, na mapie świata są 4. W 2205 na początku były 3 (klimat umiarkowany, arktyka i księżyc) później dodali tundre, stacje kosmiczną i sesje do strefy umiarkowanej.

No właśnie - w 2205 każda "strefa klimatyczna" miała swój zestaw budynków (każda po 2 poziomy). W 1800 też tak jest? Mi udało się odblokować jedną strefę klimatyczną i miałem tam Jornaleros oraz Obreros.

#54 Użytkownik jest niedostępny   Azazell 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Luty 2019 - 21:22

Zobacz postShade, o 03 Luty 2019 - 15:45, napisał(a):

Ja grałem we wszystkie części od 1404. Najbardziej cenię chyba 2205 które ze wszystkimi dodatkami było bardzo rozbudowana choć miało się wrażenie że najbardziej "masowa".
Tam nic nie budowaliśmy pojedynczo. Gigantyczne miasta, bardzo dużo produkcji surowców i innych rzeczy. Budowanie na księżycu cy na stacji kosmicznej - bomba.
2070 miało fajne scenariusze i ciekawy podział na dwie frakcje i podwodne miasta. 1404 to taki prekursor, najmniej skomplikowany i rozbudowany.
1404 kładło spory nacisk na gęstą zabudowę i maksymalne wykorzystanie dostępnego terenu.
1800 ma ten sam schemat bo wyspy nie są największe i trzeba wiedzieć co i jak budować żeby się zmieścić.
Beta działa zadziwiająco dobrze. Ne widzę żadnych większych bugów czy problemów, choć jak niektórzy pisali ma dość duże wymagania.
W pełnej wersji pewnie dojdzie kampania i scenariusze.

Slyszałem ze 2205 jednak najgorsza odsłona.. Ja pograłem trochę tylko. Serio jest taka rozbudowana? Jakoś nie mogę w to uwierzyć. Hmmm Musiałbym obadać Zawsze miałem wrażenie ze 1404 jest dużo bardziej rozbudowana (mająca wiecej contentu) niż te nowsze w czasach S-F.

#55 Użytkownik jest dostępny   lukadd 

• there is a near zero risk
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Luty 2019 - 21:47

Ja już bardzo dawno nie grałem w żadne Anno. Spodobała mi się ta beta.

A w oczekiwaniu na pełną wersję kupiłem sobie właśnie teraz to Anno 2205. Teraz jest promo na uplay i z kodem -20% gra + season pass wyszło 13.99euro.

Ten post był edytowany przez lukadd dnia: 03 Luty 2019 - 21:47

#56 Użytkownik jest niedostępny   Azazell 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Luty 2019 - 22:09

Zobacz postlukadd, o 03 Luty 2019 - 21:47, napisał(a):

Ja już bardzo dawno nie grałem w żadne Anno. Spodobała mi się ta beta.

A w oczekiwaniu na pełną wersję kupiłem sobie właśnie teraz to Anno 2205. Teraz jest promo na uplay i z kodem -20% gra + season pass wyszło 13.99euro.

Na steam jest promo z dodatkami za 40zl tylko i chyba jutro wezme :)

#57 Użytkownik jest dostępny   lukadd 

• there is a near zero risk
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Luty 2019 - 22:21

Przyznam nawet, że zapomniałem na steam sprawdzić przed zakupem :lol2:

Teraz jak sprawdziłem mi na steam wychodzi z passem 14.99euro czyli w sumie na uplay zapłaciłem 1 euro mniej :E

Ten post był edytowany przez lukadd dnia: 03 Luty 2019 - 22:22

#58 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Luty 2019 - 23:40

A ja sobie smaku narobiłem tym 1800, a że w 1404 grałem stosunkowo niedawno to dla odmiany sobie Tropico 4 ściągnąłem. :E
Szkoda, że premiera przesunięta na kwiecień ale na szczęście jako małe pocieszenie zaraz premiera dodatku do Civ.

#59 Użytkownik jest niedostępny   Azazell 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Luty 2019 - 01:57

Ja najbardziej czekam na dodatek do civ oraz age of wonders planetfall.. anno najmniej istotne ale moze sie okazać ciekawe

#60 Użytkownik jest niedostępny   luckymike 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 04 Luty 2019 - 08:00

Zobacz postZielony_Buszmen, o 03 Luty 2019 - 21:13, napisał(a):

No właśnie - w 2205 każda "strefa klimatyczna" miała swój zestaw budynków (każda po 2 poziomy). W 1800 też tak jest? Mi udało się odblokować jedną strefę klimatyczną i miałem tam Jornaleros oraz Obreros.

W 1800 są tylko 2 strefy, Nowy i Stary Świat. I każda ma swój zestaw budynków.

Jeśli chcecie kupić Anno 2205 to polecam wersje Ultimate bo zawiera wszystkie dodatki na steamie za 50zł.

Ten post był edytowany przez luckymike dnia: 04 Luty 2019 - 08:59

• (23 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »