Forum PCLab.pl: Anno 1800 - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (23 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Anno 1800 Dziewiąta odsłona Anno...

#421 Użytkownik jest dostępny   Dominix1910 

• twitch/dominixtv
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 09 Wrzesień 2019 - 14:46

Gra działa na zintegrowanej grafice a nie na dedykowanej, czyli zamiast chodzic na gtx-ie, chodzi na tym co w procku.

#422 Użytkownik jest niedostępny   Azazell 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Wrzesień 2019 - 17:17

I jak tam Anno? Wróciłem ze szpitala i może w końcu pogram .. poprawili coś optymalizacje ?

#423 Użytkownik jest niedostępny   samsung70 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 11 Wrzesień 2019 - 18:10

Pokażcie swoje miasteczka ;)

to moje na bardzo początku, w sandboksie, okolo 400 osob,

Dodaj obrazek

Ten post był edytowany przez samsung70 dnia: 11 Wrzesień 2019 - 18:11

#424 Użytkownik jest dostępny   Dominix1910 

• twitch/dominixtv
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Wrzesień 2019 - 19:02

Zobacz postAzazell, o 11 Wrzesień 2019 - 17:17, napisał(a):

I jak tam Anno? Wróciłem ze szpitala i może w końcu pogram .. poprawili coś optymalizacje ?

Raczej nic sie nie poprawi. Ponieważ jest to dość "statyczna" gra, mnie osobiscie to nie przeszkadza ze fps spada do 30, wszystko tez zalezy od ustawien kamery.
Ja kampanie gram ale jak teraz doszedl mi 3 swiat to juz nie wiem za co sie zabrac, wszedzie trzeba cos robic, za duzo na raz ;) mimo ze zadnego limitu czasowego nie mam to sobie na spokojnie rozwijam kolejne wioski ;)

#425 Użytkownik jest niedostępny   Azazell 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Wrzesień 2019 - 14:01

Zacząłem grę (fabułę). Hm jest te duże pierwsze miasto i spoko mi działa na wysokich / bardzo wysokich detalach. Natomiast jak przybliżam kamere do budynków to mi często doczytuje tekstury na dachach itp.. TO takie wkurzajace! Na Low mam to samo.. U was tez tak jest? ;/

Kurcze już moge grac nawet na medium ale nie lubie takich doczytywań tekstur. Jak to rozwiązać?

#426 Użytkownik jest dostępny   lukadd 

• there is a near zero risk
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Wrzesień 2019 - 15:19

Nie wiem u mnie też to jest, ale nie na wszystkich dachach. Po mojemu gra w ten sposób oszczędza pamięć, bo to raczej nie kwestia sterów.

#427 Użytkownik jest niedostępny   Alejajca 

• Wykształciuch z III RP
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Wrzesień 2019 - 16:29

Zobacz postAzazell, o 12 Wrzesień 2019 - 15:01, napisał(a):

Zacząłem grę (fabułę). Hm jest te duże pierwsze miasto i spoko mi działa na wysokich / bardzo wysokich detalach. Natomiast jak przybliżam kamere do budynków to mi często doczytuje tekstury na dachach itp.. TO takie wkurzajace! Na Low mam to samo.. U was tez tak jest? ;/

Kurcze już moge grac nawet na medium ale nie lubie takich doczytywań tekstur. Jak to rozwiązać?

Jak rozumiem, mamy wiedzieć jaki masz sprzęt, jaki system i wersję sterowników graficznych? :rotfl:
Generalnie to jeden z uroków Anno 1800. Czasem pomaga zabawa z wersjami sterowników graficznych ale wiadomo, że na dłuższą metę jest to nieopłacalne.

#428 Użytkownik jest niedostępny   Azazell 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Wrzesień 2019 - 17:50

Chyba jednak spasuje. Jutro się jeszcze pobawie ustawieniami NVIDIA.. Jak nic to nie da to jednak odczekam parę miesiecy może coś poprawią.. Chociaż jakby chcieli to by to dawno temu zrobili bo gra jest od kwietnia jakoś prawda? hm..

#429 Użytkownik jest niedostępny   luk21pl 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2019 - 09:59

Gdzie znajde piasek w misji gdzie mam postawić budynek trybunału?

#430 Użytkownik jest niedostępny   Mackay22 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2019 - 10:50

Piasek to surowiec, odblokowujesz wydobywanie piasku razem z rzemieślnikami.

#431 Użytkownik jest dostępny   Dominix1910 

• twitch/dominixtv
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2019 - 11:14

Piasek nie jest potrzebny.
Ja wczoraj skonczylem fakt mam jeszce teraz "mini" kampanie z dodatku, ale glowny watek zakonczony, calkiem fajnie sie gralo.

#432 Użytkownik jest niedostępny   samsung70 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2019 - 22:55

hej,
słuchajcie mam problem, nie jestem wiernym graczem anno także i mechanik nie znam za dobrze,
otóż problem polega na tym, że w wielu miejscach produkcji mam ikonkę, że nie ma miejsca w magazynie, za bardzo nie rozumiem jeszcze jak to działa, mam ich kilka na wyspie w tej chwili 6 a i tak brakuje miejsca... czy miejsce na towary jest dzielone i tak na 6 magazynów i miejsce na towary nie zwiększa się wraz z ich liczbą ? jak to działa ?
pozdrawiam.

#433 Użytkownik jest niedostępny   Mackay22 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2019 - 23:38

Te magazyny nie zwiększają pojemności magazynowej miasta. Tylko magazyn startowy i budynek w porcie zwiększa pojemność.

#434 Użytkownik jest niedostępny   Alejajca 

• Wykształciuch z III RP
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2019 - 23:42

W Anno 1800 magazyny działają nieco inaczej niźli w starych częściach. Tutaj ilość miejsca zależy od rozbudowy portu - głównego magazynu i przybrzeżnych magazynów. Magazyny na wyspie służą jedynie do odbioru i wydawania towarów, ich rozbudowa powoduje zwiększenie slotów na tragarzy - nic więcej.
Dostęp do nadbrzeżnych magazynów uzyskasz gdy będziesz mógł budować elementy portowe.

Ten post był edytowany przez Alejajca dnia: 13 Wrzesień 2019 - 23:46

#435 Użytkownik jest niedostępny   samsung70 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 13 Wrzesień 2019 - 23:49

hej, zgadza się ogarnąłem to kilka minut temu, potrzebowalem "składu" żeby było wiecej miejsca,
pojawił się kolejny kłopot, otóż cięzko mi ogarnąc, żebym zarabiał pieniądzę, bilans mam zawsze na krawędzi gdzie w większości i tak tracę pieniądze, staram się mieć lekką nadwyżkę farmerów, robotników i od niedawna rzemieślników a mimo to nie zarabiam, gram w trybie piaskownicy - żeby sie troche poduczyć do kampanii.
handluję z jednym gościem ale mam 1 statek i sprzedaje drewno i inne pierdoły..
jakieś rady jak zacząc robić większe pieniądze ?

#436 Użytkownik jest niedostępny   Alejajca 

• Wykształciuch z III RP
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Wrzesień 2019 - 00:54

Zobacz postsamsung70, o 14 Wrzesień 2019 - 00:49, napisał(a):

hej, zgadza się ogarnąłem to kilka minut temu, potrzebowalem "składu" żeby było wiecej miejsca,
pojawił się kolejny kłopot, otóż cięzko mi ogarnąc, żebym zarabiał pieniądzę, bilans mam zawsze na krawędzi gdzie w większości i tak tracę pieniądze, staram się mieć lekką nadwyżkę farmerów, robotników i od niedawna rzemieślników a mimo to nie zarabiam, gram w trybie piaskownicy - żeby sie troche poduczyć do kampanii.
handluję z jednym gościem ale mam 1 statek i sprzedaje drewno i inne pierdoły..
jakieś rady jak zacząc robić większe pieniądze ?

Kasę zarabiasz na kilka sposobów
Handel:
- samodzielna sprzedaż dóbr (ładujesz na statek i płyniesz do innych portów). Tu warto mieć dobre stosunki z innymi graczami, by móc nawiązać pakty handlowe.
- Możesz wystawić zlecenie sprzedaży w magazynie, wtedy kupcy przybywający do portu sami pobiorą towary i zapłacą za nie. Jest to średni interes ale nie musisz ciągle śledzić zapotrzebowania u innych.

Turystyka, budujesz pirs, gdzie statki wycieczkowe mogą cumować. By turyści przybywali i zostawiali kasę musisz trochę zainwestować:
- U kupców poszukaj speców od turystyki, są drodzy ale podnoszą dochody z turystyki.
- postaw muzeum i/lub zoo i obok stawiasz miejsca na eksponaty/zwierzęta. To kosztuje punkty jakie zdobywasz za rozwój miasta ale warto. Eksponaty i zwierzęta kupisz u kupców lub zdobędziesz na wyprawach.
- dbasz o przemyślane planowanie dzielnicy mieszkalnej, chaos nie daje turystyki.
- dbasz o środowisko - kopalnie, kopcące przetwórnie, rafinerie i elektrownie zatruwają środowisko, co odbija się na zadowoleniu mieszkańców i turystów.

Mieszkańcy
- dbaj o ich potrzeby, im więcej potrzeb jest zaspokojonych tym większy dochód przynoszą.
- u kupców szukaj specjalistów, którzy rozszerzają zasięg tawern, kościołów, uczelni - umieszczasz ich w ratuszach. Są też tacy, co podnoszą zadowolenie, zmieszają ryzyko buntów itd...
- poszukaj specjalisty, który pozwoli Ci usunąć z łańcucha dostaw młynarzy. Jego umieszczasz w specjalnym budynku obok piekarni (wtedy zboże od razu przerabiane jest na chleb). W ten sam sposób możesz podnieść wydajność gorzelni i innych budynków produkcyjnych. Ważne, by w specjalnym budynku miałeś specjalistę zmniejszającego ryzyko pożarów.

Udziały w wyspach
- jeśli choć trochę zarobisz to wykupuj udziały innych graczy, początkowo dywidenda będzie nikła ale z czasem zacznie przynosić spory zasób gotówki.

Misje od graczy i kupców
- wykupując udziały tracisz reputację u innych graczy. Ale to łatwo zniwelować robiąc dla nich misje (ważne by mieć szybki dość dobrze uzbrojony statek, ten który dostajemy na początku będzie jak znalazł).

Własna flota - jeśli w najbliższej przyszłości nie zamierasz zostać panem mórz to odpuść sobie budowę stoczni. Czasem jeden z kupców będzie miał w ofercie statek do sprzedaży. Na dłuższą metę wyjdzie taniej niźli trzymanie stoczni. Dwa statki spokojnie wystarczą do obsługi dwóch, trzech wysp, gdzie jedna robi za stolicę a pozostałe dostarczają wyłącznie towary dla niej.

Nie pchaj się na siłę do ery industrializacji - parowce może i ładnie wyglądają i są szybkie niezależnie od kierunku wiatru, ale infrastruktura potrzebna do ich budowy zżera sporo zasobów, kasy i zatruwa środowisko (patrz zadowolenie mieszkańców i turystyka).

#437 Użytkownik jest niedostępny   Dudzio 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 14 Wrzesień 2019 - 10:10

Jak się kupuje udziały w innych wyspach?

#438 Użytkownik jest niedostępny   luk21pl 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Wrzesień 2019 - 12:00

Gsdzie są zasoby piasku ostatniej misji?

#439 Użytkownik jest niedostępny   Alejajca 

• Wykształciuch z III RP
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Wrzesień 2019 - 12:42

Zobacz postDudzio, o 14 Wrzesień 2019 - 11:10, napisał(a):

Jak się kupuje udziały w innych wyspach?

Nad każdą wyspą masz ikonę koła, to jest pasek udziałów. Tak to wygląda u mnie:

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Gdybym teraz kliknął na flagę miałbym możliwość przejęcia wyspy. Przeciwnik się wkurzy, budynki na niej znikną poza portem ale wyspa będzie moja.

#440 Użytkownik jest niedostępny   samsung70 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 14 Wrzesień 2019 - 15:22

Zobacz postAlejajca, o 14 Wrzesień 2019 - 00:54, napisał(a):

Kasę zarabiasz na kilka sposobów
Handel:
- samodzielna sprzedaż dóbr (ładujesz na statek i płyniesz do innych portów). Tu warto mieć dobre stosunki z innymi graczami, by móc nawiązać pakty handlowe.
- Możesz wystawić zlecenie sprzedaży w magazynie, wtedy kupcy przybywający do portu sami pobiorą towary i zapłacą za nie. Jest to średni interes ale nie musisz ciągle śledzić zapotrzebowania u innych.

Turystyka, budujesz pirs, gdzie statki wycieczkowe mogą cumować. By turyści przybywali i zostawiali kasę musisz trochę zainwestować:
- U kupców poszukaj speców od turystyki, są drodzy ale podnoszą dochody z turystyki.
- postaw muzeum i/lub zoo i obok stawiasz miejsca na eksponaty/zwierzęta. To kosztuje punkty jakie zdobywasz za rozwój miasta ale warto. Eksponaty i zwierzęta kupisz u kupców lub zdobędziesz na wyprawach.
- dbasz o przemyślane planowanie dzielnicy mieszkalnej, chaos nie daje turystyki.
- dbasz o środowisko - kopalnie, kopcące przetwórnie, rafinerie i elektrownie zatruwają środowisko, co odbija się na zadowoleniu mieszkańców i turystów.

Mieszkańcy
- dbaj o ich potrzeby, im więcej potrzeb jest zaspokojonych tym większy dochód przynoszą.
- u kupców szukaj specjalistów, którzy rozszerzają zasięg tawern, kościołów, uczelni - umieszczasz ich w ratuszach. Są też tacy, co podnoszą zadowolenie, zmieszają ryzyko buntów itd...
- poszukaj specjalisty, który pozwoli Ci usunąć z łańcucha dostaw młynarzy. Jego umieszczasz w specjalnym budynku obok piekarni (wtedy zboże od razu przerabiane jest na chleb). W ten sam sposób możesz podnieść wydajność gorzelni i innych budynków produkcyjnych. Ważne, by w specjalnym budynku miałeś specjalistę zmniejszającego ryzyko pożarów.

Udziały w wyspach
- jeśli choć trochę zarobisz to wykupuj udziały innych graczy, początkowo dywidenda będzie nikła ale z czasem zacznie przynosić spory zasób gotówki.

Misje od graczy i kupców
- wykupując udziały tracisz reputację u innych graczy. Ale to łatwo zniwelować robiąc dla nich misje (ważne by mieć szybki dość dobrze uzbrojony statek, ten który dostajemy na początku będzie jak znalazł).

Własna flota - jeśli w najbliższej przyszłości nie zamierasz zostać panem mórz to odpuść sobie budowę stoczni. Czasem jeden z kupców będzie miał w ofercie statek do sprzedaży. Na dłuższą metę wyjdzie taniej niźli trzymanie stoczni. Dwa statki spokojnie wystarczą do obsługi dwóch, trzech wysp, gdzie jedna robi za stolicę a pozostałe dostarczają wyłącznie towary dla niej.

Nie pchaj się na siłę do ery industrializacji - parowce może i ładnie wyglądają i są szybkie niezależnie od kierunku wiatru, ale infrastruktura potrzebna do ich budowy zżera sporo zasobów, kasy i zatruwa środowisko (patrz zadowolenie mieszkańców i turystyka).

hej, wielkie dzieki za wyczerpującą odpowiedź. sprobuję sie do tego dostosować, ale chyba musze zacząc grać od nowa bo strasznie pchałem się z awansowaniem mieszkańców , gdzies popełniłem bląd i teraz notuję ogromne straty i cięzko mi to ogarnąć...
pozdrawiam.

• (23 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23