Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Azazell

Chyba jednak spasuje. Jutro się jeszcze pobawie ustawieniami NVIDIA.. Jak nic to nie da to jednak odczekam parę miesiecy może coś poprawią.. Chociaż jakby chcieli to by to dawno temu zrobili bo gra jest od kwietnia jakoś prawda? hm..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajde piasek w misji gdzie mam postawić budynek trybunału?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasek to surowiec, odblokowujesz wydobywanie piasku razem z rzemieślnikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasek nie jest potrzebny.

Ja wczoraj skonczylem fakt mam jeszce teraz "mini" kampanie z dodatku, ale glowny watek zakonczony, calkiem fajnie sie gralo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te magazyny nie zwiększają pojemności magazynowej miasta. Tylko magazyn startowy i budynek w porcie zwiększa pojemność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Anno 1800 magazyny działają nieco inaczej niźli w starych częściach. Tutaj ilość miejsca zależy od rozbudowy portu - głównego magazynu i przybrzeżnych magazynów. Magazyny na wyspie służą jedynie do odbioru i wydawania towarów, ich rozbudowa powoduje zwiększenie slotów na tragarzy - nic więcej.

Dostęp do nadbrzeżnych magazynów uzyskasz gdy będziesz mógł budować elementy portowe.

Edytowane przez Alejajca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, zgadza się ogarnąłem to kilka minut temu, potrzebowalem "składu" żeby było wiecej miejsca,

pojawił się kolejny kłopot, otóż cięzko mi ogarnąc, żebym zarabiał pieniądzę, bilans mam zawsze na krawędzi gdzie w większości i tak tracę pieniądze, staram się mieć lekką nadwyżkę farmerów, robotników i od niedawna rzemieślników a mimo to nie zarabiam, gram w trybie piaskownicy - żeby sie troche poduczyć do kampanii.

handluję z jednym gościem ale mam 1 statek i sprzedaje drewno i inne pierdoły..

jakieś rady jak zacząc robić większe pieniądze ?

Kasę zarabiasz na kilka sposobów

Handel:

- samodzielna sprzedaż dóbr (ładujesz na statek i płyniesz do innych portów). Tu warto mieć dobre stosunki z innymi graczami, by móc nawiązać pakty handlowe.

- Możesz wystawić zlecenie sprzedaży w magazynie, wtedy kupcy przybywający do portu sami pobiorą towary i zapłacą za nie. Jest to średni interes ale nie musisz ciągle śledzić zapotrzebowania u innych.

 

Turystyka, budujesz pirs, gdzie statki wycieczkowe mogą cumować. By turyści przybywali i zostawiali kasę musisz trochę zainwestować:

- U kupców poszukaj speców od turystyki, są drodzy ale podnoszą dochody z turystyki.

- postaw muzeum i/lub zoo i obok stawiasz miejsca na eksponaty/zwierzęta. To kosztuje punkty jakie zdobywasz za rozwój miasta ale warto. Eksponaty i zwierzęta kupisz u kupców lub zdobędziesz na wyprawach.

- dbasz o przemyślane planowanie dzielnicy mieszkalnej, chaos nie daje turystyki.

- dbasz o środowisko - kopalnie, kopcące przetwórnie, rafinerie i elektrownie zatruwają środowisko, co odbija się na zadowoleniu mieszkańców i turystów.

 

Mieszkańcy

- dbaj o ich potrzeby, im więcej potrzeb jest zaspokojonych tym większy dochód przynoszą.

- u kupców szukaj specjalistów, którzy rozszerzają zasięg tawern, kościołów, uczelni - umieszczasz ich w ratuszach. Są też tacy, co podnoszą zadowolenie, zmieszają ryzyko buntów itd...

- poszukaj specjalisty, który pozwoli Ci usunąć z łańcucha dostaw młynarzy. Jego umieszczasz w specjalnym budynku obok piekarni (wtedy zboże od razu przerabiane jest na chleb). W ten sam sposób możesz podnieść wydajność gorzelni i innych budynków produkcyjnych. Ważne, by w specjalnym budynku miałeś specjalistę zmniejszającego ryzyko pożarów.

 

Udziały w wyspach

- jeśli choć trochę zarobisz to wykupuj udziały innych graczy, początkowo dywidenda będzie nikła ale z czasem zacznie przynosić spory zasób gotówki.

 

Misje od graczy i kupców

- wykupując udziały tracisz reputację u innych graczy. Ale to łatwo zniwelować robiąc dla nich misje (ważne by mieć szybki dość dobrze uzbrojony statek, ten który dostajemy na początku będzie jak znalazł).

 

Własna flota - jeśli w najbliższej przyszłości nie zamierasz zostać panem mórz to odpuść sobie budowę stoczni. Czasem jeden z kupców będzie miał w ofercie statek do sprzedaży. Na dłuższą metę wyjdzie taniej niźli trzymanie stoczni. Dwa statki spokojnie wystarczą do obsługi dwóch, trzech wysp, gdzie jedna robi za stolicę a pozostałe dostarczają wyłącznie towary dla niej.

 

Nie pchaj się na siłę do ery industrializacji - parowce może i ładnie wyglądają i są szybkie niezależnie od kierunku wiatru, ale infrastruktura potrzebna do ich budowy zżera sporo zasobów, kasy i zatruwa środowisko (patrz zadowolenie mieszkańców i turystyka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się kupuje udziały w innych wyspach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się kupuje udziały w innych wyspach?

Nad każdą wyspą masz ikonę koła, to jest pasek udziałów. Tak to wygląda u mnie:

 

uqhFmL1m.jpg

 

dwOtA8Pm.jpg

 

Gdybym teraz kliknął na flagę miałbym możliwość przejęcia wyspy. Przeciwnik się wkurzy, budynki na niej znikną poza portem ale wyspa będzie moja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz zaczynać od nowa, możesz zdegradować poziom rozwoju mieszkańców.

Jeśli zaczynasz od nowa szukaj wyspy gdzie masz zboże, ziemniaki. To ułatwi rozwój bo nie będziesz musiał już na początku szukać innych wysp z tymi zasobami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynym rozwiązaniem tak naprawdę jest po prostu posiadanie jeszcze większej ilości ludzi, nawet jeżeli póki co jakieś potrzeby nie będą zaspokojone. Można też ustawić stały szlak handlowy, którego zadaniem będzie sprzedawanie nadwyżki czegoś do najbliższego NPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynym rozwiązaniem tak naprawdę jest po prostu posiadanie jeszcze większej ilości ludzi, nawet jeżeli póki co jakieś potrzeby nie będą zaspokojone.

To nie do końca tak działa. Większą ilość np. robotników musisz zaopatrzyć w większą ilość napitku, chleba itd... a więc musisz wybudować większą ilość farm i budynków przetwórczych. Te zaś wyciągają jeszcze więcej pieniędzy z budżetu bo przy okazji potrzebują np. staży pożarnej by nie płonąć zbyt często. Prawdziwy zarobek pojawia się gdy dostarczasz im towary luksusowe, np. kiełbasa i mydło u robotników, maszyny do szycia i futra i rzemieślników id...

 

Można też ustawić stały szlak handlowy, którego zadaniem będzie sprzedawanie nadwyżki czegoś do najbliższego NPC.

NPC czyli gracze mają zmienne potrzeby, jeśli już chcesz w ten sposób handlować lepiej robić to z kupcami (o ile włączyłeś ich w trakcie tworzenia mapy w sandboxie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca tak działa. Większą ilość np. robotników musisz zaopatrzyć w większą ilość napitku, chleba itd... a więc musisz wybudować większą ilość farm i budynków przetwórczych. Te zaś wyciągają jeszcze więcej pieniędzy z budżetu bo przy okazji potrzebują np. staży pożarnej by nie płonąć zbyt często. Prawdziwy zarobek pojawia się gdy dostarczasz im towary luksusowe, np. kiełbasa i mydło u robotników, maszyny do szycia i futra i rzemieślników id...

 

 

NPC czyli gracze mają zmienne potrzeby, jeśli już chcesz w ten sposób handlować lepiej robić to z kupcami (o ile włączyłeś ich w trakcie tworzenia mapy w sandboxie).

Ale jeżeli nie ma pieniędzy na budowę kolejnych łańcuchów to jedyną szybką opcją jest więcej mieszkańców, w dalszej perspektywie i tak się to zwróci, nawet jeżeli przez jakiś czas nie będą mieli kilku produktów. Kiełbasa, mydło, czy maszyny do szycia to nawet nie są dobra luksusowe :P Przegrałem ponad 200h, więc jakieś doświadczenie mam ;)

 

Pisząc o NPC miałem na myśli właśnie te neutralne postacie na swoich wysepkach. Oni kupią wszystko w każdej ilości, więc można spokojnie tam stale coś sprzedawać. W późniejszym etapie gry statek załadowany silnikami parowymi da ponad milion. Po dotarciu do inżynierów pieniądze to żaden problem.

Edytowane przez Mackay22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

tak wróciłem sobie do początku tematu, a tam kolega pisze, że jest tyle strategii ?

Gdzie te wszystkie strategie są ? Ostatnimi laty to ciężko jakiekolwiek RTSy z krwi i kości znaleźć ..

 

No jest masa gier strategicznych turowych. Np 4X. Jak mówisz o czystych RTS`ach to jest ich niestety mało. Mi tam pasuje bo dla mnie RTSy umarły dawno temu. Uwielbiam strategie 4X :). A ciągle coś wychodzi.. Age of Wonders Planetfall, Interstellar Space, Pax Nova itp. Tylko oczywiscie trzeba lubieć takie giereczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wróciłem sobie do początku tematu, a tam kolega pisze, że jest tyle strategii ?

Gdzie te wszystkie strategie są ? Ostatnimi laty to ciężko jakiekolwiek RTSy z krwi i kości znaleźć ..

Pograj choćby w Stellaris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Stellaris, a gdzie Anno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to wątek o Anno, a tam pada "RTS".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żadnej ze swoich wysp nie możesz na plaży postawić kopalni piasku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasek wydobywasz jak ryby, gdziekolwiek jest dostęp do morza tam stawiasz budynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tej gry:P Niestety nie pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PHRogmt.jpg

Zagrałem samouczek  i zapomniałem o tej grze :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, samsung70 napisał:

a to dziwne bo myślałem ze każdy w to pyka 

To nie jest tak, że jest "be" kiedyś grałem w starsze wersje, ale nie mam Anno 2XXX bo takie też wyszły przed 1800, a 1800 to może kiedyś się skuszę, ale aktualnie jest na liście daleko do zagrania, a tym bardziej do kupienia.:P

Był teraz darmowy weekend ale nie chciało mi się sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to ja czasem sobie instaluje i pykam. Niedługo pewnie znowu zagram, bo muszę tą Afrykę obadać i będzie chyba Sezon 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...