Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pograłem 2h i musze powiedzieć, że jestem pod wielkim wrażeniem. Twórcy wyciągnęli z poprzednich części wszystko co najlepsze i dodali jeszcze pare fajnych rozwiązań. Jeśli tak będzie wyglądała podstawowa wersja gry + dodatki które ją jeszcze rozbudują to mamy hit na lata. Do 1404 wracam cały czas a to już będzie jakieś 10 lat tak samo lubie następne części mimo, że 2005 była taka sobie.

Co mi się najbardziej podoba to ta idylla wypływająca z ekranu, która sprawia, że człowiek wpada w tytalny relaks.

No to Panowie i Panie czekamy do kwietnia.

 

PS.

Trzeba zbierać na dobrą grafike bo giera przy maksymalnych ustawieniach ma kosmiczne wymagania :)

Edytowane przez luckymike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest godny następca Anno 1404 :thumbup: Ale optymalizacja kiepska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiło mnie, że aż 22GB do pobrania :) Za kilka minut zaczynam i mam nadzieję, że jest tak jak piszecie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jednej rzeczy w 1404 można było zbudować miasto na powierzchni całej wyspy bez ani jednego budynku produkcyjnego a na drugiej wyspie same budynki produkcyjne. Tutaj żeby zbudować budynki produkcyjne trzeba mieć pracowników. Żeby było trudniej, żeby pozyskać sam Chmiel, który chce się zwozić na wyspe macierzystą trzeba zapewnić wszystkie dobra dla Rolników i awansować mieszkańców do Robotników - tylko po to żeby zwozić chmiel nic więcej :) Jest to zrobione inaczej ale czy lepiej? Czekam na wasze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla samego chmielu nie trzeba awansować na robotników. Postawiłem na innej wyspie kilka farm, domki + jakąś tam podstawową infrastrukturę i tak to zostawiłem, a szyszki zwoziłem na główną.

 

Generalnie gram sobie dzisiaj od kilku godzin i całkiem przyjemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak wrażenia, może jakieś screeny pokażecie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra bardzo przyjemna, ale ten uplay to syf. Wczoraj patrzę co on tak długo rezerwuje miejsca na dysku na jakąś aktualizację a się okazało, że zapomniał gdzie ma grę... Na szczęście chyba są tego świadomi bo niżej dodali przycisk "znajdź zainstalowaną grę" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to nie pomogło musiałem odinstalować grę i na nowo zainstalować, aktualizacja wariowała.

Wkurza mnie to że trzeba budować drogę do każdego budynku, dodatkowe podmenu przy przerzucaniu towarów ze statku na ląd bez sensu według mnie, w 1404 i 2070 lepiej to było rozwiązane.

Wpływał statek z zasięg portu i można było kliknąć na towar i sam się przerzucał do magazynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla samego chmielu nie trzeba awansować na robotników. Postawiłem na innej wyspie kilka farm, domki + jakąś tam podstawową infrastrukturę i tak to zostawiłem, a szyszki zwoziłem na główną.

Generalnie gram sobie dzisiaj od kilku godzin i całkiem przyjemnie.

 

Racja :D wystarczy mieć farmerów i już można rozpocząć produkcję, dzięki za wskazówkę. Faktycznie ta zmiana jest na plus bo podnosi realizm.

Tak sobie pykam i zauważyłem że ten wskaźnik poziomu produktywności odgrywa dużą rolę w grze, żeby budować duże miasta na wysokim poziomie trudności trzeba będzie nim pewnie nieźle kombinować. Co prawda pracownicy się burzą ale wystarczy jeden komisariat policji i jest spokój ;) Zresztą u mnie w mieście prawie połowa fabryk i farm pracuje na +25% i jakoś dają rade.

 

Wkurza mnie to że trzeba budować drogę do każdego budynku, dodatkowe podmenu przy przerzucaniu towarów ze statku na ląd bez sensu według mnie, w 1404 i 2070 lepiej to było rozwiązane.

Wpływał statek z zasięg portu i można było kliknąć na towar i sam się przerzucał do magazynu.

można w szybki sposób przeciągać na statek towary tak jak to było w 1404

 

 

Niech mi ktoś napisze jak odkryć Nowy świat bo nie wiem a mało czasu na bete zostało :)

Edytowane przez luckymike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jedyne dostępny jest Stary świat, w poprzedniej odsłonie Bety również jedynie był Stary Świat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dzisiaj sobie pogrywam i wciąga. Na pewno gra wcześniej czy później do kupienia. Brakuje na rynku takich fajnych strategii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jedyne dostępny jest Stary świat, w poprzedniej odsłonie Bety również jedynie był Stary Świat.

Jest też Nowy świat, już jakoś odkryłem w zasadzie to moja ekspedycja odkryła, chyba :)

Co do moich odczuć do świetna muzyka, gra faktycznie warta zakupu.

 

https://ibb.co/F86N8KQ

Edytowane przez luckymike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy narzekali na optymalizację - nie jest chyba wcale tak źle. Na moim wiekowym sprzęcie (sygnatura) w fHD na niskich ustawieniach jest całkiem płynnie :) I mimo wszystko gra wygląda nie najgorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak spada do 40 to cos nie halo jest chyba :D głownie jak kamerę da sie na "płasko" ale nawet normalnie fps jest miejscami słaby.

Wczoraj trochę posiedziałem, nie powiem, arystokracje zrobiłem wyżej się ich nie da już, brakło mi tylko futerek zrobić ale to trzeba w nowym świecie a jak go odkryłem to musiałbym wszystko od "0" rozbudowywać więc już mi się nie chciało, mimo to nawet nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pomysły jak wysłać statek tak po prostu między Nowym a Starym Światem?

Kupiłem zwierzaki do ZOO i chce je przewieść do Starego Świata. Jak? :)

Edytowane przez Shade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pomysły jak wysłać statek tak po prostu między Nowym a Starym Światem?

Kupiłem zwierzaki do ZOO i chce je przewieść do Starego Świata. Jak? :)

 

Jak dasz na statek, to tam masz ikonki, jedna jest do wyslania na nowy swiat, tam gdzie robisz patrol, to inna jest wlasnie do transportu między "światami"

Też wczoraj kminiłem z 10min jak wysłać statek by w nowym, nową osadę zrobić. W każdym razie musisz zaznaczyć statek i sprawdzić wszystkie ikonki :)

Edytowane przez Dominix1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja kupie Anno 1800 zapowiada się super ALE,, dawno już nie grałem w żadne odsłony.. Troszkę tylko w 1404 i 2070. Jakoś nie przyciągnęły mojej uwagi na dłużej .. Kiedyś najwięcej grywałem w 1503. Natomiast 1404 jest bardzo ciekawa ale z jakiegoś powodu nie grałem.. Moze się jednak skusze na najnowszą odsłonę..

 

Mimo, że jestem wielkim fanem Future / S-F .. To jakoś te Anno 2070 i nowsze nie przypadło mi do gustu.. Jakoś nie czułem "ducha" tych produkcji ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupie Anno 1800 zapowiada się super ALE,, dawno już nie grałem w żadne odsłony.. Troszkę tylko w 1404 i 2070. Jakoś nie przyciągnęły mojej uwagi na dłużej .. Kiedyś najwięcej grywałem w 1503. Natomiast 1404 jest bardzo ciekawa ale z jakiegoś powodu nie grałem.. Moze się jednak skusze na najnowszą odsłonę..

 

Mimo, że jestem wielkim fanem Future / S-F .. To jakoś te Anno 2070 i nowsze nie przypadło mi do gustu.. Jakoś nie czułem "ducha" tych produkcji ..

 

Ja grałem we wszystkie części od 1404. Najbardziej cenię chyba 2205 które ze wszystkimi dodatkami było bardzo rozbudowana choć miało się wrażenie że najbardziej "masowa".

Tam nic nie budowaliśmy pojedynczo. Gigantyczne miasta, bardzo dużo produkcji surowców i innych rzeczy. Budowanie na księżycu cy na stacji kosmicznej - bomba.

2070 miało fajne scenariusze i ciekawy podział na dwie frakcje i podwodne miasta. 1404 to taki prekursor, najmniej skomplikowany i rozbudowany.

1404 kładło spory nacisk na gęstą zabudowę i maksymalne wykorzystanie dostępnego terenu.

1800 ma ten sam schemat bo wyspy nie są największe i trzeba wiedzieć co i jak budować żeby się zmieścić.

Beta działa zadziwiająco dobrze. Ne widzę żadnych większych bugów czy problemów, choć jak niektórzy pisali ma dość duże wymagania.

W pełnej wersji pewnie dojdzie kampania i scenariusze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, strasznie hejtowano 2205. Ona jednak nie była taka tragiczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, strasznie hejtowano 2205. Ona jednak nie była taka tragiczna?

 

Jest trochę inna niż 1404 którą wszyscy uznają za niedościgniony wzór. Zapewne stąd opinia że wszystko co było później jest "be".

Nie wiem skąd się to bierze. Może nostalgia do klasyki?

W każdym razie jak grałem w 2205 dużo i mnie sie podobało. Istotne jest posiadanie wszystkich dodatków i DLC bo one sporo wnoszą do podstawowej wersji.

Na potwierdzenie staty z uplay.

 

statyjpg_qwwessr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, strasznie hejtowano 2205. Ona jednak nie była taka tragiczna?

Anno 2205 było dobrą grą ale trochę inną niż poprzednie części. Wprowadzono wiele uproszczeń. Poza tym ta seria od lat przedstawiała czasy historyczne a przeniesienie jej w świat Sc-Fi nie wszystkim się spodobało.

Mi się w każdą cześć Anno grało bardzo przyjemnie. Nad każdą spędziłem mase godzin. Szkoda tylko, że 2205 stawała się naprawdę rozbudowana po wprowadzeniu wielu updatów i dodatków. Pełna gra GOTY czy jak to oni nazwali Ultimate Edition dawała wiele godzin zabawy.

 

Wracając do Bety 1800 to fajnie dopracowano mechanizmy wytwarzania produktów. Na początku wskaźnik procentowy startuje od zera i dochodzi do wyznaczonego pułapu np 125% przy zwiększonej produktywności. następnie po wyprodukowaniu danego produktu wózek zabiera towar do magazynu. Jak w magazynie rampy są zajęte jedzie do następnego magazyny albo czeka w kolejce. Ale produkty nadal są wytwarzane i jeśli wózek nie przyjedzie po następne to fabryka zatrzymuje produkcje i wskaźnik produktywności zaczyna spadać w dół. Po czym jak wózek wraca z magazynu do fabryki i odbiera kolejne produkty to fabryka znowu od zerowej produktywności zaczyna produkcję. Fajny element symulacyjny :) daje to sporo zamieszenia przy tworzeniu dóbr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też pograłem trochę. Mam nowy świat.

 

Mam pytanie - jak dużo jest "poziomów cywilizacyjnych" w starym świecie? Doszedłem do trzeciego (Artisans). Jest jeszcze czwarty poziom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...