Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Też pograłem trochę. Mam nowy świat.

 

Mam pytanie - jak dużo jest "poziomów cywilizacyjnych" w starym świecie? Doszedłem do trzeciego (Artisans). Jest jeszcze czwarty poziom?

 

W Becie są tylko 3 w pełnej grze ma być 5 (Rolnicy, Robotnicy, Rzemieślnicy, Inżynierzy, Inwestorzy). A w Nowym Świecie chyba 2 ale tego nie wiadomo, pewnie będą dodawać w kolejnych DLC jak to miało miejsce w 2205.

Tak samo można się zastanowić ile będzie stref klimatycznych, na mapie świata są 4. W 2205 na początku były 3 (klimat umiarkowany, arktyka i księżyc) później dodali tundre, stacje kosmiczną i sesje do strefy umiarkowanej.

Edytowane przez luckymike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo można się zastanowić ile będzie stref klimatycznych, na mapie świata są 4. W 2205 na początku były 3 (klimat umiarkowany, arktyka i księżyc) później dodali tundre, stacje kosmiczną i sesje do strefy umiarkowanej.

 

No właśnie - w 2205 każda "strefa klimatyczna" miała swój zestaw budynków (każda po 2 poziomy). W 1800 też tak jest? Mi udało się odblokować jedną strefę klimatyczną i miałem tam Jornaleros oraz Obreros.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja grałem we wszystkie części od 1404. Najbardziej cenię chyba 2205 które ze wszystkimi dodatkami było bardzo rozbudowana choć miało się wrażenie że najbardziej "masowa".

Tam nic nie budowaliśmy pojedynczo. Gigantyczne miasta, bardzo dużo produkcji surowców i innych rzeczy. Budowanie na księżycu cy na stacji kosmicznej - bomba.

2070 miało fajne scenariusze i ciekawy podział na dwie frakcje i podwodne miasta. 1404 to taki prekursor, najmniej skomplikowany i rozbudowany.

1404 kładło spory nacisk na gęstą zabudowę i maksymalne wykorzystanie dostępnego terenu.

1800 ma ten sam schemat bo wyspy nie są największe i trzeba wiedzieć co i jak budować żeby się zmieścić.

Beta działa zadziwiająco dobrze. Ne widzę żadnych większych bugów czy problemów, choć jak niektórzy pisali ma dość duże wymagania.

W pełnej wersji pewnie dojdzie kampania i scenariusze.

 

Slyszałem ze 2205 jednak najgorsza odsłona.. Ja pograłem trochę tylko. Serio jest taka rozbudowana? Jakoś nie mogę w to uwierzyć. Hmmm Musiałbym obadać Zawsze miałem wrażenie ze 1404 jest dużo bardziej rozbudowana (mająca wiecej contentu) niż te nowsze w czasach S-F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już bardzo dawno nie grałem w żadne Anno. Spodobała mi się ta beta.

 

A w oczekiwaniu na pełną wersję kupiłem sobie właśnie teraz to Anno 2205. Teraz jest promo na uplay i z kodem -20% gra + season pass wyszło 13.99euro.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja już bardzo dawno nie grałem w żadne Anno. Spodobała mi się ta beta.

 

A w oczekiwaniu na pełną wersję kupiłem sobie właśnie teraz to Anno 2205. Teraz jest promo na uplay i z kodem -20% gra + season pass wyszło 13.99euro.

 

Na steam jest promo z dodatkami za 40zl tylko i chyba jutro wezme :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam nawet, że zapomniałem na steam sprawdzić przed zakupem :lol2:

 

Teraz jak sprawdziłem mi na steam wychodzi z passem 14.99euro czyli w sumie na uplay zapłaciłem 1 euro mniej :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie smaku narobiłem tym 1800, a że w 1404 grałem stosunkowo niedawno to dla odmiany sobie Tropico 4 ściągnąłem. :E

Szkoda, że premiera przesunięta na kwiecień ale na szczęście jako małe pocieszenie zaraz premiera dodatku do Civ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja najbardziej czekam na dodatek do civ oraz age of wonders planetfall.. anno najmniej istotne ale moze sie okazać ciekawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - w 2205 każda "strefa klimatyczna" miała swój zestaw budynków (każda po 2 poziomy). W 1800 też tak jest? Mi udało się odblokować jedną strefę klimatyczną i miałem tam Jornaleros oraz Obreros.

W 1800 są tylko 2 strefy, Nowy i Stary Świat. I każda ma swój zestaw budynków.

 

Jeśli chcecie kupić Anno 2205 to polecam wersje Ultimate bo zawiera wszystkie dodatki na steamie za 50zł.

Edytowane przez luckymike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Tak sobie mysle Niby chwalą te Anno 2205 ale np niektórzy youtuberzy pisza ze gra sie nudzi bo po paru godzinach nie ma co juz robić itp.. Moze grali w podstawke? Moze DLC faktycznie dużo wnosi?

 

Ludziska w necie narzekaja ze gra jest prostsza, mniej mikro-zarządzania jak w poprzedniczkach ;/ to troszke lipa bo to wtedy gra ma mniejsze wyzwanie .. jak sądzicie?

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie mysle Niby chwalą te Anno 2205 ale np niektórzy youtuberzy pisza ze gra sie nudzi bo po paru godzinach nie ma co juz robić itp.. Moze grali w podstawke? Moze DLC faktycznie dużo wnosi?

 

Ludziska w necie narzekaja ze gra jest prostsza, mniej mikro-zarządzania jak w poprzedniczkach ;/ to troszke lipa bo to wtedy gra ma mniejsze wyzwanie .. jak sądzicie?

DLC na pewno rozbudowuje grę ale ogólnie jest ona uproszczona w stosunku do poprzedniczek. Te Anno 2205 jest inne niż wcześniejsze części.

Czy szybko się nudzi? Hmmm… mi się tam fajnie grało i grałem długo. Ale... 2205 jest uproszczone, nie ma praktycznie statków (oprócz sektorów z zadaniami), szlaki handlowe to w zasadzie formalność (klikasz co ma być i gdzie przeniesione i już to jest dostarczane), brakuje systemu magazynowania (jest tylko info czego brakuje a co jest w nadwyżce) ale czego mi najbardziej brakowało to brak jakiejkolwiek interakcji z miastem. Budujemy miasta makiety. Budynki użyteczności publicznej zostały okrojone do min. ani Straży Pożarnej ani Policji itd. ani Szpitala itd.

 

Jednak samo budowanie łańcuchów produkcyjnych, stawianie kolejnych fabryk wyszło w 2205 kapitalnie. Dodatkowo wprowadzono system modularny tak jak to miało miejsce w najnowszym SimCity czyli możemy rozbudowywać budynki w różny sposób. W pełnej grze (Ultimate) mamy aż 5 różnych światów (Ziemia: klimat umiarkowany, tundre i arktykę. Księżyc i stację kosmiczną).

 

Patrząc jednak z perspektywy tego co widzieliśmy w Becie 1800 to dobrze, że wracają do sprawdzonych rozwiązań ale Anno 2205 też bym chętnie pograł ale w wersję Ultimate bo grałem tylko w wersję premierową z 2015r.

Edytowane przez luckymike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zacząłem grać w to 2205 i zanim się obejrzałem czas moment zleciał, jakby nie trzeba było do pracy to bym siedział pewnie do 4 rano. Ale jak będzie później to zobaczymy. Na razie dotarłem do 2 etapu i buduję bazę na Arktyce. Fajnie, że jest aż 5 różnych światów to daje klimacik. Do tego klimat science fiction nie spowoduję zmęczenia materiałem przed premierą Anno 1800.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

A czy w Anno 2205 mamy też sandbox? Czy tylko misje?

 

Zastanawiam sie czy warto teraz brać czy nie.. Za tydzien będzie dodatek do civ 6.. Poczekam chyba na kolejne promocje.. Pewnie przy premierze lub po 1800 te gry bardzo stanieją. 50zł może nie jest dużo ale jednak to troszke forsy..

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w Anno 2205 mamy też sandbox?

Jest kilka map w których rozbudowujemy i wymieniamy się zasobami.

 

Ja ze swojej strony polecam. Anno 2070 mi nie podeszło za bardzo, ale 2205 jest naprawdę fajne. Jest parę nowych mechanik, które mi się spodobały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czego będzie mi brakowało w 1800 w stosunku do 2205 to definitywnie ulepszanie budynków. Nie rozumiem dlaczego ten pomysł nie został przeniesiony do najnowszej części.

Ponadto w 2205 każdy sektor miał swój główny quest który sobie realizowaliśmy a jak się udało zrobić cały to korzyści były całkiem duże. Szczególnie wybudowanie tamy. W becie 1800 nie ma nic takiego. Może jeszcze dodadzą jako kampania do pełnej wersji, na co bardzo liczę.

W 1800 nie ma też żadnych ulepszeń ogólnych dla całego państwa tak jak była stacja kosmiczna w 2205 czy rozbudowa arki w 2070. Tutaj mamy różnego rodzaju budynki typu "Union" gdzie będziemy pakować ulepszenia. Budynki tego typu mają raczej niewielki zasięg więc trzeba będzie dobrze wszystko planować.To jest to co pisałem wcześniej. Dobra zabudowa będzie miała jeszcze większe znacznie niż w 1404.

Kolejna kwestia to zasięg budynków publicznych w 1800, nie ma żadnego znacznika jaki obszar pokrywają. Widać tylko po ulicach które są albo zielona, albo nie są. Trudniej się planuje budowę miasta.

Ciężko też rozkminić budynki produkcyjne i który ile produkuje w stosunku do zapotrzebowania. Jedyne wyjście to budowanie na bieżąco.

Ponadto nie wie jak u Was ale w becie 1800 pomimo tego że posiadałem całkiem spore miasto miałem problemy z wygospodarowaniem odpowiedniej siły roboczej dla produkcji. Na początku jak byli tylko farmerzy to luz. Ale nim dalej tym gorzej. Trzeba uważać ile domów ulepszamy żeby nie przedobrzyć. Normalnie dobudowałby więcej farmerów ewentualnie ulepszył na workerów, ale jak nie ma miejsca to lipa :)

 

Ogólnie hype jest. Czekam z niecierpliwością. Nie wiadomo jak z ceną będzie bo jak na razie za pudełkowa wołają 220zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko też rozkminić budynki produkcyjne i który ile produkuje w stosunku do zapotrzebowania. Jedyne wyjście to budowanie na bieżąco.

Ponadto nie wie jak u Was ale w becie 1800 pomimo tego że posiadałem całkiem spore miasto miałem problemy z wygospodarowaniem odpowiedniej siły roboczej dla produkcji. Na początku jak byli tylko farmerzy to luz. Ale nim dalej tym gorzej. Trzeba uważać ile domów ulepszamy żeby nie przedobrzyć. Normalnie dobudowałby więcej farmerów ewentualnie ulepszył na workerów, ale jak nie ma miejsca to lipa :)

 

Ogólnie hype jest. Czekam z niecierpliwością. Nie wiadomo jak z ceną będzie bo jak na razie za pudełkowa wołają 220zł...

 

Wydaje mi się, że to jest sedno grania w Anno czyli kombinowanie co i ile wybudować :) a nie tak jak było w 2205 gdzie było podawane od razu czego ile brakuje. Tutaj jest to bardziej skomplikowane ponieważ farmy mają różny poziom produktywnosci, zatrzymują się, przyspieszaja w zależności od okoliczności i bardzo ciężko jest wykalkulowac co i ile potrzeba. Kiedyś w 1404 były strony z kalkulatorami ile czego budować :)

Edytowane przez luckymike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to jest sedno grania w Anno czyli kombinowanie co i ile wybudować :) a nie tak jak było w 2205 gdzie było podawane od razu czego ile brakuje. Tutaj jest to bardziej skomplikowane ponieważ farmy mają różny poziom produktywnosci, zatrzymują się, przyspieszaja w zależności od okoliczności i bardzo ciężko jest wykalkulowac co i ile potrzeba. Kiedyś w 1404 były strony z kalkulatorami ile czego budować :)

 

Do 1800 pewnie też będąca kalkulatory a jak nie to trzeba będzie samemu zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieśniaków zawsze walić na delikatny zapas i uzupełniać w miarę rozwoju. Stawiasz fabrykę i wpieprzasz robotników? To od razu nowe domki wieśniaków.

Lubię te tytuły bo one są progresywnie angażujące jak każdy city builder ale tutaj ciężko jest się wbić w totalny kryzys, że nie wiesz gdzie masz ręce włożyć. Przynajmniej na normalnym poziomie trudności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra wydaje się ciekawa, może i warta zainteresowania. A wyżej pisałeś coś o dodatku co CIV6, jeśli jesteś fanem tej gry to bież dodatek. CIV zawsze spoko :) A w tym roku na jesień mają pojawić się nowe Settlers. To może być dobra giera. Ale Settlers przechodziły już tyle metamorfoz, że lepiej poczekać na więcej info jak ta gra będzie wyglądała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Dodatek do civki biore :) Ale to jeszcze chyba 10 dni zostało do premiery. Settlersy? No zobaczymy bo dla mnie settlers zakończyło się na 4 odsłonie. Kolejne to juz bardziej rtsy. A własnie lubie gry gdzie skupiamy sie na mikrozarządzaniu osady czy tam państwa i mamy mozliwosc obserwowania jak pracuja czyli coś ala settlers ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A własnie lubie gry gdzie skupiamy sie na mikrozarządzaniu osady czy tam państwa i mamy mozliwosc obserwowania jak pracuja czyli coś ala settlers ;).

To ta gra o której pisałeś wyżej (Foundation) wydawać się może odpowiednia. Oglądam sobie gameplaye na yt i musze przyznać, że całkiem spoko. Ostatnio w podobną grę grałem - Banished, którego to bardzo dobrze wspominam. Jedynie czego mi brakuje w Foundation (tak samo w Banished) to brak spolszczenia i nie chodzi o to, że po ang sobie nie poradzę tylko wolę gry w naszym rodzimym języku. Na razie mało co o grze słychać bo dopiero co pojawiła się we wczesnym dostępie a premiera w 2020. Będę się jej przyglądał, na pewno jak okaże się dobra to będzie więcej o niej słychać.

Edytowane przez luckymike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

To ta gra o której pisałeś wyżej (Foundation) wydawać się może odpowiednia. Oglądam sobie gameplaye na yt i musze przyznać, że całkiem spoko. Ostatnio w podobną grę grałem - Banished, którego to bardzo dobrze wspominam. Jedynie czego mi brakuje w Foundation (tak samo w Banished) to brak spolszczenia i nie chodzi o to, że po ang sobie nie poradzę tylko wolę gry w naszym rodzimym języku. Na razie mało co o grze słychać bo dopiero co pojawiła się we wczesnym dostępie a premiera w 2020. Będę się jej przyglądał, na pewno jak okaże się dobra to będzie więcej o niej słychać.

 

Banished? Kurcze mam tę grę i zupełnie o niej zapomniałem :)). Kiedyś kupiłem w promocji i miałem grać.. Fajna jest? To chyba też coś jak settlers? Kurcze aż sobie zaraz zainstaluje :). Dzięki za przypomnienie..

 

Uwielbiam gry takie ekonomiczne gdzie np widac jak robotnicy niosą materiały albo budują :). W Settlers było to fajne ze było to dokładnie pokazane .. Często w innych grach to np budowle stawiano od razu - tak jak w anno :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uwielbiam takie małe smaczki, w dodatku jestem miłośnikiem gier ekonomicznych z wyznaczonymi przez gracza ścieżkami/drogami i dlatego nowe Anno mi podchodzi, a np. Settlersy od 3 części to już nie było to (wątpię by w nowej odsłonie powrócili do tych starych sprawdzonych mechanik, a szkoda).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Banished to takie klasyczne Settlers z podziałem na pory roku. Ciekawa sprawa bo w różnych okresach roku, robimy różne rzeczy np.: zimą ogrzewamy domki i nic nie rośnie na farmach więc trzeba posiać tyle, żeby starczyło na cały rok. Gra jest trudna ale fajnie wyważona. Trzeba cały czas uważać na progres bo co byśmy nie zrobili odbija się na całej ekonomii. Trzeba dbać o populację, ilość domków, ilość jedzenia itd. Np. jeśli mamy mało domków to dzieci nie wyprowadzą się od rodziców i sami nie będą mieli dzieci a to skutkuje wyginięciem bo ludzie się starzeją. Jeśli znowu wybudujemy na dużo domków to ludzie będą się rozmnażać i trzeba zapewnić odpowiednie farmy z jedzeniem. Gra jest dość rozbudowana, mamy spore pole do popisu jeśli chodzi o rozbudowę i przydzielanie zawodów dla ludzi. A co najlepsze to gra stworzona przez jedną osobę :) Co do mojej opinii to gra jest mega fajna ale też trudna, polecam.

Edytowane przez luckymike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...