Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pokazuje dokładnie tyle ile widać na nagraniu i to nie jest niewiele. ;)

 

Przez ten uplay+ chyba zagram, ostatnio grałem w betę :D

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się, masz tutaj porównanie Ryzena 3600 i Intela 9600K w Anno:

 

Różnica jest kolosalna.

Nie zgadzasz się z tym, że i7 7700k notuje zbliżone wyniki do R5 3600 podając jako argument test i5 9600k, który jest sporo wydajniejszy. Brawo Ty! :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600K jest sporo wydajniejszy od 7700K? W którym świecie? :E

 

A 30% różnicy w FPS to nie zbliżony wynik.

 

Odpaliłem z ciekawości kampanie, nad tym miastem mam stałe 50 FPS, nie mam żadnych dropów do 30, czy 15 FPS jak Ryzeny ;)

Edytowane przez Mackay22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600K jest sporo wydajniejszy od 7700K? W którym świecie? :E

 

A 30% różnicy w FPS to nie zbliżony wynik.

 

Odpaliłem z ciekawości kampanie, nad tym miastem mam stałe 50 FPS, nie mam żadnych dropów do 30, czy 15 FPS jak Ryzeny ;)

Bo Ryzeny to padlo jesli chodzi o min fsp i spadki nawet w nowej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem z ciekawości kampanie, nad tym miastem mam stałe 50 FPS, nie mam żadnych dropów do 30, czy 15 FPS jak Ryzeny ;)

Mam dla ciebie smutną wiadomość, na i5 7600k @4,2GHz na mapie na której zrobiłem zrzuty też miałem takie dropy. Optymalizacja Anno 1800 leży i kwiczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, 4,2 Ghz. Tu i w Ryzenie 1 wątek słabszy, a już sami zauważyliście, że w tej grze tylko to się liczy, więc nie ma co zakrzywiać rzeczywistości. Ryzen 3000 i Anno 1800 to nie jest najlepsze połączenie. Do tego dochodzi olbrzymi apetyt na RAM (u mnie bez problemu zapycha 16GB) i tutaj kolejna słabość Ryzena, czyli gorsze osiągi na pamięciach dają o sobie znać.

 

Teraz jeszcze widzę, że miałeś 24 GB ramu 2666, czyli pewnie nawet nie Dual Channel, więc z czym do ludzi ;)

 

Ja dropów do 16 fps to nie mam w mojej sesji z 100k populacji...

Edytowane przez Mackay22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 1080p przy tym dużym mieście zdarza się że coś przytnie i fps spadnie do 40-50. Taka natura tej gry, a jeśli chodzi o strategie to też często bywa, że lubią mocne wątki to samo frostpunk.

 

Ale ja i tak gram w 4k i olewam fps. Przedział 30-60fps w 4k(w zależności od miejsca, zbliżenia, wielkości miasta etc.) gra wtedy tak nie świruje i raczej trzyma obciążenie GPU powyżej 90% i to mi starczy jak na taką strategię. A w 4k na prawdę te wszystkie drobne detale robią wrażenie i przyjemnie się patrzy na budowane miasto.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 1080p przy tym dużym mieście zdarza się że coś przytnie i fps spadnie do 40-50. Taka natura tej gry, a jeśli chodzi o strategie to też często bywa, że lubią mocne wątki to samo frostpunk.

No i to jest normalne. Ty na starusieńkim 4 rdzeniowcu masz lepsze fpsy niż Ryzen 3600 w takim wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego dochodzi olbrzymi apetyt na RAM (u mnie bez problemu zapycha 16GB) i tutaj kolejna słabość Ryzena, czyli gorsze osiągi na pamięciach dają o sobie znać.

Jaka słabość Ryzena? Co Ty się za bzdur naczytałeś? :lol2:

 

9600K jest sporo wydajniejszy od 7700K? W którym świecie? :E

Pojedynczy wątek, który ma kluczowe znaczenie w Anno 1800.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc będziesz miał te same prędkości i opóźnienia jak puścisz test w Aidze przy tych samych ustawieniach na Intelu i w AMD :Up_to_s:?

 

Maks turbo w 9600K to 4,6 Ghz, w 7700K to 4,5 Ghz. Ośmieszasz się.

Edytowane przez Mackay22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc będziesz miał te same prędkości i opóźnienia jak puścisz test w Aidze przy tych samych ustawieniach na Intelu i w AMD :Up_to_s:?

A na co to się przekłada w realnym zastosowaniu :Up_to_s:

 

Maks turbo w 9600K to 4,6 Ghz, w 7700K to 4,5 Ghz. Ośmieszasz się.

+ usprawnienia architektury i masz ~13% wzrost.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na co to się przekłada w realnym zastosowaniu :Up_to_s:

 

 

+ usprawnienia architektury i masz ~13% wzrost.

HAHA. Oprawie to sobie w ramkę. Jakie usprawnienia architektury jak to jest dokładnie to samo? Oba to skylake i są identyczne zegar w zegar. Błagam, nie trolluj :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie usprawnienia architektury jak to jest dokładnie to samo? Oba to skylake i są identyczne zegar w zegar.

Gdyby to było to samo to na i5 9600k nie notował byś takich wzrostów wydajności w aplikacjach wielowątkowych. 6 vs 8 wątków a wydajność w kodowaniu dobija do 20% na korzyść i5.

9600k ma 9MB L3 gdzie i7 7700k ma 8MB L3 ale dla Ciebie to jest to samo :Up_to_s:

Na yt masz materiały z rozgrywki na i7 7700k i tak samo jak R5 3600 w mieście wroga notuje spadki do ~35kl/s.

Koniec offtopu.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na i7-6950X też bez szału. W tym mieście na oddaleniu w trybie DX12 spada do 40-paru fps przy obciążeniu procesora ~25%. Optymalizacyjna bida. Szkoda, bo lubię grac w tego typu tytuły przy 120 Hz/fps, jest wtedy taki fajny "flow" przy poruszaniu kamerą.

 

A co do gry to jak na razie wciąga, ale martwi mnie wycięcie bitew lądowych (a te starcia morskie które widziałem na filmach wyglądają bardzo statyczne i biednie). Bitwy lądowe to zawsze była sprawa trzeciąrzędną w tej serii, ale dla mnie były taką wisienką na torcie. Powinni to dodać, przy czym bez micromanagementu, jedynie bardzo ogólne dowodzenie.

Edytowane przez Assassin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd biorą się takie duże zmiany w przychodzie z podatków? U mnie w kazdej chwili się zmieniają - amplituda dochodzi nawet do 1000 sztuk złota (np. od -800 do +200). I tak bezustannie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd biorą się takie duże zmiany w przychodzie z podatków? U mnie w kazdej chwili się zmieniają - amplituda dochodzi nawet do 1000 sztuk złota (np. od -800 do +200). I tak bezustannie.

Rozwiń okno dochodów i sprawdź dokładnie kiedy pojawiają się największe upływy gotówki. Jeśli kupujesz coś od niezależnych handlarzy bądź od konkurencyjnych "graczy", wtedy każda wizyta w ich porcie kończy się uszczupleniem portfela.

 

Nie opłaca się na siłę pchać się na najwyższe poziomy rozwoju. Żaglowce spokojnie wystarczają do obsługi wysp, nawet pomiędzy kontynentami. A wbrew pozorom industrializacja wyspy czyli kopalnie, elektrownie, rafinerie nie dają aż takiego pożytku by skutecznie zniwelować zanieczyszczenia a więc spadek zadowolenia mieszkańców i zmniejszony ruch turystyczny.

 

Jeśli masz miasto na III (nie pamiętam dokładnie) poziomie to zainwestuj w pirs turystyczny i przynajmniej jednego specjalistę od turystyki. Z wypraw bądź z zakupów zdobądź po kilka okazów do muzeum i ZOO by ściągnąć do miasta jak najwięcej turystów.

 

Jeśli masz wolne środki i nie boisz się utraty zaufania u innych graczy pomyśl nad wykupem udziałów w ich wyspach. Nawet te 500~100$ dochodu na akcję w dłuższej perspektywie da Ci poważny zasób gotówki. A zaufanie można będzie odzyskać robiąc dla nich różne misje, które są naprawdę łatwe.

 

A co do gry to jak na razie wciąga, ale martwi mnie wycięcie bitew lądowych (a te starcia morskie które widziałem na filmach wyglądają bardzo statyczne i biednie). Bitwy lądowe to zawsze była sprawa trzeciąrzędną w tej serii, ale dla mnie były taką wisienką na torcie. Powinni to dodać, przy czym bez micromanagementu, jedynie bardzo ogólne dowodzenie.

Odbijałeś już jakąś wyspę? W porównaniu do 1701 i 1503 to kpina z graczy.

Jak wspomniałem o wykupie akcji, gdy ma się pełną pulę dla danej wyspy to można ją przejąć bez jednego wystrzału. Ale przeciwnik nie da nam za to bukietu róż :E

Edytowane przez Alejajca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś taki problem jak ja, że Open Beta i ostatnio Free Week działały bardzo dobrze na bardzo wysokich ustawieniach, a teraz jak chciałem pograć w pełną wersję na Uplay+, to nagle mój lapek nie może pociągnąć gry i mam 10 fps na takich samych ustawieniach? Pełna wersja jest inaczej zoptymalizowana czy o co chodzi?....

GTX 1050 Ti, I5-8300H 2,30GHz, RAM 16GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ci sie na integrze odpala a nie na dedykowanej.

Mógłbyś wytłumaczyć? Nie bardzo rozumiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra działa na zintegrowanej grafice a nie na dedykowanej, czyli zamiast chodzic na gtx-ie, chodzi na tym co w procku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

I jak tam Anno? Wróciłem ze szpitala i może w końcu pogram .. poprawili coś optymalizacje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam Anno? Wróciłem ze szpitala i może w końcu pogram .. poprawili coś optymalizacje ?

 

Raczej nic sie nie poprawi. Ponieważ jest to dość "statyczna" gra, mnie osobiscie to nie przeszkadza ze fps spada do 30, wszystko tez zalezy od ustawien kamery.

Ja kampanie gram ale jak teraz doszedl mi 3 swiat to juz nie wiem za co sie zabrac, wszedzie trzeba cos robic, za duzo na raz ;) mimo ze zadnego limitu czasowego nie mam to sobie na spokojnie rozwijam kolejne wioski ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Zacząłem grę (fabułę). Hm jest te duże pierwsze miasto i spoko mi działa na wysokich / bardzo wysokich detalach. Natomiast jak przybliżam kamere do budynków to mi często doczytuje tekstury na dachach itp.. TO takie wkurzajace! Na Low mam to samo.. U was tez tak jest? ;/

 

Kurcze już moge grac nawet na medium ale nie lubie takich doczytywań tekstur. Jak to rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem u mnie też to jest, ale nie na wszystkich dachach. Po mojemu gra w ten sposób oszczędza pamięć, bo to raczej nie kwestia sterów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grę (fabułę). Hm jest te duże pierwsze miasto i spoko mi działa na wysokich / bardzo wysokich detalach. Natomiast jak przybliżam kamere do budynków to mi często doczytuje tekstury na dachach itp.. TO takie wkurzajace! Na Low mam to samo.. U was tez tak jest? ;/

 

Kurcze już moge grac nawet na medium ale nie lubie takich doczytywań tekstur. Jak to rozwiązać?

Jak rozumiem, mamy wiedzieć jaki masz sprzęt, jaki system i wersję sterowników graficznych? :rotfl:

Generalnie to jeden z uroków Anno 1800. Czasem pomaga zabawa z wersjami sterowników graficznych ale wiadomo, że na dłuższą metę jest to nieopłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...