Forum PCLab.pl: G-sync - problem - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (4 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

G-sync - problem aoc ag352ucg

#1 Użytkownik jest niedostępny   dawidoxx 

• Orator
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 04 Maj 2018 - 10:17

Siemanko,

Wczoraj odebrałem mojego ag352ucg i niby wszystko z monitorem jest ok - nie mam martwych pikseli/kolory po kalibracji tez sa spoko, ale natrafiłem na problem z gsync - dokładnie chodzi o delikatne migotanie po bokach ekranu tylko wtedy kiedy gsync jest włączony.

Cieżko jest mi to nawet uchwycić na filmie, więc wstawie nie swoje video gdzie lepiej widoczny jest ten problem:

Testowałem już rózne ustawienia gsync+ vsync/fast/off + limit klatek o trzy mniej niż odświeżanie monitora, ustawienie karty na jakość/wydajność - zero poprawy

Na reddicie dużo osób zgłasza podobny problem i nie tylko chodzi o marke aoc i ten konkretny model, więc już sam nie wiem czy jest to wina sprzętu czy naprawdę sterowników.

Czytałem też na temat hp omen x 35, który posiada ta samą matryce co aoc i podobno producent zaczął wycofywać sprzęt ze sprzedaży.

Spotkał się ktoś z tym problemem?

#2 Użytkownik jest dostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Maj 2018 - 11:33

A jak ustawisz gsync tylko na fullscreenie?

#3 Użytkownik jest niedostępny   dawidoxx 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 04 Maj 2018 - 11:47

Domyślnie mam na pełny ekran, a testowałem też w oknie i bez różnicy

U mnie widać to słabiej niż na filmikach, które podałem wyżej.. nie instalowałem jeszcze najnowszych sterowników - sprawdzę wieczorem.

Podobno starsza wesja 382.xx eliminuje ten błąd, więc tez przetestuje i dam znać.

Zastanawia mnie tylko to czy ktoś z forum też ma ten problem z gsync, bo jak na razie nie znalazłem tutaj żadnego tematu z podobnym problemem.

btw. cieżko znaleźć monitor, który po wyjęciu z pudła będzie w 100% sprawny :D

#4 Użytkownik jest dostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Maj 2018 - 11:54

Mój działa ;)

#5 Użytkownik jest niedostępny   dawidoxx 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 04 Maj 2018 - 11:59

Ja już testuje 3 model.. najpierw asus, pozniej samsung, teraz aoc i zawsze coś jest nie tak.. chyba sobie kupie projektor zamiast monitora :E

#6 Użytkownik jest dostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Maj 2018 - 14:39

Weź Predatora.

#7 Użytkownik jest niedostępny   jacenty101 

• They say jump, You say how high.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Maj 2018 - 18:05

Tak poza tym "drobiazgiem" to jak ten monitor się sprawuje w grach? Za miesiąc będę go kupował, bo obecny 21:9 29 cali jest mi za mały.

#8 Użytkownik jest niedostępny   dawidoxx 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 05 Maj 2018 - 09:32

Z gsync już sobie poradziłem :)

Wystarczyło użyć ddu i wykonać czystą instalacje sterowników akurat zainstalowałem wersje 397.55 migotanie ustąpiło - jedynie w pubg coś migoczne, ale podobno jest to wina samej gry.

Dodaj obrazek

Monitor w grach sprawuje się dobrze choć cieżko było mi się przyzwyczaić do tych 100hz (cały czas grałem na 144) kolory po kalibracji wyglądają ok, są zywe i odpowiednio nasycone.

Wielkość monitora - tutaj cieżko się przyzwyczaić ogółem gra mi się na razie słabo we wszystkie gierki online tam gdzie liczy się reakcja - nie ogarniam wszystkiego wzrokowo, ale zapewne po czasie bedzie ok.. w singu miód i malina :)

Gsync - faktycznie poprawia jakość wyświetlanego obrazu po przez brak rozrywania, ale nie sprawia że gry działają płynniej - jeśli masz spadki przykładowo z 80 do 40 klatek to jest to praktycznie tak samo odczuwalne jak bez tej funkcji i nie wiem skąd u niektórych opinia o tym, że przy 40 fps jest mega płynnie.

Wygląd monitora - nie podoba mi się stojak jak i błyszczące ramki, ale to kwestia gustu..

Na razie zastanawiam jeszcze nad zatrzymaniem tego monitora

#9 Użytkownik jest dostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Maj 2018 - 09:45

W takim Wildlands czy FFXV jest mega płynnie przy 40 paru klatkach.

#10 Użytkownik jest niedostępny   jacenty101 

• PipPipPipPipPip

Napisany 05 Maj 2018 - 09:47

W przypadku tego monitora będzie to dla mnie skok jakościowy, bo obecny 21:9 to 60 Hz. Na początku było dziko, cały ten obszar i tak dalej. Ale ja gram namiętnie w Quake Champions i Escape From Tarkov i naprawdę cenię sobie ten obszar. Z początku też był problem z ogarnięciem, ale fakt jest taki, że nie ma co się skupiać na całym obszarze, tylko na centralnym obszarze, resztę wyłapiesz tak zwanym kątem oka. Gdy tak do tego podejdziesz, to będziesz grać z dużym bananem na ustach. :E Ja tak gram ale chcę jeszcze większy, dlatego na 95 procent jestem ustawiony na tą patelnię :E

PS. Ale Wiedźmin 3 na 21:9 to normalnie miód dla oczu. :E

Ten post był edytowany przez jacenty101 dnia: 05 Maj 2018 - 09:48

#11 Użytkownik jest dostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Maj 2018 - 09:48

32 już też dla mnie małe :E

#12 Użytkownik jest niedostępny   dawidoxx 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 05 Maj 2018 - 09:58

Zobacz postODIN85, o 05 Maj 2018 - 09:45, napisał(a):

W takim Wildlands czy FFXV jest mega płynnie przy 40 paru klatkach.

Podczas gry na padzie to i owszem..

Zobacz postjacenty101, o 05 Maj 2018 - 09:47, napisał(a):

W przypadku tego monitora będzie to dla mnie skok jakościowy, bo obecny 21:9 to 60 Hz. Na początku było dziko, cały ten obszar i tak dalej. Ale ja gram namiętnie w Quake Champions i Escape From Tarkov i naprawdę cenię sobie ten obszar. Z początku też był problem z ogarnięciem, ale fakt jest taki, że nie ma co się skupiać na całym obszarze, tylko na centralnym obszarze, resztę wyłapiesz tak zwanym kątem oka. Gdy tak do tego podejdziesz, to będziesz grać z dużym bananem na ustach. :E Ja tak gram ale chcę jeszcze większy, dlatego na 95 procent jestem ustawiony na tą patelnię :E

PS. Ale Wiedźmin 3 na 21:9 to normalnie miód dla oczu. :E

Jest i tak już dużo lepiej jak pierwszego dnia, bo wtedy to kompletnie mi w nic nie szło :P

Oglądanie filmów w formacie 21 9 - super sprawa aczkolwiek oglądanie yt nie obejdzie się bez wtyczki "ultrawide video" dzięki niej obraz jest lekko rozciągnięty, ale na całym ekranie.

Zastanawiam się jeszcze nad przetestowaniem predatora X34P, ale odstrasza mnie krótki okres gwarancji.. 36 miesiecy a 12 robi swoje..

Zobacz postODIN85, o 05 Maj 2018 - 09:48, napisał(a):

32 już też dla mnie małe :E

Tu się zgodzę - zdecydowanie za małe :P

Ten post był edytowany przez dawidoxx dnia: 05 Maj 2018 - 09:59

#13 Użytkownik jest niedostępny   jacenty101 

• PipPipPipPipPip

Napisany 05 Maj 2018 - 10:07

Predator to już za wysokie progi cenowe dla mnie :E Choć też wygląda obiecująco swoimi parametrami. Musiałbym się przejść do media marktu i zobaczyć go w akcji. Ale tylko tak z ciekawości. :)

#14 Użytkownik jest dostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Maj 2018 - 10:35

Zobacz postdawidoxx, o 05 Maj 2018 - 10:58, napisał(a):

Podczas gry na padzie to i owszem..

Jest i tak już dużo lepiej jak pierwszego dnia, bo wtedy to kompletnie mi w nic nie szło :P

Oglądanie filmów w formacie 21 9 - super sprawa aczkolwiek oglądanie yt nie obejdzie się bez wtyczki "ultrawide video" dzięki niej obraz jest lekko rozciągnięty, ale na całym ekranie.

Zastanawiam się jeszcze nad przetestowaniem predatora X34P, ale odstrasza mnie krótki okres gwarancji.. 36 miesiecy a 12 robi swoje..

Tu się zgodzę - zdecydowanie za małe :P

Nie, na myszce.

Ten post był edytowany przez ODIN85 dnia: 05 Maj 2018 - 10:36

#15 Użytkownik jest niedostępny   dawidoxx 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 05 Maj 2018 - 10:47

Zobacz postODIN85, o 05 Maj 2018 - 10:35, napisał(a):

Nie, na myszce.

Jedni nie widzą róznicy między 30 fps a 60 ;)

Dla mnie g-sync to przereklamowany bajer za który nvidia kosi dużo kasy i nic wiecej.. Jeśli będe wymieniał monitor to na pewno zwrócę uwagę na więcej hz niż na to czy dany monitor posiada opcje gsync

#16 Użytkownik jest dostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Maj 2018 - 14:39

To po go kupiłeś?

#17 Użytkownik jest niedostępny   mhojlo 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 05 Maj 2018 - 15:54

Zobacz postdawidoxx, o 05 Maj 2018 - 11:47, napisał(a):

Dla mnie g-sync to przereklamowany bajer za który nvidia kosi dużo kasy i nic wiecej.. Jeśli będe wymieniał monitor to na pewno zwrócę uwagę na więcej hz niż na to czy dany monitor posiada opcje gsync

1080ti bez g-sync?:) Trochę kontrowersyjna opinia...

#18 Użytkownik jest niedostępny   chreasy 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Maj 2018 - 18:03

Zobacz postdawidoxx, o 05 Maj 2018 - 11:47, napisał(a):

bzdura

jak juz tak zmieniasz monitory, to wez kup teraz nast. lcd z 4k ale bez gsynca, ale pograj na tym jeszcze z tydzien, zebys mial porownanie. Twoj 1080ti z 4k bez tego dodatkowego gownianego gsynca sie zes*a :-) bedziesz mial taka plynnosc, ze hej. Ja na PG348Q widze mega roznice z gsynciem on/off. Kazdy(posiadacze lcd z gsynciem) tu ci potwierdzi na forum, ze z gsynciem gra sie mega plynnie.

#19 Użytkownik jest niedostępny   dawidoxx 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 05 Maj 2018 - 19:08

Zobacz postchreasy, o 05 Maj 2018 - 18:03, napisał(a):

bzdura

jak juz tak zmieniasz monitory, to wez kup teraz nast. lcd z 4k ale bez gsynca, ale pograj na tym jeszcze z tydzien, zebys mial porownanie. Twoj 1080ti z 4k bez tego dodatkowego gownianego gsynca sie zes*a :-) bedziesz mial taka plynnosc, ze hej. Ja na PG348Q widze mega roznice z gsynciem on/off. Kazdy(posiadacze lcd z gsynciem) tu ci potwierdzi na forum, ze z gsynciem gra sie mega plynnie.

Prawdziwe 4k a ultrawide to chyba jednak róznica z resztą do prawdziwego 4k nie ma jeszcze odpowiednich kart, więc nawet ten Twój wspaniały gsync nic tutaj nie pomoże..

W mojej opinii gsync nie dodaje żadnej dodatkowej płynności animacji.. jeżeli masz mało fps, lub duże spadki to i tak jest to tak samo odczuwalne na gsyncu, a osoby które twierdzą inaczej chyba nigdy nie miały z tym styczności..

#20 Użytkownik jest dostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Maj 2018 - 05:10

Daje ale widocznie u Ciebie nie działa.

• (4 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostania »