Skocz do zawartości
Kazubin

4K w budżecie 2k zł

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęt jak poniżej. Forza Horizon 3 nie działa na max detalach nawet bez AA, w mieście czy na początku wyścigu spadki do 45 FPS. GTA 5 też trzeba schodzić z detalami. Battlefield 1, Star Wars battlefront 2 - daleko od 60 FPS.

 

Forza Motorsport 7 działa bardzo dobrze. Crossout pozwala nawet na podbicie 4K

Co ty robisz z tym sprzętem :E

 

 

dobrze się sprzedał Max? bo zagrałbym w korytarzówke od rockstara, bo 3 była wyborna. Jest szansa na 4 część?

Teraz pewnie między 4-6 mln i jakby jakieś inne studio, wydawca miał taką sprzedaż długo nie musielibyśmy czekać, tylko, że to jest R, gdzie takie GTA5 80mln a jeszcze większa kasa za rak online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po co ci msaa x 8? Ubije niejedną grę, a efekt końcowy nie nazwał bym cudownym.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wąskim gardłem napewno jest wolny ram i tylko 8GB. Tak czy siak do włączenia wszystkiego na Max i msaa x 8 dużo brakuje. A szkoda bo wtedy gra wygląda bardzo dobrze

Tak duży antyaliasing od 1440p wzwyż przestaje mieć sens, tym bardziej jeśli mowa o MSAA, bądź co gorsza SSAA, które ubijają wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam dopiero dziwny problem, ale z Ryse: Son of Rome.

 

Gra działa mi w 25-30 k/s z wszystkimi ustawieniami na low w 1080p a użycie GPU oscyluje w granicach 10-15%.

 

Chciałem zrobić sobie porównanie grafiki z Ryse: Son of Rome do tej z God of War, ale omawiane problemy skutecznie im to uniemożliwiają.

 

Jakieś pomysły, porady?

 

PS. System postawiony na świeżo razem z ostatnim Update (Win10 x64), karta graficzna też nowa (w innych grach czegoś podobnego nie zaobserwowałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
System postawiony na świeżo razem z ostatnim Update (Win10 x64)

 

Czytałem, że April Update psuje. Spadają FPS w porównaniu do starego patcha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Batman: Arkham Knight

 

Zwiększony poziom trudności, czyli wielka gra po przejściach z łyżką dziegciu. Zaczynając od konkluzji, trzeba ramu i jeszcze więcej Vramu, a co za tym idzie podjąć decyzję, czy gramy lub nie z Physix. Batman sam w sobie nie zżera tak zabójczo mocy, ale za to uderza w pojemności kostek. Od razu wspomnę, że edycja na PS4Pro, jak i X1X nie powstała, ale dywagując można zrozumieć dlaczego o czym będzie poniżej.

 

Natywne 4k nie jest dla 970, karta praktycznie jest obciążona w 100% jak i zużycie pamięci, co przekłada się na średnią poniżej 30 klatek i dropami typowymi kiedy już nie ma vramu, obniżenie do 3325x1871 poprawia sytuację, ale nie niweluje powyższych problemów, więc tutaj najbardziej sesnowne u mnie jest celowanie w 2880x1620, które już można uznać za w pełni grywalne:

https://www.youtube.com/watch?v=-yWYgF0sq18

 

Analogiczna miejscówka z PS4/X1

 

To teraz łyżka dziegciu z Physix, bo moja karta tu nie da rady aby zapewnić żelazne 30 nawet w FullHD, a główny podwód to:

P8mwKAq.png

 

 

Nie można powiedzieć, że w 1080p jest niegrywalnie, bo jest daleka do tego droga, ale problemy z brakującą pamięcią graficzną jak i z interaktywnym dymem co jakiś czas pojawią się. Zarzucę filmik w 1440, aby to zobrazować (najbardziej stresująca akcja od 11 min):

https://www.youtube.com/watch?v=4SPFfUrLIyc

 

Na koniec warto wspomnieć, że granie w 1080p bez physixa z małymi kompromisami daje nam walczyć o 60 klatek, lub nie schylając czoła ustawić limit 50klatek:

 

Test z PS4pro boost mode

 

oraz wersji PS4/X1

 

Ps

Mała dywagacja, proszę rzucić okiem na zużycie pamięci przy FHD i dostajemy odpowiedź dlaczego wersja na X1X/PS4pro jest niemożliwa. Gra pod względem liczby detali i napakowany efektów z dość dużą liczbą interaktywnych obiektów po prostu korzysta już z granicznych wartości zasobów ram i nie ma w tym nic złego, bo od Rocksteady dostaliśmy grę którą można nazwać nextgenową.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pytasz o platformę? Gra zakupiona na STEAM, zainstalowana na dysku SSD, próbowałem Alt-Tab bez rezultatu.

 

Sterowniki najnowsze, karta nie była kręcona.

 

PS. Sprawdzałem też okno bez ramek i jest to samo co na pełnym ekranie, wył. V-Sync i też nie pomaga. Kończą mi się powoli pomysły.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra w FHD mi je czasem całe gpu i cpu :E Jak masz jakieś nakładki wyłącz je, a w opcjach jest jeszcze native upscaling, wyłącz go i zmień rozdzielczość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nakładek mam tylko MSI Afterburner + RivaTuner Statistics Server (monitoring). Próbowałem native upscaling też nie pomaga. Mega dziwna sprawa grałem w to w 2015 roku na słabszym sprzęcie i było O.K teraz na 2x lepszym mam problem żeby to odpalić na niskich detalach w FullHD.

 

Niestety chyba sobie nie pogram chyba że ktoś wynajdzie jakieś sensowne rozwiązanie.

 

To starszy tytuł ale podobnie jak Crysis 3 graficznie dalej wymiata szkoda tylko że nie chce działać tak dobrze jak Crysis.

 

PS. Jak masz w bibliotece tą gierkę to zbadaj temat bo u mnie mimo chęci póki co jest z tym problem.

 

Dobra gra do sprawdzenia 4K i DSR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam ją u siebie i nie robi problemów, teraz uruchomiona i śmiga, od zaraz zjada całe zasoby :E

 

Do 2k to nawet nie wiem czy mogę podchodzić, bo tytuł ma bardzo wysokie wymagania, dla mojego cpu i gpu z wolnym ramem 1080p będzie takim sensownym maksem.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No a u mnie GPU obciążone ledwie na 10-15% i nawet nie idzie utrzymać tych 30 k/s w FullHD na GTX1070Ti i to na niskich detalach

 

Coś jest nie tak bo widzę, że inni też mają z tym problemy

 

https://www.youtube.com/watch?v=S9SH6rL6NSE

 

PS. Myślałem że takie kwiatki to tylko w KC:D albo innych Hunt: Showdown ale widać że CryENGINE "nie zawodzi" albo NVIDIA :E

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Azgan

Uruchom przez Big Picture.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tego nie próbowałem, dzięki za podpowiedź - przetestuje.

 

Alternatywnie, jeśli mi się nie uda rozwiązać problemu to wrócę do Hellblade Senua's Sacrifice (ta gra też cudnie wygląda w wyższej rozdzielczości)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azgan zerknij na akapit "Low FPS issue" w linku poniżej:

 

https://pcgamingwiki.com/wiki/Ryse:_Son_of_Rome

 

Daj Boże pomoże :E

 

Warto jeszcze IMO looknąć na "Low CPU performance" oraz "Fix stuttering"

 

Coś mi jeszcze świta że były jakieś problemy z Crysis'ami poprzez HDMI, bug 24hz ale to chyba dotyczyło tylko dx10 ;)

 

PS: gratki dla nowego zakupu :) ile to GPU +- jest wydajniejsze od 980Ti?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

UP@ Ja właśnie też planuje ponowne przejście Hellblade Senua's Sacrifice na dobrych słuchawkach :thumbup:

 

Azgan zerknij na akapit "Low FPS issue" w linku poniżej:

 

https://pcgamingwiki.com/wiki/Ryse:_Son_of_Rome

 

Daj Boże pomoże :E

 

Warto jeszcze IMO looknąć na "Low CPU performance" oraz "Fix stuttering"

 

Dzięki za porady w wolnym czasie wypróbuje wszystkiego :D

 

PS: gratki dla nowego zakupu :) ile to GPU +- jest wydajniejsze od 980Ti?

 

Dziękuje. Powiem szczerze, że nie miałem jeszcze czasu, żeby to sprawdzić. Ledwie zainstalowałem Ryse: Son of Rome i pojawiły się problemy z tą grą a w między czasie padł jeszcze jeden z dysków SSD i musiałem go wymienić na SSD Intela. Jak ogarnę wreszcie porządek przy PC to zabiorę się za testy. Na razie karta graficzna nietknięta nie wiem nawet jakie robi OC :E.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Azgan

Uruchom przez Big Picture.

 

Dzięki. Big Picture pomogło, gra działa już normalnie :D:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hmmmm coś przy flipie rozdzielczości okno/fullscreen nie łapie przy ryse, skoro nakładka steama poprawia działanie.

 

U mnie startuje ok bez nakładki.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core i7 za 80zł

Ile osób było by zainteresowanych tematem Core i7 za 80zł, opisem i testami? Bo bawiłem się i mogę powrzucać materiały oraz linki w przyszły weekend. Dzięki obecnej wojnie AMD-Intel zrobiła się ciekawa sytuacja.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, po ograniu Tomba, jest czas na chwilkę, ile się z niego wyciśnie. Zmieniła mi się lekko konfiguracja i Ci5 750 odszedł na emeryturę i zastępuje go dzielnie Xeon 3470, do tego czytałem, oglądałem, czyli aktualizacja biosów zmiana napięć w mobo i gpu oraz wyżyłowanie timingów ram ;)

 

Shadow of the Tomb Raider

Gra jest śliczna i obecnie jest jedną z topowych wizualnie gier, która wyciska ze sprzętów sporo oraz w końcu korzysta naprawdę z dobrodziejstw DX12. Czasem grając można zrobić wow i podziwiać widoki. Karta została przez nową Larę zbałamucona i zmusiła mnie do ponownego podejścia do OC, bo 100% zużycia to tam częsty widok dla 970 i nawet jest problem z nagrywarką od NV przy tak zjadanych zasobach

 

Dobra to gońmy 4K PS4Pro. Tu zbytnio nie ma problemów i duet GFa z X3470 przelatuje nad tą wersją spokojnie po wybraniu rozdzielczości zbliżonej do konsoli i można sobie celować w coś więcej.

https://www.youtube.com/watch?v=7YuiZ7D1H_0

Niestety przy 100% zużycia GPU nagrywarka NV dropuje grę i tak jak przy innych nie miałem problemu strata wynosiła około 1fps może w porywach 2 raz na rok, tak tu nie daje rady i jak ktoś chce robić w miarę rzetelny test bez zewnętrznej nagrywarki nie ma co startować. Musiałem dać lekko detale poniżej niż realnie mogłem, także spokojnie mogę dodać wygładzanie bez nagrywania.

 

Wersja X1X 4k dla 970 to już lekko za duże wyzwanie i do medium mimo lekko niższej rozdzielczości wyłączyć trzeba było bajery, grę nagrać kartoflem, bo inaczej w ogóle nie było by sensu pokazywać. Bez wątpienia aby gonić Xboxowe 4k trzeba minimum 1060 6gb, bo gra siedzi bardzo na gpu:

https://www.youtube.com/watch?v=krXNndMJdLg

 

Do testu wziąłem miejscówkę z analizy z głównej strony, bo można lepiej porównać wydajności, jak i samo miejsce testowe "wioska" jedzie mocno po sprzęcie podobnie jak w ROTR. Nie jest to kluczowe miejsce grania i przez większość czasu średnia na wszystkich platformach jest większa.

 

https://pclab.pl/art78818.html

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forza Horizon 4 Demo

Z głupa uruchomiłem Demo FH w 4k z limitem 30fps na wysokich a ta jak by nic działa bez problemu na Xeon 3470, GF 970, 16GB RAM :E

 

Filmik poniżej, jest tam mały drop, ale znów wina nagrywarki NV, poniżej video zrzut z podsumowania bez niej.

https://www.youtube.com/watch?v=pVCPEU6VbKo

 

 

Podsumowanie bez recordera NV:

https://i.imgur.com/BU1aT2I.png

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie daje, chyba ten Xeon wycisnął soki z gtxa. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ironia losu wąskim gardłem zestawu z 2009r jest teraz najmłodsze gpu w nim :E Co jeszcze zabawniej do 2021 ten cep będzie na wyrost xD

 

Edyta dla Xeon 3470

Podbijając rozdzielczość wyżej do 2880x1620(4665600) wystarczy zrezygnować np z Physix od NV.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=P7RQEDopsk4

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem wczoraj u siebie, bo już zapomniałem jak to sam ustawiałem na 30fps-40fps i grało to normalnie.

Wszędzie problemem jest RAM, bo to co się nie mieści w vRAM, to leci w plik stronicowania i w RAM, a to 8GB za mało!!

 

Rise of The Tomb Raider, 2715x1527+FXAA, detale maks, tekstury wysokie. Zdjęcie po przebiegnięciu się po okolicy.

Izu3gdw.jpg

Forza Horizon 3 optymalizacja leży i kwiczy, w 2540x1440+ wys, AA off, gra co chwile woła o mało pamięci vRAM, po chwili RAM się rozrasta do prawie 8GB, plik stronicowania ponad 12GB, gra ścina, już wiem, czemu do dziś tej gry nie ukończyłem, grając normalnie w 60fps z normalnymi detalami, to crashuje, RAM się rozrasta nawet na słabszych detalach- "wyciek" ?? Kilka razy zrobienie zdjęć w grze "tryb zdjęć", po chwili ramu brakuje.

 

Wildlands- jest free weekend.

Da radę pograć, ale czasem są spadki z 2-3fps, trzeba przyciąć detale, do tego ustawienie rozdziałki działa tylko jako modyfikator, więc 1.50 to jest maks gdzie jeszcze idzie ugrać coś + detale wysokie, bez Turf. Po testowaniu, ładniej wygląda i działa ok, danie tekstur na Ultra, podbić inne detale, a rozdziałka to 1080p bez podbijania. Dałem w grze 40fps, więc widać kiedy fps spada do 30, a kiedy daje radę utrzymać.

 

 

*GPU OC +140MHZ na GPU(bo to referent), ustawione mam 90% mocy i obniżony target temp z 82C na 80C, ustawione samemu prędkości wentylatorów.

*Będę lekko modernizować sprzęt, mam dostać 4770k, G1 Sniper 5 s1150, 16GB RAM, też będzie OC. Wtedy powinno być lepiej, 16GB RAM powinno pomóc; Szczególnie FH3, gdzie 8GB to za mało, bo w czasie gry RAM rozrasta.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...