Skocz do zawartości
Kazubin

4K w budżecie 2k zł

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

W sumie nigdy głębiej nie sprawdzałem jak mój zabytek radzi sobie z czymś więcej niż 1080p i w sumie, dzięki dyskusji o klatkach w jednym z tematów tak od wczoraj rzuciłem okiem na tą kwestię. Zaczynając proszę nie traktować tematu poważnie i przymknąć oko jak ktoś gra w 4K60FPS, bardziej wątek jest dla dziadków technologicznych i amatorów oraz bardziej jest to dla graczy używających padów ;)

 

Obecnie na konsolach jest całkiem fajnie zaimplementowane 4K dla sprzętów które nie są topowe, a pomagają poprawić obraz albo skorzystać z telewizora 4K w lepszym stopniu.

Sprzęt: Ci5 750 4Ghz, GF970 1430/2000, 16gb ramu 1600.

 

Edyta:

Małe update sprzętu do X3470 na trzeciej stronie:

http://forum.pclab.pl/topic/1246373-4K-w-bud%C5%BCecie-2k-z%C5%82/page__view__findpost__p__15231436

 

1) Soft do kontroli rozdzielczości

U mnie sprawa prosta, bo ma GFa, więc w panelu NV jest DSR oraz narzędzie do edycji. Kilka kliknięć i telewizor FHD gotowy na nowe:

xp25LuN.png

Nie mam pojęcia jak z tym jest w przypadku AMD, ale wydaje mi się, że powinny być analogiczne rozwiązania.

 

 

2) Soft do limitowania i kontroli klatek

Tutaj znalazłem trzy, NVIDIA Inspector, Rivatuner Statistics Server, Adaptacyjna synchronizacja pionowa lub 1/2 w zależności czy mamy uwarstwione w grze 60 lub 30hz.

Z0V5dE8.png

Ma2SPXI.png

15DCkHD.png

 

Warto też odnotować z DF:

Możemy też użyć aplikacji Nvidia Inspector (nie jest to oficjalne narzędzie Nvidii), gdzie ustawimy preferowaną płynność i włączymy potrójne buforowanie, dzięki czemu spadkom poniżej 30 klatek na sekundę nie będzie towarzyszył tearing (jak to bywa, gdy włączamy adaptacyjny v-sync dla połowy ramki).

 

Jak dla mnie RT z MSI:AB najlepsze do podkręcania i ograniczania ilości klatek.

 

3) Czas zacząć zabawę

Na dysku praktycznie cały czas mam kilka gier i jedną z nich jest Wiedźmin3, więc od niego zacznę.

Sytuacja wygląda trochę inaczej na PS4Pro i trochę inaczej na X1X, więc warto rozbić sprawę na dwie części.

W przypadku sprzętu Sony dzięki technologi "checkerboard" rzeczywista rozdzielczość renderowana jest w 1920x2160 a reszta wypełniania pikselami z poprzedniej klatki (proszę poprawić jakby był błąd mniejszy lub większy), ale można powiedzieć, że aktywne zagęszczenie pikseli (4147200) będzie dość bliskie rozdzielczości 2715x1527(4145805), która będzie bardzo dobrze skalować się z moim tv.

 

Ustawiając limit 30 klatek i rozdzielczość 2715x1527 praktycznie z niczego nie musiałem rezygnować:

https://www.youtube.com/watch?v=-lCVZ7kx2Dw

 

Podbijając rozdzielczość wyżej do 2880x1620(4665600) wystarczy zrezygnować np z Physix od NV.

 

X1X jest mocniejszą konsolą i tutaj postawiono na wyższą rozdzielczość z tym, że jest ona w zależności od obciążenia dynamiczna, jak podaje DF mniej więcej można spodziewać się 3840x2160(8294400) do 3200x1800(5760000), a przypadku wiedźmina na PC takiej możliwości nie ma, a szkoda (bodaj SW2 korzysta z takiego dobrodziejstwa na kompach). U siebie użyłem 3325x1871(6221075) i tutaj już w kilku miejscach trzeba zejść z Uber na wysokie oraz oczywiście zrezygnować z futra na rzecz rozdzielczości. Za drugim podejściem wydaje mi się, że można np. zrezygnować z HBAO+ na rzecz SSAO i ewentualnie wrócić z czymś na Uber. Tak to wygląda:

https://www.youtube.com/watch?v=JVomCyT-K2k

 

Nie pchałem się w natywne 4k, bo ilość pikseli w tym wypadku nie zatrze pogorszenia grafiki, przy natywnym 3840x2160 trzeba np. ustawić zasięg widoczności roślinności na niskie, a to już ewidentnie pogarsza odbiór wizualny i w mojej opinii psuje końcowy efekt.

 

Pikselowy odpowiednik PS4pro

https://i.imgur.com/4EbzV0e.jpg

 

Pikselowy odpowiednik X1X

https://i.imgur.com/uirQndW.jpg

 

PS4pro

https://i.imgur.com/81boU3p.jpg

 

X1X

https://i.imgur.com/QoNabfW.jpg

 

Jeżeli ktoś nie celuje w 60 klatek to spokojnie można sobie uderzyć pod ekonomiczne 4k sprawdza się to całkiem dobrze na konsolach, a jak widać na PC również.

 

Drobne uwagi i wolne żaluzje

-Raczej lepiej nie używać wbudowanych limiterów w grach, u mnie w W3 powoduje to laga na sterowaniu, czy np. według DF nie działa poprawnie takowy w FC5

 

-Zwiększanie detali i rozdzielczości zwiększa nam zużycie ramu/vramu więc warto dbać o wolne miejsce na dysku. Pagefile potrafi mocno rozrosnąć się, a dyski SSD nie lubią przepełnienia i tak niby mamy 20gb wolnego na C: ale po uruchomieniu gry zostaje już tylko np 10 i dysk wpada w ślimaka przez zapchanie, a po kilku godzinach to jeszcze nam się w ogóle miejsce skończy. Co do wielkości wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem będzie kontrolowany przez system, gry z latami coraz więcej oferują graficznie i rozbudowaniem, więc zasoby będą coraz bardziej zjadane.

 

-Scanline sync w Rivatuner do przeciwdziałania anomaliom w obrazie i zwiększenia poczucia płynności.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze :E Procesor Ci5 750 ( ten z 2009r), karta gf. 970 i 16gb ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze wiedźmin 3 siedzi głównie na GPU i dlatego gtx970 do niego ci wystarczy nawet ze starym CPU. Poza tym grafika 4K to tez głównie kwestia GPU, a nie CPU, wiec nic nadzwyczajnego.

 

Odpal w 4K AC Origins na twoim kompie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

bardzo fajny temat, aż sam zacząłem w niektórych grach się tym bawić (PoE i Diablo 3 wygląda i chodzi w 1440p wyśmienicie :E), musze obczaić Dooma, bo w 1080p na swojej 1050ti i tak gram na ultra więc można rozdzielczość podbic i zejść z paskami

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz np odpaliłem ME Andromeda, do pada te 30fps nie jest problemem, choć ustawienie na sztywno 2560x1440 na Tempeście potrafiło zamulić, np w czasie rozmowy to spada poniżej 30fps i czuć jak rwie animacja. A nie miałem ustawionych ustawień na maks. np światło, cienie na wys, a szczególnie tekstury nie dam na maks bo zapycha ram i vram, a te 8gb to za mało.

Na razie więcej pogram i po testuję, nie mam Wieśka na dysku, ale pamiętam, że tam lepiej działał, szło pograć na spokojnie.

 

Oczywiście mam gorsze GPU- szczególnie, że referent i nawet lekkie OC(120/100) to grzeje się i zbija zegary, bo ma ustawione 82 stopnie maks, w msi after. można ustawić np z 83-84, niby nie wiele, ale czy nie dobije grafy?!

Te 16 GB RAM też robi swoje, w wyższej rozdziałce to pomaga, plus jak grafie brakuje vram na tekstury to idzie w RAM, a jak nie tam, to idzie w plik stronicowania.

Plik stronicowania mam ustawione na 12GB-max 16GB na dysku SSD.

Są tez gry gdzie nie czuć takiego rwania przy ruchu myszką jak się ma 30fps, w ME Andromeda miałem ustawione suwaki tak by nawet fps skalał ale utrzymywał się w okolicy 50-60 przez większość, ale to nie przeszkadzało w grze.(cienie wys, tekstury b.wys, światło wys, teren wys i coś tam jeszcze na wys a reszta maks.(plus w każdej grze wyłączam motion blur bo mnie wkurza przy ruchu kamery))

 

Po przeczytaniu, to chyba jednak sam wrócę do grania w 30fps nie ma co się pchać:P Kompa nie wymienię, a jak już to chciałbym nabyć PS4 niż nowe GPU. Chyba lepiej grać w 30fps z 90-100% detalami niż w 60fps z low-medium, gdzie gra jest singlowa i nie wymaga hiper fpsów jak jakiś CS czy BF do "fragowania".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wyznaje zasadę , że 60 fps to tylko do gie takich jak bf, sw bf czy cody ewentualnie jakieś wyścigi typu Project Cars, do reszty sam ustawiam tak aby te 40-50 mieć (np do serii AC czy FC takie 40 fps w zupełności mi wystarczy, bo gram skradankowo przeważnie, ale nawet podczas akcji nie jest źle)

generalnie najbardziej wkurza jak jest niestabilny fps (np częste spadki z 80 na 30-40) wtedy na prawdę wolę na stałe ustawić te 30 niż mam mi tak szarpać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

970 da sobie spokojnie radę w większości gier w 4k 30fps. Z tego co pamiętam, to jedynie w RotTR były jakieś problemy i trzeba było bardziej schodzić z detalami (a już na pewno z AO).

 

Ciekawe kiedy na pecety pojawi się coś takiego jak checkboard rendering. W sumie to nawet nie wiem, bo może coś takiego już jest, ale nie sprawdzałem. tongue.gif

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@xtn

Nie mam jeszcze AC:O, bo jak dla mnie poza grafiką i klimatem Egiptu nic więcej mi nie oferuję, natomiast kupię go podobnie jak AC:U jak cena zejdzie w okolice 30-40zł.

 

@Reddzik

Kilka gier to mi przy dłuższej sesji zjadło więcej wirtualnej niż 16gb, a taki AC:BF sypał się przy dłuższym posiedzeniu bez pagefile.

Teraz dmucham na zimne, bo raz aby nie brakło systemowi miejsca na C oraz pilnuje aby dysk SSD nie był przepełniony ponad 80%, bo można mieć kumulację problemów, teraz mam wolnego 75gb i mniej więcej tyle trzymam. Wielkość kontrolowana przez system, bo przy takiej ilości gier nie da rady ocenić jaki bezpieczny zakres można dać.

 

Pady dla mnie przy 30 sprawdzają się ok z myszką już różnie zależy od dynamiki i jak ognia omijam limiterów klatek z gier. np W3 który ma wbudowane ograniczenie ładuje mi inputlaga na sterowanie.

 

@kochan4

Mam podobnie do multi BF1, Fifa, Tekken 60fps średnia musi być, ale do singla to nieraz lepiej dać wyższe detale, więcej npc, wyostrzyć obraz. Wiadomo jakby było kasy jak lodu to 4k60fps ale przy moim kompie tak złoty środek do czasu premiery PS5 spokojnie sprawdzi się.

Czasem limitowałem prostą metodą, czyli adaptacyjna i 50Hz w grze, kiedy gra np nie dobija w ogóle do 60, w singlu na padzie jest to bardzo płynnie, a dawało mi średnią 50 z jakimiś dropami do 45-47.

 

@Isharoth

CB jest całkiem spoko, ale ma swoją wadę która mi przeszkadza, przy cienkich obiektach jak gałęzie liny itd. Z jednej strony daje złudzenie 4k z drugiej dodaje efekt postrzępienia, braku AA w niektórych miejscach. czyli to co wyższa rozdzielczość powinna niwelować. Dla mnie lepiej władować 2880x1620 (4665600) gdzie mam trochę realnie większą ilość zagęszczenia pikseli. Natomiast jak alternatywy sposób i dla części gier takie rozwiązanie by sprawdziło się bardzo dobrze. Bardziej przydała by się opcja dla wszystkich gier w panelu NV dynamicznej rozdzielczości, gdzie np można by sobie ustawić jej zakres od do tak jak jest to w W3 na X1X.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rise of the Tomb Raider

 

Na początek z adnotacją, bo gra ma specyficzną konstrukcję, tak naprawdę jest tunelową, ale ma otwarte przestrzenie stanowiące połączenia między tunelami. Wolne przestrzenie stanowią małą część gry i trudno uznać je za znaczące gameplayowo, jednak wydajnościowo potrafią mocno obciążyć sprzęt nie do końca adekwatnie do jakości jaką oferują.

 

Drugą rzeczą to moja 970 z 3,5+0,5 daje sobie radę w miejscach tunelowych z bardzo wysokimi teksturami jednak przy "hubie" już się zatyka i jest to dla niej za dużo, więc docelowo ustawiłem u siebie wysokie.

 

Pierwsze 4k celujące w ilość pikseli PS4pro. Tutaj sobie pozwoliłem podskoczyć ponad, bo gra wyrabia mi na 2880x1620 praktycznie nie tracąc nic i poza kilkoma małymi, nieznaczącymi wyjątkami w cutscenach gra jest praktycznie grywalna w tej rozdzielczości oferując bogatą grafikę. Nagrałem cały rozdział (w mojej opinii najlepszy z całej gry) plus oczywiście nieszczęsny hub, w tym wypadku "wioska" pod koniec.

https://www.youtube.com/watch?v=ZfqmvyjH3SQ

 

Natomiast celowanie w X1X w przypadku mojej karty, już daje kilka problemów. Pierwszą rzeczą są kompromisy i tutaj jesteśmy zmuszeni redukować detale i w przypadku natywnego 3840x2160 na moimi sprzęcie nie ma to sensu, bo utrata jakości grafiki jest tak duża, że wygląda to już brzydko i nie pomoże tutaj nawet 12K. Natomiast już przy redukcji do 3325x1871 kompromisy trzymają się racjonalności oraz oprawa wygląda dalej bardzo ładnie, ale o ile w przypadku gameplayu jest ok, to jednak na cutscenach są wyraźne spadki i na otwartych przestrzeniach raczej też w pewnych miejscach należy ich się spodziewać. W materiale jak powyżej, ten sam rozdział i hub.

https://www.youtube.com/watch?v=Duubd6G0IxY

 

Z ciekawostek to miejsce z mała zaporą generuje takie same problemy jak na X1X, akcja anomalii w filmie od 9:40, a link do DF

 

Tutaj dla porównania wersji z PS4pro z Wioski.

 

Inna ciekawą rzeczą jest, że w przypadku mojej karty w FHD mogę sobie pozwolić na wymaksowanie gry łącznie z VXAO i mieć żelazne 30 klatek:

 

 

Pikselowy odpowiednik PS4pro

https://i.imgur.com/ITW9dUv.jpg

 

Pikselowy odpowiednik X1X

https://i.imgur.com/xDHGQdX.jpg

 

PS4pro

https://i.imgur.com/BwqVcG9.jpg

 

X1X

https://i.imgur.com/QP3ogVJ.jpg

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagraj film w 4K z ROTR z benchmarku z włączonym afterburnem i informacjami CPU zegar, użycie, ram użycie, GPU, zegar, ram użycie. Będzie można łatwiej porównać wyniki z innymi konfiguracjami PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie mam TV 4k, na samym początku masz pokazane opcje ekranu i użytych rozdzielczości przez DSR. Niestety jak chodzi o jakość to YT zarzyna szczegóły. W lewym górnym rogu są informacje, Przy ram druga wartość to Pagefile.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazubin, czyli mając stary tv fhd, mogę wymusić aby obraz był w 4k, czy o co chodzi? Dopiero wstałem i jakoś nie umiem tego zrozumieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kazubin, a po co ci TV 4k jak skalujesz dsr-em? a reszte info pokarzesz przez osd z msi ab+rtss

 

@up

ja tak robie na swoim 42 cale TV fhd przez właśnie DSR

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kazubin, a po co ci TV 4k jak skalujesz dsr-em? a reszte info pokarzesz przez osd z msi ab+rtss

Natywne 4k na dobrym TV będzie jeszcze lepiej wyglądać, co prawda podrasowane FHD też daje rade, jednak to nie to samo.

 

@Azgan

Do czasu PS5 i X2 spokojnie mój złom powinien dać radę, przy wymianie kompa 970 zostaje dalej na jakiś czas ;)

 

 

Wracając do limitowania to przy 30 wiatraki nie wchodzą w wyższe obroty, część gier jakby być na pulpicie :E

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Natywne 4k na dobrym TV będzie jeszcze lepiej wyglądać, co prawda podrasowane FHD też daje rade, jednak to nie to samo.

 

@Azgan

Do czasu PS5 i X2 spokojnie mój złom powinien dać radę, przy wymianie kompa 970 zostaje dalej na jakiś czas ;)

tak, ale przy nagrywaniu to nie ważne jaki masz tv/odbiornik, bo nagrywasz obraz który generuje karta, a nie obraz, który ci sie wyświetla

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kazubin spoko. PS5 też będzie odstawać wydajnością od PC tutaj raczej nic się nie zmieni - czekać można tak do us... śmierci.

 

https://www.youtube.com/watch?v=0qG9-DrKSvQ

 

https://www.youtube.com/watch?v=x77TOR9HC5Y

 

Każda kolejna konsola jest wydajniejsza od poprzedniej, ale nie ścigają się z PC, to już nie te czasy, gdzie PC ścigały konsole.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@kochan4

Nie do końca, materiał źródłowy przy DSR na końcu wypada jako 1080p, jest tak jakby użyć metody wygładzania opartej o downsampling ( w Metro LL bodaj takie było), albo skalowania jak jest w BF1, czy Tekken7.

 

@azgan

To tak, ale w czasie już PS5/X2 to moja 970 może już nie dawać rady z 1080p i pewnie do tego cięcia detali na średnie /low.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem w Gears of War 4.

 

Wszystko ustawione na Ultra, poza AA gdzie jest na "średnim". Rozdziałka 2560x1440, ładnie wszystko działa, gram na padzie. Wyższe rozdzielczości, już trochu chrupnie, ale musiałbym obciąć nie które detale z Ultra na niższe, ale tego nie sprawdzałem, z Ultra to zamuliło, więc nie bardzo grywalne.

 

Tutaj dwa screeny, robiłem przez win+print screen i nie wiem czemu nie zapisało mi więcej.Jak widać w filmikach-przerywnikach leci 60fps, w grze jest cały czas 30fps, i tak trzyma, chyba dwa razy coś spadło na 28fps. Nic nie czuć, nawet minimalizacja gry, potem powrót, wszystko jakieś lekkie, jakby mało zajmowało.

Pogrywam sobie, bo miałem okazję nabyć xbox game pass za darmo.

 

https://imgur.com/a/DOegW2m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na radku HD 7950@1150Mhz grałem, a raczej bawiłem się w GTA V w 4k trzymało 30fps w mixie med/high i nawet coś tam z v. high zarzucałem :E

Mam dalej tego radka, leży na półce zaraz nad monitorem. Nie oddam za żadne skarby :lol2:

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@ Reddzik

Z grami z MS to tak łatwo nie jest, tam trzeba lekko pokombinować. Forze Apex pamiętam, że trzeba było na "około" nagrywać, czy robić zrzuty. Jak mnie pamięć nie myli to, tryb pulpitu dla nagrywarki od NV łapał ładnie.

 

@lukadd

To chyba 2012r ta karta :)

 

Max Payne 3

Najlepszy Tunel w mojej opinii, kiedyś sprawdzałem DSR na tej grze i nic się nie zmieniło: bajka, praktycznie gra w 4K lata dobrze na 60 z małymi wyjątkami, które najczęściej występują w cutscenach. Rezygnując z jakiejś opcji z maksymalnych albo schodząc na 3325x1871 można już zacząć mówić o żelaznych 60 ;) Tak swoją drogą gra z 2012r. a prezentuje się bardzo dobrze i mechaniki z silnikiem to mistrzostwo świata, czyli całe Rockstar. Brakuje tego złośliwego pijaka z wisielczymi tekstami.

 

https://www.youtube.com/watch?v=g9oVKB7EtIE

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Reddzik

Z grami z MS to tak łatwo nie jest, tam trzeba lekko pokombinować. Forze Apex pamiętam, że trzeba było na "około" nagrywać, czy robić zrzuty. Jak mnie pamięć nie myli to, tryb pulpitu dla nagrywarki od NV łapał ładnie.

 

@lukadd

To chyba 2012r ta karta :)

 

Max Payne 3

Najlepszy Tunel w mojej opinii, kiedyś sprawdzałem DSR na tej grze i nic się nie zmieniło: bajka, praktycznie gra w 4K lata dobrze na 60 z małymi wyjątkami, które najczęściej występują w cutscenach. Rezygnując z jakiejś opcji z maksymalnych albo schodząc na 3325x1871 można już zacząć mówić o żelaznych 60 ;) Tak swoją drogą gra z 2012r. a prezentuje się bardzo dobrze i mechaniki z silnikiem to mistrzostwo świata, czyli całe Rockstar. Brakuje tego złośliwego pijaka z wisielczymi tekstami.

 

[media]

[media]

dobrze się sprzedał Max? bo zagrałbym w korytarzówke od rockstara, bo 3 była wyborna. Jest szansa na 4 część?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jest szansa na 4 część?

Bardzo, bardzo mała. Żadnych plot, niczego.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt jak poniżej. Forza Horizon 3 nie działa na max detalach nawet bez AA, w mieście czy na początku wyścigu spadki do 45 FPS. GTA 5 też trzeba schodzić z detalami. Battlefield 1, Star Wars battlefront 2 - daleko od 60 FPS.

 

Forza Motorsport 7 działa bardzo dobrze. Crossout pozwala nawet na podbicie 4K

Serio FH3 nie działa ci dobrze na gtx 1080? Ja na 1070 OC gram tylko w 4k, bez msaa, cienie high reszta na ultra nie ma dropów. Przy MSAA x2 nawet nie ma mowy o dropach do 45fps, ale co raz dropi do ~55fps więc wyłączyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A tak się zastanawiam. Pokazują różne reklamy i promocje. Np. w Lidlu 1kg piersi z kurczaka 8-9zł. Udka z kurczaka z kością 5zł. Czemu to takie tanie. Powietrzem karmione?
    • Najchętniej wszystko z Komputronik. Rozdzielczość 1440p. Płyta fajnie jakby miała WiFi ale najwyżej dokupię kartę WiFi jeśli będzie można dzięki temu złożyć coś fajniejszego 
    • I nawet nie wiesz jaki model  Jeśli chodzi o test Liptona to był tam M-H, a nie HDV. ZUPEŁNIE inne płyty. Asrock b650MH oraz hdv, ale na A620 to lipa, natomiast ta B650m-HDV już jest sprawdzona przez min. hardware unboxed. Nieruszany bios, który ucina 3% wydajności takiemu 7950x pozwala utrzymać 70 stopni, zmieniając jedną opcję w biosie na stadardowy limit temperatur, rośnie to do 79 stopni. Każde kolejne 4 rdzenie to około 50-60w, więc taki 7900x, pewnie będzie miał 65-70 stopni, a 7800x3d ~60 stopni na sekcji zasilania. Ale tak, lepiej kupować płyty za 900 zł, niż douczyć się nazw płyt i spojrzeć w angielskiego youtuba + zestawienie specyfikacji sekcji.
    • Ale nawet jak nie znajdziesz kosztów, prawdziwych czy lewych, to i tak podatek od sprzedaży nieruchomości wynosi tyle samo co podatek Belki, a stopa zwrotu dużo większa, więc nic tylko flipować. Mają rozmach ...
    • W sumie to są mody i są mody. Z jednej strony jest taki np. M&B: Bannerlord, gdzie podstawowa gra jest bardzo dobra, a mody to czasami taki Eagle Rising, czyli kompletna przeróbka. Na drugim końcu spektrum mamy np. gry Paradoxu, gdzie na czoło wysuwa się Cities: Skylines 2,  gdzie gra jest goła i Paradox wprost wręcz oczekuje, że community naprawi grę modami, bo sama gra jest goła. Bethesda wpada w tę drugą kategorię.   W takim razie wychodzi na to że nie każde modowanie to frajerstwo, jak samo studio swoją grę wspiera, poprawia i rozszerza, to OK - ale w przypadku Bethesdy, która wydała bubel bo przecież moderzy naprawią, to już jak najbardziej frajerstwo.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...