Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

voidsn1010

Arch Linux - czasem rusza, czasem nie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

jestem świeżo po instalacji Archa ze środowiskiem Xfce + LightDM na Ryzenie 2400G. Sam system śmiga mi elegancko, ale mam pewne mankamenty, które nie pozwalają mi cieszyć się w pełni systemem:

 

- podczas startu systemu wyskakują mi błędy związane z ACPI, moja płyta to MSI X370 Sli Plus z ponoć zaktualizowanym BIOSem.

- po starcie i uruchomieniu podstawowych usług systemu powinien ruszyć LDM. Czasem się tak dzieje, czasem nie i mam czarny ekran. Ctrl, Alt i F1 nie pomagają.

- wyłączenie systemu czasem kończy się zatrzymaniem działania komputera, a czasem czarnym ekranem, a urządzenie dalej pracuje.

- podczas korzystania z systemu zdarzają się freezy - nagle wszystko staje i nawet myszką ruszyć nie można (czasem podczas uruchomienia również freeze w cli, kursor przestaje migać). :(

 

http://devlider.com/share/acpi.jpg

 

Proszę o pomoc, restartuje świeży sprzęt 15 razy na godzinę. :C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej zrezygnować z Timesink OS ;) na rzecz debiana, ubuntu lub odmian?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem kiedyś przez dłuższy czas z Ubuntu, kiedy jeszcze moim zdaniem było normalne (gdzieś w okolicy wersji 10.xx). Miałem także okazję pobawić się na Mincie i posiedzieć na Fedorze. Nie wiem czemu, ale odrzucają mnie te debianowe dystrybucje (mimo, że z samego Debiana nigdy nie korzystałem). Może to jakiś 'hipsterski nawyk', uciekanie z głównego nurtu.. Równie dobrze mógłbym zainstalować Windowsa.

 

2 dni temu próbowałem powrócić do Fedory, ale jak zobaczyłem ten pokręcony instalator (partycjonowanie) to dałem sobie spokój.

 

Po 3 godzinach klepania w konsoli Archa mam czysty system i przynajmniej odnoszę wrażenie, że wiem co się dzieje. Chciałbym pozostać przy tym systemie, jednak zanim utopię się w morzu logów i dokumentacji, wolę zapytać na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...