Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

osimaru

Serwer NAS do domu, również na backupy danych służbowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Rozglądam się powoli za serwerem NAS do domu.

 

Generalnie byłby używany jako serwer na multimedia (głównie wideo) i przestrzeń na backup prywatnych danych. Poza tym prawdopodobnie jako FTP na backup danych z pracy (ewentualnie użyję do tego rozwiązania chmurowego i aplikacji producenta, ale o tym zaraz). Póki co mam na oku:

 

Serwer plików Synology DiskStation DS218j

Serwer plików Qnap TS-231P 2-Bay (TS-231P)

 

Za Syno przemawia to że znam już soft, bo bawiłem się Xpenology. Poza tym sprawdziłem pewien wariant jeżeli chodzi o synchronizację folderu w tle i działa. Chodzi mi o to, że podczas gdy na komputerze pracuje i jest zalogowany user, który nie ma uprawnień do folderu który synchronizuję z serwerem to i tak jakiekolwiek zmiany w tym folderze zachodzące w tle "jako Administrator" się dokonują (osiągnąłem to dodając w harmonogramie zadań autostart CloudDrive jako administrator, skrypt wykonuje mi backup bazy w tle i zapisuje go do folderu który jest synchronizowany z Synology. Dzieje się to samoczynnie, podczas gdy zalogowany jest zwykły user który nie ma uprawnień do folderu ani lokalnie, ani na serwerze).

 

Nie wiem czy podobny efekt można osiągnąć z pomocą aplikacji od Qnap? Chyba, że ich rozwiązanie umożliwia zapis takiego backupu bazy bezpośrednio z poziomu skryptu cmd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...