Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Vertex16

Konputer wlacza sie i wylacza przy formatowaniu systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o pomoc bo jiz nie wiem co robic.Zrobilem format komputera niestety po kilku chwilach wystapil blad.Komputer został nieoczekiwanie uruchomiony ponownie lub napotkał nieoczekiwany błąd. Nie można kontynuować instalacji systemu Windows. Aby zainstalować system Windows kliknij przycisk OK w celu ponownego uruchomienia komputera, a następnie ponownie uruchom"Wpisalem w wiersz polecen regedit i tam zmienilem HKLocalmachine/SYSTEM/SETUP/STATUS/childcompletion w setup.exe z 1 na 3 i teraz komputer wlacza sie i wylacza z informacja ze system jest w 64% zainstalowan.Na zadne komendy nie reaguje.Prosze bardzo o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dysk siada, albo pamięc uszkodzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz oryginalnego Windowsa postępuj zgodnie z krokami poniżej;

 

Podepniij pendriva najlepiej 16 gb, będziesz mieć pewność,

 

Pobierz nośnik instalacyjny Windows 10, wybierz opcje Flash (zgraj system na pendrive będzie tam taka opcja)

 

Wyłącz komputer

 

Wejdź do biosu, użyj opcji bootowania, wybierz opcje flash (pendrive).

 

Dzięki temu rozwiązaniu sformatujesz windowsa.

 

Mam nadzieje że pomogłem, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, chyba trochę skomplikowane

 

ten błąd c0000225 bardzo ogólny, coś nie tak z plikami bootowania, itp, więc praktycznie żadna wskazówka

 

wydaje mi się, ale tylko domysł, że ścieżka do pliku ładującego system jest zła w pliku bcd - winload jest w system32, nie w boot, itd - jest szukany w boot, a ponieważ go tam nie ma wyświetla się komunikat błędu

 

żeby skorygować trzeba wpisać właściwą ścieżkę w pliku bcd, polecenie w bcdedit mniej więcej

 

bcdedit /set {default} path=windows\system32\winload.exe

 

wejdż z odzyskiwania - powinno działać - albo z instalatora, wybierz naprawa, potem wiersz polecenia, w 10 ewentualnie w zaawansowane, i wpisz to polecenie

 

gdyby nie działało ewentualnie wpisz do wiersza polecenia

 

c:

 

cd windows\system32

 

i dopiero teraz wpisz to polecenie bcdedit; zamiast {default} spróbuj ewentualnie {current}

 

po każdym poleceniu enter

 

nie spotkałem się z takim błędem, tzn żeby winload był lokowany w boot, masz jakiś spreparowany instalator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalator pobralem ze strony microsoftu.Bese musial z nim jechac do serwisu, bo nie dam rady tego sam zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to dlaczego, to b. proste - wejdź jak do instalacji, zamiast instaluj wybierz naprawa, dalej jak powyżej - wpisuje się łatwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to dlaczego, to b. proste - wejdź jak do instalacji, zamiast instaluj wybierz naprawa, dalej jak powyżej - wpisuje się łatwo

Nie mam czegos takiego.Wyskakuje mi tylko logo windowsa na czarnym tle a potem wyskakuje mi ten komunikat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zagadka - w komunikacie wyrażnie, że chce naprawiać pc, więc jakby instalator w ogóle nie startował

 

upewnij się w uefi\biosie, że startujesz instalator we właściwym trybie, tzn albo uefi, albo legacy, itd

 

jeśli nie spróbuj odzyskiwanie - jakiś klawisz zaraz po starcie, np F2 albo 4, może 10, 12, itp - jeśli odzyskiwanie wejdzie spróbuj napraw start, jeśli nie zadziała wiersz polecenia, i to polecenie bcdedit

 

w ogóle musiałbyś podać więcej szczegółów - w jakim trybie startuje system, uefi czy legacy; napisałeś "takie coś mi się wyświetliło'.. kiedy? - zainstalowałeś już system, czy nie; to może być komunikat z resetu instalatora, itp - wtedy musisz usunąć pliki instalatora z dysku i zacząć od początku instalację - wiele wskazuje na to, że to właśnie problem z resetem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moge gdzies wyslac filmik jak włączam komputer?Bedziecie widzieli jak to wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra najwyraźniej moj komputer przestał sie nade mną pastwić i w końcu wyświetlił opcje naprawy.Zaznaczylem opcje przywrócenia ustawień fabrycznych.Bede informowal was dalej o stanie pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...