Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gucio_89

Ryzen 1200 brak efektów OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z oc mojego Ryzena mianowicie nikłe są jego efekty. Sprawdzane w 2 grach GTA V i Far Cry 5 i praktycznie różnica wychodzi w 1-2 fps przy przetaktowaniu z stockowcyh ustawień na 3,8-3,9ghz. Zauważyłem też że w testach w Aida64 po oc spada odczyt i zapis pamieci(Screen w załączniku). Pamięci ustawione na 2933 Mhz 16-18-18-36 1T. Czy może w tych tytułach oc Ryzena daje tak słaby efekt, choć po testach czego innego można by było się spodziewać.

Mój konfig:

Ryzen 1200

MSI B350 PC Mate

Patriot Viper 4 3000mhz 2x4gb

Palit 1060 6gb

Toshiba 1Tb P300

Adata SX8200 240gb

Silentiumpc Supermo M2 550w gold

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z oc mojego Ryzena mianowicie nikłe są jego efekty. Sprawdzane w 2 grach GTA V i Far Cry 5 i praktycznie różnica wychodzi w 1-2 fps przy przetaktowaniu z stockowcyh ustawień na 3,8-3,9ghz. Zauważyłem też że w testach w Aida64 po oc spada odczyt i zapis pamieci(Screen w załączniku). Pamięci ustawione na 2933 Mhz 16-18-18-36 1T. Czy może w tych tytułach oc Ryzena daje tak słaby efekt, choć po testach czego innego można by było się spodziewać.

Mój konfig:

Ryzen 1200

MSI B350 PC Mate

Patriot Viper 4 3000mhz 2x4gb

Palit 1060 6gb

Toshiba 1Tb P300

Adata SX8200 240gb

Silentiumpc Supermo M2 550w gold

 

Ja miałem ten procesor i jest na poziomie 2/4 intela. Jak oc nic nie daje radzilbym zmienic na 4/8 albo 6/12 można bardzo tanio kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gta5 i fc5 bardzo siedzą na cpu, jak chcesz sprawdzić ile ci daje OC procka, najlepiej odpal jakiś benchmark od 3dmarka, dobry do tego jest 3dmark11, bo oprócz grafiki sporo proca testuje

do samego testu procka polecam cinebench r15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W programach typu cinebench jak najbardziej jest widoczny skok w punktach. Pytanie dlaczego przy wzroście taktowania CPU spada przepustowość pamięci ram ? Taki sam efekt jest w wiedźminie 3 gdzie potrafi więcej FPS wypluć na niepodkreconym procku niz po oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...