Forum PCLab.pl: Błąd windowsa czy padająca grafika? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Błąd windowsa czy padająca grafika? Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   michixinq 

• ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 11 Maj 2018 - 18:38

Od kilku dni miałem problemy z systemem, tj. zawieszanie się w chromie, powolne działanie tylko facebooka(kolega też też to miał - dziwna sprawa, ale po prostu uznałem że może coś z facebooka mi zacina przeglądarkę), czasami wyłączał mi się ekran na chwilę, dosłownie sekundę lub dwie i potem znowu się włączał. Samoistne wyłączanie się ekranu zauważyłem także podczas gry. Wczoraj miałem pierwszego BSOD-a o nazwie błędu DPC_WATCHDOG_VIOLATION i do końca dnia był spokój do dzisiaj, gdy zagrałem jedną gierkę. Podczas niej, komputer wywalił bdosa o komunikacie VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR. Po resecie kompa zdążyłem wejść do gry na max. 2 minuty i znowu BSOD o tym samym błędzie. Po ponownym powrocie do windowsa komputer działał bez zarzutu przez może minutę, a potem znowu BSOD. Potem, za każdym razem po zalogowaniu się, dostawałem czarny ekran i reset kompa już bez BSOD-a. Po powrocie na komputer po 6 godzinach zdążyłem się zalogować i odpalić chroma, ale gdy ten się tylko pojawił, cały ekran stał się biały i komputer znowu się zresetował. W trybie awaryjnym komputer nie wywala w ogóle. Zaktualizowałem sterowniki nvidii, ale to nie pomogło. Pytanie czego to wina - systemu czy starej grafiki? Ma już dobre 6 lat i wiedziałem, że czas na nią może przyjść, ale chcę spróbować alternatywnych rozwiązań jeśli to możliwe. Co mogę zrobić w tej sytuacji?

#2 Użytkownik jest niedostępny   MalagBaul 

• bug
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 17 Maj 2018 - 01:31

Wyłącz akcelerację sprzętową w chrome.

Strona 1 z 1