Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TheIceman

X370 za 450-500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka płyta na X370 w podanej cenie jest najlepsza? Zależy mi głównie na sekcji zasilania, jakimś tam wsparciu producenta, bo słyszałem że niezłe cyrki z BIOSami na kilku płytach odwalają, no i oczywiście w miarę dobrym OC RAMu (Goodram Play 8GB 2400 MHz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka płyta na X370 w podanej cenie jest najlepsza? Zależy mi głównie na sekcji zasilania, jakimś tam wsparciu producenta, bo słyszałem że niezłe cyrki z BIOSami na kilku płytach odwalają, no i oczywiście w miarę dobrym OC RAMu (Goodram Play 8GB 2400 MHz).

A dlaczego zależy Ci na płycie na x370, planujesz budować SLI? Przykładowo bardzo dobre płyty MSI B350 krait/ pro carbon/ASUS b350 strix oferują to samo co płyty x370 w kwestii OC i mają ten sam VRM. Przynajmniej przeglądając oferty na morele najtańsza wnosząca coś płyta to

www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ax370-gaming-k3-1265015/

ponieważ gigabyte z literą K posiadają clock gen dzięki czemu można podkręcać poprzez bclk. Z tańszych ma to tylko b350 tomahawk plus, ale ma słabszy VRM niż wyżej wymienione MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B350 akurat bardzo dobrze się orientuję, chciałem kupić carbona, ale jak zobaczyłem ceny stwierdziłem że dopłacę parę złotych, skoro z płytą którą teraz kupię prawdopodobnie nie rozstanę się przez jakieś 4-5 lat. No nie wiem zastanowię się jeszcze do wieczora czy warto, nawet M2 drugiego nie dali do tej K3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi głównie o to, że przynajmniej w tym przedziale cenowym i w kwestii OC nie ma większych różnic pomiędzy tymi płytami, oprócz wiadomo rzeczy typu porty sata, m2, pci/pcie, dźwiękówka itd, ale o tym wszystkim możesz przeczytać w opisach na stronie produktu w sklepie. Gigabyte K3 podałem tylko ze względu na to że w tym przedziale cenowym coś wnosi, aleeeee IMO kupowanie takiej płyty ma sens, jeśli będziesz chciał do tego kupić RAM na b-die samsunga i wyciskać 7 poty z pamięci, tak to nie ma różni praktycznie przy podkręcaniu procesora na wszystkich płytach AM4, no może oprócz flagowców. To o czym się nie dowiedz to np:

 

clock gen

Budowa/ilość faz VRM -> jak chcesz bardziej przyszłościową płytę pod 8 rdzeni.

zbugowane BIOSy ASRocka i brak ważnych opcji OC na niektórych płytach ASRocka.

95% płyt powiedzmy do 600zł ma te same opcje OC

Na niektórych? płytach ASUSa/tańszych np. b350 prime napięcie CPU podnosisz tylko poprzez offset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wziąłem carbona, bez sensu dopłacać do kilku SATA, USB i lepszej dźwiękówki skoro i tak nic z tego nie użyję. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...