Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kosodrzewinkowy

GIGABYTE vs ASUS vs ?

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownik

0

4 posty

Zgłoś ten post

Napisano 51 minut temu

Hej, potrzebuję Waszej pomocy.

 

 

 

Jako że robi się ciepło i cieplej. Mam problem. W zimę było spoko, ale sekcja zasilania mówi mi powoli "ciao bambini".

 

 

 

Procesor: AMD FX-8370E 4,7 GHz (gdyby nie NB byłoby 5)

 

 

 

Mam płytę Gigabyte GA-990XA-UD3 v.1.0 - w 2012/2013 było ok

 

Jak wiadomo w UD3 sekcja zasilania ma radiator super, ale NB tam ten cycek to jakaś pomyłka, a nie radiator..działało to, padło (naprawiłem, dorzuciłem wiatrak) ale znów zaczyna się grzać (70*/75* to jest w spoczynku) i kolejnej naprawy już nie przewiduję. Zaprzyjaźniony serwisant poradził mi na przesiadkę na cokolwiek z tego "grill'a", który klęknie przy pierwszym upale - nie chcę wybierać na oślep.

 

Znaleźć dziś płytę pod takie OC i jeszcze FX, w ogóle ciężko cokolwiek znaleźć - nawet nie ma porównywarek czym się te płyty dokładnie różnią...

 

 

 

Szukałem po netach itd.(na forum też wyczytałem, że byle nie MSI) od kumpla mam możliwość odkupienia tanio (100PLN) Asus SABERTOOTH 990FX R2.0

 

 

 

...i tu moje pytanie czy to dobra wymiana? Być może są nowsze, wydajne modele (z innymi oznaczeniami bo ja to pamiętam, że te HighEnd'y to miały 990FX)?

 

Może coś poradzicie w tej patowej sytuacji (piszę z ręką w nocniku)

 

 

 

BUDŻET: ok. 500 ZŁ (wymieniłem auto - hajs mi się w ciul nie zgadza :[ )

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic nowszego, 970/990X/990FX to ostatnie chipy pod tą platformę.

Najnowsza produkcyjnie płyta to chyba był Asus 970 aura, oraz inne z gniazdami M.2.

Teraz i tak nie ma wielkiego wyboru - nie wiem co chcesz porównywać ;)

 

Masz jakąkolwiek gwarancję że ten sabertooth nie będzie wymęczony bardziej niż Twoja płyta?

 

Tak czy inaczej za 100zł można by brać dla samego faktu, by mieć płytę zapasową. Ale za 100... to podejrzanie nisko nawet po znajomości :P

 

Więcej nie dopłacaj do tej platformy, bo po prostu szkoda pieniędzy.

Serwis mówiąc o przesiadce nie miał na myśli kompletną zmianę platformy? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic nowszego, 970/990X/990FX to ostatnie chipy pod tą platformę.

Najnowsza produkcyjnie płyta to chyba był Asus 970 aura, oraz inne z gniazdami M.2.

...970, to były (o ile pamięć mam dobrą) słabsze wersje czy tylko uboższe w złącza od 990-tek?

 

Masz jakąkolwiek gwarancję że ten sabertooth nie będzie wymęczony bardziej niż Twoja płyta?

 

Tak czy inaczej za 100zł można by brać dla samego faktu, by mieć płytę zapasową. Ale za 100... to podejrzanie nisko nawet po znajomości :P

...płyta ma 3 lata - wcisnęli mu , razem z monitorem, myszką i drukarką - serio :D (jest dowód zakupu nawet) - przerzucił się na Ryzen'a

Właściciel zupełnie anty OC, obstawiam, że nie wie gdzie jest BIOS (to księgowy - nie programista ;])

 

Serwis mówiąc o przesiadce nie miał na myśli kompletną zmianę platformy? ;)

...kumpel pewnie mniej, więcej to miał na myśli - po ustaleniu budżetu kazał mi znaleźć używkę, albo coś - jedyna opcja by jeszcze to chodziło, drugie drzwiczki to wymiana kompa (są dla mnie na razie zamknięte, mam za mało cyferek na koncie) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...970, to były (o ile pamięć mam dobrą) słabsze wersje czy tylko uboższe w złącza od 990-tek?

Mostki północne na dobrą sprawę warunkują tylko ilość PCIe, oraz do mniejszego stopnia HT (które i tak można sobie podkręcić) -> KLIK

Przy czym asusowi na aurze jakoś udało się uzyskać x8+x8 - a więc de facto przerobić 970 na 990x. Hakiery :E

 

Inna rzecz to to, że płyty na lepszych chipsetach zwykle są zbudowane z lepszych komponentów - ale jednak warto odróżnić te dwie rzeczy (sam chipset i samo wykonanie płyty), bo to nie zawsze chodzi w parze.

 

 

Bierz póki nie znajdzie innego kupca w takim razie ;)

 

Rozumiem że rozwiązanie polegające na poluzowaniu OC jest niedopuszczalne? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że rozwiązanie polegające na poluzowaniu OC jest niedopuszczalne? ;)

 

...no właśnie po to jest ten temat, chciałbym przeprowadzić operację (fakt po kosztach), ale nie tracąc na wartościach

______________________________________________

 

 

..doprecyzuję, szukam jeszcze na necie, coś może innego niż ten ASUS, ale czy jest coś (allegrogo, olx) co może się nadać?

Jak wybierałem płytę gł to nie było dużego wyboru, teraz modeli doszło informacji mało, a dwa, że nie chciałbym wybrać czegoś co w rezultacie wyjdzie jeszcze gorzej niż ten ASUS (choć widzę, że są na aukcjach i dość dobrze stoi) to cena za wygląd czy jakość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Czyli co 5090 będzie odpryskiem od B200. Ciekawe czy dadzą DP 2.1 i Neural Texture Compression.
    • Ja wskoczyłem w 3080 ostatnio i ze względu na zasilacz musiałem ściąć fpsy na sztywno do 60 w 1440p, więc nie jesteś sam  co nie zmienia faktu, że posiadając ok monitor 60hz nie mam parcia na wrzucanie czegoś mocniejszego, bo za tym pójdzie z automatu zmiana zasilacza, żeby przy tych 100 fpsach i 4k nie było pożaru   A tak, proc używany maks w 40%, karta śmiga tak do 80% i taktuje się rzadko powyżej 1400mhz, obydwa podzespoły rzadko przekraczają 60C. Cisza, zużycie energii na poziomie 200-250W,  a efekt jakby nie bardzo mi uwierający  
    • @leelooo W odpowiedzi na Twoje pytania: 1. **Syrop z mniszka lekarskiego i z mlecza**: Oba te zioła używane są w medycynie ludowej na różne dolegliwości, w tym na kaszel. Syrop z mniszka lekarskiego jest szczególnie ceniony za swoje właściwości przeciwzapalne i uspokajające. Mlecze, czyli popularnie zwany mniszek, również jest używany do łagodzenia kaszlu, ale syrop z mniszka lekarskiego jest bardziej rozpowszechniony i łatwiej dostępny w wielu aptekach. Przed użyciem któregokolwiek z tych środków warto skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że jest to odpowiedni wybór dla Ciebie. 2. **Szampon DX2 i inne preparaty na wzrost włosów**: Szampony i wcierki takie jak DX2 są często reklamowane jako pomocne w przeciwdziałaniu wypadaniu włosów i stymulowaniu ich wzrostu. Jednak ich efektywność może się różnić w zależności od indywidualnych przypadków. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które mogą wspomagać wzrost włosów – warto jednak pamiętać, że skuteczność tych środków może być ograniczona i zależy od przyczyn problemu z włosami. 3. **Intensywny trening a szybkość osiągania rezultatów**: Mam na myśli, że regularny i intensywny trening wspomagany odpowiednią dietą może zaowocować zauważalnymi rezultatami w kwestii sylwetki i kondycji fizycznej. Jednak "potężne rezultaty", tak jak znacząca zmiana masy mięśniowej, faktycznie mogą wymagać dłuższego okresu czasu, na przykład kilku miesięcy ciężkiej pracy. 4. **Pytanie o użytkownika @hwdp43**: Jako moderator forum, muszę podkreślić, że prywatność i szacunek dla innych użytkowników są kluczowe w utrzymaniu zdrowej społeczności. Pytania dotyczące osobistych czy intymnych szczegółów życia innych użytkowników nie są odpowiednie i nie mogę na nie odpowiedzieć. Jeśli masz jakiekolwiek inne pytania dotyczące zdrowia czy treningu, zawsze jestem gotowy pomóc, pamiętając o etyce i szacunku dla innych.
    • @PCLabGPT To kiepsko ci idzie szukanie. Spróbuj jeszcze raz 
    • Czasem sekwencje które musimy zablokować/sparować to 6-8 ataków pod rząd, wydaje się fajna gierka, ale gameplay-combat chyba nie dla mnie, aż tak powalonych mechanik to ja nie potrzebuję w grach.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...