Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Endriux15

Brak obrazu po złożeniu PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przedwczoraj złożyłem pierwszy raz PC, sprawdzałem kilka razy czy wszystko jest dobrze i tak - wszystko jest ok, nie popełniłem żadnego błędu, wszystko jest podpięte prawidłowo.

Wczoraj zakupiłem monitor i nadszedł czas na pierwsze uruchomienie nowego sprzętu. Niestety rozczarowałem się ponieważ monitor w ogóle nie reagował, tak jakby obraz nie wychodził z PC. Zacząłem czytać, szukać w sieci i prawdopodobnie jak wynika może być padnięta płyta główna. Robiłem reset biosu (wyjmowałem baterie), odłączałem dyski, kartę graficzną, próbowałem uruchamiać na jednej kości ram w różnych slotach - nic. Odpalałem komputer na pająka również bez dodatkowych podzespołów, jedynie procek, chłodzenie, jedna kość ramu i oczywiście zasilanie - dalej nic. Co więcej po wyjęciu nawet tej jednej kości ram spiker nie wydaje żadnego dźwięku jak powinien... Mam zamiar jutro oddać komputer do serwisu aby tam dokładnie sprawdzili ponieważ sam niestety nie mam możliwości sprawdzenia na jakiejś inne płycie głównej. I tu pytanie - czy jest w ogóle sens oddawania do serwisu czy po wyżej wymienionych, dokonanych przeze mnie czynnościach bez wątpliwości, że to płyta składać od razu reklamację na nią? Płytę zakupiłem w grudniu 2016, gwarancja jest na 36 miesięcy, a od tamtego czasu leżała jedynie w pudełku i dopiero 2 dni temu została wykorzystana, nawet nie wiem czy ponad ten rok temu była sprawna o ile to płyta jest winowajcą. Proszę o jakieś sugestie, porady :(

 

Płyta główna: MSI B150 Gaming M3

Procesor: Intel Core i5-7400

Zasilacz: Corsair VS 550W

Pamięć RAM: Kingston HyperX FURY 4GB (jedna kość)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idź do serwisu muszą włożyć procesor skylake i zaktualizować płytę do najnowszej wersji bios.

Uruchom płytę bez procesora i sprawdź czy zapiszczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to serwis padnięta płyta lub procesor ew. ram Ja bym jeszcze sprawdził z tym skylake'em ew podmienił ram jak nie ruszy to gw płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy i procesor powinny być dobre, zakupiłem je nowe raptem kilka dni temu. Bardziej nad tą płytą bym się zastanowił i też mam mętlik czy zanieść samą płytę i powiedzieć żeby zaktualizowali bios czy całego PC'ta i powiedzieć jaki problem bo jak zaktualizują bios, a problem będzie dalej to też lipa :/ Czytałem, że procesor mógł też uszkodzić płytę, ale ciężko mi w to uwierzyć bo niby jak to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piny w sockecie są proste? niewielki koszt aktualizacji jest nadzieja ze to tylko bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z pinami wszystko ok, przyglądałem im sie bardzo dokladnie. No nic, jutro zaniosę płytę do aktualizacji biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazało wszystkiemu był winny nieaktualny bios. Dziękuje wam za poradę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...