Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PowerOfIce

Przedłużanie umowy w Play - jaki nowy telefon wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w przyszłym miesiącu będe przedłużał abo w play i mam następujące telefony do wyboru:

 

Z droższych:

Huawei P20 Lite

LG G6

 

Tańsze(o przynajmniej kilka stówek):

Xperia XA2

Samsung Galaxy J7

Motorola Moto Z2

Motorola Moto X4

LG Q6

 

Które polecicie, które od razu byście odrzucili, czy jest sens dopłacać do tych droższych? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pezeliczales czy w ogole oplaca sie heac telefon w abonamencie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym będe myślał później póki co chce się co nieco o tych telefonach dowiedzieć, żebym wiedział na których się modelach najlepiej skupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powyższych tylko G6 jeśli bierzesz pod uwagę. Tak czy inaczej nie opłaca się brać telefonów w abonamencie na ten moment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z droższych g6.

Z tańszych coś z moto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ile w jakichś zaufanych sklepach mogę dostać G6 najtaniej? 1400/1500? W abo(koszt abonamentu by urósł o 30 zł miesięcznie, umowa na 2 lata) bym 840 musiał dać za G6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie myślę że można brać w abo. A ile podstawa kosztuje miesięcznie? Z pierwszą fakturą nie ma dopłaty za tel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych dopłat oprócz większej kwoty abonamentu, 35 zł kosztuje podstawa(stan nielimitowany), za dorzucenie tel minimum 20 zł większy abo, więc:

 

20x24 + 1049 = 1529 zł łączny koszt telefonu przy opcji abonament 55 zł

30x24 + 849 = 1569 zł abo 65 zł.

 

Więc chyba nie takie straszne te telefony w abo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie całkiem dobra oferta. Chyba taniej z nowym telefonem się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostałbym przy G6. Gdybym miał wybierać między tymi dwoma to za S7 przemawiał by tylko jego rozmiar, jest bardziej poręczny i lżejszy, cała reszta za G6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Więc chyba nie takie straszne te telefony w abo :)

 

Ceny często są cenami rynkowymi (oficjalne kanały sprzedaży) ale jak sam wyliczyles bywa wyraźnie taniej. Sam niedawno brałem w Orange dwa mate 10 lite przy cenie rynkowej ~1400zl. Mnie wyniósły 800zl/szt (33zlx24) bez żadnej oplaty "na start".

I pamiętne "szalone dni" gdzie można było wyrwać wyższe modele za nawet 700zl taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy chcecie mnie przekonać, że płacicie u operatora cenę za telefon NIŻSZĄ niż na wolnym rynku?

 

Podajecie "ratę za urządzenie" jako cenę urządzenia? Potem ludzie to czytają i się głowią dlaczego jeden płaci 33 a inny musi ponad 70 :lol2:

 

@Petru23 - orange open pewnie masz, ale nie uwierzę, że płacisz miesięcznie za dwa abo + dwa Mate 10 Lite mniej niż 120pln. A pewnie i bliżej 140 przelewasz miesiąc w miesiąc. I to tę kwotę mnóż razy 24 a nie fasadową ratę za urządzenie która ma ładnie wyglądać na papierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cervandes ma całkowitą racje. Śmierdzi tu lekko.

 

Ja bym bardziej liczył całościowo, czyli ile mnie kosztuje dana usługa wraz z telefonem w play vs taka sama lub podobna usługa gdzie indziej.

 

Nie ma żadnych dopłat oprócz większej kwoty abonamentu, 35 zł kosztuje podstawa(stan nielimitowany), za dorzucenie tel minimum 20 zł większy abo, więc:

 

20x24 + 1049 = 1529 zł łączny koszt telefonu przy opcji abonament 55 zł

 

Jak dla mnie, źle to liczysz troszkę...

Całkowity koszt usługi + tel wynosi: 55*24 + 1049 = 2369zł

Teraz porównaj sobie oferty gdzie indziej...podam przykład na swoim doświadczeniu. Otóz mam z kobietką w nju ten duet coś tam. Generalnie 19zł na miesiąc dla mnie.

19*24 = 456

Porównując z twoimi kosztami to mi zostaje jakieś 1900zł na telefon na czysto. Kypisz G6 i jeszcze ze 2 flaszki whisky(albo 10 golden szczochów :> )

I już widać gdzie operator zarobi kilka stówek ekstra na tobie.

Dodatkowo mnie obowiązuje tylko miesiąc wypowiedzenia - kolejny plus, moge zmienić operatora rachu ciachu jak się trafi coś lepszego.

I nie jestem ograniczony z telefonami do tego co mi zaoferują, sam sobie wybiorę.

I no brak całego syfu też się liczy...

 

Reasumując, przemyśl dobrze ten temat, bo mając te 2400zł na 2 lata możesz zdecydowanie lepiej na tym wyjść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego mam liczyć podstawową cene abonamentu pod kątem opłacalności brania telefonu? XD

Tak czy siak będe przedłużał abo w play, czy bez telefonu czy z nim i będe musiał te 35 zł płacić(co jak dla mnie nie jest dużą kwotą za wszystko nielimitowane.. i te różne tidale, showmaxy w cenie ;))

 

Słusznym jest doliczanie jedynie powiększonej kwoty za telefon i tego się trzymam. Kwota za sam abonament to co innego ale sieci nie zamierzam zmieniać.

No widzisz ty masz NJU w duecie a ja nie mam takiej możliwości i za sam abo bym musiał płacić tam 29 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano dlatego trzeba liczyć podstawe abonamentu bo operator zapewne w tej opłacie wlicza częściowo koszty za tel. Niezależnie czy ten tel bierzesz czy nie. Potem ktoś licząc, zrobił sobie rachunek podobny do twojego i wyjdzie mu, że super hiper fajnie jest. Zapewne jakbyś negocjował z nimi(czyli wypowiedzenie i czekanie na tel od utrzymania klienta) to nagle by się okazało, że ten sam abo może być tańszy o 10zł/msc.

Ale zrobisz jak uważasz - twoje hajsy i nic mi do tego.

 

Abstrahując od tego tak czy siak jeśli cena telefonu jest porównywalna do rynkowej z wolnego obiegu to bardziej opłaca Ci sie kupić telefon niebrandowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od tego tak czy siak jeśli cena telefonu jest porównywalna do rynkowej z wolnego obiegu to bardziej opłaca Ci sie kupić telefon niebrandowany.

Gdyż? Jak mam przez 2 lata zaoszczedzić te powiedzmy stówę, to żadne to zaoszczędzenie, wolę wydać tylko 850 na start niż od razu 1500.

 

No i widzisz, na negocjacje i wszystko inne dopiero przyjdzie pora, my tu rozmawiamy o telefonach i suchej opłacalności bądź jej braku w kontekście brania telefonu w abo, a nie o samym abonamencie - do czego dążysz, a nie o tym temat. Suchym faktem jest to, że trzeba do abo biorąc tel dołożyć koszt telefonu + podwyższona kwote abo 20/30 zł i to jest dla mnie cena telefonu u operatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35pln za zwykłe abo? Przepłacasz o dychę! Polecam forum telepolis i wątki tam o przedłużaniu umów. Wszyscy negocjują 25pln z tidalami gratis.

 

 

I tu ciekawostka: mój pracodawca podpisał umowę z plusem, wszystkie komóry służbowe na plusie latają. A jak ktoś swój prywatny numer chce przenieść do tej wewnętrznej struktury, to za abo no limit, 25GB internetów i 2,25G w rołamingu płaci... 10pln brutto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Play na kartę? 25 zł, net 15 gb później nielimitowany, rozmowy i sms nielimitowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej przeniesć już do Orange na kartę. 25-28zł a ma się 35GB lub 50GB i no limit resztę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej przeniesć już do Orange na kartę. 25-28zł a ma się 35GB lub 50GB i no limit resztę. ;)

Zapomniałeś czy celowo nie napisałeś, że mms`y są płatne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MMSy? Przepraszam, ale to już jest wybitny zabytek. Wszystko w o wiele lepszej jakości i wygodniej robi się whatsappem czy messengerem. Od lat mam no limit w którym używam 2-3 smsów miesięcznie, reszta to komunikacja internetowa i głosowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wszystkim się zgadzam. Niestety Whatsapp czy messenger nie jest domyślnym komunikatorem w dzisiejszych telefonach i znakomita większość użytkowników telefonów nie ma jej zainstalowanej.

Wystarczy sobie przeglądnąć listę kontaktów np w whastapp i jasno widać kto ma a kto nie. W moim przypadku jest to może 20% kontaktów, które mają tą aplikację zainstalowaną. A nawet jeśli mają to i tak często od nich dostaję fotki poprzez mms.

Jest jeszcze jedna sprawa odnośnie tych aplikacji - wiek użytkownika. Starsze osoby nie używają takich aplikacji.

 

Z drugiej strony, siostra wysyła mi właśnie przez whatsapp fotki bo ma ofertę na kartę w orange :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś czy celowo nie napisałeś, że mms`y są płatne?

 

 

czy my mamy 2008 czy 2018? ilu ludzi jeszcze używa mmsów gdy jest chociażby whatsapp? procent? promil? ostatniego mmsa wysłalem... może z 4 lata temu. otrzymałem może ze 2. daj spokój. naprawde mało kto w tych czasach przywiązuje wagę do ceny mmsów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje
    • Obejrzałem tylko dla walorów Sydney Sweeney. Komedia romantyczna jak z szablonu. Ten motyw był grany wiele razy. Słaba chemia pomiędzy bohaterami, a rodzinka dość denerwująca. Najlepszy był klon Haalanda.
    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...