Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Spiner94

[Zestaw] ~4000zł Multimedia/B-OC/Moc/SSD M.2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników.

 

Potrzebuję złożyć zestaw komputerowy który będzie mi służył przez wiele lat. W gry gram sporadycznie (CS:GO,Heartstone) dlatego nie potrzebuję potwora który pozwoli mi grać w najnowsze tytuły na najwyższych ustawieniach ale nie ukrywam że chciałbym mieć możliwość grania w gry bardziej wymagające typu Wiedźmin 3 na średnich ustawieniach.

 

Spędziłem parę godzin na próbie dobrania podzespołów dzięki czemu względny zarys komputera mam aczkolwiek zależy mi na tym aby podzespoły które wybiorę współgrały ze sobą jak najlepiej (nie spowalniały się wzajemnie,pełna kompatybilność itp.)

 

Cena nie gra roli to znaczy docelowo chce przeznaczyć kwotę od 3000 zł do 5000 zł z tym że jeśli ktoś będzie w stanie uargumentować wybór który nie mieści się w tym zakresie cenowym to wezmę to pod uwagę.

 

Ze wszystkich podzespołów najbardziej pewny jestem wyboru procesora intel i5 8400 ponieważ uważam że jest on wystarczający do moich potrzeb i nie ma sensu pakować pieniędzy w i7 8700.

 

Następny pod względem pewności jest dysk ssd Plextor 256GB M.2 PCIe PX-256M8PeG który zauważyłem że jest często polecany i jak na swoją cenę osiąga niezłe wyniki w testach. Generalnie jest to moja zachcianka ale chciałem mieć możliwie najszybszy/najlepszy dysk ssd o pojemności 250gb w tej kwocie ( załóżmy do 500zł)

 

Karta graficzna o której myślałem to geaforce 1060 w wersji 6gb z tym ze nie mam pojęcia która wersja jest najbardziej opłacalna pod względem cena/wydajność.

 

Jeśli chodzi o płytę główną to nie potrzebuje żadnych udziwnień/dodatkowych wejść, ważne żeby dobrze ogarniała resztę części i była kompatybilna z procesorem dyskiem ssd itd. Zastanawiałem się nad kupnem standardowych polecanych płyt pod coffe lake

np. MSI Z370-A PRO ale wolałbym się upewnić czy jest sens skoro i tak nie mam zamiaru podkręcać żadnych podzespołów, ramy 2666mhz też byłyby wystarczające.

 

Ramy - HyperX Fury Black, DDR4, 4GB, 2666MHz, CL15 (HX426C15FB/4) x2

 

Zasilacz - SilentiumPC Vero L2 600W (SPC165)

 

Obudowa - Corsair Carbide 400C (CC-9011081-WW)

 

Dysk HDD - przełożę ze starego kompa.

 

Jestem otwarty na wszelkie propozycję, jeszcze raz zaznaczę że najbardziej zależy mi na najlepszym stosunku wydajności względem ceny oraz kompatybilności.

 

Z góry bardzo dziękuje za wszelkie rady/komentarze/propozycje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOJA PROPOZYCJA

 

Intel i5-8400 2.80GHz 9MB BOX - optymalny procesor na dziś, moim zdaniem najlepsza opcja cena/ wydajność,

be quiet! Pure Rock - markowe chłodzenie na procesor, box od intela warto zmienić,

ASUS PRIME Z370-P - jeżeli chcesz pewną i stabilną płytę, z przyjaznym biosem to moim zdaniem najlepiej iść w ASUS'a,

GOODRAM 16GB 3000MHz IRDM X CL16 (2x8GB) Red - jeżeli chodzi o ram, postaw na 3000mhz jak już inwestujesz w płytę Z370 i 16GB, 8 to powoli trochę mało,

MSI GeForce GTX 1060 GAMING 6GB GDDR5 - patrząc teraz na ceny wziąłbym tego MSI, masz 3 lata gwarancji i dobry układ chłodzenia, nie wiem jak będzie z cenami jak będziesz zamawiał ale z innych modeli to może być jeszcze ASUS Expedition, Dual czy np ARMOR od MSI. Na pewno na 1060 6GB nie wydawałbym więcej niż 1500zł, ta karta jest chłodna i nie potrzebuje nie wiadomo jakiego chłodzenia,

Plextor 256GB M.2 PCIe M8Pe - bardzo fajny dysk na MLC, zostań przy nim,

be quiet! 500W Pure Power 10 CM - dobry i modularny zasilacz 500W z certyfikatem 80+ silver,

Corsair Carbide Clear 400C Case czarna - Twoja propozycja obudowy jak najbardziej jest ok.

 

Przy okazji starałem się wszystko poskładać spójne kolorystycznie, czyli mamy cały czarno czerwony zestaw - co fajnie będzie wyglądało przez okno w obudowie.

Zestaw bardzo zbalansowany i złożony na dobrej jakości podzespołach.

Jeżeli jesteś zainteresowany złożeniem zestawu, to piszesz w zamówieniu. W X-Kom bardzo fajnie składają komputery ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź. Podałeś bardzo fajny zestaw i Twój pomysł na czarno czerwone bebechy też przypadł mi do gustu na tyle że rozważałem kupno komputera w takiej konfiguracji. Niestety jednak mimo szczerych chęci nie odpowiedziałeś mi na moje pytanie (albo ja się nie jasno określiłem). Mówiłem ze cena nie gra roli ale to nie znaczy że nie chce zaoszczędzić pieniędzy tam gdzie mogę. Procesor moim zdaniem pozostaje bez zmian obudowa też ze względu głównie na sposób w jaki jest otwierana. Najbardziej mnie nurtuje kwestia płyty głównej, mówisz że jeśli chodzi o płyty na chipsecie z370 warto zainwestować w ramy 3000mhz i z tym się zgodzę z tym że ja specjalnie wybrałem ramy 2666mhz bo takie własnie maksymalnie są obsługiwane przez płyty na chipsetach b360, h370 itd. Uważam iż nie ma sensu inwestować, dokładać pieniędzy do płyty na chipsecie z370 skoro i tak nie mam zamiaru niczego podkręcać no a przynajmniej nie procesora. Nie wiem jak to jest w kwestii karty graficznej, czy gdybym chciał ją kiedykolwiek podkręcać to chipset płyty ma duże znaczenie albo jakiekolwiek ale jest to sprawa drugorzędna ponieważ raczej i tak na to się nie nastawiam. Czy jeśli kupiłbym np. płytę Gigabyte B360M D3H to odczułbym jakąkolwiek różnicę pomiędzy płytą którą zaproponowałeś? Nie chodzi mi tu o różnicę prędkości ramów ale czy tej płycie czegoś brakuje? Czy jest jakiś powód dlaczego miałbym dopłacać pieniądze to lepszej płyty? Jeśli nie to jaką płytę wybrać z pośród tych nie posiadających chipsetu z370. Kolejna kwestia to chłodzenie procesora. Na moim obecnym komputerze mam zainstalowane stockowe chłodzenie od intela na którym podkręcałem intel 2500k do 4,0 ghz i komputer działał stabilnie cały czas. Rozumiem że mogłem mieć szczęście iż procesor który w stresie osiągał temperatury powyżej 80 stopni po 6/7 latach użytkowania nadal świetnie sobie radzi ale nie rozumiem już kwestii dlaczego procesor nowszej generacji którego nie miałbym zamiaru podkręcać musiałby koniecznie posiadać lepsze chłodzenie. Kwestia dźwięku jest dla mnie obojętna, naprawdę nie przeszkadza mi to kompletnie jeśli komputer wydaje jakiekolwiek dźwięki, może to urok mojego pokolenia że już się do tego przyzwyczaiłem. Kwestia kolorystyczna to też dla mnie drugorzędny plan, fajnie jakby wszystko ładnie wyglądało ale nie kosztem ceny i wydajności. Karta graficzna - spoko podałeś parę opcji, widzę że na testach niewiele się od siebie różnią także jestem w stanie coś z tego wybrać. Zasilacz - modularny i 80+silver, ok ale dlaczego mam dopłacać 100 do niego, dlaczego zasilacz który zaproponowałem jest gorszy? Potrzebowałbym najtańszy stabilny zasilacz który ogarnie tą konfigurację i nic ponad to. Napisałeś że plextor który zaproponowałem to dobry wybór ale nie napisałeś że jest najlepszy w tej półce cenowej, czy to znaczy że są lepsze dyski ssd w tej cenie (takie które lepiej wypadają w testach)?

 

 

Może nie jestem ekspertem ale nie jestem też całkowicie zielony jeśli chodzi o tematykę komputerów. Zrobiłem paru godzinny research i w między czasie stwierdziłem iż warto by zapytać się o zdanie osób które na co dzień się tym zajmują dlatego napisałem tego posta. Nie chce Ci ujmować w żadnym wypadku ale nie takiej odpowiedzi oczekiwałem, szczerze mówiąc liczyłem że ktoś jeszcze odpiszę dlatego wstrzymywałem się z napisaniem drugiego posta. Grzecznie proszę o odpowiedź Ciebie lub innych użytkowników forum, jeśli jesteś w stanie mi logicznie uargumentować wybór takich podzespołów a nie innych. Nie chcę zostać źle zrozumiany, nie unoszę się pychą i nie oczekuję że każdy zaraz poda mi wszystko na tacy jednak liczę iż Twoja/Wasza wiedza pomoże mi w wyborze najlepszych podzespołów oraz być może dowiem się czegoś nowego.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z płyty możesz spokojne zejść na b360 i ram 2666mhz jeśli szukasz oszczędności. Plextor na m2 to zbędny wydatek i nie odczyjesz znaczącej różnicy. Zmień na:

-GOODRAM IRDM PRO 240GB GEN2

W x-kom za 275zł na kościach mlc i 5lat gwarancji.

Dotadkowe chłodzenie jest dobrane aby temperatury były niższe, a sam zestaw cichszy,wiec z tego bym nie rezygnował aczkolwiek chłodzenie zmienił bym na:

-SPC Fortis 3

Zasilacz podany przez ciebie, to OEM SAMA, więc nie warto w niego inwestować. BQ ww. To lepsza konstrukcja pod względem wykonania jak i środka oraz kultury pracy,więc warto dopłacić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi Ci o to, że propozycja kolegi Tessir jest ponad budżet. Co do chłodzenia dołączonego w standardzie z czasem moje stało się nieznośnie głośne.

 

Pozwolę sobie zmodyfikować zestaw Tessira mam nadzieję, że mi wybaczy. Tak zasilacz może być Vero 600 a nawet 500W by Ci pod ten zestaw wystarczył. Jak już bierzesz 600w dopłać do wersji M2 pół modularnej (odpinane kable). Jak kable upchasz w obudowie to 500W wyjdzie jeszcze taniej. Nie ma 500W w wersji pół modularnej.

SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze 179zł

 

SilentiumPC 600W Vero M2 Bronze 239zł

 

Co do płyty owszem wystarczy tańsza B360, chociaż Z370 nie jest wiele drożej a ramy Możesz ustawić w biosie na 3000Mhz.

MSI B360M PRO-VDH 345zł

 

MSI Z370-A PRO 435zł

 

Chłodzenie CPU taniej dostaniesz

SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012 59zł

 

Lub trochę drożej wydajniejszs

SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 99zł

 

Karta graficzna

MSI GeForce GTX 1060 ARMOR OC V1 6GB GDDR5 1289zł

 

@Savan też może być. Ram 3000Mhz zostanie ograniczony na B360 do taktowania 2666MHz i też ten z linku Tessira może być.

 

GOODRAM 240GB 2,5" SSD MLC IRDM PRO (GEN2) 299zł.

 

Mimo wszystko jak go stać to polecam 16GB ramu i SSD Plextora. Płyta i zasilacz, oraz chłodzenie mogą być najtańsze.

 

Gość pisze, że za drogo dla niego Pure Rock a Ty mu Fortisa polecasz. Fera to max a jak Chce taniej wystarczy Spartan.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pabloesc

Jakaś reklama tych zasilaczy od SPC w twoim wykonaniu,że się ich tak trzymasz. Można mówić i mówić na ten temat, ale dalej będzie polecany. Chętnie posłucham co np. Ma do

zaoferowania Vero m2 600w w przypadku cx450m.

 

@Spiner94

Zasilacz zostaw sobie BQ Puer power 10 lub Corsair cx450m

Zestaw Tessir'a jet bardzo dobry jeśli chodzi o dobrane komponenty jak i wysoką kulturę pracy. Jedyne co bym zmienił to tylko tego Plextor'a na ww. GoodRam'a, płytę na b360 oraz chłodzenie na SPC fera 3/fortis 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Savan

Absolutnie to nie jest reklama, tylko zasilacz Vero 600w który miałem okazję przez trzy lata amatorsko testować w zestawie komputerowym który zużywał mniej więcej tyle ile zestaw Autora tzn.. gry bez obciążenia platformy programem testującym był cichy i dlatego zaproponowałem te właśnie zasilacze. Vero 500W do zestawu z kartą graficzną 1060 6gb + i5 wystarczy i jest od Pure Powera tańszy.

 

Pure Power ma nieznacznie lepszą sprawność certyfikowaną 80+Silver vs 80+Bronze dla Vero co też jest dobrym certyfikatem. Sprawność oczywiście nie jest wyznacznikiem jakości.

 

Też jestem w stanie zarekomendować płytę Asusa z zestawu Tessira, bo ma przyjazny dla użytkownika i prosty w obsłudze bios, oraz chłodzenie CPU Pure Rock które wygląda ładnie i jest wydajnością na poziomie +-Fera3 tylko w tym wypadku Autor kieruje się relacją cena-wydajność.

 

Płyta B360 od MSI za 345zł również wystarczy a Z370 MSI za 435zł aż za nadto i jest tańsza od Prima o 34zł. Niby nie dużo, ale zawsze coś.

 

Spartan LT za 59zł to zawsze te około 70zł taniej niż Pure Rock a też do i5-8400 wystarczy.

 

Szybki SSD jest ważny, bo Windows wczytuje się szybciej i operacje instalacji programów, czy gier na SSD też są szybsze. Goodram też będzie wystarczająco szybki. Biorąc pod uwagę, że jest kosztuje 275zł naprawdę warto, co nie zmienia faktu, że Plextor jest szybszy.

 

Karta graficzna Armor ma chłodzenie Zero Froz dzięki której podczas braku obciążenia wentylatory pozostają w spoczynku. Kosztuje 200zł taniej od Gaming X co w sumie z Z370 Msi Pro i Vero 500W, oraz Spartanem sprawia, że zestaw Autora zbliża się do określonego przez niego budżetu ~4k który został o 548zł przekroczony w stronę górnej granicy 5k bez konieczności rezygnowania z 16GB pamięci ram taktowanej zegarem 3000MHz.

 

Fortis3 to lekka przesada do procesora i5 z zablokowanym mnożnikiem, ale Fera3 będzie cichsza od Spartana i można zainwestować.

 

@Autor

Można też spróbować napisać w komentarzu do zamówienia prośbę o gratisowe złożenie komputera i gratisową wysyłkę.

 

Jak włączasz komputer to wciskasz f2 lub del i wchodząc do biosa Z370 ram ustawiasz na profil1 w xmp 3000Mhz. Jak Byś wybrał płytę B360 to ten ram z linku Tessira pójdzie Ci na 2666MHz i lekko spadną timingi cl. Prościej dostosuje się samoistnie do płyty B360 która taktowania 3000MHz nie ogarnie.

 

Jak grasz tylko w Cs-Go i mało wymagające gry, oraz nie otwierasz w goglach po 10 lub więcej kart to owszem 8GB 2666MHz + płyta B360 w zupełności wystarczy.

Patriot 8GB 2666 MHz Viper Elite Blue CL15 (2x4096) 389zł

 

16GB to inwestycja na daleką przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
był cichy

Tu się zaczyna i kończy zawsze twoja wypowiedz na temat tego zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się zaczyna i kończy zawsze twoja wypowiedz na temat tego zasilacza.

Przeczytaj dokładnie co Autor napisał.

 

Zasilacz - modularny i 80+silver, ok ale dlaczego mam dopłacać 100 do niego, dlaczego zasilacz który zaproponowałem jest gorszy? Potrzebowałbym najtańszy stabilny zasilacz który ogarnie tą konfigurację i nic ponad to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie przeczytałem i napisałem mu wyżej, że nie warto szukać takiej oszczędności na zasilaczu,ale napiszę Ci jeszcze raz. Nie wkładałbym bym do niczego zasilacza od SPC,bo to oem SAMA. ile było problemów z poprzednimi zasilaczami Vero/Deus gdzie wszystko leciało z fabryki, a SPC zmieniało tylko naklejki. Teraz może coś się trochę zmieniło i popatrza do środka co nie zmiana dalej faktu, że jest to chłam od SAMA. Pytałem również co ma do zaoferowania ww. Przez ciebie Vero m2 i nie otrzymałem jakoś specjalnie odpowiedzi. Nie

Schodził bym niżej jak Cx450m który posiada 5 lat gwarancji,jest już na DC-DC i jest pół-modularny. Posiadałem ten zasilacz i również był cichy. Ograniczasz się tylko do jednej marki. Chcesz tani zasilacz, to proszę cię bardzo masz np xfx ts 450w z 5 letnia gwarancja OEM SeaSonic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma do zaoferowania Vero 500 L2 już Ci wymieniam.

-certyfikat sprawności 80+Bronze

-stabilne napięcia

-płaskie kable

-3lata gwarancji

 

600W M2 wszystko pw +

-pół modularność

 

Też słyszałem, że coś tam Spc ulepszyło w nowych wersjach.

 

Zakup takiego zasilacza nie jest nadmiernym oszczędzaniem. Co innego jak by Autor chciał kupić do takiego zestawu budżetowy zasilacz bez certyfikatu sprawności za 150zł.

 

Autor pytał co zyska wybierając droższego Pure Power10 który jest ulepszonym FSP z cichym wentylatorem.

-sprawność na poziomie 80+Silver vs Vero 80+Bronze.

-stylowy wygląd, bdb wykonanie i czarująca kupujących pomarńczowa obwódka oznaczająca pół modularne okablowanie którego niestety nie ma Vero L2 o mocy 500W.

-Ulepszony Fortron FSP w ładnej i stylowej obudowie z wentylatorem Pure Wing vs Sigma Pro w Vero.

 

Kupując Pure Powera oprócz prawdopodobnie nieznacznie mniejszego zużycia prądu związanego z nieznacznie lepszą sprawnością Pure Powera 80+Silver, chociaż trzeba by sprawdzić to w teście na tej samej platformie, bo pomiędzy Bronze a Silver 80+ nie ma dużej różnicy.

 

Podsumowując oczywiście Pure Power wygrywa parametrami z Vero, ale niestety przegrywa większą ceną.

 

XFX TS, czy Corsair CX też może być. Dobre 400-450W do zestawu z kartą graficzną GTX 1060 + i5 wystarczy.

 

Przy karcie pokroju 1070/1080 która pobiera więcej prądu od 1060 brał bym zasilacz o mocy co najmniej 500W z certyfikatem sprawności minimum 80+Bronze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłem cię o porównanie 600W M2 w przypadku nawet Cx450m,bo wiesz,żeby nie było jakiejś za dużej przepaści cenowej,a taki Cx jest tańszy te parę złotych od Pure Power.

Co zyskamy w przypadku cx450m,który jest może z 20zł droższy,a no tak, 5 lat gwarancji,Dc-DC i ogólnie lepsze wykonanie.O płaskich kablach,modularności czy stabilności nie będę pisał,bo jest to rzecz oczywista.Bajki na temat 500w,to sobie możesz pisać,bo dobrze wiesz,że Corsair spokojnie da rade z 1070/1080 i będzie się jeszcze nadawał do przyszłych konfiguracji,gdyż tdp idzie cały czas w dół,a nie w górę. Nw jak ciebie,ale mnie np. interesuje kto produkuje te zasilacze.No chyba,że wolisz brać coś produkcji SAMA z inną nalepką zamiast np. Seasonic/Fortron.Najbardziej zabawne jest to kiedy ktoś ma budżet na np. Seasonic Focus,a ty dla alternatywy mówisz mu,że może wziąć SPC Supremo,bo to bardzo dobry zasilacz,gdzie różnica w cenie to tylko ok.60zł,a jakoś wykonania i to co oferują jest na całkiem innym poziomie,Serio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z kartą 1080 8GB da sobię radę Spc Elementum 350w, ale nie o to chodzi. Zobacz film link poniżej.

Tym zdaniem tylko pogrążasz siebie i całą swoją wypowiedz wyżej na temat mocniejszego zasilacza do 1070/1080 Na cx450m jeszcze będzie miał zapas.

 

Z jakością zasilacza można pójść wyżej

Można pójść wyżej,ale Ty cały czas idziesz niżej polecając coś pokroju SPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może Ja się wypowiem, bo Panowie trochę odbiegają od tematu :E

SPC vero l2 to całkiem przyzwoity zasilacz, to że robią go chińczycy - to tak jak iphony po 5k i wszystko inne (włącznie z zasilaczami BQ).Prawdą jest że pierwsze produkty Silentium (nie tylko zasilacze) borykały się z różnymi wadami,z tego co wiem - rzeczywiście zmieniane były tylko naklejki, jednak firma cały czas uczy się i rozwija, a jakość produktów idzie w górę, jasne że do flagowych produktów seasonica, czy BQ nie ma co porównywać, ale do budżetowych pc, gdzie liczy się tak na prawdę każdą złotówkę, zasilacze od SPC, są jak najbardziej dobrym wyborem.

BQ, CORSAIR są ogólnie lepsze, ale zasilacze SPC nie są złe ludzie :mad2:

 

P.S.

Do autora tematu :

Procesor (osobiście postawiłbym na r5 2600, ALE TEN i5 też ma swoje zalety, z tego co napisałeś spokojnie Ci styknie)

https://www.x-kom.pl/p/383500-procesory-intel-core-i5-intel-i5-8400-280ghz-9mb-box.html

Płyta główna (przy i5 z zablokowanym mnożnikiem nie opłaca się dokładać do z370, na jeśli ramy kupisz/podkręcisz na 3000mhz, to i tak praktycznie nie odczujesz różnicy)

https://www.x-kom.pl/p/423514-plyta-glowna-socket-1151-asus-prime-b360-plus.html

ram (8 gb jest "akceptowalne" na dzisiaj, niestety zapotrzebowanie programów ciągle rośnie - 8gb pod win10 i chromem z większą ilością kart, potrafi już zamulić, w większości gier 8gb wystarczy, ale przy nowszych tytułach różnica względem 16 jest już odczuwalna)

https://www.x-kom.pl/p/395474-pamiec-ram-ddr4-goodram-16gb-3000mhz-irdm-x-cl16-2x8gb-red.html

Grafika (Najlepiej byłoby dołożyć do dużo mocniejszego gtx 1070 do kupienia za ~1900;-, jeśli nie to rx 580 co prawda zużywa więcej prądu, ale jest - zwłaszcza w nowszych tytułach - trochę mocniejszy od gtx 1060, w tej samej cenie to zdecydowanie lepszy wybór)

https://www.x-kom.pl/p/361345-karta-graficzna-amd-gigabyte-radeon-rx-580-gaming-8gb-gddr5.html

dysk (Szczerze mówiąc sam mam tego plextora :E , ale - nawet z moim i7 8700k i gtx 1080 - to trochę fanaberia i tutaj spokojnie możesz postawić na irdm, w codziennym użytkowaniu nie odczujesz różnicy)

https://www.x-kom.pl/p/415086-dysk-ssd-goodram-240gb-25-ssd-mlc-irdm-pro-gen2.html

Zasilacz (20-30 pln względem vero zdecydowanie warto dołożyć)

https://www.x-kom.pl/p/423078-zasilacz-do-komputera-be-quiet-system-power-9-500w.html

Obudowa (w sumie tutaj wedle uznania, Ja zaProponowałbym sporo tańszą, a naprawdę dobrą SPC RG4T, lub w tej samej cenie co corsair - FD Meshify c TG - obie oferują lepszy przepływ powietrza + mają szkla ne panele - w 400c jest z pleksy, więc łatwiej może się porysować)

https://www.x-kom.pl/p/306800-obudowa-do-komputera-corsair-carbide-clear-400c-case-czarna.html

Taki zestaw to 4009 pln z rx 580 i 4559 z gtx 1070.

Opcjonalnie możesz dokupić jakieś chłodzenie i ze dwa wentylatorki do obudowy, ale to nie jest niezbędne, komputer będzie działał bez tego, tyle że będzie się szybciej nagrzewać, może być trochę głośniejszy, poza tym, przy obudowie z oknem, są jeszcze względy wizualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jacobs88

"ale do budżetowych pc, gdzie liczy się tak na prawdę każdą złotówkę"

Przyjęło się, że jak niski budżet, to nie ma nic innego tylko SPC. Tutaj notorycznie zdąża się, że te zasilacze idą w budżecie 4/5k gdzie można kupić już coś lepszego. Proszę się bardzo, w cenie tego taniego vero masz XFX Ts 450w OEM SeaSonic z 5-cio letnią gwarancją. Tutaj mamy widełki cenowe 3-5k,więc widzę tu przynajmniej Cx450m z 5-cio letnia gwarancją na przetwornica DC-DC z mocna linia 12v, który jest pół-modularny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym zdaniem tylko pogrążasz siebie i całą swoją wypowiedz wyżej na temat mocniejszego zasilacza do 1070/1080 Na cx450m jeszcze będzie miał zapas.

 

Absolutnie nie pogrążam swojej wypowiedzi. Chodzi mi o to, że żyłowane wystarczy. wolę nie obciążać zasilacza do granic możliwości, żeby wiatrak wolniej się w nim kręcił tzn..był cichszy. Porównując Pure Powera pod tym względem z Fokusem i jeden i drugi ma swoje zalety. Przy tym pierwszym śmigło wentylatora Pure Wing kręci się zapewne cały czas nawet przy małym obciążeniu co jest lepsze dla zasilacza, bo podzespoły są cały czas chłodzone nawet przy małym obciążeniu. Przy zasilaczach z pół pasywnym chłodzeniem podzespoły nie zawsze wszystkie są przy małym obciążeniu chłodne, ale znowu wentylator wytrzyma dłużej, bo jest mniej używany.

 

Przy dobrym 450w może by miał z kartą 1070/1080 zapas, ale ja bym pod taką kartę dał 500w a pod 1080Ti + procesor z K (OC) dał bym mniej więcej 550w 80+ w goldzie. W drugą stronę też bym nie przesadzał i nie kupował zasilacza 750w pod jedną kartę graficzną.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym pierwszym śmigło wentylatora Pure Wing kręci się zapewne cały czas nawet przy małym obciążeniu co jest lepsze dla zasilacza, bo podzespoły są cały czas chłodzone nawet przy małym obciążeniu. Przy zasilaczach z pół pasywnym chłodzeniem podzespoły nie zawsze wszystkie są przy małym obciążeniu chłodne, ale znowu wentylator wytrzyma dłużej, bo jest mniej używany.

 

Sprawdź najpierw jakiej jakości są środki w tych dwóch zasilaczach i dopiero pisz o temperaturach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty wiesz, że dałeś kiepskie porównanie, bo Focus plus ma tryb ciągły jaki i półpasywny B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę się bardzo, w cenie tego taniego vero masz XFX Ts 450w OEM SeaSonic z 5-cio letnią gwarancją.

 

"The limited hardware warranty for XTS, XTR, TS, and Pro Series Power Supplies lasts for a time period of five years. Except models ending with GREN (green series), which carry a 2 year warranty"

 

Nie wiem dlaczego w sklepach zaczęli podawać te 60 miesięcy. TS 450W to przecież P1-450S-GREN, w przypadku wersji 550 i wyżej jest ok bo to np P1-550S-XXB9

 

Jeżeli 450W i 5 lat gwarancji to za dychę drożej wersja Pro w postaci P1-450S-X2B9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caps

Słuszna uwaga. Bazowałem głównie na sklepach jeśli chodzi o gwarancję. Mój błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty wiesz, że dałeś kiepskie porównanie, bo Focus plus ma tryb ciągły jaki i półpasywny B)

Nie wiedziałem nawet o możliwości wyboru trybu. Be Quiet na moje oko jest bardzo starannie wykonany. Wiesz jak komuś nie zależy na wykonaniu bebechów a chce mieć najtaniej w miarę możliwości sprawny zasilacz, to Vero 500W z uwagi na cenę 179zł też będzie dobrym wyborem. Ile taki zestaw z kartą graficzną GTX 1060 6gb + i5 non oc pociągnie. 250w podczas grania to max.

 

My tu gadu gadu o zasilaczu a tu karty graficzne i inne podzespoły komputerowe drożeją z uwagi na to iż zbliża się koniec roku szkolnego. Już GTX 1060 Armor z mojego linku kosztuje 1597zł a wcześniej kosztował 1289zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"jak komuś nie zależy na wykonaniu bebechów"

Nie będzie dobrym wyborem, a jeśli Ty uważasz, że jakość wykonania nie jest ważna przy zasilaczu, to podziękuję dalszej dyskusji w tym temacie. Majac do wyboru między Vero, a Focus'em wybór jest oczywisty zwłaszcza jeśli mieścisz się w założonym budżecie z tym drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftec iarena 500w s8 za 139zł w x-kom i po sprawie, a nie kolejne strony teoretyzowania o zasilaczach. Do tego zestawu i tak będzie za dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odezwał się praktyk. Człowieku o zasilaczach i ich OEM'ach raczej nie masz bladego pojęcia więc nie zabieraj głosu.

Ale pociągnę temat dalej. Skoro ten zasilacz będzie "za dobry", to podaj taki który będzie po prostu "dobry" oraz ten który będzie "średni"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...