Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JohnyTheMusician

Mobilki 8. generacji

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, siema wszystkim. Dawno się nie słyszeliśmy. Kupię Opla.

 

 

Dobra żartuję :P Planuję rozbić bank i zakupić sobie jakieś nowe cacko do grania.

 

Miałem budżet 4 klocki, ale premia wjechała, więc zaszalejmy do 5500 zł.

 

Co możecie polecić? Wymagania poniżej:

 

1. 8. generacji procenk Intela (mobilek może być i5).

2. Minimum GTX 1050Ti.

3. Te 8 giga ramu (ale preferowane 16 GB), jak ma jakieś godziwe CL to 2400, ale jak jakaś padaka powyżej CL16 to wtedy już wolę 2133 Mhz.

4. SSD minimum 256 (lapek gamingowy bez SSD to mały żarcik ze strony niektórych producentów).

5. 15 cali, przyzwyczaiłem się do IPS, ale godziwa TN-ka też niczego sobie będzie.

 

Do czego?

Głównie Gaming, ale też od czasu do czasu składadnie filmiki na YT (nic fikuśnego max 60 FPS FHD).

 

Coś dobrzy bracia i siostry z forum polecicie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na siłę się nie ma co napalać na 8gen... Przy 8gen musiałbyś w tych pieniądzach wskoczyć w 1050Ti.

Na pewno lepszą wydajność w grach zapewni i7-7700HQ (4/8) + 1060 6GB niż i5 8gen (6/6) z 1050Ti.

Masz teraz bardzo fajnie wycenioną nowość od ASUS'a: ASUS FX503VM-E4069 i7-7700HQ/16GB/256+1TB GTX1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli weźmiemy najlepszy stosunek ceny do wydajności aktualnie preferuję

MSI GL62MVR i7-7700HQ/16GB/1TB+256 GTX1060 IPS

Matryca FULL HD IPS o przyzwoitych kątach widzenia, całkiem niezłe wykonanie, konfiguracja i7HQ 7 generacji z pełnym GTX1060 6GB nie jest to q-max. Podświetlana klawiatura, całkiem niska waga jak na laptop gamingowy. Do gier spokojnie wystarczy i7HQ 7 generacji.

 

Ewentualnie z procesorem nowej 8 generacji HQ

MSI GP63 i7-8750H/8GB/1TB+256 GTX1060

Jest to seria wyżej GP. Posiada lepsze aluminiowe wykonanie oraz klawiaturę RGB. Matryca w modelu to TN choć całkiem niezłej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie odpuścił 8-mą generację i poszedł w stronę sprawdzonych modeli z i7-7700HQ. Obecnie nadal dostępne są laptopy GT62 od MSI:Bez systemu:

MSI GT62VR i7-7700HQ/8GB/1TB+256SSD GTX1060 IPSLub z systemem:

MSI GT62VR i7-7700HQ/16/1TB+256SSD/Win10 GTX1060 IPSGT, to najwyższa seria MSI (określana jako zamiennik komputerów stacjonarnych), mają b.dobry układ chłodzenia, wykonanie i jakość użytych materiałów. W tym wypadku masz matrycę FHD IPS, a obecnie są one w naprawdę niezłych cenach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, co? Lepiej poczekać jak wszyscy producenci wjadą z 8. generacją i kupić taniej siódemkę? Faktycznie ta zmiana mocy ma być tak mało widoczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że się dział Marketingu i PR'u rzucił na fora i pomaga opróżnić partnerom stary stock :P

Dżejkej oczywiście ;)

Na poważnie, jak chcesz koniecznie coś z 8smą generacją to może warto popatrzeć po naszym rodzimym rynku?

Z jednej strony, tak jak pisali poprzednicy - warto kupić coś z siódmą generacją bo zaczyna się wietrzenie magazynów i można trafić na naprawdę sympatyczną cebulę.

Z drugiej strony, jak chcesz mieć ósmą bo król się bawi złotem płaci, to w naszym rodzimym rynku są niezłe oferty, na innym forum widziałem propozycje od DM które były bliźniaczo podobne, zresztą jest nawet coś co spełnia twoje wymagania, mają jeden model z gtx 1060, i7 ósmej, 8gb ramu na szynie 2400 i dyskiem 500 gigsów na m.2 w cenie 5,4 jak wysupłasz jeszcze dwie stówki to dobijesz do 16 gigsów ramu no i oczywiście matryca IPS na pokładzie podobno więc miałbyś dobrą bestię na długi czas. Ew jak nie znajdziesz tych dwóch stówek to możesz dołożyć drugie 8 gb trochę później, to jest duża zaleta kadłubków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że się dział Marketingu i PR'u rzucił na fora i pomaga opróżnić partnerom stary stock :P

Dżejkej oczywiście ;)

Na poważnie, jak chcesz koniecznie coś z 8smą generacją to może warto popatrzeć po naszym rodzimym rynku?

Z jednej strony, tak jak pisali poprzednicy - warto kupić coś z siódmą generacją bo zaczyna się wietrzenie magazynów i można trafić na naprawdę sympatyczną cebulę.

Z drugiej strony, jak chcesz mieć ósmą bo król się bawi złotem płaci, to w naszym rodzimym rynku są niezłe oferty, na innym forum widziałem propozycje od DM które były bliźniaczo podobne, zresztą jest nawet coś co spełnia twoje wymagania, mają jeden model z gtx 1060, i7 ósmej, 8gb ramu na szynie 2400 i dyskiem 500 gigsów na m.2 w cenie 5,4 jak wysupłasz jeszcze dwie stówki to dobijesz do 16 gigsów ramu no i oczywiście matryca IPS na pokładzie podobno więc miałbyś dobrą bestię na długi czas. Ew jak nie znajdziesz tych dwóch stówek to możesz dołożyć drugie 8 gb trochę później, to jest duża zaleta kadłubków

 

No właśnie tu jest pytanie, czy lepiej kupić coś 8. gen czy nie lepiej jednak tej siódemki jak koledzy tutaj wspominają, że wzrosty mocy są praktycznie znikome. Ja gdzieś w testach na 12-15% trafiłem vs Kaby, ale nie wiem ile w tym prawdy.

 

A właśnie Panowie czy ktoś z Was testował desktopowe procesorki? Jak to działa, bo sprawdzałem też to w międzyczasie i jakbym ukulał jeszcze z tysiaka / półtora to już można coś znaleźć. Ma sens? Ktoś testował osobiście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wzrostami mocy to ciężko jednoznacznie określić, nie ma jeszcze testów userów, ale dużo zależy od tego w co grasz, gry korzystające z wielu wątków powinny mieć sporo lepsze wyniki, starsze tytuły nie pokażą żadnego/prawie żadnego przyrostu FPS. Przy różnicy 500-800 zł to chyba bym wziął ósmą, na dłużej starczy i bardziej perspektywiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szaleć to 8. Tylko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech ciężko się zdecydować :D Może się wstrzymam do połowy czerwca, pewnie lawinowo ceny 7. gen zaczną spadać i jak będzie duża różnica vs 8, to po prostu wezmę coś z 7. gen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...