Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Teraz też nie działa dekompresja w locie na gpu, brak wsparcia dla cuda.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pic polegał na tym, że Nvidia w miarę szybko "zamaskowała" problem chociaż jest on widoczny po dziś dzień, AMD z kolei miało bardzo pod górkę i minęło na prawdę dużo czasu i wersji sterowników zanim dogonili Nvidię jeśli chodzi o "maskowanie" problemu i to było najgorsze bo brałem grę na premierę, miałem w tym czasie HD 7850 2GB i denerwowało mnie to epicko, a inny kolega z GTX 660 2GB w tym czasie się ze mnie śmiał... :E

 

Co do drugiej części - Mad Max był niezły, zrobiłem całego i muszę przyznać, że mimo powtarzalności bawiłem się nieźle - póki nie ma żadnego gameplay'u to moim zdaniem nie ma co na zapas jęczeć opierając się o teaser i okładki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie było tak, że na kartach AMD (wtedy ATI jeszcze) nie działał ten ficzer w ogóle? Ten streaming tekstur.

Jakoś tak. Sam wtedy siedziałem na dwóch 7850 i nie zaryzykowałem sprawdzania tej technologii :E

A doczytywanie widać nawet na 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałem grę na premierę, miałem w tym czasie HD 7850 2GB

Chyba nie bardzo bo premiera RAGE była 10.2011 a premiera HD7850 03.2012 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytywanie tekstur to raczej przypadłość samego silnika Id Tech5 niż RAGE jako tytułu, bo i nawet w nowym Evil Within2 który chodzi na zmodyfikowanym Tech5 problem jest (w samych cut-scenach) a w grach na Tech6 tego problemu już brak (DOOM/Wolfenstein2) więc ciekawe na jakiej wersji Id Tech będzie smigać RAGE2 jeśli na najnowszej wersji silnika, no to fajnie i żegnajcie problemy techniczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

RAGE 1 to akurat bardzo dobra gra. Będę do niej wracał. Ale dwójka ma kolory które mnie rażą. Punkowa mogłaby być muzyka, punk-rock, ale tylko tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bardzo bo premiera RAGE była 10.2011 a premiera HD7850 03.2012 :E

:E No to może HD6850 - jestem już stary, mam prawo nie pamiętać takich szczegółów :E

Tak czy siak była bieda i o ile dobrze pamiętam :E powodem głównym były dziury we wsparciu dla nowej wersji OpenGL w sterownikach AMD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

:E No to może HD6850 - jestem już stary, mam prawo nie pamiętać takich szczegółów :E

Tak czy siak była bieda i o ile dobrze pamiętam :E powodem głównym były dziury we wsparciu dla nowej wersji OpenGL w sterownikach AMD...

 

 

Sam siedziałem na premierze przy RAGE na 6950 2GB i pamiętam strasznie byłem wk...y że tu 130zł wydane a gry nawet odpalić się nie da, bo tyle różnych problemow że zliczyć nie można było, jak nie czarne tekstury to szybkość na poziomie kilku fps, a było widać że gra miodzik, strasznie sobie w gębe plułem że trzeba było kupić Deusa i tyle.

Minęło raptem coś koło 4 tygodni i tak załatało Id że chodziło bez zająknięcia choćby o klatkę nie spadło a i wyglądał lepiej.

 

No i Gameplay

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=bm_4EKmuIOk

 

EE takie w zasadzie nicwiele można powiedzieć poza tym że bardziej kolorowo.

No coś do mnie nie przemawia.

Ale jeden plus już widze 0:44 Bash TV wróci !

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No więc jak na razie rakietowe skoki z jakimś jet-packiem albo innym ustrojstwem wydają się najgłupsze ze wszystkiego, co pokazano. Świat właściwie taki sam, znani przeciwnicy, taka sama strzelba i pistolet, takie same wyścigi. Dodano kolorowe irokezy, gaz z granatów i kolorowe skórki na broń :) No i lasy itp. urozmaicenia w środowisku.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ciekawe jak podaje PCGamer RAGE2 wyjdzie jednak w przyszłym roku, niech pokażą strukture zadań i jak to wszystko trybi cały UI w jedynce był świetny i jak dla mnie nie trzeba tam nic ruszać.

 

Doktorek z jedynki

image_rage_2-38194-4061_0004.jpg

 

image_rage_2-38194-4061_0001.jpg

 

No i patrząc na to jak to wygląda i nie ma żadnych doczytywań to musi być Tech6, ale czy mi sie wydaje czy ten gameplay trochę im chrupał miejscami, niezbyt płynnie to było.

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka91

Tak się kurka zastanawiam jak gry z takim tempem rozgrywki można ogrywać na padzie :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i patrząc na to jak to wygląda i nie ma żadnych doczytywań to musi być Tech6, ale czy mi sie wydaje czy ten gameplay trochę im chrupał miejscami, niezbyt płynnie to było.

Avalanche Studios ma własny, bardzo dobry engine (patrz Call of the Wild). Porzucanie go dla id Tech 6 byłoby głupotą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Avalanche Studios ma własny, bardzo dobry engine (patrz Call of the Wild). Porzucanie go dla id Tech 6 byłoby głupotą.

W tym przypadku Avalanche było wydawcą, a nie twórca, ale fakt gra lata na ich silniku. Doom pokazał, że id Tech 6 jest też całkiem niezły, jeżeli chodzi o optymalizację i wydajność może nawet najlepszy, pytanie czy skaluje się do open worlda

 

Nope. Super moce, super skoki i inne bzdury.

Tosamo odczucie, hard pass. Na trailerze wygląda...fajnie, ale prawdziwy gameplay nie będzie miał z tym nic wspólnego.

Edytowane przez Pulpit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby coś czytam teraz że tytuł ma wyjść na wiosne 2019, data premiery zapewne na E3.

Cóż mój sceptycyzm nieco przygasł, po "suchym" gameplayu będe spokojniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak... Sequel gry której większość osób nie pamięta, a połowa z tych które pamiętają kojarzy głównie problemy techniczne. :hmm:

 

Ten trailer do połowy jest okej, a później widać tą szczyptę przyprawy którą dodali do tej starej zupy - sproszkowanego gimnazjalistę.

Czy też przepraszam bardziej middle/high school'owego dzieciaka.

 

Nie kupuje mnie to tak samo jak od początku nie kupował mnie Watch Dogs 2.

Miałem rację z WD2, będę miał i tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten trailer do połowy jest okej, a później widać tą szczyptę przyprawy którą dodali do tej starej zupy - sproszkowanego gimnazjalistę.

Czy też przepraszam bardziej middle/high school'owego dzieciaka.

Milenialsi rujnują nam gry! :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja pamiętam 1 część i podobała mi się strasznie, był klimat i coś z tamtego świata pamiętam ;).

 

Tutaj mamy rozwałkę & rock'n'roll a lepszym wydaniu, zwiastun rozgrywki robi wrażenie ( tempo / muzyka / montaż).

 

Oczywiście należy się nastawić na czystą rozwałkę w grze :E

 

3mam kciuki że 2 dużym projektem nad którym procuje Bethsda jest elder .... VI

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tosamo odczucie, hard pass. Na trailerze wygląda...fajnie, ale prawdziwy gameplay nie będzie miał z tym nic wspólnego.

 

Pewno sam gameplay już będzie pozbawiony super duper ułatwiaczy, wystarczy sobie przypomnieć trailer do Crysisa gdzie szalał CryTek maximum wszystko i rozwalał żołdaków, a w grze dwie sekundy maximum speed i po zabawie.

 

W zasadzie w grze mamy defibrylator jako opcja ostatniej szansy, i kilka fajnych zabawek, więc może nie będzie tak wariacko i hej do przodu, a już na pewno nie na wyższym poziomie trudności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milenialsi rujnują nam gry! :E

Ja mam wrażenie, że to jest syndrom Ubisoftu.

W FC3 ludzie chwalili Vaasa za klimat psychozy który wprowadza to teraz co część próbują wbić tego co raz więcej... Z co raz gorszym skutkiem.

 

Rage poza właśnie klimatem Mad Max'owej psychodelii był maksymalnie nijaki i miał sporo problemów? To co robimy? Yup - więcej psychodelki.

Wiadomo, że to mimo wszystko "gameplay" ale dalej trailer. Może się mylę.

 

Wątpię.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem zwiastun i widzę tu rozgrywkę jak w Doom-a, ale w innym klimacie, może być ciekawie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Czyli tak... Sequel gry której większość osób nie pamięta, a połowa z tych które pamiętają kojarzy głównie problemy techniczne.

I którą wielu doceniło po latach.

 

Ja nie wiem czasem k....a o co wam chodzi. Że wychodzi, potencjalnie dobry - bo wciąż niewiele wiemy - sequel dobrej singlowej strzelanki?

 

Gdzie tam jest Watch Dogs 2, to wciąż nie wiem. W tych irokezach i jednej kolorowej skórce broni? Naprawdę nie za wcześnie na takie wnioski?

Nie no, jasne, pierwszy Rage był taki poważny, a fabuła nie była oparta na schemacie "jedne freaki podkradają cos innym w świecie post-apo". :E

 

I też podejrzewam, że nie musi to być nowy Serious Sam.

Ale przyznaję, jeśli czegoś się boję, i coś wzbudza moje wątpliwości, to że zamiast gameplay'owego Rage'a czy Wolfa dostaniemy kolejnego Dooma (te skoki i tempo plus ilość wrogów w kilku scenach są niepokojące, trochę jak z Dooma wyjęte). :(

 

... Ale psychodela? Przecież już Rage był pokręcony po całości, kolorowe irokezy wiele nie zmienią... a hipsterów z WD2 i drukarki broni z plastiku póki co nie wyczuwam.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To nie była dobra singlowa strzelanka. To była przeciętna strzelanka, a tutaj wygląda na to, że wprowadzają dodatkowo klimaty które mi nie odpowiadają.

 

Dlaczego nie lubisz WD2? W stosunku do 1 rozgrywka jest mocarnie poprawiona. Każdy jej element praktycznie.

A/V też.

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale oczywiście, że nie zamierzam zagrać w WD2 ze względu na klimat. :E

Problem w tym, że tego rodzaju pokręcenia i klimatu co w WD2 póki co w Rage 2 nie widzę. Punki to też trochę ktoś inny niż czarni hipsterzy-hakerzy ze spodniami opuszczonymi do kolan. :D

 

Zobaczymy po premierze, kto ma rację i co ostatecznie dostaniemy, tak względem klimatu, jak i gamepla'u (oby nie Dooma 2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hipsterzy, raperzy i punki z różowymi fryzurkami i kolczykami od góry do dołu to dokładnie ten sam poziom żenady.

 

Tylko ogólne pokręcenie i psychodelię w klimatach post-apo też można zrobić na różne sposoby. "Freak", "freak'owi" nie równy. Masz Fallout'y i masz Borderlands'y.

 

Fakt, że udział przy tym bierze Avalanche jeszcze bardziej mnie zniechęca. Just Cause... Tfu..

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałem klimat jedynki. W RAGE zagrałem dopiero w momencie, gdy wylądowało na półce w Biedronce. :E Po iluś tam patchach i ze sprzętem, który daleko przewyższał rekomendowaną specyfikację. Tak więc nie doskwierały mi problemy techniczne.

Podobał mi się klimat tej gry, a ten zaprezentowany w zwiastunie RAGE 2 jest zupełnie inny. No nie wiem, mam mieszane uczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...