Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Xalvis

Karta graficzna do 400zł

Rekomendowane odpowiedzi

A więc jako iż moja karta graficzna się zepsuła chciałbym nabyć drogą kupna nową sztukę. Potrzebowałbym jakiejś karty do 400zł, która sprawdzi się w grach głównie lolu i gta V.

Specyfikacje komputera:

Procesor:Intel core i5-2400 3.1GHZ

Płyta główna: msi H61m-e33 (b3)

Zasilacz: OCZ500SXS2 500W

8gb ramu

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowych w tej cenie to tylko gt 1030 ale do gier ten parch to się nie nadaje.

gtx 1050 to takie minimum ale cena ponad budżet.

z uzywanych można polować na gtx 950/60

a co Ci padło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padła karta graficzna amd radeon hd 6800. Nie wiem czy warto do tego komputera wkładać coś za ponad 600zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czapkazdaszkiem90

Pewnie że da rade coś mocniejszego... Jak Cie stać to celuj w 1050TI (producenta wybierz wg. własny preferencji dotyczących chłodzenia). Do lola gt1030 będzie aż nadto do gtaV na styk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Sapphire Radeon R7 250?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc zdecydowałem się na Asusa geforce 1050 gdyż był dostępny w lokalnym sklepie i kilka osób mi go polecało, właśnie zamontowalem go do komputera i zauważyłem, że nie posiada on wejść na kable od zasilacza czy tak ma być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Karta pobiera na tyle mało prądu, że nie potrzebuje dodatkowego zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki wszystkim za pomoc i pozdrawiam ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xalvis bez wtyczki z zasilacza, płyta główna może dostarczyć 75 wat bez zająknięcia :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT1030, nic innego w tej cenie niema.

 

 

R9 280

R9 270x

R9 270

R7 370

GTX 660Ti

GTX 760

GTX 660

HD 7970

HD 7950

HD 7870

HD 7850

 

Faktycznie nic nie ma w tym budżecie cholera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś same dziadki które mogą paść w każdej chwili(zwłaszcza seria HD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, to stare karty i nie wiadomo czy są po piekarniku, a seria R9 to HD pod inną nazwą więc ryzyko jest tak samo duże

Nvidia Kepler też lubi wywalać artefakty po tylu latach

jeśli układ jest prądożerny i gorący to nic dziwnego że po tylu latach są z nim problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego, że może i stare karty? 400zł wydać na kartę na której się nie pogra to tak samo wtopa jak wydać na taką co padnie za miesiąc, dwa czy rok. Czy kupując kartę jest w niej gdzieś na niej napisane, że o boże termin przydatności się kończy.... Boże drogi, każdy jakoś kupuje używane telefony, zasilacze, samochody lodówki i jeszcze w rączki całują. Z nowszych jak już tak bardzo wam w niesmak 3 letnie są jeszcze RX460/560, GTX950/960. Ale nie lepiej jakieś padło polecać, bo prądu nie pobiera. Kiedyś za takie propozycje to ostrzeżenia leciały za ujowe porady.

 

R9 270x zjada na śniadanie tego GT1030 gdzie przy odrobinie pracy gramy w Wiedźmina 3 w 60klatkach, a bez zabawy w 30-40. Już widzę jak ten GT daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kupi GTX960 ale czy on chce uzywana czy nową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Muszyna06 myślę, że prędzej do Ciebie powinno polecieć ostrzeżenie dlatego, że polecasz awaryjne karty graficzne

 

Radeony 7970, 7870 i podobne tego typu klimaty nie powinno się dzisiaj kupować ponieważ to stare smoki które padają masowo, mało masz tematów na forum o artefaktach?

jest o wiele większe prawdopodobieństwo, że szybciej Ci padnie taki HD 7950 niż GTX 950 dlatego powinno się wybierać tego drugiego, to chyba proste ?

 

Keplerów lepiej nie brać ponieważ mocno dostają w nowszych grach, chyba o tym słyszałeś ?

 

cały słupek kart które wymieniłeś należy wykreślić i zamiast tego napisać jedną kartę : GTX 950 która jest rozsądniejszym wyborem, bez problemu można dostać za 400zł i tyle w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Muszyna06 myślę, że prędzej do Ciebie powinno polecieć ostrzeżenie dlatego, że polecasz awaryjne karty graficzne

 

Radeony 7970, 7870 i podobne tego typu klimaty nie powinno się dzisiaj kupować ponieważ to stare smoki które padają masowo, mało masz tematów na forum o artefaktach?

jest o wiele większe prawdopodobieństwo, że szybciej Ci padnie taki HD 7950 niż GTX 950 dlatego powinno się wybierać tego drugiego, to chyba proste ?

 

Keplerów lepiej nie brać ponieważ mocno dostają w nowszych grach, chyba o tym słyszałeś ?

 

cały słupek kart które wymieniłeś należy wykreślić i zamiast tego napisać jedną kartę : GTX 950 która jest rozsądniejszym wyborem, bez problemu można dostać za 400zł i tyle w temacie

 

 

Hah teraz to się uśmiałem. Powiedz mi jaka karta graficzna nie jest awaryjna? Po pierwsze ja nikomu nie nakazuje niczego kupować, zwracam tylko uwagę na debilną tendencję, jest tylko GT1030 i nic więcej.

Po drugie, tyle się mówi, o awaryjności tych kart (baa sam doświadczyłem awaryjności R9 280x) ale forum nie jest od tego aby mieć klapki na oczach i wszędzie ślepo sugerować jeden model.

Prawdopodobieństwo większe? Robiliście jakieś laboratoryjne testy, na X modelach czy tylko bazujecie na swoich przekonaniach? To samo w dziale CPU, gościu pyta na co może wymienić swój procesor, i budżetowo ma MAX 200zł

za chwilę propozycja prawilna na tym forum, dołóż jeszcze 900zł i kup i5 i tanią mobo na intela i ram. No dzięki za takie porady, nie dziwie się, że dość dużo osób stąd uciekło, i wypowiadają się osoby z dorobkiem 80-120 postów.

A za tydzień autor wraca i w dziale GPU wątek "niska wydajność w X grze - Nowa karta GT1030"

 

Nie pozdrawiam

Amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja o GTX 950 a Ty o GT 1030..

dlaczego uczepiłeś się tego GT 1030? ja mówiłem o GTX 950 jako lepsza alternatywa dla słupka kart napisanych przez Ciebie, nawet RX 460 to lepsza opcja

 

GT 1030 jest tańszy i słabszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem w kolejnym poście o RX460, że też można brać zamiast GT1030. Ja się uczepiłem tych co tylko GT1030 mają do zaproponowania, a że autor postu nie wszedł w polemikę, bo nie ma argumentu najwidoczniej dobrego do mojego postu, to piszę z Tobą, a że uwagę skupiłem na GT to na nim opieram posty. Poza tym, sam chyba wpisałem w pierwszym słupku GTX950/960 i ile mnie pamięć nie myli.

 

jednak, nie dopiero w drugim poście wspomniałem o GTX950, co nadal nie zmienia faktu, że za 400zł nie kupuje się GT1030 tylko do ~200zł bo tam jest miejsce tego układu, no ludzie szanujmy pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż... w 100% zgadzam się w tej dyskusji z Muszyna06.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...