Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

AryuuTHE

Laptop do 1500€/6400 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, zalozylem tutaj konto aby poprosic o rade. Mam specjalne wymagania co do laptopa. Aktualnie posiadam ASUS ROG G751JY z 24GB RAM DDR3, dyskiem SanDisk SSD 500GB, 1TB na dane oraz GTXem 980m 4GB GDDR5 256bit i prockiem Intel Core i7 4680HQ 2.4Ghz. Jest to 17,3" potwor, w dodatku ciezki bo sam laptop wazy 4,4kg a zasilacz do niego kolejne 0,7kg, nie jest mobilny.

Czego szukam? Laptopa do maks kwoty jak w temacie, w tym ze musi spelniac konkretne wymagania, a oto i one:

- matryca 15,6" z rozdzielczoscia full HD, ktora dla mnie jest wystarczajaca, nie widze sensu rozdzialki 4k przy takiej wielkosci matrycy

- gsync OPCJONALNIE jak da rade, jak nie to coz, obejde sie ze smakiem

- waga mniejsza

-windows on board

-gtx 1060 minimum (dobrze jakby to byla 6GB wersja)

- i7 7th gen, moze 7700HQ? Mysle, ze jak dla mnie wystarczy

- USB 3.1 typu C

- m.2 wejscie dla ssd

- w miare skuteczne/dobry uklad chlodzenia (z latwa dostepnoscia po gwarancji do ukladu chlodzenia, cos jak u MSI)

 

Z wymagan to chyba tyle, dodam tez od siebie, ze troche latam i chcialbym brac ze soba swoj sprzet. Przeznaczenie przyszlego modelu jest takie samo jak obecnego, mam swoja gierke MMORPG Path of Exile i gram ile moge w to, awaryjnie mam zainstalowanych kilka gier dla single player tak jakby swiat sie skonczyl lub wojna byla i nie bylo internetu, a chcialbym cos porobic. Oto co znalazlem dla siebie w dosyc rozsadnej cenie https://www.notebookcheck.net/MSI-GF62VR-7RF-7700HQ-GTX-1060-FHD-60-Hz-Laptop-Review.262362.0.html wg mnie nie taki zly, tylko gtx 1060 z 3GB GDDR5 i ta matryca Chi Mei czy jakos tak... Zastanawialem sie nad tym modelem bo to MSI, marka, za ktora ostatnio sie rozgladam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Czekamy na te wymagania :E

Post zedytowany, zapraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj kilka propozycji, prawie wszystkie oparte o: i7 7700HQ, 16GB w Dualu, 256GB SSD na m2 , GTX 1060 6gb, matryce FullHD IPS, złącze USB typu C oraz Windows 10:

 

MSI GL62MVR i7-7700HQ/16GB/1TB+256/Win10X GTX1060 IPS - 5359 zł, waga 2,26 kg

 

 

Acer Helios 300 i7-7700HQ/16G/256+1000/Win10 GTX1060 - 5599 zł, 2,7 kg

 

Acer Helios 300 i7-8750H/16GB/256+1000/Win10 GTX1060 - 6099 zł, 2,7 kg. Procesor 6 rdzeniowy - i7-8750H !

 

MSI GL62MVR i7-7700HQ/32GB/1TB+480/Win10X GTX1060 IPS - wykorzystując budżet na maksa - 6229 zł, 2,26 kg, 32GB ram, 480GB SSD.

 

Mam nadzieję że pomogłem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odpowiedz, az nie wiem co wybrac ten Acer Helios 300 reklamuje sie nowym przeprojektowanym wentylatorem, super sprawa. Zobacze filmy na YT nt tych laptopow i zamowie sobie cos na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI GT62VR i7-7700HQ/16/1TB+256SSD/Win10 GTX1060 IPS

Matryca FULL HD IPS dobrej jakości, pełna konfiguracja z GTX1060, solidne aluminiowe wykonanie, bardzo dobry układ chłodzenia co za tym idzie większa waga mniejsza mobilność lecz i tak sporo mniej niż Twój wcześniejszy laptop. Podświetlana klawiatura, dwa dyski wewnątrz laptopa. Bardzo dobra cena za serię GT - najwyższa seria w laptopach MSI.

 

Ewentualnie z nowszym procesorem 8 generacji HQ

MSI GP63 i7-8750H/16GB/1TB+256/Win10X GTX1060

Seria GP z pełnym wyposażeniem oraz dyskami. Matryca FULL HD, aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT62VR to rzeczywiście bardzo dobra opcja, szczególnie w tej konfiguracji:

MSI GT62VR i7-7700HQ/16/1TB+256SSD/Win10 GTX1060 IPS

Aczkolwiek, zwróciłbym uwagę, że waży on nie mało, bo prawie 3kg więc ewentualne podróże z nim mogą być nieco utrudnione.

Zdecydowanie lżejszy i tańszy jest natomiast: MSI GE63VR i7-7700HQ/8GB/1TB+128/Win10 GTX1060 120Hz Waży 2,20kg, jest dobrze wykonany (aluminiowa obudowa), posiada dwa dyski (SSD+HDD) oraz wolne jeszcze jedno złącze M.2. Każdy klawisz ma oddzielne podświetlenie RGB, więc kolor można dostosować do własnych preferencji. W cenie jest też uwzględniony system operacyjny Windows 10. Układ chłodzenia jak na taką grubość jest całkiem przyzwoity. Za zaoszczędzone środki można dokupić pamięci oraz drugi dysk SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, tyle ofert az nie wiem co wybrac. Jak bede miec wolne to na spokojnie do tego usiade i poczytam na notebookcheck jak i zobacze od unboxingow az po gamingi laptopow MSI i Helios 300, zastanowie sie i wezme ktorys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.chillblast.pl/chillblast-hyperbook-danos-17-3-gaming-laptop.html?category_id=548 zobacz tego , 5850zł.

Intel Core i7-8750H Coffee lake CPU, 6 Cores, 2.2 - 4.1GHz

16GB DDR4 2133MHz

1TB SSHD Hybrid Drive

17,3" Full HD IPS, matowy

NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB GDDR5

 

Tani coś nawet jak na taką specyfikacje :) ja dałam niestety drożej za lapka o podobnych parametrach. Do gier to super, na tym sprzęcie pójdzie spokojnie każdy najnowszy tytuł na ultra ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu? chillblast ma z tego co widzę laptopy m.in dla gamerów, e-sportowców. Cena właśnie mnie zaskakuje bo jak na takie parametry to jest niska i nie jedną osobę pewnie skusiła ;) dlaczego więc Twoim zdaniem jest to jak mówisz "kadłubek"? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko nazwa firmy nic innego jak kadłubki tylko inaczej nazwane, akurat Hyperbook to model z Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu? chillblast ma z tego co widzę laptopy m.in dla gamerów, e-sportowców. Cena właśnie mnie zaskakuje bo jak na takie parametry to jest niska i nie jedną osobę pewnie skusiła ;) dlaczego więc Twoim zdaniem jest to jak mówisz "kadłubek"? :)

 

Chyba Czekoladka miał na myśli to, że jest to kadłubek od Clevo i że ten model akurat sprzedaje Hyperbook, chociaż widzę że to w ogóle jest jakaś hybryda, którą sprzedają chillblasty. Nawet nie wiedziałem, że coś takiego jest :D

 

W PL masz kilku dostawców co bazują na Clevo. Generalnie te kadłubki mają bardzo dobrą opinię od większości osób, które korzystają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat bazowa konfiguracja tego Hyperbooka to "taka se", sam laptop jest bardzo ok. Nie rozumiem żydzenia tej stówy na jakiś dysk chociaż te 120 gb SSD. Jak ktoś "nie ogarnia" to może się nieźle zdziwić jak kupił nowego lapka za kupę kasy bo stary już nie banglał, przyjeżdża Ci nowa maszyna odpalasz ją i zastanawiasz się czy dokonałeś właściwego zakupu bo ci się Winda ładuje dłużej/tyle samo co na starym laptopie. Ja rozumiem że marże w IT są skandalicznie małe, ale tą stówkę to by już odżałowali :/ swoją drogą na stronie HB ten model w 17 calach, 16 gigsów ramu na szynie 2666, 128 ssd i 1tb hdd, i7 ósmej generacji oraz gtx 1060 stoi za 5200 PLN i taką cenę za taką konfigurację szanuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...